Skocz do zawartości

Tunning silnika M40 1.8 -> chiptuning


SickBoy

Rekomendowane odpowiedzi

No ta obrażajcie Bagora dalej a się chłopina zwinie i ***** będziemy mieli a nie chipy... :twisted2:

Hehe, ja nie zwracam uwagi na zakompleksionych ludzi. Jedynie marnuję trochę czasu na odpisanie im :)

 

I na koniec jeszcze raz... Kupcie, sprawdzcie i dopiero oceńcie... :cool2:

Otóż to :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 302
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Podczas przenosin forum dostałem kilkanaście prywatnych wiadomości. Niestety z winy forum nie mogłem odpisać. Po przejściu na nową wersję forum, straciłem te wiadomości (wszystkie od czerwca). Osoby zainteresowane proszone są o ewentualne wysłanie wiadomości ponownie :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do grzebania przy m40, jak ktos jest ciekaw to tak moze jezdzic e36 318i m40 po kompleksowym tuningu.jest to najprawdopodobniej najszybsze e36 m40 N/A w Polsce.

 

linki do filmików z 1/4:

z e36 318is:

z e30 325i:

z e36 325i(kiepski start mi wyszedł):

 

wszystkie auta bardzo zdrowe a nie jakies padaki.a to m40 jest oczywiscie moje :8)

 

ps.auto jezdzi na chipach od bagora

///M40pwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie po jakimś czasie. Posiadam superczipsa od października 2008 i jak na razie jest ok. Parę dni temu z powrotem dla przekonania na próbę włożyłem fabrycznego. Rany ale muł. Nawet żona się spostrzegła że coś jest nie tak (nic jej nie mówiłem o zamianie). Jak moja żona (wróg prędkości i przyspieszeń) to zauważyła, to znaczy że nawet w M40 1.6 ten chip coś daje. Odnoszę wrażenie że zmiana z mocnego na słaby jest bardziej odczuwalna niż na odwrót. Spróbujcie tego koledzy, fajne doświadczenie.

PS. Oczywiście superczips wrócił z powrotem do DME. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.auto jezdzi na chipach od bagora

 

He he ja też mam od niego chipa i po zamontowaniu wyrażny przypływ mocy, sprawdzając przyspieszenie przed jak i po montażu chipa robiłem że na jedynce toczyłem sie 10km/h i nagle but w podłogę.

Przedtem przyspieszenie na jedynce wyglądało że przyspieszenie idzie idzie idzie i nagle j..b pocisk, a po zamontowaniu chipa od Bagora nacisłem na gaz i j..b pocisk, tak spodobał mi sie przyrost mocy że jeździłem jak debil w te i spowrotem aż ludzie na przystanku mi pukali po czole.

Później po jakimś czasie odkryłem spore nieszczelności dolotu :shock: i mimo tych nieszczelności wyraźna zmiana była, po uszczelnieniu dolotu no nie no masakra wrażenie jakby asfalt miało zawinąć na oponkę 225, ci co piszą że to pic na wode albo że nie czują różnicy po zamontowaniu chipa muszą mieć ślicznie skatowane motorki, a sprawny silnik to podstawa do jakich kolwiek modyfikacji.

Oczywiście mierzyłem też przyspieszenie gtech-em przed i po i jakbym nie miał uszu to był miał uśmiech dookoła :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na początku bardzo sceptycznie podchodziłem do tematów związanych z chipami, lecz po przeczytaniu .....nastu postów postanowiłem zachipować swoje M40.

Parę m@ili do kolegi Bagora w ustaleniu szczegółów i 3 dni później chip miałem już w rękach.

Teraz mogę już pisać same superlatywy :D

Nawet nie sądziłem że z 318i M40 można w tak znaczący sposób uzyskać przyrost mocy (czuć to bardzo wyraźnie) nawet przy niskich obrotach, dając pedał w podłogę od razu zaczyna ciągnąć. Wcześniej taki przyrost mocy dało się zauważyć dopiero po przekroczeniu 2500 - 3000 tys. obrotów.

 

Teraz wiem że warto było zaryzykować w chip i mogę z czystym sumieniem polecić go wszystkim posiadaczom 318-stek.

 

I to chyba tyle co chciałem wam przekazać.

 

Aha.................. i jeszcze jedno:

Ja już mam, teraz kolej na Was.

http://img228.imageshack.us/img228/3276/tn1ir4.jpg


diamentschwartz metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kontaktu do kolegi Bagora, wysłałem na pw i cisza

I jeszcze do kolegów którzy wkładali chipa, na moim są dwa numery czy tak powinno być?

http://images48.fotosik.pl/195/699248dd23a6fba2m.jpg

http://images39.fotosik.pl/192/99b0eac164341f68m.jpg

 

Czy ktoś wkładał chipa do is-a?

=======================

BMW 528i e39 Sedan M-PAKIET, 99r benz+gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zamówiłem [BAD] u Bogora. Kontaktowałem sie na priva.

Czekam na Chipa :D . Jak już go upchne w DME to zrobie pomiary na hamowni Maha na zwykłym kompie i tym zchipowanym.

Wynikami pomiarów i wrażeniami z jazdy oczywiście podziele się z kolegami na forum

Niech moc będzie z nami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kontaktu do kolegi Bagora, wysłałem na pw i cisza

I jeszcze do kolegów którzy wkładali chipa, na moim są dwa numery czy tak powinno być?

Bez przesady, wczoraj wysłałeś wiadomość, a dzisiaj rano już oczekujesz odpowiedzi :) Nie siedzę non-stop przy komputerze, zwłaszcza jak to forum ostatnio forum ledwo chodzi.

 

Wszystkie numery się zgadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu

hello Bagor :D :D :D

 

 

Cudze chwalicie swego nie znacie .... :D

Szukałem czegoś o chipach i przez internet znalazłem na naszym forum ten wątek .

Napisałem na priva prośbę o namiary do Ciebie

 

Na forum zapytam e30 z 2.0 - m20 bodajże ile może skoczyć moc ? v8 M62 3.0

 

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Bagor.

czy istnieje jakaś inna możliwość zczytania potrzebnych Ci danych do doboru zczipowanego epromu?

mam na myśli odczyt INPA czy też DISem

po poprzednim czipsie od Ciebie w nowym tdsie też by się zdał :twisted: tylko może jakiś mocniejszy :twisted: :twisted: :twisted:

Zakładasz może też osobiście kości w sterowniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
jak odlaczenie pradu w celu sprawdzenia i demontazu chipa ma sie do resetu kompa bo z tego co gdzies czytalem to wlasnie odlaczenie pradu na jakis czas = reset i trzeba przeprowadzic dostrajanie... no chyba ze mam bledne info to sorry XP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po odlaczenia na jakies 2 minuty i wlaczenia ponownie nic nie zauwazylem.komp chodzil normalnie i nic sie nie zresetowalo.ale wydaje mi sie nie po odlaczenia na dluzej niz 30 minut wszystko sie wyzeruje w kompie.ale to tylko taka moja mysl. :D

Moje Coupe------------------> http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=160279


Potrzebujesz nowych części ? Dobrych znanych marek ?lub tańszych zamienników? pisz na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja spróbowałem i nie żałuję, nawet benzyniak lepiej reaguje na pedał. może przyrost mocy nie jest taki jak w dieslu, ale jest różnica i to spora. M40 w trasie przy spokojnej jeździe do 100 schodzi do 6l/100 a kręcąc się koło domu jeszcze nie spalił więcej niż 8,5.Na 5 przyspiesza płynnie,bez szarpnięć od biegu jałowego- nie żebym tak jeździł, tak tylko próbowałem. Odcinka przeniesiona na 7900obr/min "na autostradzie niemieckiej" bez problemu zamyka licznik.

Polecam. Jeżdżę prawie rok i nie ma problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że turbodiesel to nie wolnossący benzyniak,ale nie wątpię że chipy od bagora odnoszą pozytywny skutek.

 

 

jeżeli masz moć podniesioną sporo ponad norme katujesz autko aby pokazać się innym to pozytywnie nie wpłynie to na silnik. Wszystko jest dla ludzi z rozsądkiem i umiarem. ale jeżeli podnosisz moc optymalnie dla silnika a nie wszystko co da z niego się wyciągnąć to możesz mieć problemy... chociaż znam takie osoby dla których bez podnoszenia mocy samochody są za słabe i się szybko psują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

po przeczytaniu całego tematu jestem bardzo zaciekawiony :)

Wysłałem Bagorowi pw i czekam, że odpisze a jeśli nie dostał mojej wiadomości to liczę, że przeczyta to co piszę tutaj i się ze mną skonaktuje :)

 

ktoś wie ile mocy i momentu dostanę w prezencie do is-a ? :)

 

pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy m40 :) tych nieszczęśliwych też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zamontowałem chip w m43b16. Różnica w mocy jest już od pierwszego biegu odczuwalna. Najlepsze jest to, że wraz z przyrostem mocy i momentu , zmieniła się charakterystyka silnika. Sama praca na biegu jałowym jest równa, czego nie mogę powiedzieć o oryginale, a w miarę zwiększania prędkości obrotowej czuć wyraźną gładkość . Co do zużycia paliwa, jest dużo mniejsze, nie wiem ile jeszcze dokładnie silnik zużywa PB95 ale po przejechanych kilometrach widać znaczną różnicę.

A dla wszystkich którzy dalej nie wierzą w soft Bagora życzę udanej walki z wiatrakami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja tam z wiatrakami nie walczę...wrzucam autka na rolki i mam całą prawdę :8)

..a tu wykresy po założeniu różnych wersji "chipów"

 

http://img823.imageshack.us/img823/8517/bmwe30chipxps1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...różnica jest....zgadza się...ale dalekie od obiecywanych...odcinka przesunięta...ale o błędach pomiarowych auta raz postawionego na hamowni...ustabilizowanego termiczniie ...mierzonego jednym cięgiem wielokrotnie pod rząd nie ma mowy...wyniki różnią się max. 0.5 KM :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.