jeżeli masz moć podniesioną sporo ponad norme katujesz autko aby pokazać się innym to pozytywnie nie wpłynie to na silnik. Wszystko jest dla ludzi z rozsądkiem i umiarem. ale jeżeli podnosisz moc optymalnie dla silnika a nie wszystko co da z niego się wyciągnąć to możesz mieć problemy... chociaż znam takie osoby dla których bez podnoszenia mocy samochody są za słabe i się szybko psują.