Skocz do zawartości

PORADZCIE CO KUPIĆ Z SERII 3 ???????


kulig7

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna, co wchodze na forum to taki temat.....ja rozumiem że chłopaki chcą być pewni co maja kupić, ale naprawde wystarczy troszkę poszukać, tych tematów był multum, już chyba każdy rocznik i każda pojemność silnika i każda wersja nadwoziowa była rozważana. :worried:

 

USE THE FORCE :search:

"Przyspieszenie, to ciekawy sposób na pokonanie odległości pomiędzy zakrętami"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
325TD lub 325TDS-oczywiście najważniejszy jest tu stan silnika,więc trzeba zwrócić uwagę,a jeżeli chciałbyś jeszcze mniejszego spalania 318TDS-pali niewiele a zawali drogą też nei jest,oczywiście to samo co w przypadku 6cylindrowych braci trzeba wynaleźć nieskatowane auto :wink:
http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na to pytanie: [KUPNO] PORADZCIE CO KUPIĆ Z SERII 3 ???????

 

może maske albo tylnią szybe. nie palą nic a jaka przyjemność z posiadania. co byś nie kupił to w zależności od stylu jazdy licz od 8 do 14 litrów Pb na 100km. niby 2.0 najbardziej się połaca, 1.8is też niby ok ale nie ma gangu 6cylindrowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekam aż ktoś napisze słynne: kup 2,5l bo miej pali od 1,8 a jedzie lepiej :wink:

 

Jak ma być ekonomik to tylko TDS, jak benzyna ma jechać to spali min. 10-14 litrów na 100, powtarzam minimum przy dynamicznej jeździe bo można i więcej

www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

jak do 97 to 328, ten silnik zastapil 2,5 litra produkowane do 95 roku. pojemnosc nieduzo wyzsza a moment wiekszy o ok 35Nm, moc ta sama, tyle ze maksymalne wartosci momentu i mocy osiagane przy nizszych obrotach co na pewno przeklada sie na zmniejszenie spalania. Z danych fabrycznych dodam ze 328 do 100 przyspiesza w troche ponad 7 sekund.

Nie kupowalbym zadnego 4 cylindrowca, a juz w ogole nie rozumiem po co bmw montowalo do e36 silniki 1,6 i 1,8i.

Generalnie posluchaj pracy silnika 4-cyl a 6-cyl i wydaje mi sie ze dokonasz slusznego wyboru:)

Jesli juz jestes zdecydowany na 6 garow ale nie wiesz czy 2.0 czy cos wiecej to zastanow sie jak dlugo chcesz jezdzic tym autem. Jesli dluzej to moze jednak 2,5 lub 2,8. Jest jeszcze 2,3 litra. Ale raz ze ich raczej malo to dwa ze nie wiem za duzo o tym silniku. Cos chyba obilo mi sie o uszy ze 2,3 nie jest zbyt dobry. Generalnie za najlepszy silniki uchodza 2,5 litra.

 

Mam nadzieje ze cos wyjasnilem a nie zagmatwalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak do 97 to 328, ten silnik zastapil 2,5 litra produkowane do 95 roku. pojemnosc nieduzo wyzsza a moment wiekszy o ok 35Nm, moc ta sama, tyle ze maksymalne wartosci momentu i mocy osiagane przy nizszych obrotach co na pewno przeklada sie na zmniejszenie spalania. Z danych fabrycznych dodam ze 328 do 100 przyspiesza w troche ponad 7 sekund.

Nie kupowalbym zadnego 4 cylindrowca, a juz w ogole nie rozumiem po co bmw montowalo do e36 silniki 1,6 i 1,8i.

Generalnie posluchaj pracy silnika 4-cyl a 6-cyl i wydaje mi sie ze dokonasz slusznego wyboru:)

Jesli juz jestes zdecydowany na 6 garow ale nie wiesz czy 2.0 czy cos wiecej to zastanow sie jak dlugo chcesz jezdzic tym autem. Jesli dluzej to moze jednak 2,5 lub 2,8. Jest jeszcze 2,3 litra. Ale raz ze ich raczej malo to dwa ze nie wiem za duzo o tym silniku. Cos chyba obilo mi sie o uszy ze 2,3 nie jest zbyt dobry. Generalnie za najlepszy silniki uchodza 2,5 litra.

 

Mam nadzieje ze cos wyjasnilem a nie zagmatwalem :)

 

moc 2,5 i 2,8 jest inna - roznica to 1KM :mrgreen:

325i vs 328i - o okolo 0,7 sek do setki szybciej idzie 328i.

Saku82 gdzie Ty widziales silniki BMW 2,3 litra ?? :shock: Nie ma czegos takiego !! Jezeli juz to 323i (M52B25) o pojemnosci 2,5 litra. Sa tez e46 (swieze roczniki) 320i o pojemnosci 2,2 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Saku82 gdzie Ty widziales silniki BMW 2,3 litra ?? :shock: Nie ma czegos takiego !! Jezeli juz to 323i (M52B25) o pojemnosci 2,5 litra. Sa tez e46 (swieze roczniki) 320i o pojemnosci 2,2 litra.

 

Sorry. Moja wina, miałem po prostu na myśli model 323. Wiem ze pojemnosc silnika takiego modelu to tez 2,5, ale mocy juz mniej w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saku82 gdzie Ty widziales silniki BMW 2,3 litra ?? :shock: Nie ma czegos takiego !! Jezeli juz to 323i (M52B25) o pojemnosci 2,5 litra. Sa tez e46 (swieze roczniki) 320i o pojemnosci 2,2 litra.

 

Sorry. Moja wina, miałem po prostu na myśli model 323. Wiem ze pojemnosc silnika takiego modelu to tez 2,5, ale mocy juz mniej w nim.

 

Mocy mniej (170KM) ale max. moment obrotowy (M52B25 ma go troche nizej) i przyspieszenie do 100km/h jest takie same jak w naszych starych M50. No i oczywiscie M52 pala troche mniej niz M50.

 

 

PZDR - widze ze mamy takie same modele i ten sam kolor :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 2,3 litra. Ale raz ze ich raczej malo to dwa ze nie wiem za duzo o tym silniku. Cos chyba obilo mi sie o uszy ze 2,3 nie jest zbyt dobry. Generalnie za najlepszy silniki uchodza 2,5 litra.

 

 

chyba nie ma 2.3l , 323 to oznaczenie 2.5 silnika tyle ,ze z moca ok 170 km,to jest ten sam silnik co bmw 325,tyle ,ze slabszy,ale nie gorszy.

ja mam 318 is i zmieniam na 320,bo 6 cylindrow to wyzsza kultura pracy silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed takim wyborem stalem dokladnie 2 tyg temu, wybralem 320 i jak narazie jestem zadowolony (choc po przesiadce z mniejszego auta bylem lekko zaszokowany na stacji benzynowej:P....no ale cos za cos, nic nie bierze sie z powietrza). Pierwsze wrazenie jak do niej wsiadlem, hmm...wygodna, estetyczna...ladniutka. Wyjechalem na droge i uderzyła mnie straszna mułowatość, aż sie przerazilem, dopiero jak na obrotomierzu wyskoczylo magiczne 3000 obr/m zaczela mocno przyspieszać (taka charakterystyka silnika). Doradzać tu ciężko, nie wiem jak jest z innymi silnikami ale ten jezdzi calkiem przyzwoicie, odglos ma piękny a spalanie 10-12 musisz liczyc, zejdziesz nizej jak robisz dalsze trasy, jesli jednak poniesie Cie ułańska fantazja, wtedy spalanie w gore:P (czasem jednak nie spalanie jest najważniejsze :] ).

Ogólnie jestem zadowolony tyle ze czuć ja duzo bardziej po kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu dochodzimy do pewnej paranoi bo:

kupujac 320 musisz w miescie sie liczyc ze spalaniem 12,5 i wiecej (u mnie ok 13,3) a jak jezdzi 320 to kolega wyzej napisal. wiec po pewnym czasie zaczynasz zalowac ze nie masz 323, 325 a najlepiej 328 skoro i tak spaliłby ci jakies 1,5 litra wiecej a frajda DUZO wieksza.

 

wiec jeśli koszty sa najważniejsze to 318 tds ,jeśli chcesz sie przemieszczać w miare dynamicznie i tankowanie 12,5l na każde 100 km cie nie przeraza to 318is (jesli chcesz coupe) lub 318 zwykłe w sedanie, moze tez być 325tds. jesli to ma byc bmw i zbierac sie jak bmw to tylko cos z serii 323, 325, 328.

 

Ja bym teraz kupił 328, choć to trudna sztuka upolować coś w dobrym stanie (bo przeciez silnik w 328 zacheca do ostrej jazdy).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym teraz kupował, to wybrałbym 2.5l, albo 2.8l - ewentualnie 2.0l jakby się igiełka trafiła. Z 1.8 jestem zadowolony, ale mocą nie powala - jedyne co to po mieście można nim w miarę ekonomicznie jeździć - i po mieście mocy nie brakuje.

 

Popieram.A najlepiej 323 mniej pali od starego 325 vo ma silnik nowszy M52 i spalanie jest po mieście przy cięzkiej nodze 12.5l a na trasie przy szybkiej jeżdzie 140-170km/h 9l .Kupisz mały silnik to za jakiś czas będziesz miał niedosyt.Ja też teraz chciałbym już wiekszy silnik a spalanie wcale większe by nie było np. 328 M52b28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem odpowiedzi mości panów i trochę mi rozjaśniło umysł bo jestem na kupnie czegoś z 6 cylindrami i mocniejszego od e46 316...

jak rozumiem większość pisze, iż jak kupować auto między 2.0-2.5 to najlepiej kupić 2.8 :D

ja jednak szukam 323 bo ponoć to dynamiczne silniki...ale może znajdę coś w 2 litrach lub w 2.5 i jak będzie mi pasować to kupię taki.

 

aha, szkoda że nie ma emotikonów z autkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem odpowiedzi mości panów i trochę mi rozjaśniło umysł bo jestem na kupnie czegoś z 6 cylindrami i mocniejszego od e46 316...

jak rozumiem większość pisze, iż jak kupować auto między 2.0-2.5 to najlepiej kupić 2.8 :D

ja jednak szukam 323 bo ponoć to dynamiczne silniki...ale może znajdę coś w 2 litrach lub w 2.5 i jak będzie mi pasować to kupię taki.

 

aha, szkoda że nie ma emotikonów z autkiem ;)

Dobry wybór 323 :cool2: Przyspieszenie to samo co w 325 nawet lepiej na początku idzie bo moment lepszy ma 323i,a silnik oszczędniejszy mi szczerze pali 12,5l przy ciezkiej nodze,mam dobry silnik,w M52 masz aluminiowy blok i aluminiową uszczelkę,więc przegrzanie silnika nie groźne dla bloku.Poczytaj na internecie są katalogi i to prawda co jest w instrukcji ile pali,bo mi pali podobnie.Zona na trasie 500km nad morze przy spokojnej jeździe miała wynik 7,4l/100km.Taka jest prawda.Tylko cięzko kupic auto z dobrym silnikiem i z dobrym wyposażeniem.Ja mam stan idealny z klimatronikiem,pełny OBC(komputer pokładowy),podłokietnik ,poduchami,elektryka,abs itp i wszystko działa.Ale 2 lata temu w takim stanie jak na foto ze wszystkimi oplatami ,na polskich blachach wyniósł mnie 20.000zł.Ale nie żałuje bo jest auto praktycznie bezawaryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz masz troche rozjasnione....ja w kazdym badz razie nie kupil bym ani 316, ani 318 bo to chyba mija sie z celem, 316 slaba a koszty utrzymania 318 podobne jak 320....zreszta pamietaj ze kupujesz BMW a nie Cinquecento (nie mam nic do cienkusa, sam mam takiego jeszcze domu :D )

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.