Skocz do zawartości

Policja zatrzymała mnie za... BMW


Mateusz_24

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 160
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie w najbliższej okolicy często zdarzają się radiowozy łapiące na suszarkę. Jednakże nie miałem jeszcze okazji,aby ktoś zatrzymał mnie do kontroli (zazwyczaj zwalniam :D ). Jeśli chodzi o czarne BMW to raczej ludzie są jakoś dziwnie nastawieni - koledzy z pracy przy każdej okazji coś gadają o moim aucie, że czarne itp. Najbardziej ostatnio rozwalił mnie tekst, który mi znajomy powiedział, że jak przyjechałem do Wisły na powitanie Małysza to pewno od razu mi przydzielili ochronę :)

 

Jedynie co czasem widać to "większa" uprzejmość innych kierowców. Częściej zauważają czarną 5-tke i wpuszczają mnie z podporządkowanej drogi :) Ja zresztą nie jestem im dłużny - staram się być bardzo kulturalnym użytkownikiem naszych dróg, usiłując zmienić głupie stereotypy o łysych,tępych i gangsterskich kierowcach BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm nie słyszałem żeby gdziekolwiek w jednostkach mieli tuningowane silniki, u nas w jednostce chłopaki maja Vectry dwu litrówki na turbince 190 kucy

 

to znaczy że sa zawirusowane jak mają 190KM. tu są szczegóły: http://www.opel.com.pl/site/local_image/techpdf/vectra_tech.pdf strona 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże czarną E-36 i jak na razie spotkała mnie tylko i wyłącznie miła niespodzianka ze strony drogówki.Wczoraj na trasie wjechałem na teren zabudowany w jakiejś wiosce i mnie na suszarkę wzięli.Pan władza powiedział ze "jest tak jak rudy-równiutko 102" a ograniczenie do 50, poczym zaproponował żebym sobie mandat wymyślił :shock: (wg. taryfikatora 500), ale tak żeby go z butów nie wywaliło. Powiedzaiałem ze stówka mi odpowiada i tyle mi wypisali :D .Pozatym miła pogadanka ile pali i tego typu pierdoły :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm nie słyszałem żeby gdziekolwiek w jednostkach mieli tuningowane silniki, u nas w jednostce chłopaki maja Vectry dwu litrówki na turbince 190 kucy

 

to znaczy że sa zawirusowane jak mają 190KM. tu są szczegóły: http://www.opel.com.pl/site/local_image/techpdf/vectra_tech.pdf strona 4

Pytałem misiaczków i tak mi powiedzieli, może się im coś popierwiastkowało bo jak już wcześniej mówiłem nie słyszałem żeby w jednostkach kręcili silniki, boże w BOR albo ABW ale nie u nas.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze że stereotypy sa nadal i będą zawsze. Pracuje i zajmuje kierownicze stanowisko wiec do pracy jeżdżę w gangu a ponieważ od 20 lat mam do czynienia ze sportem lubię sie sportowo obierać i wyglądam hmm jak "młodzież po chemio terapi" mam ulubiony patrol który potrafił mnie zatrzymać 2 razy tego samego dnia i za każdym razem kontrola wyglądała inaczej. Najdziwniejsze że dużo gorzej zachowywałem się za 1 razem bo śpieszyłem się i odmówiłem otwarcia bagażnika i okazało się że przekonałem ich natomiast za drugim razem sprawdzili wszytko łącznie z moim dziadkiem.

Więc trzeba im pomagać bo i tak myślą że BMW to już ... a w duchu można myśleć co się chce.

Sambo mą religią mata moim niebem

"Rickson"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm nie słyszałem żeby gdziekolwiek w jednostkach mieli tuningowane silniki, u nas w jednostce chłopaki maja Vectry dwu litrówki na turbince 190 kucy

 

to znaczy że sa zawirusowane jak mają 190KM. tu są szczegóły: http://www.opel.com.pl/site/local_image/techpdf/vectra_tech.pdf strona 4

Pytałem misiaczków i tak mi powiedzieli, może się im coś popierwiastkowało bo jak już wcześniej mówiłem nie słyszałem żeby w jednostkach kręcili silniki, boże w BOR albo ABW ale nie u nas.

Pozdro

 

nie twierdze że nie. są to silniki uturbione więc możliwe że jest w nich podniesiona w salonie /fabryce moc poprzez zastosowanie chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na forum , mam czarną trójkę E90, i nie jestem wygolony na 0 może dlatego mnie nie zatrzymali, znajomi na poczatku lekko się naśmiewali ale po roku sie przyzwyczaili ja też jeździ się super .

Trzeba trochę w Polsce popracować nad zmianą opinii o tym samochodzie ale to już zależy od nas posiadaczy BMW

 

A ja jestem wygolony i też mnie nie zatrzymali!!!,lecz wygolony to nie znaczy ze dres czy gangster!

Piszesz o zmianie opinii a z Twojej wypowiedzi wnioskuje cytując"nie jestem wygolony na 0 może dlatego mnie nie zatrzymali"że sam ją zmnien a potem pouczaj! Jesteś przesądny ale coż zmieniasz widze .......opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)teraz mam touringa, więc już się nie czepiają, bo kombi, to autko dla statusiałych niedzielnych kierowców :lol:
no no! :nienie: jeszcze byś się zdziwił :twisted2:

 

pozdro - Kris

E39 540i touring jeszcze bardziej czarrrnaaa :twisted:

E30 325i touring diabelnie czarna (była!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie pecha z tymi kontrolami :) albo ja mam szczęście :D i nie zauważyłem zbytniego zainteresowania policji w stosunku do kierowców beemek :wink: Jeżdżę już ponad 10 lat różnymi modelami BMW i jak dotąd miałem jedynie PIĘĆ kontroli z czego 4 za nieznaczne przekroczenie prędkości i 1 zwykłą kontrolę dokumentów. Wszystko odbywało się z pełną kulturą bez jakichkolwiek oznak cwaniactwa, chamstwa czy oznak zazdrości ze strony policjantów :wink:

Możliwe że ludzie w południowej Polsce są bardziej życzliwi, a może jest to kwestia wielkości miasta i przestępczości na danym terenie :wink:

 

Co do zazdrości policjantów to znam co najmniej 5 ze swojego miasta którzy mają lub mieli BMW więc to chyba nie o to chodzi, nie tu należy upatrywać ich złośliwości :wink:

 

Oczywiście istnieje możliwość że moje okolice są po prostu wyjątkowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czarna e36 i mnie czesto na granicy sprawdzaja konkretnie. zawsze mnie 10 min trzepia a ze mam granice czeska pod nosem to zawsze mozna wyskoczyc po tansze paliwko i takie tam. Ale sprawdzaja konkretnie od numerow nadwozia i silnike po wyciaganie kola zapasowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w autobusie miałem kontrole nie zawsze kontrola musi się wiązać z bmw i nie zawsze zachowanie policji wobec nas musi być złe. Wystarczy test wysiąść miło odpowiadać byc kulturalnym starać sie wypełniać ich polecenie za drugim razem można zrobić na odwrót. To tak samo jak z wami jak ktoś do was wysiądzie i mordę drze to raczej nie ma się pogodnego nastawianie do typa :duh:

Sambo mą religią mata moim niebem

"Rickson"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy test wysiąść miło odpowiadać byc kulturalnym starać sie wypełniać ich polecenie za drugim razem można zrobić na odwrót. To tak samo jak z wami jak ktoś do was wysiądzie i mordę drze to raczej nie ma się pogodnego nastawianie do typa :duh:

 

No, to normalne co piszesz, ale kto tu coś pisał o wykłócaniu się z Władzą? Czy z kimkolwiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś macie pecha z tymi kontrolami :) albo ja mam szczęście :D

 

Wcześniej jeździłem 2 lata Golfem Mk2, to był mój 1 samochód i nie miałem nim żadnej kontroli drogowej, raz tylko nadziałem się na fotoradar.

 

A po 3 miesiacach użytkowania BMW zdarzyło mi się ich 8 :/

 

Coś w tym musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szkoda, że wypowiadają się tylko chłopaki. Może dzieczyn nie zatrzymują, albo one nie są łyse:)

Ja osobiście mam e36 touring ale granatowąnie czarną. Nie jestem łysy (włosy ok 1.5cm), chodzę w koszulkach, lub w koszulach (w zimę:).

Na co dzień poruszam się Astrą 2 (robie nią ok 50 000 rocznie), bunią zrobiłem 10 000. Żadnej kontroli od 2 lat. Fakt staram się jeździć ostrożnie.

 

PS. Bunię kupiłem po to by wreszcze zająć się interesami i zarabiać pieniądze, a nie pracować na kogoś. Może głupie, ale najtrudniejszy ten pierwszy krok. Nie mylić z gangsterstwem - mam nadzieję, że dobry inżynier może być dobrym menadżerem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja troche z innej beczki

 

czy paly z videoradarem robia tak, ze narywaja a potem mandat przychodzi do domu?

 

czy jak nagrywaja to zawsze zatrzymuja potem?

 

chodzi mi glownie o jazde na a4

 

i czy moze byc tak ze takim autem jedzie jedna osoba? czy moze 2?

 

jechalem dzis 220 na niektorych odcinkach i czasem zdarzali sie dziwni kierowcy np w octaviach ktorzy za mna pruli po 180 wiec nie bylo rady jak tylko jechac szybciej :) co by nie musieli hamowac

 

i teraz sie zastanawiam czy czasem to nie byly jakies paly :)

 

jechalem dzis 220 w cabrio, balem sie bo myslalem ze dach mi zerwie i serce wyskoczy:) ale dach nie odpadl :)

 

 

a mnie jeszcze ani razu sami z siebie nie zatrzymali, 2 razy mi sie zdarzylo ale stali z radarem :)

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin978

bylem na szkoleniu w WORDzie za punkty no i komendant powiedzial ze podczas takich wlasnie sytuacji ze jedzie za toba cywilny radiowoz to maja obowiazek cie zatrzymac przy najblizszej okazji zebys nie stwarza zagrozenia na drodze i nie moga cie przytrzymac i jechac np pol godziny az nazbiera ci sie wykroczen za 25 pkt karnych zeby prawko skasowac. Tym bardziej ze jesli Ci przyjdzie film to mozesz smialo powiedziec ze nie wiesz kto jechal tym samochodem bo akurat cie w domu nie bylo czy cos. A nikt ci nie udowodni ze to ty. Czyli sytuacja podobna z fotoradarem an ktorym nie widac kierowcy. Wiec napewno by nie popuscili i jechali by za toba caly czas ;) Wiele sie dowiedzilaem na taki szkoleniu WORD ;)

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, czy można żądać wylegitymowania się przez policjanta tj. imię i nazwisko, stopień, jednostka policji której podlega? Pytam, ponieważ drogówka już na wstępie się przedstawia natomiast np. chłopaki z prewencji są nieco mniej kulturalni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, czy można żądać wylegitymowania się przez policjanta tj. imię i nazwisko, stopień, jednostka policji której podlega? Pytam, ponieważ drogówka już na wstępie się przedstawia natomiast np. chłopaki z prewencji są nieco mniej kulturalni.

 

Oczywiście że każdy obywatel ma takie prawo !! jakby tego było mało to masz prawo zadzwonić na 112 lub 997 i dowiedzieć się czy taki fubnkcjonariusz pracuje w danej jednostce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, czy można żądać wylegitymowania się przez policjanta tj. imię i nazwisko, stopień, jednostka policji której podlega? Pytam, ponieważ drogówka już na wstępie się przedstawia natomiast np. chłopaki z prewencji są nieco mniej kulturalni.

 

Oczywiście że każdy obywatel ma takie prawo !! jakby tego było mało to masz prawo zadzwonić na 112 lub 997 i dowiedzieć się czy taki fubnkcjonariusz pracuje w danej jednostce

 

Tak, właśnie się dowiedziałem, że można zażądać (nie prosić) wylegitymowania się i spisać z legitymacji służbowej nazwisko, numer, stopień itp. po czym napisać skargę do komendanta. Ze źródła wiem, że po czymś takim policjant dostaje mocno po tyłku, więc jeśli nie jest kulturalny to można mu odpłacić z nawiazką. Warto to wiedzieć, ale jednocześnie traktować jako ostateczne rozwiązanie, bo unosić się honorem i mieć na pieńku z policją nie warto, bo można czasem więcej stracić podczas samej kontroli niż zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na forum , mam czarną trójkę E90, i nie jestem wygolony na 0 może dlatego mnie nie zatrzymali, znajomi na poczatku lekko się naśmiewali ale po roku sie przyzwyczaili ja też jeździ się super .

Trzeba trochę w Polsce popracować nad zmianą opinii o tym samochodzie ale to już zależy od nas posiadaczy BMW

 

 

Myślę tak samo.Powstał durny stereotyp posiadacza BM.Nie mam jednak zamiaru z tego powodu rezygnować z jazdy,bo sprawia mi przyjemność.Nigdy nie mialem żadnych kłopotów z powodu samochodu(mimo czarnego koloru).Ci co tak piszą,chyba trochę przesadzają lub są megalomanami.Zauważcie,że na drogach jest mnóstwo "trójek".

Dementuje również,że pod tylną kanapą jest uchwyt na kij baseballowy.Zresztą Ci ,co to czytają wiedzą o tym.

Sami wiecie ,że można spotkać wielu "buców" i nie tylko na drodze i nie tylko w BM.Pozdrawiam wszystkich !!! :cool2:

Edytowane przez ketiw100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.