Skocz do zawartości

Jak w e30 przerobić na jedną wycieraczke ??


Marcin e30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Mam nadzieję że nikt z tego forum nie zrobił czegoś takiego w swoim BMW.

 

Proponuję, żebyś zajrzał na www.tuning.pl i tam zapytał jak to przerobić... :roll:

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos takiego po prostu NIE WOLNO robic!

Jezeli ktos bierze inspiracje np. stąd=> http://www.wiejskituning.com, niech sie wezmie lepiej za Golfa, albo Astre

 

Nie biorę inspiracji z ww adresu - ale niektóre ciekawe hehe.

 

 

Mam nadzieję że nikt z tego forum nie zrobił czegoś takiego w swoim BMW.

 

Proponuję, żebyś zajrzał na www.tuning.pl i tam zapytał jak to przerobić...

 

Na tuning.pl były przeróbki np. fiatówi innych ale nie BMW.

 

Proszę mnie nie krytykować bo taka zmiana pasuje do mojej wizji auta.

Poza tym nawet w Toruniu było kilka aut z pojedyńczą wycieraczką i nadal to były BEEMKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Proszę mnie nie krytykować bo taka zmiana pasuje do mojej wizji auta.

Poza tym nawet w Toruniu było kilka aut z pojedyńczą wycieraczką i nadal to były BEEMKI.

Jeśli to że w Toruniu były takie "beemki" ma być argumentem to trochę nie trafiłeś... :twisted: BMW Klub Polska ma nieco inne podejście do spraw tuningu, zlotów itp. niż klub z Torunia... Niestety taka przeróbka wg nas raczej nie jest najlepszą rzeczą jaka może spotkać BMW.

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to że w Toruniu były takie "beemki" ma być argumentem to trochę nie trafiłeś... :twisted: BMW Klub Polska ma nieco inne podejście do spraw tuningu, zlotów itp. niż klub z Torunia... Niestety taka przeróbka wg nas raczej nie jest najlepszą rzeczą jaka może spotkać BMW.

 

To, że wToruniu były takie auta marki BMW nie jest dla mnie argumentem do takich "przeróbek".

Pierwsze zdanie napisałem, że taka modyfikacja pasuje do mojej wizji auta i cały czas tak jest.

 

Jeśli na tym forum nikt nie umie odpowiedzieć na moje pytanie ( bądź nie chce ) to proszę o zamknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz wizje tego auta? Co bedziesz przerabiac?

Mam nadzieje ze nie skonczy sie to czyms podobnym:

http://www.wiejskituning.com/galerie/23052004/bmw30021/bmw30022.jpg

 

:cry: Zapale swieczki dla tej biednej Beci.... :cry:

 

['][']['][']['][']['][']

W BMW Blisko Masz Wszędzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHHA.Jak patrze na powyższe auto to krew mnie zalewa za kazdym razem.Gdzie w ogóle on dostał taki przód?Kto to robi?Za kazdym razem jak patrze na to auto lece ze smiechu z krzesła:]A tak wracając do tematu to niebezpiecznie jest tak z jedną wycieraczką jezdzic...Autko musi byc sprawne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha!!!!!

 

Nosek na tej samej stronie znalazlem jeszcze jedna Cud-Becie.

Niestety nie wiem jak wstawic jej zdjecie,dlatego proponuje zebyscie weszli na w/w stronke www.wiejskituning.com i w galerii znajdzcie sobie samochodzik pod tytulem: BMW SyfeX Edyszyn.

 

Mi rece opadly...

 

 

Boze bron piekne samochody przed ludzmi, ktorzy zrobia z nich takie maszkary.

 

Pozdrawiam

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokoj z robieniem czegos takiego.Wedlug mnie totalna wiocha.Nie szpeccie takimi rzeczami BMW.Jezeli ktos uwaza ze takie rzeczy sa ladne i fajne to niech robi je wlasnie w takich samochodach jak fiat uno albo golfach.Poza tym w BMW sa 2 wycieraczki a we fiacie uno jedna wiec jest prawdopodobniej latwiej przerobic.

 

Pozdrawiam

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna wycieraczka wyglada ladnie - ale tylko na aucie kompleksowo przerobionym - zeby mialo to rece i nogi - chodzi mi o wyglad tj. wybebeszone wnetrze, kubelki, klatka bazpieczenstwa mocna gleba itp - robisz auto na race look i jest ok - nikt nie ma prawa sie przyczepic twoja sprawa - ale jezeli taka wycieraczka jest w seryjnym aucie to smiech na sali....ale jak wczesniej pisalem - sprawa gustu a jak wszyscy chyba wiedza o gustach sie nie dyskutuje...

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: J E L I T O Były mercedesy z jedną wycieraczką ale ten mechanizm jest troche za duży aby wszedł do e30.

 

:arrow: sarna1 nom właśnie auto nie jest seryjne i dlatego jedna będzie pasowała.

 

:arrow: Jarekson my tu o BMW a nie o maluchach ( oczywiście nie mam nic do 126p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Merolku 124 była jedna wycieraczka, w tym wozie to estetyczna i dorba sprawa. Beemka jest za delikatna do takiego czegoś.

 

Ale, ja mam w swojej pszczółce jedną wycieraczkę...

 

...na tynej szybie, do tego nie działa :) hehehehe

 

A ta strona o wiejskim tuningu jest kosmiczna, wszyscy "tunerzy" powinni najpierw ją obejrzeć, a potem zabrać się za przeróbki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zostawic srodkowa i pobawic sie mechanizmem - wydluzyc to ciegno ktore idzie do niej - troche trzeba pomyslec i bedzie dzialalo - a plus takiego rozwiazania to to ze nie podrywa do gory wycieraczki przy duzych predkosciach, stawianie mniejszego oporu powietrza,mniejsza masa pojazdu, jedna wycieraczka byla (jest) stosowana bo auto musi byc zgodne z regulaminem itp = mowa w tym momencie o autach z DTM bo w Mecedesie to raczej wzgledy estetyczne - a w UNO oszczednosciowe :) :lol:

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedyncza wycieraczka na przedniej szybie, to pomysł równie kiepski jak głęboki bad-look na refektorach. Zakłócanie efektywności reflektorów dla niepowtarzalnego wyglądu? Pogarszanie skuteczności oczyszczania przedniej szyby dla niepowtarzalnego wyglądu? Czy aby warto? Fakt, samochód będzie wygladać inaczej zawsze, a reflektorów i wycieraczek używa się tylko od czasu do czasu....

 

Jeżeli już jesteś zdecydowany na 100 %, to przyjrzyj się mechanizmowi pojedynczej wycieraczki w lekko starszych Mercedesach, np. 190 (W201). Tylko ten system jest godny uwagi, ze względu na dużą powierzchnię oczyszczania szyby. Wycieraczka w W201 pracuje na tzw. pantografie. Pracując "kreśli" na szybie literę W.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do zrobienia - kolega sam sobie zrobił. Na pewno musisz przedłużyć długość ramienia które napędza środkową wycieraczkę, gdzies ok. 1-2cm (doświadczalnie). Po to żeby ta wycieraczka miała większy skok (a tym samym wycierała większą powierzchnię). Później musisz przestawić przekładnie w silniku napędowym, po to by wycieraczka stała pionowo (w stylu aut z DTM). 8)

Z tego co pamiętam to kolega nie usunął napędu dla lewej wycieraczki, i nakręcił na to kulke :)

http://213.77.174.233/~bmwmteam/photogallery/1_4%20miles/DSC04735.JPG

Nie poruszam tematu czy to komuś się podoba czy nie.

525i 1991r. Islandgrün met.

525tds 1993r. Oxfordgrün met.

635 CSi/A 1981r. Zypresengrün met.

zielono mi .... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.