Skocz do zawartości

czy mozliwe by tyle palil 523 ???


fuszbejns

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam motor 2,5 170 mk w automacie, jezdze przede wszystkim w miescie na krotkich 6 km odcinkach do pracy spalanie wychodzi mi 15-16 litrow i naprawde w ogolenie nie deptam delikatnie sie poruszam zastanawia mnie czy tak powinno byc? piszecie ze powinny palic 13 w miescie ale u mnie to nie osiagalne, dodam ze mam chyba walniete wisco tzn czasem jest ok a czasem zalacza asie na stale mozliwe ze powoduje przyrost spalania ale 3 litry?? az nie sadze moze to byc sonda ??

pozdrawiam

:))))))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę, że to możliwe, jeżdżąc tylko do i z pracy (mam dokładnie 4,6 km, ale rano nie mogę się podnieść ;) ) średnia wychodzi mi nawet do 16 l/100 km. jeśli pojadę gdzieś dalej tym samym stylem ok. 11,5 a w trasie czasem poniżej 10. Niedogrzany silnik dużo więcej pali. Mimo, że mam troszkę inny silnik to tylko troszkę ;) .

Jeśli masz jakieś wątpliwości co do spalania zalej pełen bak, zrób "ciurkiem" ze sto kilometrów i zalej znów do pełna. Zobaczysz, że wyjdzie prawidłowo.

$M$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 523 manual i pali mi 13-14l po miescie, wiec automat ma prawo tyle lyknac jeszcze przy krotkich odcinkach.

A tych co tu wypisuja ze ich 528 pali 11.5L po miescie to wogole nie sluchaj bo smiac mi sie chce :mad2:

No chyba ze jezdza po tym miescie noca heheh

RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 523 manual i pali mi 13-14l po miescie, wiec automat ma prawo tyle lyknac jeszcze przy krotkich odcinkach.

A tych co tu wypisuja ze ich 528 pali 11.5L po miescie to wogole nie sluchaj bo smiac mi sie chce :mad2:

No chyba ze jezdza po tym miescie noca heheh

 

Nie przesadzaj i tak najlepsze są V12 750i co palą 15-16l na 100km w mieście :lol:

Ale zgodzę sie z poprzednikami auto ma prawo tyle palić :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze ja sie wypowiem na temat mojego spalania 523IA!

Miasto przy normalnej jezdzie 12 - 12,5 l, ciezko zejsc ponizej 12 l.!

Ale 15 - 16 l to raczej 540 potrafia spalac, albo dziwnie jakos jezdzicie. Chyba że na nie dogrzanym silniku. Zauważcie ze gdy jedzie sie na zimnym to przez pierwsze kilometry pokazuje spalanie 25 l!!!!///100

Na trasie 1000 km, autostrada, przy pred.160-200 km średnie spalanie 9,4 - 10,4.

Wyniki bez komentarza! Tak pokazuje srednie zuzycie komp pokladowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyra! Jak ci moze manual palic 14 litrow w miescie?!

Jestes pewien tego co mowisz?

Ja automatem robie 12,5 startujac pierwszy ze swiatel itp., nikt tam mnie nie wyprzedza i takie tam, to jak ci to moze brac 14???

U mnie komp pokazuje najczesciej 12 - 12,5!

U mojego kumpla tak samo (to samo auto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tych co tu wypisuja ze ich 528 pali 11.5L po miescie to wogole nie sluchaj bo smiac mi sie chce :mad2:

Miasto miastu nierówne. Styl jazdy też ma duży wpływ. Możesz się śmiać, ale mi średnie spalanie na przestrzeni ostatnich 6 tys. km wychodzi 10,2l/100km. W 80% jeżdzę po mieście, w godzinach szczytu (do i z pracy). Fakt, przeważnie nie stoję w korkach, ale mam po drodze masę świateł, które lubią wolno się zmieniać. Staram się jeździć w miarę spokojnie. Najgorszy wynik jaki osiągnąłem na baku to 12l/100km.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoie to nic, ja przyprowdzlem auto dopiero i moje E-39 523i w manualu, jak zapalilem w garazu i na lawecie wczesniejl komp pokazywal na poczatku 39 :duh: , ale wąż gumowy od przepływki jest peknity, to moze miec pewnie znaczenie bo przez to slnik pyrkal. Ciekawe jak bedzie jak juz autko wyjedzie od lakiernika, a apropos ma ktoś moze instrukcje do kompa, tzn jakie funkcje jak obslugiwac itp, dziekuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie karzcie mi sie smiac prosze, ja raz sprawdzilem spalanie przy mega eko jezdzie i wyszlo mi 12,2L, ale to juz naprawde lizalem pedal i jechalem jak najwiekszy emeryt i niedzielny kierowca razem wzieci.

To jest niemozliwe by 530 palila 10L nigdy w to nie uwierze :duh:

Sprawdzcie sobie kilometry i przeliczcie sobie sami bo komp tez moze oszukiwac, u mnie pokazuje 0,5L mniej niz jest w rzeczywistosci.

Pozdro

RAZ BMW ZAWSZE BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niemozliwe by 530 palila 10L nigdy w to nie uwierze :duh:

No to nie wierz. Nie zależy mi na tym, by kogoś przekonywać. Ja wiem ile mi auto pali, a czy ktoś mi w to wierzy czy nie, to mi rybka.

 

Wskazania kompa weryfikowałem własnymi wyliczeniami - komp przekłamywał ok. 3%.

 

Ostatnio zaliczyłem odcinek 250km po płaskim terenie - prawie cały przejazd na tempomacie ustawionym na 125 km/h (jakies 120 km/h rzeczywiste). Spalił 8,1l/100km. Fakt, trochę się wlokłem, ale nie spieszyło mi się nigdzie. Normalnie pali więcej.

 

Jak pisałem, wiele zależy od miasta. Jak się dużo stoi w korkach, jeździ na krótkich odcinkach (niedogrzany silnik, szczególnie zimą), z automatem, to do 15l/100km można dojść. Nie przeczę temu. Sam miałem kiedyś A4 1.8Tq i jeżdżąc po Warszawie lubił łyknąć 13-14. Dlatego jestem pełen podziwu dla tego 3-litrowego silnika BMW.

 

Koledze fuszbejns sugerowałbym sprawdzić podstawowe rzeczy jak filtr powietrza, świece, MAF. Wymieniać też częściej olej, bo na tak krótkich odcinkach szybko postępuje kondensacja wody i paliwa w oleju, a brak wysokich temperatur by to przepalić. A jak nie, to przynajmniej raz na tydzień wybrać się na dłuższą wycieczkę i pozwolić mu rozprostować nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem tu nowy i zwracam się do was z pytaniem chce kupic kombi i zastanawiam sie nad tym jakie, bmw e39 ale z jakim silnkiem?

Myslałem o e36 328ale niemoge takiego jak chc znależ a boję się ze 5-tka zje mie z palliwem w tym silniku i zostałem w kropce

:mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 523i średnio na trasie (bez znaczenia jaka trasa, autostrada czy nasz drogi) pali ok. 9,5 l, jak przycisnę ponad 160 to 10,5l, z lekką nóżką zjechałem nawet do 7.1 na stówe (prędkość w granicach 80-120). W mieście jak starałem się łagodnie łaskotac pedał wyszło mi 13,5 l, a jak odpuściłem i jeżdżę normalnie to mam 10,5 l. Czyli mysle w normie. Trzeba wypracować właściwy styl jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna porownywac silnika 2.8 do 3.0i. Silnik 3.0 jest nowoczesniejsz i oszczedniejszy. Mialem okazje jechac 3.0 i bylem w szoku! Spalanie 10,5 litra a osiagi...rewelacja. Sam sie rogladam za 530i jak cos sie trafi to od razu zmieniam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 523iM pali w miescie 12.5 - 14 ( w zaleznosci od rodzaju jazdy i natłoku samochodów w miescie ). to sa wyniki po zajchaniu na CPN i dolaniu pod korek po 100km.

 

trasa przewaznie 9 ltr nieraz przy bardzo ostrym deptaniu 10 . ale nigy nie udalo mi sie zejsc poniezej 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
krótkie odcinki i do tego automat nie sprzyja ekonomii niestety, więc do autora postu chociaż nie mam automatu mozliwe ze tyle ci łyka samochód niedogrzany pali jak smok, do tego zimą pewnie ciagle masz biały nalot na korku, auto niedogrzane. Ja mam mauala i wszystko doszlo do norm na poczatku jak sprowadzilem je, mialem gume od przepływki peknieta to lykal 16 litrow wymienilem gume, wyzerowalem komp w serwisie itp i teraz spalanie srednie pokazuje na poziomie 10.9 litra. a faktyczie spala okolo11,2 do 12 w miescie jak sprawdzalem po zalaniu, szczerze powiem to jestem zadowolony z ekonomii auta jak na taka pojemnosc to jest ok a jezdze tylko miasto i to dosc duże duzo swiatel i czesto korki, dlatego nie chcialem automata , po pierwsze spalanie wieksze a po drugie osiagi nieco lepsze na manualu i jade jak chce zreszta lubie wachlowac wajcha:P moze jaksie zestarzeję nieco to zapragnę automata :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od niedługiego czasu mam e39 525 tds po delikantym modzie i jestem bardzo mile zaskoczony spalaniem, średnio wg kompa 8 l, trasa 6,5. osiągi bardzo przyjemne naprawde trzeba juz mocnej fury żeby to objechać- nisko moc max juz przy 3800 obr, od 3000 obrotów czuc jak dostaje mega odejście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawde trzeba juz mocnej fury żeby to objechać- nisko moc max juz przy 3800 obr, od 3000 obrotów czuc jak dostaje mega odejście

 

Potwierdzam :cool2: Moje E36 325tds po modzie tez napedzalo stracha ulicznym scigantom... i robili wielkie :shock: hehe. Jak na tak leciwa konstrukcje to faktycznie trudno sie bylo czepiac osiagow :clap:

Bylo: E32 735iA, E36 325TDS, E34 525iA

Jest: E39 523iA, E46 330d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem okazje jechac 3.0 i bylem w szoku! Spalanie 10,5 litra a osiagi...rewelacja.

 

10,5 litra powiadasz...hmmm :roll:

Dzisiaj po ostrej jezdzie po miescie na kompie mialem srednio 18,1...

 

Pozdrawiam najserdeczniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm po dieselki teraz nie są juz jak kiedyś:) sam myślałem o dieslu ale wybrałem benzynkę ciężko o dobrego diesla :( a po modzie to to fajnie jedzie tylko nie kręci się tak wysoko jak benzynka> kiedyś miałem okazję na szćzęscie lub nieszczescie poscigac sie z a6 2,5 tdi po modzie, aki dosc dlugo idcinek miedzy swiatłami ok 1 kilomerta moze wiecej troche. Ze swiatel wystartowal szybciej i jechal w prodzie caly czas ale po jakis 500 metrach keidy jemu juz sie konczyla skala obrotow ja bylem ostatecznie pierwszy :mrgreen: :mrgreen: wiadomo dieselki nie sa sworzone do ostrego deptania, chociaz sa naprawde dynamiczne zwlaszcza 3.0 litrowe :mrgreen:

Nie ma to jak benzynka i dziwek 6 cylindrow ale za to ropniaki ekonomiczne sa nieco bardziej chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.