Skocz do zawartości

czy mozliwe by tyle palil 523 ???


fuszbejns

Rekomendowane odpowiedzi

10,5 litra powiadasz...hmmm

Dzisiaj po ostrej jezdzie po miescie na kompie mialem srednio 18,1...

 

Ja tez jak poprzyciskam moje 530d to mam prawie 14 litrow ale jak jezdze normalnie to mi wychodzi niecale 8. Wszystko zalezy jak jedziesz przeciez nie da sie jezdzic caly czas z noga w podlodze. Chyba ze ktos lubi katowac swoja bunie a potem wypisywac na forum jaka ona awaryjna.Dla mnie silnik 3.0i jest najlepszy jesli brac pod uwage stosunek mocy do spalania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wszystko zalezy jak jedziesz przeciez nie da sie jezdzic caly czas z noga w podlodze. Chyba ze ktos lubi katowac swoja bunie a potem wypisywac na forum jaka ona awaryjna.

 

Z awaryjnością nie mam problemów. Jeżdżę tak jak pozwala mi na to auto i okoliczności na drodze a w mieście jak wiadomo pozwalaja one na bardzo różne rzeczy w różnych momentach co wiąże się z potrzebą częstego zwalniania-przeyspieszania itd.

Nie spinam się żeby osiągnąc spalanie poniżej progu x, po prostu o tym nie myślę. Wydaje mi się że jeżdzę dosyć szybko i spalanie w mieście mam na takim poziomie jaki podałem (17-18).

Tak się składa że mam silnik o którym piszesz i o ile zgadzam się z ogólną pozytywną opinią na jego temat to średniego spalania rzędu 10,5 nie udało mi się uzyskac nawet w trasie....

 

Ale być może udało sie to Pete'owi, który na takim samym silniku osiąga duzo korzystniejsze wartości :D :cool2: :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spinam się żeby osiągnąc spalanie poniżej progu x, po prostu o tym nie myślę. Wydaje mi się że jeżdzę dosyć szybko i spalanie w mieście mam na takim poziomie jaki podałem (17-18).

Tak się składa że mam silnik o którym piszesz i o ile zgadzam się z ogólną pozytywną opinią na jego temat to średniego spalania rzędu 10,5 nie udało mi się uzyskac nawet w trasie....

 

Ciezko mi dyskutowac poniewaz mialem okazje tylko pojezdzic 3litrowa benzyna jednak na komputerze wyraznie bylo 10,5. Dodam ze wlasciciel owej buni mieszka we Wroclawiu ktory do malych i niezakorkowanych miast nie nalezy. Na pewno negatywny wplyw na Twoj wynik mial automat. Ja jezdzilem tylko manualem wiec nie potrafie powiedziec jak sie jezdzi i jak pali autko z automatem. Dla mnie nawet jakby palil srednio 13-14 litrow to i tak warto miec autko wlasnie z tym silnikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze 523iA pali 15-16 na mieście [szczecin] przy dość ostrej jeździe, u mnie 530d na kompie pokazuje 8l miasto lecz moim zdaniem komp troszeczke zaniza i rzeczywiste spalanie na miescie to jakies 9 literków co jest całkiem rozsądnym wynikiem w połączeniu mocy i ekonomii :cool2:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 523 manual i pali mi 13-14l po miescie, wiec automat ma prawo tyle lyknac jeszcze przy krotkich odcinkach.

A tych co tu wypisuja ze ich 528 pali 11.5L po miescie to wogole nie sluchaj bo smiac mi sie chce :mad2:

No chyba ze jezdza po tym miescie noca heheh

 

zgadzam się całkowicie z pyrą i barteqMW, ja mam tylko 1.8 w trójce i automacie i jak śmigam po mieście to mysle że bez problemu łyka 10l, średnio 8,6

no i jak ktoś pisze 10,5 w 530 to sorry...

a jeśli ktoś tylko muska pedał gazu i jeździ 120 km/h to pytam się,

po co kupujecie 3 litrowe silniki??? :D

tylko 1.8 ale daje rade;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak ktoś pisze 10,5 w 530 to sorry...

a jeśli ktoś tylko muska pedał gazu i jeździ 120 km/h to pytam się,

po co kupujecie 3 litrowe silniki???

 

...sorry ale tak pokazywal komputer poza tym naprawde nie mam zamiaru robic z 3.0i, 1.9 tdi. Aha 3 litrowe silniki kupuje sie po to...zeby wyprzedac auta z silnikami 1.8 :dance:

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się całkowicie z pyrą i barteqMW, ja mam tylko 1.8 w trójce i automacie i jak śmigam po mieście to mysle że bez problemu łyka 10l, średnio 8,6

no i jak ktoś pisze 10,5 w 530 to sorry...

a jeśli ktoś tylko muska pedał gazu i jeździ 120 km/h to pytam się,

po co kupujecie 3 litrowe silniki??? :D

Pisałem o spalaniu średnim na poziomie 10,5, nie wyłącznie w mieście. A co do spokojnej jazdy po mieście - czasami nie ma sensu deptać gazu, jak widzisz, że za moment i tak będziesz stał na następnym skrzyżowaniu. Gaz i hamulec nie mają tylko dwóch pozycji - włączony/wyłączony. Z resztą nie pisałem, że sam tylko 'muskam' pedał gazu, tylko zwracałem uwagę, że da się takie wyniki osiągnąć jeśli warunki na drodze na to pozwalają.

 

A co do jazdy 120km/h - wiesz, wyrosłem już z tych lat, gdzie człowiek lubi gnać na łeb na szyję żeby tylko adrenalinka podskoczyła. Z resztą tutaj nie ma tak, że dasz w łapę i po sprawie. Mandat wiąże się z tym, że oprócz 200+ USD wzrastają Ci jeszcze stawki ubezpieczeniowe przez następne 3 lata. A punkty też łatwo się zbiera - uzbierasz 12 i zabierają prawko, i nie ma tak, że co roku punkty się zerują. Więc po co się niepotrzebnie stresować? Nie wystarczająco to człowiek ma problemów na głowie? A większy silnik przydaje się np. do wyprzedzania, nie koniecznie do tego, by gnać 200km/h. Z resztą tutaj 3litry to w tej chwili najmniejszy dostępny silnik w 5-ce teraz. W e39 był co prawda 525i przez niedługi okres, a teraz w e60 już go nie ma.

 

PS. Dobrze, że przynajmniej już nie mieszkam w Virginii... tam jak cię namierzą za przekroczenie prędkości, to oprócz mandatu, za każdą milę powyżej 90mph masz 1 dzień do odsiadki. Znajomy przesiedział w pace 2 tygodnie raz z tego powodu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pewnie kogos zaskocze bo moja 540iA pali srednio 16 litrów:d i to na 19 calowych felgach i oponach 275/30 i 245/35 :) a srednio w tygodniu robie jakies 200-300km w tym dziennie dojazd do pracy jakies 2 km w jedna strone (silnik sie nawet dobrze nie rozgrzewa, wiec max 3tys obrotów) i 40km po trasie z predkoscia srednio ok 130 , przy 160 540i pali ok 10-11 litrow ...czasami wypad do miasta itp ale takie wyniki osiagnelem dopiero po roku jazdy tym samochodem bo trzeba sie nauczyc jak trzeba jezdzic ,jeszcze pol roku temu palila srednio min 20l ,ale latem smigam R1 wiec wrazen mam pod dostatkiem a felgi skutecznie prosza sie zeby uwazac na niespodzianki na drodze....na trasie 400km kiepskimi drogami w czasie 5,5 godz spalanie wyszlo 10,5 litra:) ale nie bylo za bardzo jak popedzac wiec 5,5 godz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:duh: mam dopiero 33 lata ale jak czytam wasze posty to może faktycznie powinienem się zaczynąć się czuć jak emeryt :? Albo wy po prostu jeździcie cały czas z nogą w podłodze albo ja jeżdżę niezwykle ekonomicznie, bo nie chce mi auto spalić więcej niż 12 litrów benzynki w mieście. gazu mi pali max 13,5l :cool2: Poprzednia 316 1.9 paliła 8,5-9l benzynki. Więc nie wiem skąd u was takie spalania, chociaż oczywiście są one możliwe - tyle palą auta tych, na których człowiek klnie jak go wyprzedzają w środku miasta na wąskiej ulicy z ciągłą linią, a później zostawiają połowę opon na asfalcie jak ruszają spod świateł. Ludzie dorośnijcie to wam auta zaczną mniej palić. Ech..........szkoda słów....
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie dorośnijcie to wam auta zaczną mniej palić.

Dziekujemy za traktowanie nas jedna miara.

Podaj moze srednia predkosc przy jakie Ci takie spalanie wychodzi. Jak chwile pojezdzisz w korkach, nawet w malym miescie to zobaczysz jakie moze byc spalanie. 16l/100 na komputerze to jest standard przy sredniej predkosci <30 km/h.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam motor 2,5 170 mk w automacie, jezdze przede wszystkim w miescie na krotkich 6 km odcinkach do pracy spalanie wychodzi mi 15-16 litrow i naprawde w ogolenie nie deptam delikatnie sie poruszam zastanawia mnie czy tak powinno byc? piszecie ze powinny palic 13 w miescie ale u mnie to nie osiagalne, dodam ze mam chyba walniete wisco tzn czasem jest ok a czasem zalacza asie na stale mozliwe ze powoduje przyrost spalania ale 3 litry?? az nie sadze moze to byc sonda ??

pozdrawiam

 

wiesz mi E34 tds kombi automat z klima lyka w miescie lyka 13,5 wiec twoje 15-16 nie ma dramatu mysle

pzdr

dennis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekujemy za traktowanie nas jedna miara.

 

Zdecydowanie daleki jestem od tego! Kogo uraziłem to przepraszam. Natomiast generalnie dyskusje o spalaniu są po prostu bez sensu. W tym wątku zostało powiedzianechyba już wszystko na ten temat - ciężar nogi, wielkość miasta, korki, fantazja kierowcy itp. Dlatego ustalmy - w mieście spalanie 523/528 może wynosić 12-20l. Ja się tylko będę upierał że to 12l jest osiągalne jak się trochę chce i pozostałe czynniki wymienione wyżej na to pozwalają. Potrzeba tylko tak jak mówisz normalnej jazdy a nie stania w korkach a potem buta - średnia prędkość wyjdzie podobna a spalanie diametralnie różne.

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do pracy jakieś 2,5 do 3 km przez centrum miasta a nie jest duże, bo to Rzeszów i przeważnie spalanie wychodzi mi między 15 a 16 litrów gazu. Na trasie przy jeździe 100 – 130 udało mi się zejść do 10 litrów gazu (oczywiście na 100 km).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie chce przynudzać KOLEJNYM POSTEM o spalaniu ale proszę o krótką i rzeczową opinię.

 

Mam M52B25 (170 km, pojedyńczy VANOS) który jak na mój gust pali zdecydowanie za dużo szczególnie w mieście podczas korków.

 

Na trasie A4 predkość 140 - 160 spalanie około 10 lit/100 km

 

Trasa spokojna 90 - 120 km/h około 8-9 litrów

 

I tu jest wsio ok

 

Ale w mieście zaczynają sie jaja. Podczas normalnej jazdy miejskiej czyli bez scigania ale tez wystarczjaco dynamicznie okolo 15 lit na 100 km

 

I to tez akceptuje

 

ALE:

 

Ostanio w krakowie sporo było korków szczegolnie w okolicy ul Konopnickiej - cały bak wyjeżdziłem jeżdzać tam 2 X dziennie a w zasadzie stojąc po 40 minut w korku w kazda strone.

 

Niby nic, puszczasz i nasiskasz hamulec ale spalanie w kompie poszlo do 20 litrów - pomyslame ze to komp zawyza jak zawsze w korku.

 

Mocno sie zdziwilem jak na stacji bezynnowej okazalo sie ze komp "pomylił sie" o 0.2 litra ....

 

Od tego czasu zaczalem obserwowac zachowanie kompa (i tez calego spalania to sa one zgodne) i widze ze stojac na swiatlach srednai spalania idzie w góre okolo 0.1 lit na 1 minute - czyli 20 razy w ciagu dnai tak posoje na normalnych swiatlach a nei w korku i juz z 15 robi sie 18

Znów zejsc z tych 18 spowrotem do 15 jest bardzo trudne nie mowiac ze nie mozliwe

 

Czy to mozlwe zeby bez obciazenia ten silnik palil wiecej niz z obciazeniem? jakie czujniki odpowieadaja za podawania paliwa na wolnych obrotach.

 

Juz w serwisi tym zajeli, wyczyscili zawór podcisnienia odpowierzania komore walu korbowego oraz prwadzili sondy lamba - wsio ok na ta chwile ale auto dalej pali ... jak moje stare V12 5.0 lit ....

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Moja 530i w manualu

- po zakorkowanej Warszawie 14-15L/100km

- po Łodzi około 12-13L/100km.

- na trasie okolice 10.

 

Sprawdzałem kiedyś na trasie spokojną jazdę nie przekraczając 120-130 - średnia na 100km wyszła 7,8L/100km

 

Średnia z kilku tysięcy km to około 11 L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy lekceważyć jednego chyba najbardziej przemawiającego faktu - otóz zimny/niedogrzany silnik równa się z wiekszym spalaniem. Jeśli ktoś robi krótkie trasy silnik nie zdązy się nagrzać do optymalnej temperatury co wiąże się z zwiększonym zuzyciem paliwa a do tego jesli ktoś posiada automatyczną skrzynie to nalezy spokojnie jeszcze dodać litr w stosunku do manuala, przynajmniej w benzynowych silnikach. Pół biedy jak auto stoi w garażu kiedy na zewnatrz jest zimno to rozgrzewa sie szybko, natomiast jak ktos trzyma pod chumrką, to jesienią i zimą gdzie temp sa niskie normalna sprawa, że tyle łyka. Podsumowując zatem, spalanie 523i w manualu, który stoi na dworze i na krótkich odcinkach nie większych niż 6km - spokojnie wynosi 13-15 litrów benzynki w mieście, pomimo, ze silniki 2,5 litra 170km czyli udchudzone 2,5 literka z e34, należa do jednych z najbardziej ekonomicznych benzynowych silnikow. Mogę się mylic w wielu kwestiach ale pewne fakty pozostaja niezaprzeczalne, wiec do AUTORA POSTU spalanko w automacie ok 16-17 litrow na zimnym silniku i krotkich odcinkach = norma :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam wszystkich mam E39 528 do pracy mam kilometr i spalanie mi wychodzi 17-18L na 100/km . Jak ją prowadziłem z niemiec przy prędkości 160-180 km wyszła mi 9.8L/100 sprawdzałem lejąc do pełna za każdym razem i komputer pokazywał identycznie. Tak że nie uwieże że komuś pali przy małych odcinkach 10-12 l/100 . Trzy lata temu miałem TOYOTE 1400 pojemności i na takich odcinkach paliła 11-12 l/100km . Pozdrawiam !!
Witam wszystkich mołośników BMW !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam 523 manual i pali mi 13-14l po miescie, wiec automat ma prawo tyle lyknac jeszcze przy krotkich odcinkach.

A tych co tu wypisuja ze ich 528 pali 11.5L po miescie to wogole nie sluchaj bo smiac mi sie chce :mad2:

No chyba ze jezdza po tym miescie noca heheh

 

To ja sie jeszcze wypowiem na temat spalania 523 i 528 obie steptronic.Powiem CI kolego "pyra" ze jetes w błędzie myśląc ze 2.8 pali wiecej-BZRURA.po mieście (warszawa)2.5 170km pali mi ok 18L(+ - 0,5L)a 2.8 pali mi mniej o 2litry na każdej trasie (czy to miasto czy trasa)i ani tej ani tej nie oszczędzam.nie wiem jak ktos to robi zeby 528 paliła 11.5L chyba ze po takim mieście jak sandomierz to wtedy MOŻE ale i tak nie wiem. 2.5 170KM to moim zdaniem nie za dobry silnik bo mocy nie za wiele a pali wiecej niz 2.8 i taka jest prawda.teraz sie przekonałem ze jak brac to tylko 4.4 bo pali tez w tych granicach a jazda sie świetna.bez porównania z zadnym innym silnikiem(nie mowie tu o M5).

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę, że kolega popada w skrajności :D a myślałęm ze sie dowiem ze 4,4 litra bierze mniej niż 2,5 :) a tu masz jednak się okazało, że nie :) a tak całkiem powaznie, to nie wypowiem się o automacie bo nie jeżzę, mogę analogicznie porónać pojemności 2,5 i 2,8 w E-39 w manualu i z pewnością w jeździe miejskiej zwlaszcza w korku 2,8 bierze więcej ok 1.5 - 2 litrów zaznacza, ze jazda w zakorkowanych ulicach, no sorki ale im wieksza pojemnosc tym wiekszy apetyt w korku , taka zasada, nie oszukasz praw fizyki :) ale natomiast w trasie i ogolnej sredniej spalanie 2.8 w porownaniu do 2,5 nie jest zbyt duze roznica ok 1 litra góra w trasie 2.8 wychodzi lepiej. a odnosnie mocy i spalania to jezdzac tymi dwoma autami o pojemnosciach 2,5 2,8 stwuierdzam ze 2,5 jest idealnym stosunkiem mocy do spalania, proporcjonalnie . jak wspomnialem mowie o manualu. Wiadomo benzyniaki w automacie poniekad posiadaja duzyyy apetyt na beznynke, duzo wiekszy niz diesel.

Ps wazne jest rowniez aby porownywac dwa auta o podobnym stanie technicznym a nie np jeden z zapchanym filtrem powietrza a drugi igiełka :) a do autora postu spalanie masz w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.