Skocz do zawartości

Automat czy manual?


kajko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prosze o informacje na temat automatu w E39 najlepiej 530D. Jak się sprawuje, czy są a nim problemy czy może lepiej jednak kupić manual?

I drugie pytanie - na co zwrócić uwagę przy zakupie E39 - 530D 2001-2003?

 

Za podpowiedź będę wdzięczny :)

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby ci palił np;10 a nie 8 litrów to kup automat.

Ja kiedys też go kupiłem i musiałem się przekonać o tym.

Najbardziej to zwróć uwage na to czy nie był bity,wszystkie

inne drobne sprawy można naprawić,a powypadkowy to będzie

do konca żywota!

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejszy jest stan techniczny.

 

ALe jak tym autem ma tez jezdzic kobieta to polecam automata , jesli tylko mezczyzna co manual.

 

MAnual ma lepsze osiagi i mniej pali.

 

Ja tez szukalem tylko manuala i takiego kupilem . Kolega co ma 530d automat i zaluje ze takiego kupil. Ale zaznaczam ze to jest kwestia gustu.

 

Ja wole manuale , inny woli automaty.

 

Zycze powodzenia bo bedzie Ci potrzebne. Ja ten temat przerabiałem juz w zeszlym roku dwa razy . Raz jak kupowalem VW a raz BMW

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automat ma w zasadzie jeden minus - spali Ci 10 zamiast 8 litrów na setke (czy 11 po mieście, sprawdzone). Większosc ludzi bierze diesla ze względu na niskie spalanie, wiec jeśli na tym Ci zalezy, to jednak brałbym manuala.

 

Ja sam mam manuala 525d, jestem z niego zadowolony, na trasie pali 5.5, w miesce 7 (jak jeździłem na zimnym, to palił 7.6 według bc). Oszczędnie.

 

Teraz będę zmienial na 530i/545i i pewnie będę brał automat, bo wieksza wygoda, chociaz troszkę więcej problemow (serwisowanie skrzyni, no i trzeba sie nauczyc z nia jeździc i odpowiednio obchodzic, zaskoczył mnie ostatnio temat na tym forum ze automata nie mozna holowac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie waham się... a nie chodzi mi raczej o spalanie tylko o awaryjność skrzyni i jej kulture pracy...

 

Właśnie pozbyłem cię MB 124CE z automatem i nie mam najlepszych wspomnień :(

 

to jak masz nie miłe przeżycia z automatem to kup manuala :roll:

ja mam manual 525 tds i jestem z niego B.zadowolony :mrgreen: :mrgreen:

ps. kolega ma E39 530d tip tronic i co chwila jezdzi do servisu ze skrzynią bo ma swoje kaprysy ,które nie sa tanie :|

jak by BÓG preferował przedni napęd to byśmy chodzili na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak jak koledzy powiedzieli to kwestia gustu ale ja bym polecał automata.

Jeżdzę automatem już z 10 lat, to mój 3 automat. I musze powiedzieć, ze jest najlepszy z tych co miałem (Mazda Xedos 9, Omega MV6). Nigdy nie miałem zadnych kłopotów ze skrzynią. Trzeba tylko dbać o zmiane oleju i nie katować. Automat nie jest do wyscigów.

 

Tak jak koledzy powiedzieli to kwestia gustu. Komfort napweno większy, ale jak lubisz dac w palnik to raczej manual.

 

Pozdro

MCZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Manuala,szukałem 4 miesiące i trafiłem

automat jest fajny w jeżdzie ale gorszy w serwisowaniu i jak bedziesz miał pecha to remont skrzyni pare klocków,zalezy jak ktos jeżdził wczesniej i jak ty bedziesz go uzytkował,bo

raczej nie wskazane jest butowanie automata.....

pozatym 530D zrobiony jest pod granica wytrzymałości mocy i momentu,i o chipowaniu raczej mozna zapomniec jesli nie chcesz miec problemów.

 

poszukaj na forum było juz troche postów na ten temat....

Ja chcieć,prosić o wiedzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam 530d z automatem (steptronik-tiptronik, jak zwal tak zwal) tez mialem taki sam dylemat jak ty, czyli automat vs manual. no i mam automata. pierwsze co zrobilem to wymienilem plyny w aucie, takze w skrzyni i nie zauwazylem do tej pory zadnego problemu. auto ma ok 217tys. przebiegu i jezdzi doskonale a do tego jaka wygoda(bez mieszania na kazdych swiatlach i niemowiac juz o korkach). ALE kazdy ma swoje upodobania i ja juz wiem ze jazda automatem to jest komfort(moj 1 automat) a jazda manualem ma swoje uroki i wierna publike. a jesli chodzi o MB 124 z automatem to niema co porownywac archaicznych automatow do nowoczesnych rozwiazan- napewno roznica 5-7 lat to sporo w rozwoju motoryzacji. najlepiej jak sam zdecydujesz bo TY bedziesz jezdzil tym autem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

co do gustow nie ma co dyskutowac, ja kupilem automat a wolalem manuala...

 

jesli chodzi o e39 530d to niestety jest tak, ze wersji bogato wyposazonych, takich jak chcialem, z manualem jest w DE bardzo malo i z tym nie ma co dyskutowac, wiec jesli chcesz miec dobrze wyposazonego 530d i duzy wybor samochodow, to skoncentruj sie na automatach

 

dodatkowa kwestia to w przypadku automatu wlasciwie bardzo ryzykowne czipowanie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam automata 3.0disla mialem manuala!i automat to teraz wygoda i nie zamienil bym na manual!!a jak sie jezdzi takim autem to litr w ta czy w tamta to nic!!!naprawde slicznie sie zbiera a z tymi osiagami z manualem to bym popisal!!!bylo paru takich co im sie wydawalo ze automat jest cienki i sie pomylili chlopcy!!!pozdro doberman!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam automata 3.0disla mialem manuala!i automat to teraz wygoda i nie zamienil bym na manual!!a jak sie jezdzi takim autem to litr w ta czy w tamta to nic!!!naprawde slicznie sie zbiera a z tymi osiagami z manualem to bym popisal!!!bylo paru takich co im sie wydawalo ze automat jest cienki i sie pomylili chlopcy!!!pozdro doberman!!!

 

Dokladnie, potwierdzam ze automat jest super, zbiera sie naprawde ladnie, a ze pali o 1-2l wiecej to kogo to obchodzi :-) Liczy sie przyjemnosc z jazdy. Zdecydowanie poleeam automat, nastepne bmw tez bedzie oczywiscie w automacie, auta z manulem juz nigdy nie chce :-)))

 

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić automata, raczej bezawaryjny a daje tyle radości i komfortu. Niczym slogan BMW : Radość z jazdy :lol:

 

Automat szczególnie zdaje egzamin przy silniku diesla gdzie pierwsze biegi są króciutkie...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się, ale zacytuję Niemców, Niemców których pytałem o BMW w automacie i mercedesa, Mianowicie, 100% Pytanych powiedziało że BMW w automacie, to (Immer Gut) Tylko dobrze, nie ma wogule o czym mówić, są super i tyle. Jeśli chodzi o MB, to często padało słowo Problematish, Problematyczne,,potrafią się zawieszać, sterowanie elektornika troszkę dokucza, ale BMw automat, ,, nic mocniejszego nie kupisz,, ale to tylko skromne zdanie Niemców, co na to Polacy? A no tak, auto czyz manual, to już zalezy czy lubisz się bawić,,, i rzadzić ! (manual) Czy spokojnie wygodnie podróżować i skupić się na wyglądaniu przez okno i nie robić sobie odcisków po 12 godzinach non stop wajchować,,ehh,, kwestia wyboru, na mieście i trasie, tylko automat, ale najlepiej, dla pełni szczęscia tak jak ja, do jazdy bmw, a do szaleństw Astra 16 16V SPORT w manualu,,nasza droga na Olsztyn i zabawa i piski na kazdym zakręcie,,,Więc polecam kupić dwa z różnymi skrzyniami,,i rano wybrać zależnie od humoru i przeznaczenia, bo nie ma cudownego leku na całe zło,,pozdrawiam i życzę dobrego wyboru (aby nie szwankował) reszta to kosmetyka,
Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze sam powinienes wiedziec co bardziej lubisz. Ja jezdze swoim autkiem to pracy, czyli korki. Denerwowalo mnie wczesniej ze musze ciagle trzymac noge na sprzegle, zmieniac biegi itp. Kupilem automat z pelna premedytacja i jadac do pracy czuje komforcik. Na osiagi tez jakos nie narzekam, jest ok.

Co do awaryjnosci? Podobno jest roznie. Pewnie zalezy od tego jak trafisz. Pamietaj ze juz sporo tych samochodow zjechalo do naszego kraju i mozna dostac druga skrzynie w dobrych pieniazkach.

 

Pozdrawiam i napisz jak sie zdecydujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam bardzo. Zdecydowałem już dawno o automacie tylko miałem drobne wątpliwości ponieważ to moje pierwsze BMW będzie... mam nadzieje że juz innego chciał nie będę.

Więc mam jeszcze pytanie czy 3.0D czy 2.5D. rozumiem że moc w 2.5D jest mniejsza ale zauważyłem że stosunkowo jest duzo tych aut? Czyzby były awaryjne? PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw w automacie?... Jak dla mnie nie ma lepszego wozu do jazdy z ręczną skrzynią niż bmka! A szczególnie 530d który ma niezłą moc i bardzo fajnie się odpycha- zmiana biegów to czysta radocha- przynajmniej dla mnie! Ale kazdy ma swój gust1

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja będę bronił automatów. Przede wszystkim ułatwiają jazdę i to jest ich przewaga nad manualem, a z porównywaniami przez "manualowców"co jest lepsze jest tak samo jak w przypadku porównywania zagazowania beemek do silników tylko w benzynie przez tych co nigdy tego nie przerabiali. :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet 525d brał bym w automacie. Naprawdę jest to wygoda, a szczególnie przy dieslu gdzie pierwsze biegi sa niezwykle krótkie...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

ja rowniez polecam automata

 

mam juz czwartego :-) oczywiscie wszystkie beemki :-)

ale na poczatku tez mialem dylemat czy warto.....a pozniej szukalem juz tylko z automatyczna skrzynia.

 

co do spalania..wg instrukcji od e34 automat 525 pali dziesiate czesci litra mniej niz manual :-)

 

sprawdz tylko dobrze skrzynie przed zakupem...i w droge

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.