Skocz do zawartości

Jakie ET powinno byc w felgach do e39?


Szwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupilem niedawno felgi o rozmiarze 8Jx17 ET 35 do swojego autka ale po przeczytaniu paru postow naszly mnie watpliwosci czy beda napewno pasowaly. Swiadom tego ze w e39 jest wieksza piasta przed zakupem zalozylem je i bylo OK. Ale dzisiaj zaczalem sie zastanawiac czy ET moich felg nie jest za duze, tzn. czy nie beda obcieraly o zawieszenie z przodu. Czy ktos moze jednoznacznie rozwiac moje obawy?

 

Pozdrawiam

 

Szwed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno kupiłem alu do swojej e34 ET 18 -fegli oryginalne właśnie od e39 cóż... na większym ET też da sie jeździć, ale koła będziesz miał bardziej w środku. Możesz mieć jednak problem z kołami z przodu(coś może ocierać) i być może konieczne będą dystanse, aby trochę zwiększyć rozstaw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak czytam na forum czy tez sprawdzam w katalogach to ET oscyluje w granicach 15-20. Czlowiek od ktorego je kupilem zapewnial mnie ze sa od E39 i ze mial je zalozone na E39. Wiec albo je przerabial (powiekszal otwor centralny) albo rzeczywiscie sa felgi z takim ET do E39. Wczoraj jescze go pytalem czy mial dystanse ale powiedzial ze nie wiec chyba obedzie sie bez dystansow. W najgorszym wypadku kupie dystanse choc wolalbym tego uniknac. Jakos nie mam zaufania do takich wynalazkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otowor centrlny raczej bedzie taki sam czy to e46 czy e39. jak dla mnie ktos ci sprzedal fele od e46,e36 (3) . fele od 5 w 3 beda wystawac i beda obcierac, fele od 3 w 5 wpada bardziej do srodka, i jak powiedzial ktos wyzej moze ci tez obcierac (najlepiej bedzie jak zalozysz i zobczysz).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly pic polega na tym, ze jedynie E39 ma inny otwor centralny. Wszystkie pozostale BMW poczawszy od 3 z 91r po X5 maja jednakowy otwor centralny czyli 72,6. Wiec majac 7 kompletow felg miales jakies 5% szans ze nie beda pasowaly :)

Zbaranialem wiec wiedzac ze mam dobry otwor centralny a zle ET ... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem nowe felgi to gdzie i o jaki model felg nie pytałem to jeśli chodziło o E39 ET nie przekraczało 20, tak wynikało z katalogów, czy można założyć z większym? Pewnie można ale nie wiele większym, to pewnie jeszcze zależy od typu felg ale na tyle to ja znawcą nie jestem. Z doświadczenia wiem jedno, E39 felgi do ET 20, to teoria, w praktyce może być różnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EULEM - felgi dopiero co kupilem pare dni temu z mysla o sezonie letnim. jeszcze nie byly zakladane na samochod (oprocz przymiarki na tyl ale wtedy bardziej myslalem pod katem srednicy piasty)

 

No wlasnie wszystkie katalogi podaja ET w okolicach 20. 35 to, jesli dobrze policzylem, felga wchodzaca w glab nadkola o 1,5 cm. Niby nie duzo ale nie wiem czy o nic nie zachaczy. Bede madrzejszy na wiosne. No chyba ze nie wytrzymam i jak bedzie sprzyjajaca pogoda zaloze jedna na przod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pozno juz wiec wkradl sie maly blad. Piszac ze felga wchodzi o 1,5 cm w glab nadkola mialem na mysli ze przy ET35 wchodzi o 1,5 cm glebiej niz przy ET 20. Sorki :)

 

Ja jeżdzę już drugi sezon na alu 17" z ET 35, owszem są trochę bardziej schowane do środka, ale nic nie obciera. A szkoda sprzedawać felg. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super !! Wlasnie za pare godzinek przywioza opony i dzisiaj najpozniej jutro zakladam komplet. Troszke sie stresowalem tym ET. Ale skoro mowisze ze jest OK no to juz jakby jestem spokojniejszy :)

 

Pozdr.

 

Szwed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Załozyłem, wszystko jest OK. Mechanik sprawdzil czy o cos nie bedzie ocierac ale nic takiego nie ma miejsca. Tylko wydaja sie troszke za male, mogloby byc ok 18-19 cali :D. No i widac ze sa bardziej schowane.

 

Witam

 

Moglbys pokazac mi zdjecie?

 

Tez chce kupic super et35 do mojej e39.

 

Dzieki

Wstrzasaj i kasaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam,

kupiłem do swojego e39 okazjonalnie felgi Keskin KT3, jednak mam obawy, że nie bedą pasowały do mojego auta :-/ Założyłem na probe same felgi na piasty, i z tyłu było jakies 1,5cm do nadkola, a z przodu z 0,5cm do Mcpersona...(bez opon )... Wymiary felg to 9Jx17H2, et25. Wie ktoś czy bedą pasowały te kółka...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 20 normalnie mają :cool2:

Te felgi jeżeli podajesz 5mm od mcpersona to piernikowo mało,bez opony,9" x17 to chyba przy tym et nie wyda.Ale zostawiam kolegom do opinii.POzdr :wink:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

beda pasowac ale to sa włoskie repliki na 100% ja bym nie kupił w dodatku różne ET jak ci pęknie a obstawiam że pęknie:) to nie będziesz mógł jej wrzucić po spawaniu na tył

 

Zobacz jak ranty sa zajechane tego już do fabryki nie doprowadzisz no chyba że szpachelek i lakierowanie zamiast polerki

 

Miałem w E39 Tomason TN6 ET15 i polecam pięknie się prezentowały na srebrnej 5er w turasie

 

http://allegro.pl/18-5x120-nowe-felgi-aluminiowe-tomason-tn6-bmw-5er-i3179785385.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Siemka mam pytanie czy te kolka http://tablica.pl/oferta/alufeli-19-bmw-do-m-CID5-ID1OBrf.html#69f080756d;r:;s: podejda do mojej E39 z zawieszeniem M-Pakiet ?

Nigdy w życiu bym nie dał za ten szajs 1,5k :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.