Skocz do zawartości

Pytanie o wskaznik spalania paliwa


Ariello01

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Mam takie pytanie: otoz czy to jest normalne ze wskaznik spalania paliwa( ten pod obrotomierzem) na wolnych obrotach ucieka do konca w PRAWO( wedlug mnie to poinien wskazywac minimalne spalanie a nie ze on pokazuje maxymalne a nawet sie chowa za najwyzsza liczba)? Mowa tu o silniku 1.6. Jesli ten temat juz byl walkowany to sory ze nie uzylem opcji :search: ale zalezy mi na szybkiej a nawet bardzo szybkiej odpowiedzi> Pozdrawiam Edytowane przez Ariello01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak! To całkiem normalne. Czysta matma. Wskaźnik pokazuje chwilowe zużycie paliwa, czyli ile litrów przy danej prędkości na 100 km. Zatem skoro stoisz to jaką drogę pokonujesz? Wtedy wskaźnik pokazuje aktualne spalanie silnika x zero przejechanych km na 100 km = wskazówka w nieskończoność... Równanie mniej więcej chyba dobre, o ile pamiętam. W razie czego niech mnie jakiś matematyk poprawi. Ja jestem tylko skromnym humanistą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na postoju spalanie przelicza się na godzinę i przy małych silnikach wynosi 1-1,5 litra na godzinę czego nie jest w stanie pokazać wskaźnik momentowego spalania (ekonomizer jak napisał przedmówca podaje spalanie litrów paliwa na 100 km) a spalania na postoju nie przeliczy.Jest to normalne.

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok no ale tak na chlopski rozum to wydaje mi sie ze ta wsazowka powinna pokazywac w tedy ZERO a powinna sie chowac w lewa strone czyli w kierunku tego zera, a ona w momencie zejscia na najnizsze obroty uciekala ( w prawo) w kierunku najwyzszego spalania...nie wiem czy mnie rozumiecie jesli nie to trudno...Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle ci wytłumaczyli - spalanie to jest: ilość benzyny / prędkość - jeżeli samochód ciągnie tyle samo benzyny przy 40km/h jak 100km/h to spalanie dla większej prędkości będzie niższe.

 

A ucieka do końca, bo jest: ilość benzyny / 0 - czyli nieskończoność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, przecież dzisiaj już też zadałem to pytanie :search:

Mam ten sam problem ale gdy ruszę. Wskazówka ucieka poza max. No a tyle nie pali. Czy to jakiś przekaźnik czy przepływomierz? :?:

http://img530.imageshack.us/img530/7382/bmwx3wd9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale może od tego zaczniemy że wskaźnik chwilowego zużycia paliwa działa od prędkości ok 7km/h , więc jak samochód stoi to wskaźnik sie chowa bo nie działa :!: , a czy cie chowa w prawo czy w lewo to już nie ma żadnego znaczenia :!:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest przy kazdej bmce a to ze tobie sie wydaje.... to Ci sie zle wydaje nie glowkuj nad tym bo wszystko w BMW jest tak proste i tak zrozumiale w dodatku latwe w dzialaniu ze hej.Nie staraj sie poprawic marki ktora jest jedna z najlepszych na swiecie.... to wszystko jest bardzo dokladnie staranne przemyslane. Tez mam 1600ccm i tez wskazowka chowa sie w prawo:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w czsie jazdy wrzucam luz to mi pokazuje ponizej 10 :mrgreen:

jak podczas jazdy wrzucisz na LUZ to wskaźnik nigdy nie pokaże ci spalania 0 , natomiast gdy puścisz gaz i auto hamuje silnikiem to wskaźnik powinien pokazać 0

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podczas jazdy wrzucisz na LUZ to wskaźnik nigdy nie pokaże ci spalania 0 , natomiast gdy puścisz gaz i auto hamuje silnikiem to wskaźnik powinien pokazać 0

 

Moze to wina tego ze zegary rozkrecalem i wskazowke zle zalozylem :)

W sumieto sie do tego przyzwyczailem i mi to nie przeszkadza wiec nie ma problemu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jak puszczę gaz podczas jazdy, to nie spada na zero, tylko troszkę powyżej. Ale ta wskazówka jest strasznie denerwująca - patrzę na nią tylko jak nie przyśpieszam :lol: Średnio i tak wychodzi poniżej 10l po mieście, ale mimo to denerwuje...

 

PIORO czas spakować plecak i jeszcze raz do podstawówki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jak puszczę gaz podczas jazdy, to nie spada na zero, tylko troszkę powyżej. Ale ta wskazówka jest strasznie denerwująca - patrzę na nią tylko jak nie przyśpieszam :lol: Średnio i tak wychodzi poniżej 10l po mieście, ale mimo to denerwuje...

 

PIORO czas spakować plecak i jeszcze raz do podstawówki :lol:

 

Ale napisałeś to w związku z czym? To ma być odpowiedź czy co? :duh:

http://img530.imageshack.us/img530/7382/bmwx3wd9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że jak puszczę gaz podczas jazdy, to nie spada na zero, tylko troszkę powyżej. Ale ta wskazówka jest strasznie denerwująca - patrzę na nią tylko jak nie przyśpieszam :lol: Średnio i tak wychodzi poniżej 10l po mieście, ale mimo to denerwuje...

 

PIORO czas spakować plecak i jeszcze raz do podstawówki :lol:

 

Jak napisal KUJON: gdy puscisz gaz (hamowanie silnikiem) ma byc 0, z tym ze, obroty musza byc powyzej 1600 chyba ;|

 

gdy luz wtedy ok. 2 ma pokazywac..

 

Z reszta ja nie wiem jak z tym ekonomizerem jest tak na prawde :) w trasie jadac (nie jednolitym tempem) 100-130 zawsze pokazuje mi okolo 12 :/ dopiero jakbym jechal 120 km/h przez ok miunte, wtedy bedzie pokazywal ~6.. W miescie pokazuje pomiedzy 12-16. A spalanie jest jakie jest ;)

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podczas jazdy wrzucisz na LUZ to wskaźnik nigdy nie pokaże ci spalania 0 , natomiast gdy puścisz gaz i auto hamuje silnikiem to wskaźnik powinien pokazać 0

 

mam 1,6 i jest dokładnie tak jak mówi kujon.

 

podczas jazdy jak odejme gaz i chamuje silnikiem - 0

podcas jazdy jak wkładam na kuz - ok 4 litrów

poniżej 10 km/h i na postoju - wskazówka ucieka poza skale w prawo

 

i jest to normalne z tego co wiem (po za tym logiczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ucieka do końca, bo jest: ilość benzyny / 0 - czyli nieskończoność...

 

 

:mad2: :mad2: :mad2:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzielenie_przez_zero

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44383&start=15


BMW Repozytorium - poszukiwani ludzie do prowadzenia sajtu z hostingiem. => PW


--

Staram sie pomoc...

...reklamacje tylko za okazaniem paragonu z pieczatka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.