Skocz do zawartości

Czujnik deszczu


stuff75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wymieniałem niedawno przekaźnik wycieraczek.

Po wymianie podłączenie do komputera bo nie działał czujnik deszczu. Pracował jakby sie w tryb czasowy przestawił.

Po zaprogramowaniu (w dzień), lub wykasowaniu błędu było wszystko ok. Problem wystepuje po zmierzchu. Czujnik raz działa a raz nie. Kiedy jest jasny dzień z czujnikiem nie ma problemu w nocy jest kicha bo nie pracuje i wycieraczki stoją.

Czy przyczyna lezy w złym przekaźniku po wymianie ?

Drugi powód to może byc zostawione stare szkiełko od czujnika po wymianie szyby. Na szkiełku pojawiły się bąble powietrza, ale do momentu wymiany przekaźnika mimo bąbli było ok. Czy może trzeci powód to jakiś bład przy programowaniu komputera po wymianie przekaźnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Przesuwasz dzwignie od wycieraczek w pozycje 1 i ustawiasz sobie czulość na suwaku.Jak zacznie padac deszcz lub polożysz palec w obrębie tego czujnika to wycieraczki beda sie uruchamiać.Waraunek to trzeba go posiadac i musi być aktywowany.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Właśnie jak się to uaktywnia ? Posiadam czujnik deszczu, ale mi nie działa....a postępuję zgodnie z instrukcją. Może jest więc nieuaktywniony. Chyba, że coś nie tak z podklejeniem tego 'cacka'....po wymianie szyby. Ale.....czy jak mi to zrobią w 'autoglasie' porządnie, to też trzeba aktywować......czy nie ?

 

Dzięki za jakieś podpowiedzi. :)

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ustrojstwo po zmierzchu nie działa, przynajmniej u mnie też tak było. Działanie sensora deszczu oparte jest na zasadzie rozproszenia światła w kroplach deszczu i dlatego w nocy nie działa. Pozatym jak auto stało w dzień np na czeronym to wycieraczki chodziły b.rzadko mimo że deszcz padał doosyć intensywnie. pzdr

 

Dla niedowiarków dołożyłem zdjęcie - instrukcja E39 str.193

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img86.imageshack.us/img86/3343/e39manual193jr2.jpg

Edytowane przez Cezar_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ustrojstwo po zmierzchu nie działa, przynajmniej u mnie też tak było. Działanie sensora deszczu oparte jest na zasadzie rozproszenia światła w kroplach deszczu i dlatego w nocy nie działa. Pozatym jak auto stało w dzień np na czeronym to wycieraczki chodziły b.rzadko mimo że deszcz padał doosyć intensywnie. pzdr

 

wydaje mi sie ze w nocy tez działa bo zawsze biore wycieraczki w 1pozycje i same sie dostosuja do intenstwnosci deszczu

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sensor deszczu smiga w dzień i w nocy.U mnie na poczatku po zakupie nie dzałał.Musiałem pojechać na kompa zeby go aktywowac.Teraz działa ok bardzo przydatny bajer choć czasami mu delikatnie odwala :D .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ustrojstwo po zmierzchu nie działa, przynajmniej u mnie też tak było. Działanie sensora deszczu oparte jest na zasadzie rozproszenia światła w kroplach deszczu i dlatego w nocy nie działa. Pozatym jak auto stało w dzień np na czeronym to wycieraczki chodziły b.rzadko mimo że deszcz padał doosyć intensywnie. pzdr

 

 

co ty pi...... czujnik tak samo działa w nocy jak i w dzień ja mam dwie bunie i w obydwuch działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ustrojstwo po zmierzchu nie działa, przynajmniej u mnie też tak było. Działanie sensora deszczu oparte jest na zasadzie rozproszenia światła w kroplach deszczu i dlatego w nocy nie działa.

aktywny czujnik deszczu uruchomi wycieraczki nawet wtedy gdy palca sie przystawi do fotokomorki, wiec nie wiem jak sie ma moj brudny palec do rozpraszania swiatla :|

u mnie w nocy dziala jednakowo, ale moze w serii 7 sa jakies inne czujniki montowane ale to chyba malo prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to ustrojstwo po zmierzchu nie działa, przynajmniej u mnie też tak było. Działanie sensora deszczu oparte jest na zasadzie rozproszenia światła w kroplach deszczu i dlatego w nocy nie działa. Pozatym jak auto stało w dzień np na czeronym to wycieraczki chodziły b.rzadko mimo że deszcz padał doosyć intensywnie. pzdr

 

Dla niedowiarków dołożyłem zdjęcie - instrukcja E39 str.193

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img86.imageshack.us/img86/3343/e39manual193jr2.jpg

sensor deszczu dziala tez w nocy(choc nie tak sprawnie) przy swietle lamp ulicznych ,predkosc jest uzalezniona od trzech rzeczy a mianowicie ustawienia regulacji na przelaczniku ,intensywnosci opadow,predkosci pojazdu.
czy jestem mądrym i dobrym czlowiekem?zdarza mi sie byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jak mam wycieraczki na pierwszej pozycji to chodza mi regularnie co kilka sekund ( i nie wazne czy pada czy nie, czy szyba brudna czy czusta). Dodam jeszcze ze zmiana czułości czujnika (o ile sie dobrze domyslam to jest to "pokretelko" na wlaczniku wycieraczek) nie powoduje zadnej zmiany. Dotkniecie palcem fioletowego pola na szybie równiez. :(

Skoro na pierwszej pozycji powinien dzialac czujnik, to albo mam cos nie tak albo trzeba go aktywowac.

Dlatego powielam pytanie: Jak go aktywowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nie aktywny sensor deszczu.Jeżeli zobiłeś tak jak jest w instrukcji to niestety trzeba jechać na kompa żeby go uaktywnic(to pokrętełko to do czułości :D ).Taki sam przypadek miałem u siebie pomogła wizyta na kompie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem własnie pare dni po "aktywacji" sensora deszczu o ile zabieg taki mozna nazwac "aktywacja" podjechałem do warsztatu na wpiecie pod zdaje sie MODIC i poprosiłem o pełna diagnoze błędów oraz kasowanie, między innymi chodziło mi o ten sensor ( dodam ze auto mam od roku i sensor nie działał tzn. wycieraczki pracowały w trybie czasowym ) i co się okazało nie miałem zadnych błędów w module odpowiadającym za prace sensora !!! a sensor się AKTYWOWAŁ I ZACZĄ DZIAŁAĆ.

Czytałem na forum jakis czas temu o bardzo podobnym przypadku jak u mnie.

Dla tych co mają sensor a nie działa warto podjechac gdzieś do warsztatu z odpowiednim sprzętem przeczesać wszystkie moduły wykasowac błędy i sensor moze się sam uaktywni, mnie ta operacja kosztowała 80 zł było warto.

Pozdrawiam

BMW E39 523iA LPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat.

Kupiłem auto z sensorem deszczu ,ale niestety nie działa,ani sensor,ani nie reaguje regulacja na włączniku i nie działa przełączanie wycieraczek w tryb czasowy z trybu ciągłego po zatrzymaniu się.Miałem juz kilaa bmw i jak nie było sensora to działała ta regulacja częstotliwości na przełączniku i działało przełączanie w tryb czasowy po zatrzymaniu się z trybu szybkiego wycieraczek.

Co u mnie jest nie tak???

Co mam sprawdzić zanim pojadę na komputer???

Czy carsoftem 6.5 sam aktywuje taki sensor?

I gdzie znajduje sie moduł wycieraczek lub przekaźnik?

 

Z góry dzię kuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

mam problem z sensorem deszczu, sie rozkodowal :duh: kiedys tez mi sie to zdarzylo, pojechalem na kompa, ale tam nie kasowali bledu poprzez komputer,

 

zaprogramowali czujnik za pomoca kombinacji, kluczyka w stacyjce i ruchow dzwignia wycieraczek,

 

niestety robili to tak szybko ze nie zapamietalem,

 

moze ktos z Was zna te kombinacje :lol: ,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.