Skocz do zawartości

530d Dziwne drgania podczas jazdy


kufel99

Rekomendowane odpowiedzi

Może ma ktoś z szanownych forumowiczów jakiś pomysł, bo mi sie powoli kończą. Otóż sprawa wygląda tak: jest to 530d w steptronicu. Jadę normalnie 90km/h automat już ma 5bieg i zaczynam przyspieszać delikatnie i wtedy cała buda wpada w znaczne drgania i tak do 110km/h. Jeśli przyspieszam w tym zakresie prędkości na 4biegu drgania są o wiele mniej wyczuwalne (trzeba się skupić żeby odczuć). Na trybie sport to samo-praktycznie brak drgań. Powyżej tych prędkości jakbym nie jechał to jest OK. W serwisie byłem kilka razy, wymienione poduszki pod silnikiem i skrzynią na orygianły i żadnej poprawy. Sprzęgło elastyczne wału idealne. Jakies pomysły? Z gory dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj 3 litrowy diesel przy 90 km/h na piątce pewnie ma 1500 obr/min, może troche więcej, przy niskich obrotach tak się często dzieje, u mnie nie ma mowy o przyśpieszaniu poniżej 2000 RPM, chyba że naprawde piórko na gazie, to mozna te drgania ominąć, no ale to nie ma sensu. Ty masz diesle, a diesle lepiej radza sobie na niskich obrotach, więc troche dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś z szanownych forumowiczów jakiś pomysł, bo mi sie powoli kończą. Otóż sprawa wygląda tak: jest to 530d w steptronicu. Jadę normalnie 90km/h automat już ma 5bieg i zaczynam przyspieszać delikatnie i wtedy cała buda wpada w znaczne drgania i tak do 110km/h. Jeśli przyspieszam w tym zakresie prędkości na 4biegu drgania są o wiele mniej wyczuwalne (trzeba się skupić żeby odczuć). Na trybie sport to samo-praktycznie brak drgań. Powyżej tych prędkości jakbym nie jechał to jest OK. W serwisie byłem kilka razy, wymienione poduszki pod silnikiem i skrzynią na orygianły i żadnej poprawy. Sprzęgło elastyczne wału idealne. Jakies pomysły? Z gory dziękuję i pozdrawiam
Witam ,ja miałem podobna sytuacje ,od 90km/h w zwyz nie dało się jechac cała buda drżała ale to było na gazie więc to wina instalacji gazowej bo sie jesszcze nie uregulował reduktor i komputer poniewaz miesiąc temu wstawiłem,a czyTy masz instalację gazową?Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kufel, mam identyczne objawy. Co prawda moje autko to 525d w manualu ale problem mozemy miec ten sam. Opowiem w skrocie poniewaz szczególowo opisalem to w pytaniu na forum. U mnie tez na 4 i 5 biegu pojawiaja sie nieznosne drgania ale powiedzialbym ze to raczej przy okreslonych obrotach ok.2 tyś. Aczkolwiek bedzie to wlasnie ok.90-110 km/h. Jak narazie wymienilem poduszki po silnikiem, zmienilem opony na nowki sztuki, sprawdzilem zawieszenie na stacji diagnostycznej, zmienilem tarcze i klocki - dalej to samo. Moze wspolnymi silami uda sie rozwiazac nasz problem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zmieniłem koła na 100 procentowe i nic sie nie poprawiło, najdziwnijsze to to, że gdyby to był wał lub półośki to przy prędkościach od 90-110km/h (w moim przypadku) powinien tak samo trząść budą i na 3biegu i na 4 i 5. Więc chwilami zaczynam myśleć czy nie rozglądnąć się za drugą skrzynią...Chce jeszcze zrealizować mój drugi pomysł, mianowicie poszukać hamownię z długim kanałem i zejść do kanału podczas testów. Drgania są tak duże, że powinienem coś zobaczyć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze jedna rzecz - czy te drgania pojawiaja sie na zimnym silniku czy dopiero na rozgrzanym? U mnie szarpie buda przy odpalaniu po np. nocy, pozniej jak rusze jest OK a drgania/wibracje zaczynaja byc odczuwalne dopiero po osiagnieciu przez autko temp. 90 C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak bedziesz jezdzil to sprawdz czy u ciebie rowniez jest to zwiazane z temperatura. Czytalem gdzies na forum ze to moze byc wisko w wiatraku przy chlodnicy. Jednak moj mechanik powiedzial ze nie wierzy ze takie cos moze powodowac takie wibracje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

niechce nikogo martwic ale mialem passata (b5) automata i tak mi sie robilo ze przy delikatnym dodawaniu gazy na ostatnim przelozeniu (najlepiej pod gore) zaczynal w padac w taki rezonans (jak bym przejezdzal przez spowalniacze przed skrzyzowaniem (takie paski niebieskie)) okazalo sie ze do roboty byla skrzynia, a dokladnie sprzeglo hydrokinetyczne (ale to chyba w bmw rzadkosc bo jeszcze nie trafilem na forum na taki problem) w 530d tez mam automata wiec troszke sie wystraszylem waszym postem. :shock:

na skrzyni w bmw jest napisane GM czysby opel robil skrzynie dla bmw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. ja mam ten sam problem, jakis tydzien temu wymineialem wtryskiwacz, po jego wymianie tak sie zaczelo dziac. Jezdzilem do mechanikow i zadnych luzow nie znalezli, wszytskie poduchy ok, oddalem znowu auto do tego samego warsztatu co mi wymieniali wtryskiwacz i teraz czekam na auto, jeszcze nie odebralem. To bedzie raczej od wryskiwacza, bo dziwnym zbiegiem okolicznosci zaczelo to wystepowac wlasnie po jego wymianie.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

panowie, w szczegolnosci , kufel i mlodzik, czy poradziliscie sobie z waszymi problemami zwiazanymi z drganiami/wibraciami? jesli tak, to w jakis sposob?

 

ja od niedawna mam to samo...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Jeżeli chodzi o wibracje w 530D automat to w dokumentacji TIS istnieje pozycja odnośnie drgan pomiędzy 1300 a 2100 RPM - rozwiązaniem jest podobno zestrojenie skrzyni biegów za pomocą GT1 lub MODIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Jeżeli chodzi o wibracje w 530D automat to w dokumentacji TIS istnieje pozycja odnośnie drgan pomiędzy 1300 a 2100 RPM - rozwiązaniem jest podobno zestrojenie skrzyni biegów za pomocą GT1 lub MODIC

 

Dokładnie, zgadza się. Jeśli wasze auta wyprodukowane zostały po 08.2000 to być może pomocna będzie tak prozaiczna sprawa jak wgranie nowego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

u mnie skrzynia w koncu postawila sie w stan awaryjny, tracila w ogole biegi po jakis 100 m jazdy, stoi obecnie w warsztacie, sprzeglo hydrokinetyczne do regeneracji/wymiany

 

obecnie upewniam sie jakim olejem zalac skrzynie, w warsztacie chca lac esso (syntetyk), z info z forum wynika, ze texaco (chyba mineral) jest odpowiedni... badz tu madry

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=51142

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Moja tez manualna 528i identycznie to samo od 90km/h do 120km/h wpada w drzenie,wibracje, trzesawki .Jadac na biegu czy wrzuce na luz to samo??!!Zawieszenie nowe orig. opony nowki Goodyear wywazone 10 razy.Biore sie za wal lacznik elastyczny,podpora z lozyskiem moze krzyzak.Jak cos osiagne dam znac.Dodam ze mam 200tys km co to jest?!
Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Moja tez manualna 528i identycznie to samo od 90km/h do 120km/h wpada w drzenie,wibracje, trzesawki .Jadac na biegu czy wrzuce na luz to samo??!!Zawieszenie nowe orig. opony nowki Goodyear wywazone 10 razy.Biore sie za wal lacznik elastyczny,podpora z lozyskiem moze krzyzak.Jak cos osiagne dam znac.Dodam ze mam 200tys km co to jest?!

 

witaj Bar, czy cos zaradziles z tymi wibracjami ?

mam to samo(e39 530d tiptronic), drgania przy predkosci 90-120 bez wzgledu czy z gory czy pod gore, czy bieg czy neutral. nowki opony fulda, nowki tarcze i klocki ate i nic, przewazalem kola, sprawdzalem zawieszenie, wiec mysle ze to moze byc cos od walu.

moze ktos juz rozwiazal ten problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.