Skocz do zawartości

Problem po chipie stage 1

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie szanowni, problem nastał po zrobieniu stage 1 zwykły najzwyklejszy program bez fajerwerków, pacjent to E61 lci z motorem 3.0d 197 koni, 525d manual.

Otóż wszystko było dobrze auto jeździło perfekt a po zrobieniu programu przy wciskaniu pedału do końca od 2 tysięcy obrotów do mniej więcej 3k są wibracje na 5 i 6 biegu, jest to manual. Wie ktoś co z tym zrobić? Tuner proponuje obniżyć moment.

Dodam że wymieniłem od razu dwumas ze sprzęgłem, nowa podpora i łącznik gumowy na wale. Wszystko sztywne żadnych luzów koła wyważone... Jest trochę lepiej ale do ideału dużo brakuje.

Druga sprawa grzeje mi się przedni lewy zacisk (strona kierowcy) wymienione dosłownie wszystko, aż doszło do tego że kupiłem drugi używany zacisk w którym w prawdzie tłoczek chodził jeszcze lżej niż w moim ale żadnej poprawy. Przewody hamulcowe wymienione, gumki tłoczki prowadnice odpowietrzane kilka razy... Wszystko wszystko nowe, a tarcza po hamowaniu ewidentnie bardziej cieplejsza niż ta po drugiej stronie.

Pomocy Panowie bo nie ma radości z jazdy za cholere. Teraz to trochę żałuję tego chipa bo dość że koszt programu to wymieniłem ten cholerny dwumas ze sprzęgłem podporą i łącznikiem a dalej jest tak zwana [BAD].

Opublikowano

To niech "wgrywacz" przywróci serie jak będzie ok masz odpowiedź

Opublikowano
  • Autor

Przywrócić serie czy obniżyć moment obrotowy?

Kasy już i tak pewnie nie odzyskam a nie chce iść z nim na udry.

Edytowane przez dawid123123a

Opublikowano

Chyba ten "tuner" wgrywasz softu chyba daje na swoje usługi jakaś gwarancje, masz jakiś wykres z hamowani ? Jak to się odbyło ?

Opublikowano

Co do drgań powiązanych z chipem się nie wypowiem, ale co do zacisku to proponuje zajrzeć pod gumki śrub prowadzących, zdarza się, że utlenia się aluminium pod gumkami i zaciskają się na prowadnicach, trzeba to wyczyścić i dać nowe tulejki gumowe, prowadnice wyczyścić i złożyć to bez żadnego smaru, smar można dać odrobinkę pod tulejki, ale też nie byle jaki bo gumki spuchną, smar do montażu tłoczków ate będzie ok. Połączenie gumka- prowadnica w systemie ate ma pracować na sucho, to wraz z cofaniem się tłoczka umożliwia odpychanie klocków od tarczy.

Opublikowano
  • Autor
9 godzin temu, Woytas napisał(a):

Chyba ten "tuner" wgrywasz softu chyba daje na swoje usługi jakaś gwarancje, masz jakiś wykres z hamowani ? Jak to się odbyło ?

Nie mam żadnego wykresu, Ale byliśmy na dwa auta i w tamtym wszystko jest w porządku po zrobieniu mapy, z tym że tam jest automat ale nie wiem czy to jakaś różnica. Ogólnie facet znany na dolnym Śląsku robił tych aut setki. Mówiłem mu o tym to zaproponował mi żebym wpadł na szybką korektę i zdjąć NM, że to jest lekarstwo na te wibracje.

3 godziny temu, tomaszj1990 napisał(a):

Co do drgań powiązanych z chipem się nie wypowiem, ale co do zacisku to proponuje zajrzeć pod gumki śrub prowadzących, zdarza się, że utlenia się aluminium pod gumkami i zaciskają się na prowadnicach, trzeba to wyczyścić i dać nowe tulejki gumowe, prowadnice wyczyścić i złożyć to bez żadnego smaru, smar można dać odrobinkę pod tulejki, ale też nie byle jaki bo gumki spuchną, smar do montażu tłoczków ate będzie ok. Połączenie gumka- prowadnica w systemie ate ma pracować na sucho, to wraz z cofaniem się tłoczka umożliwia odpychanie klocków od tarczy.

Kolego temat znam rozbierałem ten zacisk chyba sto razy, tam wszystko jest nowe i aż się świeci. Zacisk dalej lekko trzyma.

19 godzin temu, Woytas napisał(a):

Chyba ten "tuner" wgrywasz softu chyba daje na swoje usługi jakaś gwarancje, masz jakiś wykres z hamowani ? Jak to się odbyło ?

Opublikowano

a auto miało pomiar na hamowni czy tylko wgrany soft ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 1

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.