Skocz do zawartości

Domykanie 1 szyby nie działa.Czy ten typ "tak ma"?


Golsar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Autko mam od niedawna i dzisiaj zwróciłem uwagę że nie domyka mi się z pilota i z przycisku szyba od strony pasazera, 2 pozostałe z tyłu i od strony kierowcy domykają sie normalnie. Szukałem na forum i znalazłem jeden wątek gdzie niektórzy twierdzili ze w e46 tak ma być czy w e39 tez tak jest ?? Jezeli nie to co może być tego przyczyną. Autko jest z 1997 roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WitaM!

Chyba masz jakąś usterkę w trzech e39 które miałem nic takiego nie miało miejsca.Otwierają się wszystkie szyby łącznie z szyberdachem i zamykają sie wszystkie do końca!Cos nie tak z czujnikiem lub wyłacznikiem stwierdzającym ,ze szyba jest juz zamknięta!

Edytowane przez piotriviola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak trzymasz przyciskiem dlugo to sie nie domyka do konca, czy nie domyka sie wtedy jak raz pstrykniesz 2 razy glebiej przycisk? nie wiem czy zrozumiesz o co mi chodzi, tak napisalem ze sam bym z tego nic nie zrozumial

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w jaki sposob zamykasz ta szybe? A czy otwiera sie ona normalnie, a raczej zamyka? przy zamykaniu wszystko jest plynnie (choc nie bardzo wiem jak ja zamykasz, no chyba ze dziala z drzwi kierowcy)? Bo moze jest jakies mechaniczne uszkodzenie i zostal odlaczony przycisk opuszczajacy szybe? Moze tez wlasnie on byc uszkodzony... Ja mialem kedys taki przypadek w passacie, niby szyba nie dzialal ale po wnikliwym przegladze okazalo sie ze ktos rozebral przycisk i podlozyl papierek miedzy styki zeby nie opuszczac szyby bo "zeby" byly obrobione i z opuszczaniem nie bylo problemow ale z zamknieciem juz tak :(. To moj przypadek ale i pewna sugestia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ten sam problem w mojej E34 . Przednia szyba pasażera nie domyka się automatycznie po pstryknięciu przyciskiem a jak przytrzymam to się zamyka normalnie . a Od kierowcy działa OK

 

W wtorek jestem umuwiony na założenie alarmu (2 próby pozbawienia mnie mojej beatki). Elektronik powiedział mi że uszkodzony może być odpowiedzialny za to moduł który postara się naprawić

 

Jeśli operacja zakończy się sukcesem odezwę się z informacją jak rozwiązano ten problem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w jaki sposob zamykasz ta szybe? A czy otwiera sie ona normalnie, a raczej zamyka? .

Otwiera się normalnie : przytrzymanie przycisku w drzwiach - szyba otwiera sie do końca , krótkie naciśnięcie przycisku otwiera sie skokowo, przytrzymanie przycisku pilota otwiera sie cała, natomiast zamknać mogę ją tylko trzymając przycisk na drzwiach. Co może być przyczyną bo z tego co czytam to jest to nieprawidłowośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno jest to nieprawidlowe dzialanie. Za "domykanie" szyb, nie zamykanie, odpowiada tzn. "modul komfortu" najlepiej jak bys podpial auto pod kompa. Kiedys jak mialem Passata przestaly mi sie domykac drzwi, okazalo sie ze jest blad modulu komfortu, wykasowano blad i juz chodzilo wszystko ok.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Autko mam od niedawna i dzisiaj zwróciłem uwagę że nie domyka mi się z pilota i z przycisku szyba od strony pasazera, 2 pozostałe z tyłu i od strony kierowcy domykają sie normalnie. Szukałem na forum i znalazłem jeden wątek gdzie niektórzy twierdzili ze w e46 tak ma być czy w e39 tez tak jest ?? Jezeli nie to co może być tego przyczyną. Autko jest z 1997 roku.

 

Mialem to samo, ale w obu drzwiach przdnich, identyczna sytuacja w e39, nie wiem co bylo wynikiem. Sprzedalem auto, ale na to nie mialem czasu, zeby wytlumaczyc. Jak dojdziesz co to jest to sie podziel.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie nie maja u Ciebie. Ale u mnie jest tak : jak dlugo trzymam przycisk od otwierania drzwi, to wszystkie szyby sie opuszczaja do konca. Potem jak trzymam okragly to wszystkie sie zamykaja. A jak szyby sa zamkniete, a ja przytrzymam okragly przycisk to zalacza sie oswietlenie wnetrza. Mysle ze w kazdym powinno tak byc.

Konrad


http://www.maxmotors.pl

SKLEP MOTOCYKLOWY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam zbytnio z tym walczyc, na kompie nie ma zadnych bledow z tym zwiazanych , wiec moze nie maja sie otwierac z pilota....

 

Maja sie otwieraqc i zamykac. Nie ma innej opcji. Ja mialem kiedys dobrze, tylko pozniej cos sie stalo.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
U mnie jest tak,ze jak auto jest zamkniete i trzymam dluzszy czas przycisk do otwierania drzwi to wszystkie szyby sie otwieraja,a jak trzymam przycisk do zamykania auta to szyby nie zamykaja sie ..dopiero jak wloze kluczyk do zamka i przekrece go w prawo,po czym trzymam go w tej opozycji to szyby sie zamykaja.Chyba cos jest nie tak.Co moze powodowac te usterke?

były e36 od 316 do 320,kilka e46 od 318 do 323,e39 525tds,z3 2.8,z4 3.0

z4 jest fajne ;) ale tylko e89

http://img442.imageshack.us/img442/4116/z4avatar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprubuj wsiasc do samochodu zamknac drzwi kierowcy i wtedy jak nacisniesz i wcisniesz guzik od zamykania szyb, zamknie sie, automatycznie bez trzymania guzika. Ale jak otworzysz drzwi i bedziesz chcial zrobic to samo, to bedziesz musial ten przycisk trzymac zeby zamknac do konca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie domykają się szyby tam, gdzie nie ma czujników przycięcia palców (albo tam, gdzie jest zdefiniowane, że nie ma czujnika przycięcia palców). Wyjątek stanowi szyba kierowcy, ta zawsze się domyka przyciskiem (ale pilotem nikoniecznie).

To info dotyczy wszystkich modeli i wersji BMW.

 

Pozdrawiam

typer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie w nowo nabytej coupecie mam oryginalny alarm BMW, domykanie szyb jest po wciśnięciu i przytrzymaniu przycisku pilota (kluczykien oczywiście też) jednak żeby domknęło do końca szyby to muszę cały czas trzymac przycisk wciśnięty (analogicznie klucz też muszę trzymać przekrecony przez cały czas)- to jest bezsensu ;-/

 

Chciałbym żeby po każdym zamknięciu drzwi z pilota (załączeniu alarmu) bez długiego wciskania przycisku pilota szyby domykały się do końca.

Kto wie jak to ugryźć najprościej????????

 

Być może jest w opcji alarmu właczenie tej funkcji - może ktoś ma instrukcję?

Chciałbym tez wyłaczyc głośne zał./wył. alarmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.