Skocz do zawartości

G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania


Randall

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki sens jest tak odchudzać wyposażenie - jeżeli budżet jest ograniczony nie lepiej poszukać auta z placu/zakupione przez salon czy coś w tym rodzaju niż na siłę wykluczać poszczególne wyposażenie. Auto bez wyposażenia to trochę takie kulawe BMW.

Ale z drugiej strony trend - mniej znaczy więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję już przed ostatecznym wyborem konfiguracji https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/g1p1p6b2


Czy w tej cenie warto coś dodać, a może coś usunąć jeśli chodzi o wyposażenie. Design podoba mi się taki jak jest. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych posiadaczy BMW :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoję już przed ostatecznym wyborem konfiguracji https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/g1p1p6b2


Czy w tej cenie warto coś dodać, a może coś usunąć jeśli chodzi o wyposażenie. Design podoba mi się taki jak jest. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych posiadaczy BMW :).

 

Na pewno dodał bym przynajmniej światła led, w aucie które zamówiłem miałem rozszerzone led teraz jeżdżę zastępczym z laserami i świecą lepiej. W porównaniu do podstawowych świateł różnica jest duża. Taka sama sytuacja z nagłośnieniem, w swoim miałem hifi w zastępczym mam harman i graja lepiej. Teraz ponownie będę zamawiał auto to na pewno wezmę lasery i harman. Można jeszcze rozważyć dostęp komfortowy. No i jeszcze jest temat przedłużonej gwarancji.

Niestety z niczego co już wybrałeś bym nie zrezygnował więc parę groszy trzeba będzie dorzucić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, stoję już przed ostatecznym wyborem konfiguracji https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/g1p1p6b2


Czy w tej cenie warto coś dodać, a może coś usunąć jeśli chodzi o wyposażenie. Design podoba mi się taki jak jest. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych posiadaczy BMW :).

 

Podstawa to pakiety bsi / bri na 5 lat.

Lasery, hk i navi, a inne to już rzecz gustu i potrzeb

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przykład byłej f30 dyferencjal wymieniony na gwarancji przy przebiegu 40k cena w ASO 15k, zapłaciłem 0zl.

Koszt obu pakietów za 5lat spokoju w 340i mniej niż 9k dla mnie to mało za spokój na 5 lat

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy pełnej cenie 340i, 9k nie robi wrażenia może nawet się opłaca to dodatkowe ubezpieczenie. Przy modelach budżetowych, obawiam się że zainteresowanie pakietem repair jest znikome. Od samochodu powyżej 150 k należy chyba oczekiwać minimum niezawodności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak ci się posypie 340i tak samo może posypać się 318i.

Przykładowo panel klimatronika jest ten sam nie ważne czy masz 318 czy 340, jak się posypie koszt pewno ze 3k.

Ale to wiadomo każdego decyzyję.

Dla mnie przy zakupie nowej BMW jest obligatoryjne BRI, w sumie to też jeden z argumentów za zakupem z katalogu że jest możliwość tego BRI na 5 lat, co oznacza 5 lat psychicznego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wezmę oczywiście BRI i BSI, myślałem o bri na 4 lata. Teraz po prostu dostałem możliwość zmienić konfiguracje przy ostatecznej cenie nie przekraczającej ceny pierwotnej ( leasing już podpisany i nie można za bardzo zmieniać ceny konfiguracji ) Zrezygnowałem z bri i bsi które wziąłem na początku w leasingu i w cenie tych dwóch pakietów ok 6700 zł chciałem doposażyć auto w ogrzewane fotele, kierownice oraz w tempomat, i zostało mi jeszcze około 1500 zł wiec pomyślałem o lusterkach. Te dwa pakiety wykupie przy odbiorze auta - bri na 4 lata. Jeśli chodzi o lasery, to jasne warto mieć, ale kosztują 9 koła wiec odpada, a chyba lepiej wziąć tempomat i ogrzewanie kierownicy i foteli niż LEDY adaptacyjne. Zwykle ledy nie powinny być aż takie złe, no chyba że jest inaczej. Stad pytanie co w kwocie około 6700-7200 dobrać, jaką kombinację wyposażenia: ogrzewana kierownica i fotele, tempomat i lusterka czy jednak coś innego czego nie ma w mojej konfiguracji. Zależy ma najbardziej na opinie osób mających te dodatki. Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak ogrzewana kiera, tylki, tempomat, lusterka to takie minimum oczywiście w moim mniemaniu, Lasery drogie ale warto.... Wszystko kwestia budżetu....
male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery odpadają, ostatnie pytanie czy jest bardzo duża różnica między zwykłymi LEDami a LEDami o rozszerzonym zakresie. Czy warto je dokupić kosztem np podparcia lędźwiowego ogrzewanych foteli, tempomatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lasery odpadają, ostatnie pytanie czy jest bardzo duża różnica między zwykłymi LEDami a LEDami o rozszerzonym zakresie. Czy warto je dokupić kosztem np podparcia lędźwiowego ogrzewanych foteli, tempomatu

 

Zupełnie inny wygląd, o ile to dla Ciebie istotne. Co do działania, IIHS jak zwykle przetestował wszystkie 3 rodzaje świateł.

Zwykłe LED dostały najgorszą możliwą ocenę 1/4, adaptacyjne 2/4, lasery 4/4: https://www.iihs.org/ratings/vehicle/bmw/3-series-4-door-sedan/2020#headlights


Zwykłe:

maxresdefault.jpg


Adaptacyjne LED na dole, lasery u góry:

attachment.php?attachmentid=2005794&stc=1&d=1552075179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wezmę oczywiście BRI i BSI, myślałem o bri na 4 lata. Teraz po prostu dostałem możliwość zmienić konfiguracje przy ostatecznej cenie nie przekraczającej ceny pierwotnej ( leasing już podpisany i nie można za bardzo zmieniać ceny konfiguracji ) Zrezygnowałem z bri i bsi które wziąłem na początku w leasingu i w cenie tych dwóch pakietów ok 6700 zł chciałem doposażyć auto w ogrzewane fotele, kierownice oraz w tempomat, i zostało mi jeszcze około 1500 zł wiec pomyślałem o lusterkach. Te dwa pakiety wykupie przy odbiorze auta - bri na 4 lata. Jeśli chodzi o lasery, to jasne warto mieć, ale kosztują 9 koła wiec odpada, a chyba lepiej wziąć tempomat i ogrzewanie kierownicy i foteli niż LEDY adaptacyjne. Zwykle ledy nie powinny być aż takie złe, no chyba że jest inaczej. Stad pytanie co w kwocie około 6700-7200 dobrać, jaką kombinację wyposażenia: ogrzewana kierownica i fotele, tempomat i lusterka czy jednak coś innego czego nie ma w mojej konfiguracji. Zależy ma najbardziej na opinie osób mających te dodatki. Pozdr

 

Ja mam leasing w pko i nie było problemu ze zmianą ceny po podpisaniu umowy.Aneks do umowy i po sprawie pko nie robiła żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rozumiem, czemu w leasingu w bmw robią takie problemy. Już podpisałem jeden aneks po którym zwiększono mi oprocentowanie leasingu, zmieniając z 318i na 320i i było to bardzo bardzo problematyczne, pomimo że samochód nie zaczął się produkować. Druga sprawa, że zamawiałem samochód przed 28 stycznia z niższymi cenami a po aneksie dostałem w zamówieniu nowe ceny, mimo że wymieniałem tylko silnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Druga sprawa, że zamawiałem samochód przed 28 stycznia z niższymi cenami a po aneksie dostałem w zamówieniu nowe ceny, mimo że wymieniałem tylko silnik

No właśnie, mam podobnie. Teraz każda modyfikacja konfigu czekającego na produkcję powoduje przeliczenie całości po dużo gorszych rabatach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

planuję zakup 318i w manualu. Orientuje się ktoś z was jak wygląda kwestia ilości obrotów silnika przy prędkościach autostradowych typu 140km/h. Jest to główny aspekt który zadecyduje przy wyborze automat/manual :roll: . Macie jakieś doświadczenia z użytkowaniem manuali w nowych bmw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Druga sprawa, że zamawiałem samochód przed 28 stycznia z niższymi cenami a po aneksie dostałem w zamówieniu nowe ceny, mimo że wymieniałem tylko silnik

No właśnie, mam podobnie. Teraz każda modyfikacja konfigu czekającego na produkcję powoduje przeliczenie całości po dużo gorszych rabatach :(

 

W poprzednim tygodniu dołożyłem sobie ogrzewanie kierownicy- cena całości się nie zmieniła, jest po starych cenach. Jedynie dołożona kierownica jest po cenie 1130 zł. Także to chyba zależy od handlowca :)

Edytowane przez hvdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.