Skocz do zawartości

Nowe G20 i problem z wyborem opcji


JacekLZ

Rekomendowane odpowiedzi

Za 280k masz juz najtanszego elektryka i4, przejedz sie takim a juz nigdy nie będziesz sie cieszyc jazdą 320i. Tu nie chodzi nawet o osiągi ale jak sie przejedziesz to poczujesz ze to przyszłość.  Jeśli jezdzisz przeważnie po mieście i masz dostęp do darmowej ladowarki np. Lidl to bardzo rozsadny wybór. 

No i wygląd, seria 4 GC to najładniejsze auto w gamie BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
W dniu 17.02.2024 o 13:41, Borsuczek napisał(a):

podobnie jak tylne szyby przyciemnione "na dostawczaka".

Ale bzdura. Fabryczne przyciemnienie jest delikatne i wygląda rewelacyjnie w porównaniu do folii.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Ponta napisał(a):

A to był jakiś plebiscyt? Gdzie wyniki sprawdzimy? Jaki model zajął 2 i 3 miejsce?

Plebiscyty są dla plebsu,  4GC wyróżnia sie wyglądem i kropka. Jesli właściciel nowego coupe Jaguara F-type podjezdza, uchyla szybe i gratuluje wygladu mojego auta to jest wyznacznik dobrego stylu. Ktos komu chromowany grill nadal kojarzy sie z zębami bobra nie rozumie istoty projektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
17 minut temu, engineer napisał(a):

Plebiscyty są dla plebsu,  4GC wyróżnia sie wyglądem i kropka. Jesli właściciel nowego coupe Jaguara F-type podjezdza, uchyla szybe i gratuluje wygladu mojego auta to jest wyznacznik dobrego stylu. Ktos komu chromowany grill nadal kojarzy sie z zębami bobra nie rozumie istoty projektu. 

Wyróżnia go tylko grill, który dzieli z 4 qp. Sama bryła to trochę większa 2 gran coupe.

Ciekawe co mówi właściciel tego Jaga jak uchyla szybę a obok stoi seria 8 😉

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ponta napisał(a):

Wyróżnia go tylko grill, który dzieli z 4 qp. Sama bryła to trochę większa 2 gran coupe.

Ciekawe co mówi właściciel tego Jaga jak uchyla szybę a obok stoi seria 8 😉

 

Nie zrobiłeś rzetelnie tego porównania. Jeśli chcesz porównać bryły to 4GC  bardzo przpomina 8GC

 

20240218_225324.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Bzdura. 

Napisałem, że 4 GC to większa 2 co jest oczywiście prawdą.

A co do twojej teorii to 4 bardziej przypomina 2 niż serię 8.

Zobacz na tylną boczną szybę, która jest osobno (jak w Audi) a nie w drzwiach. W serii 8 tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, BartekCh napisał(a):

Jeśli jesteś gotowy wydać 280k na 320i, to przeklikaj sobie w konfiguratorze 520i. Klasa wyżej, nowszy model, więcej jest w standardzie, a do tego dobrze liczy się w wynajmie długoterminowym.

Lubię bardzo swoje G20, ale w powodów wymienionych wyżej na koniec lipca będę odbierał G60.

tylko 5 to nie ten gabaryt i prowadzenie - jak dla mnie 2 różne auta. Ilu nas tyle opinii 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja przymierzyłem kilka aut. Rożnych klas.

W BMW wybierałem pomiędzy 3 a 5, ale w 5 bardzo mierził mnie tablet na desce. Kiepsko wkomponowany. Bardziej podobał mi się wygląd 3 pre lci..., ale niestety załapałem się na lci. I w sumie jest on bardziej spójny niż oba poprzednie oglądane, ale w stosunku do pierwotnego wyboru brak czasem przycisków...

Choć z drugiej strony temperaturę zmieniam raz na 6 miesięcy, a ogrzewanie stołka jeszcze rzadziej. Automat pięknie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za dyskusję. 

Z ceną samochodu może się lekko źle się wyraziłem. Szukam auta, które w konfiguracji kosztuje ok. 270-280k, co po rabacie realnie daje okolice 230k. Niestety seria 5 bardzo mi się nie podoba, chociaż to na pewno rewelacyjne auto, jeżeli komuś odpowiada design. Mi jednak nie podchodzi. Mam podobnie z mercedesami, w przypadku których żaden model mi się nie podoba i w dodatku mają paskudne wnętrza. 

Wiem, że dyskusja o opcjach jest troszkę jak dyskusja o gustach, ale chodziło mi też o kilka praktycznych wskazówek, tj. co rzeczywiście się przydaje, a co jest tylko gadżetem do zabawy przez pierwszy tydzień i do zapomnienia przez kolejne lata. Chciałem możliwie najlepiej wybrać przy konfigu za katalogowe 280k. 

Dziękuję Wam jeszcze raz, na razie rozmawiam o cenie i o finansowaniu oraz pozostawieniu swojej F30 w rozliczeniu.

Przy okazji może ktoś podpowie jak najlepiej rozegrać rozliczenie z autem z kończącego się leasingu? Rozważam wykup prywatny i z uwagi na podatki, darowiznę na kogoś z grupy 0 i sprzedaż (najpewniej niestety przez upływem 6 miesięcy, czyli z podatkiem dochodowym). Z drugiej strony niestety totalnie nie mam czasu na zajmowanie się sprzedażą auta, odbieranie telefonów, odpisywanie, oględziny, dyskusje słuchanie cmokania. Dlatego chyba wykupię na działalność i sprzedam dealerowi z FV, bo pewnie taki będzie ich warunek konieczny. 

 

A wracając do konfiguracji, chłopaki w temacie ogólnym o wyborze G20 

piszą, że warto brać zawieszenie adaptacyjne. I że zawias z pakietu M jest twardy. Jeździłem demówką i nie czułem dyskomfortu. )

Edytowane przez JacekLZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JacekLZ napisał(a):

Przy okazji może ktoś podpowie jak najlepiej rozegrać rozliczenie z autem z kończącego się leasingu? Rozważam wykup prywatny i z uwagi na podatki, darowiznę na kogoś z grupy 0 i sprzedaż (najpewniej niestety przez upływem 6 miesięcy, czyli z podatkiem dochodowym). Z drugiej strony niestety totalnie nie mam czasu na zajmowanie się sprzedażą auta, odbieranie telefonów, odpisywanie, oględziny, dyskusje słuchanie cmokania. Dlatego chyba wykupię na działalność i sprzedam dealerowi z FV, bo pewnie taki będzie ich warunek konieczny. 

Zapytaj dealera, czy sam nie przejmie leasingu. Uwzględniając dochodowy, to może się okazać, że na niższej cenie od dealera i tak lepiej wyjdziesz niż na wykupie i sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.