Skocz do zawartości

E61 - regeneracja kloszy lamp przednich - czajniczek ?


orzel_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

cześć,
Jakiś czas temu użyłem magicznych ściereczek...podziałało... na chwilę 😉
jedna lampa znowu zaszła i nie podoba mi się to.

Próbowaliście może metody z czajniczkiem  do regenercji ?
jak się to sprawdza  i kluczowe pytanie, na ile wystarczy. ?
nie wiem czy dodatkowo nie kupić jakieś folii PPF.

z góry dzięki za dodatkowe info,
 

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co to ten "czajniczek"?

U mnie standard:
Papier na wodę: 1000, 2000, 3000 na maszynie DA, później pasta polerska do gładkiego i ceramika 2 dni z rzędu po jednej warstwie.  Takie coś amerykańskiego https://eu.avalonking.com/
Próbowałem K2, ale to straszna ku-pa wychodziła, zamazane i szybko się łuszczyło - zdecydowanie nie polecam. A takim hamerykańskim całą furę, łączne z szybami opędzam bez żadnego problemu, działa jak "niewidzialna wycieraczka" i z wydajnością też jest konkret, butla na kilka fur starczy.


Pierwszy raz robiłem trochę niedbale i ręcznie, ale na jakieś 3-4 lata wystarczyło, niedawno zaczęło żółknąć.

Tydzień temu poprawiłem metodą wyżej opisaną i powinno być ok na kolejne lata - wyglądają jak nowe.

DNqaQs2.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak prawdziwa polerka ze szlifowaniem papierem sciernym. Ja zaczynałem od papieru 600, lampy miały takie wżery że minimalne ślady i tak pozostały na koniec znajomy pokrył to jakąś ceramiką i wystarczyło na około 5 lat. Ten czajniczek jak twerdzi znajomy od detailingu można użyć na sam koniec zamiast ceramiki ale i tak efekt polerki potrzyma do 5 lat i znowu trzeba będzie polerować. 

Folia jest niezłą alternatywą ponieważ jak zacznie się coś z nią dziać to zamiast osłabiać szklo reflektora wystarczy wymienic folię i po kłopocie.

A to magiczny czajniczek.

Screenshot_20230803-133759_Allegro.jpg

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

plan miałem taki żeby jechać na czajniczek i następnie okleić folią.

ale może lepiej ceramikę położyć.

bawiłem się w detailing, ale nie ukrywam że z ceramiką nie miałem do czynienia.

żeby czajnik zdał egzamin i tak należy przygotować powierzchnię papierami wodnymi i tak mam zamiar zrobić.

kwestia co później, żebym za pół roku nie musiał znowu jechać ...

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Godzinę temu, madseason napisał(a):

Co to ten "czajniczek"?

U mnie standard:
Papier na wodę: 1000, 2000, 3000 na maszynie DA, później pasta polerska do gładkiego i ceramika 2 dni z rzędu po jednej warstwie.  Takie coś amerykańskiego https://eu.avalonking.com/
Próbowałem K2, ale to straszna ku-pa wychodziła, zamazane i szybko się łuszczyło - zdecydowanie nie polecam. A takim hamerykańskim całą furę, łączne z szybami opędzam bez żadnego problemu, działa jak "niewidzialna wycieraczka" i z wydajnością też jest konkret, butla na kilka fur starczy.


Pierwszy raz robiłem trochę niedbale i ręcznie, ale na jakieś 3-4 lata wystarczyło, niedawno zaczęło żółknąć.

Tydzień temu poprawiłem metodą wyżej opisaną i powinno być ok na kolejne lata - wyglądają jak nowe.

 

nie no lampa bardzo okej.

u mnie lewa słaba...prawa dobrze wygląda...

Edytowane przez orzel_man
Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, orzel_man napisał(a):

plan miałem taki żeby jechać na czajniczek i następnie okleić folią.

ale może lepiej ceramikę położyć.

bawiłem się w detailing, ale nie ukrywam że z ceramiką nie miałem do czynienia.

żeby czajnik zdał egzamin i tak należy przygotować powierzchnię papierami wodnymi i tak mam zamiar zrobić.

kwestia co później, żebym za pół roku nie musiał znowu jechać ...

Wiesz co nie pamiętam dokładnie jak mi to znajomy mówił ale o ile dobrze pamiętam to czajniczek ma zastąpić pastę polerską i ceramikę. Napiszę do niego i dam znać jak odpowie. 

Szlifujesz lampę do gradacji 2000 czajniczek i gotowe.

Edytowane przez Krzyś111685053072
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A coś kojarzę, ten czajniczek to jakby malowanie klarem, ale zamiast pistoletu parwonik do klaru ma czy coś 😁
To już lepiej chyba pistolet albo klar ze szpreju, ale później i tak trzeba skórkę pomarańczową piłować zestawem papierów na wodę. No nie wiem, dla mnie ten czajniczek to jakieś mocne przekobinownie tematu, może to dobre na jakieś mega cieniutkie plastiki na lampach co strach polerować papierem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
20 minut temu, orzel_man napisał(a):

bawiłem się w detailing, ale nie ukrywam że z ceramiką nie miałem do czynienia.

Nie ma filozofii, jak masz dobrą ceramikę to odtłuszczasz spirolem, nakładasz warstwę za pomoca ściereczi i po 30 sek - minucie wycierasz delikatnie nadmiar mikrofibrą. Prościzna. Dokładnie to samo co "niewidzialna wycieraczka"

Edytowane przez madseason
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie jest odblask? Zrobienie klosza, to tylko efekt na plus wizualny. Jeżeli odblask jest wypalony, a to std w naszych autach, to efektu lepszego oświetlenia nie uzyskasz. Jak masz wyjęta lampę, włóż lusterko w miejsce żarnika i zobacz jak wygląda. Ja mam założone nowe klosze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oczywiście, że uzyskasz lepszy efekt oświetlenia. U mnie po polerowaniu idealnie widać linię odcięcia światła, co przed polerką było mocno rozmazane. Samo oświetlenie drogi też jest zauważalnie lepsze. Pożółkły zmatowiony plastik działa jak filtr rozpraszający.

Co do samej zmiany projektorów też się przymierzałem i chyba w końcu się zabiorę za to bo już z samego nakładu lat i godzin świecenia myślę że wypada, ale porównując z innymi dużo młodszymi samochdoami którymi miałem okazję ostatnio pojeździć - nie widzę druzgocącej różnicy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja rok temu robiłem czajniczkiem i efekt jest super i nadal się trzyma ja w pierwszym dniu. Polecam.

Oczywiście papier ścierny na mokro do gradacji 2500 jest wcześniej konieczny.

  • Lubię to 1
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam takie dwie uwagi:

-ceramika raczej nie ma filtra UV, chyba ze prezentowany środek jest wieloskładnikowy, dwa lata temu założyłem do E46 nowe klosze, niewiadomego pochodzenia i dwa dni nakładałem ceramikę, na spokojnie w domu, bo lampy przy okazji trochę połatałem - jeżeli chodzi, o zabrudzenia to potwierdzam że jest super do tej pory, jednak lekkie zadymienie(może jeszcze nie zżółknięcie) zaczyna być widać.

-czajniczek to nic innego jak aceton(pary) i nie nakłada żadnej powłoki, tylko topi powierzchnię i pozostawia gładką, przy odrobinie wprawy oczywiście.

-jeden ze znajomych lakierował lampy klarem, że niby klar ma filtr UV w sobie, efekt ten sam po roku pierwsze objawy

 

Może ktoś zna trwałą metodę zabezpieczenia przed żółknięciem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, Krzyś111685053072 napisał(a):

Wiesz co nie pamiętam dokładnie jak mi to znajomy mówił ale o ile dobrze pamiętam to czajniczek ma zastąpić pastę polerską i ceramikę. Napiszę do niego i dam znać jak odpowie. 

Szlifujesz lampę do gradacji 2000 czajniczek i gotowe.

Tak właśnie taki jest plan.

z tym że lampa jest matowa, nie ma dużych ubytków więc od 1000 do 3000 objadę papierem i potem czajo.

widziałem na filmiku że po 8 miesiącach nie wyglądało to źle.

ale folia na dłużej by zabezpieczyła...tylko qrła 200 PLN za folię na lamy 🤥

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
18 godzin temu, madseason napisał(a):

A coś kojarzę, ten czajniczek to jakby malowanie klarem, ale zamiast pistoletu parwonik do klaru ma czy coś 😁
To już lepiej chyba pistolet albo klar ze szpreju, ale później i tak trzeba skórkę pomarańczową piłować zestawem papierów na wodę. No nie wiem, dla mnie ten czajniczek to jakieś mocne przekobinownie tematu, może to dobre na jakieś mega cieniutkie plastiki na lampach co strach polerować papierem

Nie ma strachu prze szlifowaniem klosza papierami, bez kitu do ogarnięcia.

co do ceramiki...zobaczę. może położę po czajniczku bo może dzisiaj będzie. zrobię relację oczywiście jak się należy 😉

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
10 godzin temu, marek1610 napisał(a):

W jakim stanie jest odblask? Zrobienie klosza, to tylko efekt na plus wizualny. Jeżeli odblask jest wypalony, a to std w naszych autach, to efektu lepszego oświetlenia nie uzyskasz. Jak masz wyjęta lampę, włóż lusterko w miejsce żarnika i zobacz jak wygląda. Ja mam założone nowe klosze.

Spoko, temat przerabiałem w e39 i e38 i oczywiście pełna regeneracja lamp jest niezastąpiona.

tutaj chodzi mi jedynie o efekt wizualny,

no i jednak ten matowy klosz zmienia odcień świecącego światła.

na tym etapie ogarniam jedynie klosz. 

jak przydzie czas to zrobię kompleksową regenerację.

ale to koszt ok 1500 pln.

 

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
4 godziny temu, dyzio255 napisał(a):

Ja rok temu robiłem czajniczkiem i efekt jest super i nadal się trzyma ja w pierwszym dniu. Polecam.

Oczywiście papier ścierny na mokro do gradacji 2500 jest wcześniej konieczny.

no i o to mi chodziło. jaka jest trwałość.

Jeśli po roku jest ok to dla mnie petarda. bo tego płynu starczy co najmniej na 4 razy to i tak będzie ekstra. Ściereczki ponad 70 zł. dwa mycia na bezdotyku i po temacie.

dzięki 

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jak długo na lampie utrzyma się efekt zależy też od tego z czego jest zrobiony płyn do spryskiwaczy. /szczególnie zimowy/ U mnie taka domowa polerka+ceramika K2 wytrzymała bez problemu rok. Wcześniej robiłem jakimś zestawem do malowania /baza+klar/ po dwóch latach trzeba to było wszystko drzeć do żywego bo zrobiło się matowe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

płyn kupuje na Mol'u wcześniej lotos... nie wiem czy to dobry czy nie dobry.

faktem jest że jedna lampa jest okej a druga nie. ale od początku tak było.

Sprawdziłe ale dopiero dzisiaj wysłali.

może jutro będzie jak nie to po weekendzie dopieo.

 

takiego wziąłem.

CZAJNICZEK

 

 

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja od K2. Czajniczek to nie jest aceton. Może i jest tam aceton ale nie tylko.

Nim nawet zaciek można zrobić...

Najważniejsze to przygotowanie klosza. Ma być idealnie. Najlepiej nie trzeć kółkami tylko proste ruchy.

 

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to cudo z k2 Vapron czy jakoś tak. To poliwęglan w formie lotnej osadza się na kloszu. Efekt super, ale lampa musi być bardzo dobrze przygotowana, papierami. Szczerze gdybym miał dobrą maszynę DA to wolałbym to zrobić pastą polerską.

Pomimo zabezpieczenia reflektorów też jakimś cudem z K2 specjalnie do tego służącym, wystarczyło ,że podczas mycia kwaśną pianą (przetrzymana delikatnie) zrobiły się zacieki na kloszach. Nadają się do ponownego polerowania.

Osobiście odradzam. Efekt krótkotrwały. Sam kupuje DA i robię polerkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliwęglan w formie lotnej... chyba popłynęli z reklamą. 

Ja zawsze testuję tarcie na starych kloszach.

Myślę że zależy w jaki poziom renowacji celujemy.

Klosze fabryczne są jakoś inaczej zabezpieczane niż zamienniki - nikt mi chyba nie powie że w nowym samochodzie klosz zacznie żółknąć po dwóch latach pomimo nałożenia ceramiki, lakieru, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

w sumie podrzucili chłopaki zamienniki kloszy...od biedy zawsze można same "szyby" wymienić raz na jakiś czas😁

w weekend nie dałem rady.

ale wezme się za to...może dzisiaj, czekałem na pogodę.

zobaczymy jak wyjdzie...

 

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ok,
wczoraj zabrałem się za tą lampę.
ogólnie...efekt uważam, że jest niezły jak na moje umiejętności. 
na pewno jest dużo lepiej niż było.
kwestia ile wytrzyma i jak po 5 miesiącach będzie wyglądało.
Nie jest idealnie, ale to mogą być też zabrudzenia od wewnątrz.
wrzucam kilka fot obraz "powie" więcej.

Przed rozpoczęciem prac

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Zacząłem od 800 potem 1000>1200>1500>2000>2500>3000

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

czajo się grzeje 

spacer.png

I jazda:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

tak to wygląda mniej więcej:

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

zrobię później fotki przy dziennym świetle.
 

Jedyne wiarygodne media....:Woda, prąd, gaz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.