Skocz do zawartości

Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

:twisted: SIEMA :twisted:

 

Co do kosmetyki lakieru to powiem jedno 3M

Dla zainteresowanych polerowaniem "maszynowym" lakieru namiar na priwa.

gwarancja zadowolenia jakoscia i ceną

 

FARECA jest dobra, ale tylko do delikatnego odswiezania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie co polecacie ze środków do kokpitu kupiłem ostatio środek firmy NIGRIN Cockpit spray i nie jestem zadowolony w próbie na szczęście na małej powierzchni robi plamy na plastiku tzn. robią sie szare miejsca odradzam ten środkek

 

wiec mam pytanie co byście polecili ze środków do kokpitu ? coś co by przyczerniło kokpit odświeżyło kolor no i żeby kokpit nie wyglądał jakby go olejem wysmarowano :D

Mrówa


Harce na gitarce oraz speed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wyczyścic filtr stożkowy

 

K&N robi do swoich stożków specjalne preparaty do czyszczenia. Inni producenci na pewno też. Genralnie nie ma jakiś wielkich problemów z kupnem tego więc czemu kombinować z jakimiś domowymi sposobami jeśli to na pewno będzie dobrze się spisywać w swojej roli???

 

 

 

wiec mam pytanie co byście polecili ze środków do kokpitu ? coś co by przyczerniło kokpit odświeżyło kolor no i żeby kokpit nie wyglądał jakby go olejem wysmarowano

 

PLAK MAT. Plak moim zdaniem jest najlepszy. Jakiś czas temu zamiast plaka testowałem kilka innych chemikadeł do kokpitu i z żadnego nie byłem na tyle zadowolony aby zrezygnować z Plaka. Castrola środki są całkiem niezłe jednak w porównaniu ceny do jakości to są zbyt drogie. Wszelkiego rodzaju pianki są moim zdaniem bardzo niepraktyczne. Szczególnie NIEpolecam pianek do kokpitu robionych przez AutoLand. Ciężko równomiernie pokryć deskę, robią się czasem nieciekawe zacieki, a deska wygląda jakby była wysuszona przez słońce a nie 'świeża'. Poza tym właściwości antystatyczne moim zdaniem ma bardzo słabe.

Tak więc nadal korzystam z Plaka matowego i już nawet się nie bawię w testy innych 'cudów' ;)

Edytowane przez Dennisek-BMW Klub Polska
http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - Plak i najlepiej matowy, wg mnie i wielu osób najlepszy (przynajmniej w rozsądnej cenie).

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plak - tak się nazywa. Do jakiegokolwiek sklepu z takimi rzeczami wejdziesz i powiesz plak to Ci dadzą go ;)

Będziesz miał wybór między błyszczącym (deska strasznie się świeci, mi się nie podoba) i matowym (deska jest świeża, naturalna).

Są też wersje zapachowe ale ja tam różnicy w zapachu nie czuję a poza tym to środek do pielęgnacji samochodu a nie dezodorant ;)

 

Aha, kup największy bo najmniejsze opakowanie wychodzi strasznie drogo :evil:

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

witam.

Nie chciałem zaczynać nowego tematu bo nie znam jeszcze wszystkich zasad forum,wiec podpinam tutaj.

 

mam jedno krótkie pytanie; CZYM PRAĆ PODSUFITKE ABY SIĘ NIE ODKLEIŁA.

kupiłem drugą bo już jedną załatwiłem :oops: i nie chce drugi raz tego uczynić. chodzi o podsufitke w e36{szmata naklejona na tworzywo jakieś,bez szyber} poczytałem troche o vanish na bocznych słupkach poskutkował ale za sufit bez porzdy się troche cykam.

pozdrawiam.radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno krótkie pytanie; CZYM PRAĆ PODSUFITKE ABY SIĘ NIE ODKLEIŁA.

kupiłem drugą bo już jedną załatwiłem :oops: i nie chce drugi raz tego uczynić. chodzi o podsufitke w e36{szmata naklejona na tworzywo jakieś,bez szyber} poczytałem troche o vanish na bocznych słupkach poskutkował ale za sufit bez porzdy się troche cykam.

pozdrawiam.radek

Ja niedawno kupilem taki srodek w sprayu wlasnie secjalnie po podsufitki. Zadzialal swietnie i nie bylo mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach. Jak zona wroci z pracy to sie zapytam gdzie on teraz jest (wiadomo - kobieta pilnuje porzadku w domu) zobacze nazwe i dam Ci znac. Dodam tylko ze wcale nie byl drogi.

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

TUTAJ ZACZYNAMY TEMAT POLERKI LAKIERU SAMOCHODOWEGO

 

Ja chciałem się skupić na temacie polerowania lakieru.Co według was jest dobre i godne uwagi.Ja od jakiegoś czasu używam pasty tempo i powiem że jest całkiem OK.

Może ktoś używa pasty G3 ? Jeśli tak to jaki daje efekt w porównianiu do Tempo ? Co z mleczkami ? Jaki według was są dobre ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

Nie chciałem zaczynać nowego tematu bo nie znam jeszcze wszystkich zasad forum,wiec podpinam tutaj.

 

mam jedno krótkie pytanie; CZYM PRAĆ PODSUFITKE ABY SIĘ NIE ODKLEIŁA.

kupiłem drugą bo już jedną załatwiłem :oops: i nie chce drugi raz tego uczynić. chodzi o podsufitke w e36{szmata naklejona na tworzywo jakieś,bez szyber} poczytałem troche o vanish na bocznych słupkach poskutkował ale za sufit bez porzdy się troche cykam.

pozdrawiam.radek

:oops: W temacie podsufitki-kurka wodna-wyczyscilem... i odkleila sie na dobre :| Moze ktos wie czym ta ,,szmate,, teraz przykleic zeby do konca nie spi....?

:!: A moze komus zbywa,wersja z szyber-dachem E32 735?szara.

Nie bardzo wiem co z tym fantem zrobic.W miescinie jest 2 tapicerow ale zaden nie podejmie sie naprawy-fachowcy w morde :mrgreen:

ZYCIE JEST .... za KROTKIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałbym wróciś do sprawy polerowania lakieru.

Sam używam do tego pasty tento i moim zdaniem nie trzeba przepłacać za inne droższe bo ta daje bardzo dobry efekt.

 

Jakiś czas temu chyba w TVN TURBO był reportaż o czymś zupełnie nowym do pielęgnacji lakieru, jego zabezpieczeniu. Technika wykonania jest podobna do woskowania jednak tutaj dochodzi także do polepszenia czy też zakonserwowania na dłużej lakieru.

Jednak nic nie wiem o tej firmie i żadnych konkretów na temat tego środka użytego w zabiegu, może ktoś z was spotkał się z czymś podobnym? gdzie to by było można kupiś bo wykonanie tego przez warsztat z tego co pamiętam kosztowało kilka ładnych stów :?

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem taki srodek w sprayu wlasnie secjalnie po podsufitki. Zadzialal swietnie i nie bylo mowy o jakichkolwiek uszkodzeniach. Jak zona wroci z pracy to sie zapytam gdzie on teraz jest (wiadomo - kobieta pilnuje porzadku w domu) zobacze nazwe i dam Ci znac. Dodam tylko ze wcale nie byl drogi.

OK, w koncu znalazlem go w garazu i moglem zrobic zdjecie. Srodek nazywa sie DETAP, kosztowal niewiele ponad 10 PLN i wypral mi podsufitke naprawde porzadnie. A wyglada to tak:

http://img33.exs.cx/img33/1731/detap3sl.jpg

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja używam do polerowania lakieru pasty "3 M". Tym rewelacyjnym mleczkiem posługują się lakiernicy na lini produkcji. Generalnie nie jest dostępne w sprzedaży (być może ze wzgl. na dość wysokoą cenę), chyba że na zamówienie ale tego nie jestem pewien.

Dość tanim rozwiązaniem jest nabycie jej , np. od pracowników takiej firmy.Kto raz spóbował tego productu wie o czym mówie.

 

Natomiast do pielęgnacji skórzanej tapicerki (szczególnie ecre) idealnie nadaje się pasta kiwi do mebli tapicerowanych skórą.Cena 22 zł.Ja taką pielęgnacje przeprowadzam co 2 , 3 miesiące. Zaczynam od czyszczenia wodą z delikatnym mydłem dla dzieci, od razu suszę jednorazowymi ręcznikami.A następnie nakładam gąbką kiwi.Skóra tylko lekko nabłyszczona ale idealnie natł€szczona i mięciutka.

Polecam.

 

Życze wszystkim miłośnikom BMW Wesołych Świąt , Mokrego dyngusa i Smacznego jajeczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Po wizytach w myjniach mechanicznych na moim lakierze widać mnóstwo większych i mniejszych rys. Chcę oddać auto fachowcom do polerki (koszt 260zł w tym również mycie silnika, konserwacja skóry, pranie podsufitki). W związku z tym mam pytanie. W jakim stopniu polerka usuwa wszelkiej maści rysy i jeżeli tak czy jest to ekekt trwały czy też kilkudniowy......? Czy polerka nie ma negatywnego wpływu na stan lakieru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem czego nie kupujcie...

Jest taka linia kosmetyków z Martyną Wojciechowską w zdjęciu twoje auto czy jakos to sie tak nazywa - beznadzieja kompletna...

>>> PRYMUS <<<

BMW Klub POLSKA


==================================

Always look on the bright side of drive & wife :)


http://img182.imageshack.us/img182/295/podpisforum3ru.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czym woskowac auto-kolor czarny??Chodzi mi o przywrócenie polsyku lakieru i jezeli sie da zliwkidowanie rysek :duh: ...

 

Tak na marginesie odwiedzilem dzisiaj myjnie bezdotykowa na Ursynowie i mam cale pomazane auto...Czy ktos ma skuteczny sposob na te Karchery zeby auto bylo czyste i nie pomazane?? :twisted2:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.