Skocz do zawartości

Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nie czytałem wszystkich postów bo jest ich dużo i jak to było to sorki,

 

-do listew zewnętrznych ,czarnych, polecam płyn hamulcowy (efekt rewelacja) do boków opon też jest niezły (fajnie błyszczy w słońcu),

 

-do kiery skórzanej (tapicerki też), wszystko to co służy skórze człowieka,

najlepiej jakiś krem wetrzeć w ręce i wcierać w kierę (jak nigdy nie była smarowana to dosłownie będzie "pić " krem )

 

-na lakier dobre są mleczka koloryzujace dobrych firm (nie te najtańsze)

np. turtlewax (czy jakoś tak),no i farecla G3 ale jak ktoś nie ma sprzętu lub nieumiejętnie bedzie polerował (na suchy lakier) to przypali miejscowo lakier,(jak już to na wilgotno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do listew zewnętrznych ,czarnych, polecam płyn hamulcowy (efekt rewelacja

 

Płyn hamulcowy :mad2: Przecież on jest żrący. Zniszczy z czasem i opony i te plastiki. Każda firma produkująca płyn wyraźnie pisze, że jest żrący i trzymać zdala od plastików.

 

Pozdrówka

Krzysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy :mad2: Przecież on jest żrący.

 

Wspaniale lasuje lakier. Miałem kiedyś samochód, w którym płyn hamulcowy musiał kilka miesięcy sączyć się z okolic pompy paliwa.

 

Czerwony lakier pod pompą był więc mięciuteńki jak masło, schodził od delikatnego przejechania palcem. :shock:

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie ma sprzętu lub nieumiejętnie bedzie polerował (na suchy lakier) to przypali miejscowo lakier,(jak już to na wilgotno).

 

no i tu sie z toba nie zgodze. uzywajac past np. 3M albo ABEL AUTO polerujemy tylko na sucho. mozna zaryzykowac na mokro ale efekt jest mizerny no i pasta sie zapieka. wiec nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś nie ma sprzętu lub nieumiejętnie bedzie polerował (na suchy lakier) to przypali miejscowo lakier,(jak już to na wilgotno).

 

no i tu sie z toba nie zgodze. uzywajac past np. 3M albo ABEL AUTO polerujemy tylko na sucho. mozna zaryzykowac na mokro ale efekt jest mizerny no i pasta sie zapieka. wiec nie warto.

 

jak byś przeczytał cały wątek to byś wiedział że chodzi o Farecle G3 ,którą kładzie się na wilgotny lakier.Jak będziesz nakładał na sucho to porobisz rysy.(dotyczy nakładania mechanicznego)

co do innych specyfików ,jak np.mleczko koloryzujące (którego używam co parę myć) to jak najbardziej nakłada się na wysuszoną karoserję.

 

Płyn hamulcowy :mad2: Przecież on jest żrący. Zniszczy z czasem i opony i te plastiki. Każda firma produkująca płyn wyraźnie pisze, że jest żrący i trzymać zdala od plastików.

 

używałem go od 90r kiedy to miałem 126p i na innych też i nic się nie działo,oczywiście nie nakłada się go na lakier tylko delikatnie na szmatkę i na listwę :D no i myjesz auto więc zmywasz płyn co jakiś czas,może jak by go nałozyć i nie myć przez długi okres paru lat to by wyzarł. (no i węży od hamulców jakoś nie wyżera)

ale jak ktoś chce trwalszy efekt to najlepiej pociągnąć czarnym sprayem i później bezbarwnym (tylko to zajmuje troszkę więcej czasu) a mi chodziło o ładny efekt po myciu tanim kosztem :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy turtle wax jest tanim i kiepskim srodkiem.. ostatnio za 500ml mleczka płaciłem prawie 40zł, tak tak najlepiej swoje ukochane autko umyć bez kerszerowania płynem do garów, najlepiej szczotą albo mopem, srodek wypaćkać kremem do rąk :cool2: a plastiki wysmarować płynem hamulcowym :shock: albo olejem :shock: a może margaryną będzie taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a od kiedy farecla g3 jest dobrym preparatem polerskim :?: :?:

tak sie sklada ze zawodowo zajmuje sie maszynowym polerowaniem samochodow i co nie co na ten temat wiem.

farecla jest dosc arhaicznym preparatem i malo kto go jeszcze uzywa.

poza tym jakosc farecli nie jest na zbyt wysokim poziomie "w porownaniu do produktow innych producentow jak np. 3m / abel auto / ixell. zwlaszcza ze cena zakupu kazdego z tych preparatow jest podobna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Czy ktos z Was uzywal firmowej pasty do polerowania chromow? Numer czesci BMW 82 14 9 400 890, cena okolo 15zl.

 

Ok, kupilem, tak naprawde to pasta firmy Autosol. Bez rewelacji.

były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
panowie to moze by tak zrobic jakies podsumowanie albo ankiete co kto uwaza za najlepsze zebrac to w jeden post i dac wszystkim tym ktorzy chca wyczyscic autko ? a co do felg mam dobry plyn (w sumie jest to jakis kwas) wzery z klockow zeszly po kilku myciach ale niestety tam gdzie cos jest nie tak z felga potrafi sie zrobic jasno niebieski "zaciek" wiec radzilbym ostroznie dawkowac jak sobie przypomne jak sie to nazywa to dopisze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
koledzy ja po kazdym odkurzaniu mojej laluni,rozrabiam w cieplej wodzie troche plynu do plukania np. lenor.przecieram lekko fotele podloge kawalkiem starej firany-uwierzcie mi efekt super jeszcze w aucie ladnie pachnie.plakow itp nie uzywam,super do plastikow jest pianka z shela :D :diabel_smiech:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ja po kazdym odkurzaniu mojej laluni,rozrabiam w cieplej wodzie troche plynu do plukania np. lenor.przecieram lekko fotele podloge kawalkiem starej firany-uwierzcie mi efekt super jeszcze w aucie ladnie pachnie.plakow itp nie uzywam,super do plastikow jest pianka z shela :D :diabel_smiech:
Musze tego spróbowac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. A moze ktos kto uzywal mleczka 3m do polerowania wszedl by na ta strone

http://autolack.pl/?k=katalog&w=&d=2&d1=12

i podpowiedzial ktore mleczko 3m kupic bo jest ich kilka. Zalezy mi na spolerowaniu drobnych rysek na calym lakierze powstalych od mycia, myjni itp. Polerowac bede raczej polerka.

 

Prawdopodobnie uda mi sie pozyczyc porzadna polerke ale gdybym chcial kupic to czym sie kierowac ? jaka moc ? ile obrotow ? czym polerowac ? materialem gabka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A moze ktos kto uzywal mleczka 3m do polerowania wszedl by na ta strone

http://autolack.pl/?k=katalog&w=&d=2&d1=12

i podpowiedzial ktore mleczko 3m kupic bo jest ich kilka. Zalezy mi na spolerowaniu drobnych rysek na calym lakierze powstalych od mycia, myjni itp. Polerowac bede raczej polerka.

 

Prawdopodobnie uda mi sie pozyczyc porzadna polerke ale gdybym chcial kupic to czym sie kierowac ? jaka moc ? ile obrotow ? czym polerowac ? materialem gabka ?

 

Osobiscie proponuje ci poszczegolne kroki.

1. 3M Środek polerski Fast Cut 50174 "Gąbka polerska POMARAŃCZOWA (średniotwarda)"

2. 3M Finesse-it materiał wykończeniowy "Gąbka polerska POMARAŃCZOWA (średniotwarda)"

3. 3M Politura na wysoki połysk 09376, "Gąbka polerska CZARNA (miękka)"

 

z doswiadczenia wiem ze to jest naprawde swietne zestawienie.

a polerka taka jak ta http://www.allegro.pl/item135431168_polerka_samochodowa_nowa.html ci z pewnoscia wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak czyscic czarna tapicerke np. boczków?

Sprobuje Vanishem, ale czy jest jakis srodek ktory to jakby "natlusci" :) aby czarny kolor byl bardziej intensywny a jednoczesnie nie bedzie zostawialo sladu na ubraniach?

Kiedys widzialem barwniki np. do czarnych spodnii - zdalo by to egzamin dla czarnych wyplowialych boczkow (i nie zostawialo sladu na ubraniach)?

http://img166.imageshack.us/img166/6026/ichazq8.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niechcac zakladac nowego tematu prosze was o porade

jak doczyscic ta skorke :cry:z fotela kierowcy .....niejest poprzecierana ....tylko powlaził brud w zalamania :evil:

Niechce spartolic roboty.....a wygada to tak :mad2: ......

%5B464%3A480%5Dhttp%3A//img222.imageshack.us/img222/2417/takmp2.png

dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam!Osobiście nienawidzę plaków,bo zaraz po użyciu jak się jedzie to szczypią mnie w oczy.I ogólnie są nietrwałe.Ja używam już od jakiegoś czasu wszystkiego w "pompce".A jeśli do cocpitu itp.to one są w większości (przynajmniej ja takie wybieram)na bazie silikonu.Są dużo trwalsze. :)

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.