Skocz do zawartości

Kolejna - nowa akcja serwisowa na chłodnicę EGR


bankowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się kolejna akcja serwisowa na chłodnicę EGR w dieslach.

Teraz podobno wymieniają wszystkie jak leci, ale nie wiem czy wszystkim czy tylko tym którym wcześniej nie wymieniali. Tu każdy musi już swoje auto sprawdzić czy coś mu wskoczyło.

W moim przypadku pierwsza akcja serwisowa polegała na weryfikacji czy nadaje się do wymiany (u mnie akurat nie podlegała wymianie, ale u części forumowiczów była już wtedy wymieniona), druga to wgranie nowego softu, a teraz czyli trzecia to już wymiana bez weryfikacji podobno z gwarancją na 15 lat na ten element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pojawiła się kolejna akcja serwisowa na chłodnicę EGR w dieslach.

Teraz podobno wymieniają wszystkie jak leci, ale nie wiem czy wszystkim czy tylko tym którym wcześniej nie wymieniali. Tu każdy musi już swoje auto sprawdzić czy coś mu wskoczyło.

W moim przypadku pierwsza akcja serwisowa polegała na weryfikacji czy nadaje się do wymiany (u mnie akurat nie podlegała wymianie, ale u części forumowiczów była już wtedy wymieniona), druga to wgranie nowego softu, a teraz czyli trzecia to już wymiana bez weryfikacji podobno z gwarancją na 15 lat na ten element.

To już jakiś czas jest ta akcja.

Miesiąc temu wymienili mi w 520d GT LCI, 535d GT LCI, czekam na wymianę (termin na lipiec ;/) F11 518d LCI.

Kolega w 2011 520d nie łapie się na akcje.


Wgranie softu w Bydgoszczy powiezdieli ze w Polsce nie realizują, tylko w niemczech (LOL, bo wczesniej probowali wgrywać w innym salonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aplikacji My BMW dostałem właśnie powiadomienie o akcji na "Programowanie Sterowników (DDE)".

Żadnej wzmianki o wymianie chłodnicy.


Ciekawi mnie, czy w ogóle sprawdzą chłodnicę czy tylko wgrają soft.

Moje 520d (G31) po historii nie łapie się na pierwszą akcję z wymianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj dostałem, mimo że rok temu była wymieniona na nową. Ciekawostką jest to, że będą sprawdzać czujniki ciśnienia i jak wyjdzie coś nie tak jak należy, to wymieniają układ dolotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz w aplikacji My BMW monit o tym. Albo zadzwon do ASO. U mnie tez sie pojawilo. Obie akcje, lacznie z ta wymiana chlodnicy mimo, ze mialem juz ja wczesniej wymieniana (ubywal plyn). Z tym, ze ja robie tylko wymiane samej chlodnicy, powiedzialem, ze mam program i nie interesuje mnie zadne programowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miesiąc temu wymienili mi w 520d GT LCI, 535d GT LCI, czekam na wymianę (termin na lipiec ;/) F11 518d LCI.

Kolega w 2011 520d nie łapie się na akcje.


Wgranie softu w Bydgoszczy powiezdieli ze w Polsce nie realizują, tylko w niemczech (LOL, bo wczesniej probowali wgrywać w innym salonie).

 

Parę dni temu dzwoniłem do ASO w Bydgoszczy i pytałem o termin wymiany chłodnicy. Odpowiedź- za pół roku październik :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj dostałem info w mybmw, a wczoraj wyświetliła mi się info w aucie . Zadzwoniłem do ASO zk motors Kielce, w ciągu miesiąca mają mieć części i będą dzwonić w celu ustalenia konkretnego terminu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Żeby tam od razu cyrk.

Wg ostatniej akcji jak mają chłodnicę na miejscu to wymieniają, a jak trzeba zamówić i czekać to jedynie weryfikują (i ew. wgrywają nowe sterowniki) czy da się bezpiecznie jeździć. Z tego co wiem to docelowo mają być wymienione wszystkie chłodnice objęte akcją bez względu na jej stan. 

Ja na pasującą do mnie chłodnicę czekam od czerwca, ale np. sąsiadce w x3 wymienili z marszu, bo akurat mieli na stanie (oraz wgrali nowe sterowniki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie zrozumiałeś, jedni mają akcję tyko na programowanie sterowników niezależnie od dostępności części a inni na wymianę także niezależnie od tego , czy części są dostępne czy na termin. 

Skąd takie rozbieżności w akcjach w tych samych rocznikach ? O to pytałem a raczej nazwałem cyrkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie chłodnice objęte akcją są wymianie lub  będą docelowo wymienione - napisałem jasno. Mowa o akcji serwisowej 0011150700 w tym wątku.

Kwestią jest tylko dostępność, a ubytki płynu podnoszą priorytet wymiany. Nowe sterowniki są wgrywane niejako przy okazji i mają zapobiegać pożarom, ale nie do końca to się chyba sprawdza.

Nowe chłodnice są już od innego producenta, ale przede wszystkim mają już zupełnie inną budowę. 

Edytowane przez bankowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że ubywanie płynu (z chłodnicy EGR) jest istotnym kryterium. W moim serwisie ostrzegają, że w przypadku dużego wycieku unieruchamiają auto, a na placu stoi co najmniej kilka z takim przypadkiem. Inne wycieki nie są dla nich istotne i nie stanowią istoty tej akcji serwisowej. Można się wówczas ubiegać o auto zastępcze. Nie sądzę, aby przy ubytku płynu z chłodnicy EGR nie podjęli czynności. Możliwe, że weryfikacja wskazała na szczelność chłodnicy a wyciek był gdzie indziej. Wymieniają te chłodnice nawet w 10-letnich f10 bez zająknięcia więc to nie tu leży problem. Producenta chłodnicy znajdziesz na napisach, ale nie wiem gdzie on dokładnie jest i czy jest czytelny z  zewnątrz i bez wyciągnięcia. Dla serwisu istotny jest nr VIN i przypisanie auta do akcji. Tak, jak wspomniałem nowe chłodnice są już innej budowy i nie jest to wymiana sztuka za sztukę. Na ten nowy element bmw daje gwarancję (chyba !) na 15 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.