Skocz do zawartości

G20 zdalna aktualizacja, MyBMW


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, kilka tygodni temu miałem tę akcję przeprowadzoną. Nie prosiłem nawet o update, a wyjechałem z najnowszym softem 03/2023.

A gdzie robiłeś? Chodzi mi o to czy kiedyś wcześniej w Twoim ASO rozmawiałeś o koszcie aktualizacji. Bo co kraj to obyczaj w Koszalinie chcieli 250 zł mimo że mam wykupioną aktualizację zdalną dożywotnio. Czytałem że gdzieś też ktoś robił za 180zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możecie wrzucić swoje ustawienia z konta BMW? Mam na myśli te związane z ochroną prywatności. Mam wrażenie, że jest tam jakaś pokrętna logika i przez moje ustawienia nie dostaję aktualizacji, mimo że remote upgrade mam włączony.

Ja zaznaczyłem wszystko na stronie 'USTAWIENIA'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kilka tygodni temu miałem tę akcję przeprowadzoną. Nie prosiłem nawet o update, a wyjechałem z najnowszym softem 03/2023.

A gdzie robiłeś? Chodzi mi o to czy kiedyś wcześniej w Twoim ASO rozmawiałeś o koszcie aktualizacji. Bo co kraj to obyczaj w Koszalinie chcieli 250 zł mimo że mam wykupioną aktualizację zdalną dożywotnio. Czytałem że gdzieś też ktoś robił za 180zł...

 


mimo że masz wykupioną dożywotnią aktualizacje chcieli za jednorazowa aktualizację znow kasę? :duh:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wykupione usługi online- auto juz po gwarancji i zamierzam wysłać reklamacje do BMW PL. Skoro płace to ma działać, a nie że serwis mi mówi ze mam zapłacić 300zl za aktualizacje. Przyznam ze brak np. pełnej integracji j. Polskiego i ciągłych problemow z aktualizacja, i kilka innych spraw które były robione na GW sprawia że, nie mocno się zastanowię nad zakupem bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby światełko w tunelu? Pojawiła się akcja serwisowa dotycząca programowania sterowników DDE (oczywiście chłodniczki EGR). Może uda się zrobić aktualizację na koszt ASO?

Tak, kilka tygodni temu miałem tę akcję przeprowadzoną. Nie prosiłem nawet o update, a wyjechałem z najnowszym softem 03/2023.

 

Gdzieś to jest oficjalnie ogłoszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umówiony jestem na update softu do ASO z 11/2021.40 i tak się zacząłem zastanawiać czy to jednak jest dobry pomysł i czy czegoś mi to znacząco nie popsuje / nie pogorszy:). Co sądzicie, jest się czego obawiać? Obecnie wszystko działa ok, decyduje się głównie na update ze względu na to, że w którymś update po drodze poprawili zachowanie asystentów pro( podobno działa to jeszcze lepiej) oraz w sumie żeby update zdalny zaczął działać. Obecnie u mnie zdalna aktualizacja nie działa, brak info o nowym sofcie. Po kilku wymianach maili z connected drive de (mam konto w niemieckim conntected drive de ze względu na Spotify), sporym czasem oczekiwania w końcu mi odpowiedzieli przyznając, że coś jest nie tak i skierowali do ASO na weryfikację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

umówiony jestem na update softu do ASO z 11/2021.40 i tak się zacząłem zastanawiać czy to jednak jest dobry pomysł i czy czegoś mi to znacząco nie popsuje / nie pogorszy:). Co sądzicie, jest się czego obawiać? Obecnie wszystko działa ok, decyduje się głównie na update ze względu na to, że w którymś update po drodze poprawili zachowanie asystentów pro( podobno działa to jeszcze lepiej) oraz w sumie żeby update zdalny zaczął działać. Obecnie u mnie zdalna aktualizacja nie działa, brak info o nowym sofcie. Po kilku wymianach maili z connected drive de (mam konto w niemieckim conntected drive de ze względu na Spotify), sporym czasem oczekiwania w końcu mi odpowiedzieli przyznając, że coś jest nie tak i skierowali do ASO na weryfikację.

 

Dlatego kiedys zapytałem, co to zmienia, co poprawia.

Bo jak ma być trudniej chiptuning zrobic, albo ma mi podniesc temperature pracy silnika do 120 stopni zeby spelnialo normy to ja podziekuje.

Albo zeby egr byl bardziej otwarty jak w F10 ... wole zostac przy (jak dla mnie) stabilnym 07.2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
12 godzin temu, lcios83 napisał(a):

Co oznaczają cyfry w wersji oprogramowania: 03/2019.60 -03 miesiąc wypuszczenia aktualizacji, 2019 -rok wypuszczenia aktualizacji, .60-numer update ?

W szeroko pojętej informatyce, oprogramowanie rozwija się w gałęzi głównej, a okresowo tworzy gałęzie do serii wydań (release branches). Do takich stabilnych gałęzi trafiają tylko nieinwazyjne zmiany i poprawki. Ze stabilnych gałęzi okresowo tworzy się właściwe wydania.

Tutaj 03/2019 to gałąź, nazwana prawdopodobnie od miesiąca i roku jej utworzenia lub pierwszego wydania z niej utworzonego. Oznaczenie .60 to numer wydania w ramach danej gałęzi.

Tak więc pomiędzy wydaniami z danej gałęzi (np. 03/2019) dużych zmian nie będzie. Kolejne wydania w ramach gałęzi poprawiają pojedyncze błędy. Gdy dane wydanie jest już dobrze przetestowane i stabilne to BMW udostępnia je jako aktualizację OTA.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lcios83 napisał(a):

To kolejne pytanie : jak podnieść na nowszą gałąź, np. 07.2020.xx tak aby działał android auto? Czy jest to niemożliwe dla tej jednostki? 

Aktualizacje OTA są przydzielne przez BMW poszczególnym samochodom w "paczkach", aby wszyscy na raz nie aktualizowali aut. Prawdopodobnie chodzi o uniknęcie przeciążenia serwerów i ew. możliwośc wycofania aktualizacji OTA gdyby nagle napłynęły masowe raporty o problemach. Niektórzy więc dostają aktualizacje wcześniej, niektórzy muszą poczekać dodatkowe miesiące.

Jeśli jednak nadal jesteś na wersji 03/2019, to coś ewidentnie jest nie tak. Czy poza sprawdzaniem dostępności w samochodzie, masz też zainstalowaną na telefonie aplikację MyBMW? Ona również powinna wykryć dostępność aktualizacji (samoczynnie) i zaoferować jej pobranie.

Obawiam się że może być konieczna wizyta w ASO.

Edytowane przez KombiFan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ASO odpada gdyż auto jest z rynku amerykańskiego i odmawiają wszystkiego w serwisowaniu. Aplikacje myBMW mam aktywną od ostatniej soboty gdyż dopiero wróciłem z autem online (nie do końca poprawnie została zrobiona konwersja na EU czego nie byłem świadomy, ale to już inny temat). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją drogą nie mogę za nic zrobić aktualizacji z 07/2022 na 03/2023.

Pobrałem tę aktualizację już raz, kilka miesięcy temu, przez długi czas auto nie było "gotowe" na aktualizację, aż ta zniknęła.

Ponad miesiąc temu znowu się pojawiła, pobrałem i to samo. Od ponad miesiąca czekam aż auto "pozwoli" mi zainstalować nowe oprogramowanie. Zrobiłem dłuższą trasę (600 km) i nic. Podładowałem auto CTEK-iem (podłączyłem na 4-5 dni) i też nie pomogło.

Jak ktoś ma jeszcze inne sugestie to chętnie usłyszę.

20230626_231805.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2023 o 22:45, KombiFan napisał(a):

Ja swoją drogą nie mogę za nic zrobić aktualizacji z 07/2022 na 03/2023.

Pobrałem tę aktualizację już raz, kilka miesięcy temu, przez długi czas auto nie było "gotowe" na aktualizację, aż ta zniknęła.

Ponad miesiąc temu znowu się pojawiła, pobrałem i to samo. Od ponad miesiąca czekam aż auto "pozwoli" mi zainstalować nowe oprogramowanie. Zrobiłem dłuższą trasę (600 km) i nic. Podładowałem auto CTEK-iem (podłączyłem na 4-5 dni) i też nie pomogło.

Jak ktoś ma jeszcze inne sugestie to chętnie usłyszę.

20230626_231805.jpeg

Tylko serwis, temat już przerabiam od 3 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.