Skocz do zawartości

X5 LCI 2023


DanielKZ

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie o rabat jaki można otrzymać, dostałem teraz 11% i się zastanawiam czy wracać do X czy kupic lexusa RX, dopiero sprzedałem X5 i chwilowo kupiłem C klase ( ale to auto jest dla żony) , jak ktoś ma wiedzę o rabatach będę wdzięczny

 

wysyłałem zapytania do kilku salonów i póki co nikt nie dał więcej niż 11% (większość 10-11). Pytanie natomiast czy jest szansa zastrzec w umowie gwarancję ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to typowy daily car i mam już ponad 60k km. Jest sztywny i… taki musi być i mi to odpowiada a mojej rodzinie kompletnie to nie przeszkadza a dzięki temu auto świetnie się prowadzi i jest przewidywalne. Mocy jest na tyle dużo, źe wyjezdzajac ostro tym samochodem z ronda czy wjeżdżając na autostradę można nieświadomie uslizgnac koła - czuć w tym samochodzie prawdziwe M i inżynierowie włożyli sporo pracy, żeby tak było. To nie jest ‚mocniejsze M50i’.

Z całym szacunkiem, ale przedliftowym X6M pojeździłem i to auto w porównaniu do Cayenne prowadzi się jak Dacia Duster. Serio, jest PRZEPAŚĆ na korzyść Porsche. Zawsze marzyłem o X6M, nie kupiłem tylko przez przypadek. Ale po jazdach testowych chyba 1.5 roku temu wyleczyłem się z tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o rabat jaki można otrzymać, dostałem teraz 11% i się zastanawiam czy wracać do X czy kupic lexusa RX, dopiero sprzedałem X5 i chwilowo kupiłem C klase ( ale to auto jest dla żony) , jak ktoś ma wiedzę o rabatach będę wdzięczny

 

wysyłałem zapytania do kilku salonów i póki co nikt nie dał więcej niż 11% (większość 10-11). Pytanie natomiast czy jest szansa zastrzec w umowie gwarancję ceny?

 

w którym dostałes 10-11%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o rabat jaki można otrzymać, dostałem teraz 11% i się zastanawiam czy wracać do X czy kupic lexusa RX, dopiero sprzedałem X5 i chwilowo kupiłem C klase ( ale to auto jest dla żony) , jak ktoś ma wiedzę o rabatach będę wdzięczny

 

wysyłałem zapytania do kilku salonów i póki co nikt nie dał więcej niż 11% (większość 10-11). Pytanie natomiast czy jest szansa zastrzec w umowie gwarancję ceny?

 

w którym dostałes 10-11%?

 

Bawaria Katowice

Inschape Wrocław

Mcars Kraków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale przedliftowym X6M pojeździłem i to auto w porównaniu do Cayenne prowadzi się jak Dacia Duster. Serio, jest PRZEPAŚĆ na korzyść Porsche. Zawsze marzyłem o X6M, nie kupiłem tylko przez przypadek. Ale po jazdach testowych chyba 1.5 roku temu wyleczyłem się z tego auta.

 

Z całym szacunkiem ale czy ja porównywałem coś do Porsche czy do 40i? Druga sprawa - słabszy GTS to wydatek +200k. Trzecia - nie każdy chce jeździć Porsche z różnych względów (poza motoryzacyjnych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale przedliftowym X6M pojeździłem i to auto w porównaniu do Cayenne prowadzi się jak Dacia Duster. Serio, jest PRZEPAŚĆ na korzyść Porsche. Zawsze marzyłem o X6M, nie kupiłem tylko przez przypadek. Ale po jazdach testowych chyba 1.5 roku temu wyleczyłem się z tego auta.

 

Z całym szacunkiem ale czy ja porównywałem coś do Porsche czy do 40i? Druga sprawa - słabszy GTS to wydatek +200k. Trzecia - nie każdy chce jeździć Porsche z różnych względów (poza motoryzacyjnych).

Tam nie ma aż tak dużych różnic cenowych. X6M zaczyna się od 730tys, Cayenne Turbo od 744tys. Ja kupiłem Turbo z wyposażeniem w 2018 poniżej ten kwoty ;) Oczywiście, jak ktoś nie chce Porsche, to rozumiem, powody są różne, natomiast im bardziej porównuje te cenniki, tym bardziej nie rozumiem po co jeszcze patrzeć na BMW w ogóle. Finalnie z kosztami serwisu Porsche wyjdzie może 10-15% więcej? Za to Porsche prezentuje dużo więcej wartości BMW niż samo BMW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kumpel zamówił, zaraz jak,wyszedł i termin produkcji ma na polowe maja. Oczywiście jeszcze nie usztywniony bo za wcześnie. Rabat 13 docent ale trzeba mieć „flotę” przynajmniej 4 samochody Premium w dowolnym wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel zamówił, zaraz jak,wyszedł i termin produkcji ma na polowe maja. Oczywiście jeszcze nie usztywniony bo za wcześnie. Rabat 13 docent ale trzeba mieć „flotę” przynajmniej 4 samochody Premium w dowolnym wieku.

 

ok czyli moje 9,5% rabatu bez rabatu flotowego to chyba max co można (bez floty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o rabat jaki można otrzymać, dostałem teraz 11% i się zastanawiam czy wracać do X czy kupic lexusa RX, dopiero sprzedałem X5 i chwilowo kupiłem C klase ( ale to auto jest dla żony) , jak ktoś ma wiedzę o rabatach będę wdzięczny

 

wysyłałem zapytania do kilku salonów i póki co nikt nie dał więcej niż 11% (większość 10-11). Pytanie natomiast czy jest szansa zastrzec w umowie gwarancję ceny?

 

w którym dostałes 10-11%?

Premium Arena Łódź , to był rabat flotowy , wtorek mam jazdę testową Lexusem RX , zobaczymy, nie wiem dlaczego Volvo , Lexus może dać wysoki rabat BMW 11%, ale hitem jest mercedes 4% maja odgórnie max 8% jak masz dobre układy(hit po prostu, a lift nowego GLE to kpina dla uzytkowników, zmienili lampy i tyle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy to możliwe, że testowane już są X5 nowej generacji (następca G05 LCI)?

Dzisiaj pod Monachium mijałem zakamuflowane "coś", co miało światła z przodu w stylu X7/7 LCI a z tyłu 4 wydechy ale "po dwa pionowo"! Nie było to X7 bo tył miał inny kształt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że testowane już są X5 nowej generacji (następca G05 LCI)?

Dzisiaj pod Monachium mijałem zakamuflowane "coś", co miało światła z przodu w stylu X7/7 LCI a z tyłu 4 wydechy ale "po dwa pionowo"! Nie było to X7 bo tył miał inny kształt...

Prawdopodobnie wzmozniona wersja bmw XM - red label maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, że testowane już są X5 nowej generacji (następca G05 LCI)?

Dzisiaj pod Monachium mijałem zakamuflowane "coś", co miało światła z przodu w stylu X7/7 LCI a z tyłu 4 wydechy ale "po dwa pionowo"! Nie było to X7 bo tył miał inny kształt...

 

raczej niemożliwe bo ta ma być dopiero w 2026.


jak kolega wyżej wspomniał, opis brzmi jak XM.


Brałbym to auto ale podstawa od ponad 900k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma aż tak dużych różnic cenowych. X6M zaczyna się od 730tys, Cayenne Turbo od 744tys. Ja kupiłem Turbo z wyposażeniem w 2018 poniżej ten kwoty ;) Oczywiście, jak ktoś nie chce Porsche, to rozumiem, powody są różne, natomiast im bardziej porównuje te cenniki, tym bardziej nie rozumiem po co jeszcze patrzeć na BMW w ogóle. Finalnie z kosztami serwisu Porsche wyjdzie może 10-15% więcej? Za to Porsche prezentuje dużo więcej wartości BMW niż samo BMW :D

Kluczowy tu jest rok. Ja z 2019 pamiętam wysyp cayenne (podstawowe, ale mi 340KM by wystarczyło) z prawie pewnym wyposażeniem funkcjonalnym (podgrzewane siedzenia, wszystkie systemy, kamery, etc) po 340k, mówimy o cenie z otomoto czyli z rabatem. Teraz z ciekawości skonfigurowałem takie auto i wychodzi mi 520-560k, a z tego co rozmawiałem o macanie w listopadzie, to rabatów raczej nie ma, chociaż mogę mieć nieaktualne informacje. W każdym razie wychodzi mi optymistycznie 53% drożej w niecałe 4 lata no i do tego leasing na 120% :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nowy cockpit w cayenne. Mnie sie podoba, dosyc sporo fizycznych przyciskow zostawili.

 

INTERIOR-MAIN.jpg?adobe_mc=MCMID%3D11570871783364680092884329854257677574%7CMCORGID%3D138FFF2554E6E7220A4C98C6%2540AdobeOrg%7CTS%3D1680271069

 

Tak to prawda, widać, że nauczyli się na przykładzie taycana i naprawili to co najbardziej wkurzało. Jedyne co niestety IMHO nie jest dopracowane, to że jak nie chce się tego ekranu trzeciego dla pasażera, to w tym miejscu jest po prostu listwa sporych rozmiarów i nijak to do niczego nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW inchape wrocław, ktoś jakieś negatywne doświadczenia?


dostałem ofertę zrabatowana 11% (bez floty).

 

nie zamawiałem u nich ostatecznie ale mi dawali 2 tygodnie temu bez floty i bez finansowania 11% i w cenie ich ceramikę (a ponoć była też szansa na 12% bez ceramiki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW inchape wrocław, ktoś jakieś negatywne doświadczenia?


dostałem ofertę zrabatowana 11% (bez floty).

 

nie zamawiałem u nich ostatecznie ale mi dawali 2 tygodnie temu bez floty i bez finansowania 11% i w cenie ich ceramikę (a ponoć była też szansa na 12% bez ceramiki)

 


ok planuję u nich jeszcze wziąć folie PPF bo też to mają to może na tym coś jeszcze znegocjuje.


ostatecznie nie wziałeś od nich dlaczego? inne lepsza oferta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.