Skocz do zawartości

Spotify w iDrive, telefon z sys. Android


Pter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 14.04.2024 o 18:13, feel_x napisał(a):

A przy okazji widzieliście ten patent?😉

Chyba jakaś usluga dodatkowa z connected drive mi sie pojawiła bo wcześniej jej nie było

To widget z AAIDrive - tam mozesz pobrac wiecej wtyczek jak chcesz

https://github.com/BimmerGestalt/AAIdrive

Edytowane przez luk_byd
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kilka lat temu zainstalowałem tą apkę ale działało to tak średnio... Dzięki za przypomnienie, dzisiaj będę testować. Ten widget z temperaturą mega, żeby jeszcze tylko pokazywało sadzę z DPFa 😄

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2024 o 07:34, luk_byd napisał(a):

Pisałem w innym wątku.

Załóż konto na connected drive UK - dodaj auto do konta.

Pobierze się Spotify ////EDIT: Jak samo się nie pobierze, należy odświeżyć aplikacje i usługi w aucie z poziomu iDrive

Później wróć do swojego konta na PL - dodaj auto do konta

i jest, zostanie już na 'zawsze' - póki co 🙂
 

Spotify natywnie gra lepiej i nie drenuje baterii telefonu bo idzie z karty w samochodzie.

 

 

Nie martw sie o abonament - Connected Booster - nie przepadnie przy przepinaniu kont, ale jest wymagany zeby pobral sie i dzialal Spotify

Nie pobrało sie 😞 ( sprawdzalem nawet w ustawienich bo mozna edytowac co ma sie w menu pokazywac i przy spotify mam ptaszka ) mam juz 3 doby na brytyjskim connected drive , 2 razy aktualizowalem z menu aplikacje i nadal lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 20.04.2024 o 21:40, saab napisał(a):

Nie pobrało sie 😞 ( sprawdzalem nawet w ustawienich bo mozna edytowac co ma sie w menu pokazywac i przy spotify mam ptaszka ) mam juz 3 doby na brytyjskim connected drive , 2 razy aktualizowalem z menu aplikacje i nadal lipa. 

To dziwne.

U kogoś z forum, u mnie na G20, G30 i G31 kolegi zadziałało od razu. 
Raczej już Ci nie zadziała, ale nie wiem dlaczego.

Connected Booster masz wykupione? To jest warunek pobrania Spotify - gdyż on jest jako usługa w abonamencie Connected Booster.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość Spotify z apki natywnej w G20 vs Android auto różnica jak dzień do nocy. Dlaczego? Ktoś rozkminiał temat?

Z jakiego źródła Wam najlepiej gra w G20 (jeszcze nie próbowałem plików z pendrive'a. Czyta .flac?) Tidal przez Android auto też jakieś zmulone 😕 Można mieć natywnie Tidala w G20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
14 godzin temu, macste napisał(a):

Jakość Spotify z apki natywnej w G20 vs Android auto różnica jak dzień do nocy. Dlaczego? Ktoś rozkminiał temat?

 

Kodek dźwięku w AA. Po prostu. Zmiana ustawień kodeka Bluetooth w Ustawieniach programisty nie rozwiązuje problemu.

 

14 godzin temu, macste napisał(a):

Można mieć natywnie Tidala w G20?

Ne

3 godziny temu, macste napisał(a):

Jakość lepsza niż Spotify/Tidal? Oczywiście wszystko zależy od jakości pliku...

Tak jak piszesz, zależy od pliku, ale jak będziesz miał FLACA 96/24 albo nawet wyżej, lub będzie to FLAC wielokanałowy to już będzie róźnica niebo a ziema względem strumieniowanego MP3.

Niestety MGU nie czyta tak wielu i tak dobrze formatów jak NBT / NBT Evo - ale tam po światełku i tak max szło 48/16 - nie mniej jednak... dla mnie ostatnie dobre audio to Bang na magistrali MOST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie jestem zachwycony HK ale głównie przez charakter grania.  Wolę cieplejsze granie i niski bas, którego tu brakuje. Nie ma tragedii żeby nie było, do auta ok... W natywnym Spotify jest OK. Muszę pliki zgrać na pendrive to może skrobnę coś jeszcze 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję zrozumieć co tu piszecie. Sam posiadam H/K w G30. Normalnie odtwarzam pliki MP3/FLAC ze swojego telefonu (poprzez aplikację Poweramp), który łączy się z autem za pomocą Bluetooth. Czy tu jest jakiś dysk wewnętrzny, na który można wgrać muzykę? Jakość będzie wtedy lepsza niż podczas odtwarzania za pomocą Bluetooth? Problem jest jednak taki, że nie można przesuwać fragmentów utworu, trzeba słuchać od początku do końca.

Ewentualnie zadam inne pytanie: co zrobić aby wyciągnąć najlepszą możliwą jakość dźwięku dla tego audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z Harmana Kartona nie wyciągniesz zbyt wiele 🤷🏻‍♂️ W tej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem jest sypnięcie groszem i wrzucenie do samochodu lepszego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłucham jak ktoś wrzucił coś lepszego i jak to gra... W F30 sporo ludzi robiło (po 10kpln wydane) ale znaczącej poprawy nie słyszałem. Sprzętu audio w domu miałem sporo w życiu i wiele lat spędziłem na szukaniu złotego gralla. Jedyne auto jakie dla mnie bardzo ładnie grało to A8 D3 z najwyższym"Bangiem"... ale to zupełnie inna liga i kasa jakaś kosmiczna na tamte czasy...

I tak zostałem w domu finalnie przy starym piecu Musical Fidelity i ponad 20letnich głośnikach, teraz słucham muzyki a nie sprzętu ale jakoś poziom musi być. Zdaję sobie sprawę że dla każdego inny, gusty też są różne przez co wiele zmiennych 😀 Stąd wniosek, że w ciemno nie wydam żadnej kasy... ale chętnie posłucham innych projektów 😀

Edytowane przez macste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W G30 nie robiłem żadnych projektów, bo fabryczny zestaw Bowers&Wilkins daje radę. Ten po lifcie nawet lepiej, bo bas jest mocniejszy niż przed liftem. 10k, o których piszesz, na porządne granie to dzisiaj mogłoby być mało. Na dzisiejsze ceny to by pewnie było bardziej 25k. Nawet fabryczny Bowers to była dopłata ponad 20k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
2 godziny temu, macste napisał(a):

Gruba dopłata, ciekaw jestem jak gra 😀 Pewnie nie jesteś z Wrocławia? 

Nie jestem z Wrocławia, ale wydaje mi się, że sporo osób ma B&W w aucie, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem kogoś z południa Polski. Co ważne, nie ma co się sugerować innymi modelami, bo ten cały Bowers różnie gra w różnych autach. Np. w G60 to porażka, w G16 nie ma dramatu, ale jest słabiej niż w G30. Za to nowy XM, czyli G09 mógłby być pod tym względem wzorem, jeśli chodzi o gamę modeli BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażam sobie, Bang w S8 to była też zupełnie inna liga i wtedy dopłata bidajże 80tyś (absurd), mimo wszystko wydaje mi się że wtedy podchodzili do tego bardzo poważnie. Teraz często robią to przypadkowi ludzie pod naciskiem "księgowych"... cost reduction kwitnie co widać po naszych autach z generacji na generację, ehhh

Miłej niedzieli !!! Ja jadę na 1-dniowy trip w Karkonosze, stąd ta dziwna godzina jak na niedzielę 😀 Pusta droga, piękna pogoda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.