Skocz do zawartości

Spotify w iDrive, telefon z sys. Android


Pter

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli po aktualizacji softu lub z innej przyczyny zniknęła możliwość odpalenia Spotify z poziomu iDrive, można odzyskać instalując na telefonie z Androidem aplikację BimmerGestalt AAIdrive.


https://play.google.com/store/apps/details?id=me.hufman.androidautoidrive


https://github.com/BimmerGestalt/AAIdrive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Jakby kogoś interesował temat android'a w bmw z ID6 to zakupiłem box'a MMB BMW AI. Działa bezprzewodowo, można odpalić większość aplikacji ze sklepu Google Play (google maps, spotify, yanosik, netflix, itd.). Testuje i muszę przyznać, że działa nawet ok, niestety nie ma Android Auto i chyba pójdzie do zwrotu (będę montował box'a MMI na Linux'ie). Wrzucam link do filmiku na Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=p69yoYEXCzU

Edytowane przez Pter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To chyba Connected Drive

Jego opis podeje m.in.

Connected Music i Spotify

Dzięki usłudze Connected Music umożliwiającej integrację z aplikacją Spotify możesz zawsze cieszyć się Twoją ulubioną muzyką na pokładzie samochodu. Odtwarzaj strumieniowo na istniejącym koncie Spotify dziesiątki milionów utworów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ale czy wtedy aplikacja jest w menu, bo i bez tego abonamentu moge poprzez kabel ,bluetooth lub carplay odtwarzac muzyke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Od dawna używam apki AAIdrrive (żeby mieć polskie radio za granica) w id6 akurat spotify premium  nie mam wykupione ale mam wykupione youtube premium więc i youtube music. O dziwo podłączając się właśnie przez apke aaidrive wyświetla mi w aucie apke youtube music i mogę poprzez nią sterować muzyka. Spotify aplikacja także wyświetla się w aucie.

A przy okazji widzieliście ten patent?😉

Chyba jakaś usluga dodatkowa z connected drive mi sie pojawiła bo wcześniej jej nie było

 

20240414_161037.jpg

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Aaidrive mam odpalone zawsze ale tego wcześniej nie widziałem. Nawet nie przypuszalem ze to z tej apki. Ale patent dobry żeby sprawdzić temperatury.

Edytowane przez feel_x

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde widze ze sa jakies apki do applecar ktore obsluguja niby wiele marek i miedzy innymi bmw np „car play sync” ktos korzystal ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 12.04.2024 o 23:13, saab napisał(a):

Ktos wie jak zainstalowac w ID7 spotify natywnie tak aby pojawilo sie w menu samochodu a nie z applecar czy android auto ?

Pisałem w innym wątku.

Załóż konto na connected drive UK - dodaj auto do konta.

Pobierze się Spotify ////EDIT: Jak samo się nie pobierze, należy odświeżyć aplikacje i usługi w aucie z poziomu iDrive

Później wróć do swojego konta na PL - dodaj auto do konta

i jest, zostanie już na 'zawsze' - póki co 🙂
 

Spotify natywnie gra lepiej i nie drenuje baterii telefonu bo idzie z karty w samochodzie.

 

 

Nie martw sie o abonament - Connected Booster - nie przepadnie przy przepinaniu kont, ale jest wymagany zeby pobral sie i dzialal Spotify

Edytowane przez luk_byd
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu poruszyłeś ciekawy temat - spotify na telefonie pozwala wybrać jakość odtwarzanej muzyki, natomiast nie znalazłem tego ustawienia w opcjach w aucie. Pytanie jaka jest domyślna jakość i ewentualnie jak ją zmienić? Ponadto ta wersja z samochodu wydaje mi się wygodniejsza, bo widać na jednym ekranie kolejkę utworów obok odtwarzanego - a nie tak jak na telefonie - albo to albo to. Inna sprawa, że podobno najlepszą jakość oferuje Tidal - ale ja tego nie słyszę i ten interfejs mi nie leży jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na Bowers&Wilkins i domowym sprzęcie wyraźnie słychać różnicę między Spotify, a Tidal w tej najwyższej wersji (choć ci od Tidala ostatnio trochę pokombinowali z formatami plików oraz z subskrypcjami, ale to wciąż najlepsza opcja dla kogoś kto chce mieć najwyższą jakość dźwięku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
8 godzin temu, Enriquez napisał(a):

Tu poruszyłeś ciekawy temat - spotify na telefonie pozwala wybrać jakość odtwarzanej muzyki, natomiast nie znalazłem tego ustawienia w opcjach w aucie. Pytanie jaka jest domyślna jakość i ewentualnie jak ją zmienić? Ponadto ta wersja z samochodu wydaje mi się wygodniejsza, bo widać na jednym ekranie kolejkę utworów obok odtwarzanego - a nie tak jak na telefonie - albo to albo to. Inna sprawa, że podobno najlepszą jakość oferuje Tidal - ale ja tego nie słyszę i ten interfejs mi nie leży jakoś.

Tutaj myślę że ograniczeniem jakości nie jest to co daje Spotify, tylko to że idzie to w pakiecie z innymi danymi przez Android Auto. 

Słychać że natywne Spotify 'gra głośniej' niż to przez Android Auto, ja wyrażnie zauważam też większą dynamikę. Porównanie dotyczyło Spotify vs Spotify AA

Edytowane przez luk_byd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.