Skocz do zawartości

Opóźnienia w odbiorze i restrykcje.


Agnar92

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie byl na statusie 150 z miesiac i nagle w tydzien wyprodukowany i wyjechal do Polski, w ktorej byl po 3 dniach..

No ale 150 to już dużo zmienia - bo dostajesz VIN i masz pewność że lada moment wjedzie na linię; czyli już taki ostatni etap całego procesu produkcji.

U Ciebie pewnie był brak aktualizacji kolejnych statusów- ale to mały problem, zważywszy na fakt, że już lada dzień odbierasz swój samochód :)


Wydaje mi się, że wszystkie statusy <150 to tylko pobożne oczekiwania:

dla 047 - to tylko czekanie jak Centrala da sloty i wyśle do fabryki informację.

Przedział 100-150 to już pierwszy krok, że coś będzie, bo albo zawiśnie na 105 - gdzie czeka się na termin, już 112 - gdzie ten termin (wstępnie) jest wyznaczony (tutaj wiadomo, że fabryka wie, że dane zamówienie kiedyś w końcu się wyprodukuje)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale 150 to już dużo zmienia - bo dostajesz VIN i masz pewność że lada moment wjedzie na linię; czyli już taki ostatni etap całego procesu produkcji.

U Ciebie pewnie był brak aktualizacji kolejnych statusów- ale to mały problem, zważywszy na fakt, że już lada dzień odbierasz swój samochód :)


Wydaje mi się, że wszystkie statusy <150 to tylko pobożne oczekiwania:

dla 047 - to tylko czekanie jak Centrala da sloty i wyśle do fabryki informację.

Przedział 100-150 to już pierwszy krok, że coś będzie, bo albo zawiśnie na 105 - gdzie czeka się na termin, już 112 - gdzie ten termin (wstępnie) jest wyznaczony (tutaj wiadomo, że fabryka wie, że dane zamówienie kiedyś w końcu się wyprodukuje)

 

Pelna zgoda, tylko wlasnie ten VIN mialem miesiac i nic sie nie dzialo, wczesniej sprzedawca mowil ze jak VIN nadany bedzie to juz pewniak do produkcji i ze zaraz powinien zostac wyprodukowany, wiec z mojego punktu widzenia ten status nie wiele zmienial. Oczywiscie teraz przy ponownym braku czesci te statusy sa wazniejsze i pewnie to masz na mysli.

P.S. mam nadzieje na odbior w przyszlym tygodniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Status ,, oczekiwanie na produkcję’’ taką informację dostałam od handlowca

Bez konkretnego kodu ciężko wyrokować - moje też oczekuje na produkcję, i wisi na 047.

Może u Ciebie już coś 1**?! Trzymam kciuki - może w końcu ruszy się produkcja diesla...

 

u mnie status 112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od handlowca, że w kwietniu samochód ma wjechać na produkcję, ale muszę zrezygnować z adaptacyjnych świateł LED, bo w innym wypadku produkcja się opóźni. Oczywiście zrezygnowałem, bo jakoś specjalnie mi na tym nie zależy. Zobaczymy co się wydarzy w ciągu tych dwóch-trzech tygodni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od handlowca, że w kwietniu samochód ma wjechać na produkcję, ale muszę zrezygnować z adaptacyjnych świateł LED, bo w innym wypadku produkcja się opóźni. Oczywiście zrezygnowałem, bo jakoś specjalnie mi na tym nie zależy. Zobaczymy co się wydarzy w ciągu tych dwóch-trzech tygodni...

Jaka wersje zamawiałeś ? M135i?


Jak rozmawiałem w połowie marca z moim to powiedział, że adaptacyjne dla mojej 120d nie są na restrykcjach …

W jakiej sieci zamawiałeś ? Bo teraz zaczynam się martwić ….

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zamówieniu na M135i aktualnie:


Opcja 552 (adaptacyjne reflektory LED) ma być niedostępna do września 2022

Opcja 5DF (Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go) ma być niedostępna do lipca 2022

 

Zaczyna mnie to niepokoić, a zwłaszcza brak spójności między np. tym ci mi mówi sprzedawca a tym co tutaj jest publikowane przez osoby które też oczekują na swoje F40...

Pomijam fakt, wyboru wersji. Bo myślałem do dziś, że M135i ma piorytet nad innymi, bo w końcu to M'ka.


Może poniższe pytania ułatwią mi i innym jak to intepretować:

- Kiedy składałeś zamówienie?

- Jaki masz nadany status?

- Jaka formę finansowania wybrałeś? gotówka/kredyt/leasing, jeśli dwie z ostatnich, to czy już podpisałeś umowę czy jeszcze nie?


Wydaje mi się, że chyba pyt 3 może być kluczowe w tym całym zamieszaniu, może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami?

Moje zmówienie z 30.11.2021, z podpisana umową na BCL i statusem 047 (stan z połowy marca).

Sprzedawca mnie zapewnia, że restrykcje na 522 mnie nie dotyczą. Czy to może mieć większy/mniejszy związek z faktem, że zamówienie zostało wstępnie już zaakceptowane oraz mam podpisaną umowę na BCL?

Co (w moim odczuciu) jest już jakoś wiążące - i Salona, i BML, i Centralę ? Że papierologia załatwiona i teraz tylko czekać na dostarczenie samochodu?


W innych wątkach czytałem, że ktoś miał sytuację, że jego zamówienie było zmieniane w czasie, bez jego wiedzy - ktoś z Was też miał może podobną sytuację?

Czy ktoś z Was próbował (mowa o osobach którym przekroczono termin dostawy z umowy) interweniować 'skargą' do centrali - o wyjaśnienie całej sytuacji?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powinieneś wyjść poza ten wątek i zobaczyć co piszą w wątku o serii 3, część odpowiedzi już tam jest.

To że podpisałeś dokumenty nic nie znaczy, w każdej chwili możesz otrzymać telefon że jednak jesteś na restrykcjach i zregyzinuj z czegoś, no chyba że masz już nadany VIN i skompletowane części?

Niestety ale to co mówi Twój sprzedawca musisz dzielić na 5. Forma finansowanie nie ma żadnego wpływu na to czy dostaniesz jakaś część czy nie, nie doszukuj się tutaj logiki bo to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem telefon od handlowca, że w kwietniu samochód ma wjechać na produkcję, ale muszę zrezygnować z adaptacyjnych świateł LED, bo w innym wypadku produkcja się opóźni. Oczywiście zrezygnowałem, bo jakoś specjalnie mi na tym nie zależy. Zobaczymy co się wydarzy w ciągu tych dwóch-trzech tygodni...

Jaka wersje zamawiałeś ? M135i?


Jak rozmawiałem w połowie marca z moim to powiedział, że adaptacyjne dla mojej 120d nie są na restrykcjach …

W jakiej sieci zamawiałeś ? Bo teraz zaczynam się martwić ….

 

Tak, M135i, zamawiałem na przełomie października i listopada 2021. Zamawiałem w BMW Bońkowscy w Szczecinie. Z tego co rozumiem, to mój sprzedawca, po prostu dostał mejla o tym, że część jest niedostępna i albo biorę bez albo czekam (nie wiadomo ile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porzadku. Odebralem wczoraj. Powodzenia Panie i Panowie, ciepliwosci zycze.

Gratulacje - czekamy na prezentację w galerii ;)


U mnie dziś aktualizacja od sprzedawcy:

"Aktualnie nie posiadam nowych wiadomości, gdyż produkcja spowolniła tempo. Centrala dalej utrzymuje status 47. Wynika to z nałożenia się problemów z dostępnością części – wiązek elektrycznych, światłowodów i lamp LED z Ukrainy."

Czyli zaczynam 4. miesiąc (5. od podpisania zamówienia) oczekiwania ze statusem 047 :( .

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne informacje o lampach z Ukrainy, przecież lampy do serii 1 są produkowane w Hiszpanii (przynajmniej adaptacyjne, nie wiem jak zwykle).

Na Ukrainie podobno jedynie wiązki były produkowane i produkcja została rozrzucona do firm w Polsce, Czechach i Słowacji. Chaos nadal trwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne informacje o lampach z Ukrainy, przecież lampy do serii 1 są produkowane w Hiszpanii (przynajmniej adaptacyjne, nie wiem jak zwykle).

Na Ukrainie podobno jedynie wiązki były produkowane i produkcja została rozrzucona do firm w Polsce, Czechach i Słowacji. Chaos nadal trwa :)

 

Dzięki za informację o tych lampach.

No to dostałem wczoraj :( - czyli po obietnicach: lutowej, marcowej produkcji oraz ostatniego stanowiska że miała już być na przełomie marca/kwietnia być znana data produkcji nadal czekam ...

Zakładam, że już majowa produkcja jest nierealna.. Może dziś uda mi się dodzwonić do sprzedawcy i przegadać temat, bo wczoraj nie odbierał, tylko szczątkowy mail z powyższą informacją.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj przyszedl po 6 miesiacach (w ostatnim dniu marca) choc poczatkowo mial byc produkowany na poczatku stycznia z dostawa w lutym.

Jak go odbieralem i pytalem o restrykcje i czy nic nie jest wybrakowane to sprzedawca sie zasmial i powiedzial ze oni takich rzeczy nie robia i nie wydaja niekompletnych aut (mimo ze czytalem na forum ze byly takie przypadki). Dodal tylko ze obawial sie o full ledy, ale jakos przeszlo.

Powodzenia oczekujacym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porzadku. Odebralem wczoraj. Powodzenia Panie i Panowie, ciepliwosci zycze.

Gratulacje - czekamy na prezentację w galerii ;)


U mnie dziś aktualizacja od sprzedawcy:

"Aktualnie nie posiadam nowych wiadomości, gdyż produkcja spowolniła tempo. Centrala dalej utrzymuje status 47. Wynika to z nałożenia się problemów z dostępnością części – wiązek elektrycznych, światłowodów i lamp LED z Ukrainy."

Czyli zaczynam 4. miesiąc (5. od podpisania zamówienia) oczekiwania ze statusem 047 :( .

 

Dzieki. Wrzuce jak tylko znajde jakies fajne miejsce na zdjecia. Jest niebieski :lol:


Jesli chodzi o czas produkcji, to moje zamowilem 2 lipca 2021, odebralem 31go kwietnia 2022. JEszcze raz przypomne. Gdybym wczesniej potwierdzil, ze rezygnuje z 5DF to jezdzilbym tym autem o wiele wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jesli chodzi o czas produkcji, to moje zamowilem 2 lipca 2021, odebralem 31go kwietnia 2022. JEszcze raz przypomne. Gdybym wczesniej potwierdzil, ze rezygnuje z 5DF to jezdzilbym tym autem o wiele wczesniej.

 

Nawet udało Ci się przenieść do przyszłości, tej opcji w F40 nie znałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj ze sprzedawcą, jedyną ciekawostką jaką się dowiedziałem, to że BMW Polska zmieniło podejście do realizacji zamówień, i obecnie (w teorii) realizuje je w kolejnościach jakich zostały zawarte - bo niby było sporo zamieszania na przełomie roku...

Ogólnie Sprzedawca twierdzi, że nic więcej nie wiedzą - a to co dostają z Centrali to są bardzo szczątkowe informacje.


Próbował może ktoś z Was uzyskać informację na poziomie Centrali BMW Polska?

Na infolinii twierdzą, że informacje przekaże mi tylko Sprzedawca/Salon.

Może jakieś pismo do nich wysłać o zajęcie stanowiska i określenie jak wygląda sytuacja (względem długiego statusu 047)?

Może to nie zaszkodzi :D co uważacie?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozmawiałem wczoraj ze sprzedawcą, jedyną ciekawostką jaką się dowiedziałem, to że BMW Polska zmieniło podejście do realizacji zamówień, i obecnie (w teorii) realizuje je w kolejnościach jakich zostały zawarte - bo niby było sporo zamieszania na przełomie roku...

Ogólnie Sprzedawca twierdzi, że nic więcej nie wiedzą - a to co dostają z Centrali to są bardzo szczątkowe informacje.


Próbował może ktoś z Was uzyskać informację na poziomie Centrali BMW Polska?

Na infolinii twierdzą, że informacje przekaże mi tylko Sprzedawca/Salon.

Może jakieś pismo do nich wysłać o zajęcie stanowiska i określenie jak wygląda sytuacja (względem długiego statusu 047)?

Może to nie zaszkodzi :D co uważacie?

Jeśli chcesz uzyskać sensowna odpowiedz na swoje pytanie to pozostaje oznaczyć BMW polska / dyrektora bmw sprzedaży na linkedin, we wszystkich innych kanałach zostaniesz spuszczony na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Czekam na 118 od września 21… niestety status 105 mimo rezygnacji po drodze z ledów i tempomatu… w lutym 10 był już status 112 ale 20 lutego spadło na 105… wg salonu z uwagi na wojnę, która rozpoczęła się 4 dni później. Aktualnie mam tylko info, że salon nic nie wie i jestem najdłużej oczekującym klientem. Macie jakiś pomysl, radę gdzie uderzyć żeby uzyskać info o zamówieniu? Termin pierwotny mialem na styczeń i zaczynam mieć wrażenie, że dealer chce mnie nakłonić do rezygnacji z uwagi na rabat jaki dostałem we wrześniu (21%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle to po prostu teraz trwa, jak widac po watku w ktorym umiesciles posta, a dla dealera na pewno rezygnacja by nie stanowila wiekszego problemu i z palcem w nosie by sprzedali to auto drozej, zdaje sie ze sami moga wypowiedziec umowe jakby chcieli, zwracaja zaliczke i sie zegnamy :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.