Skocz do zawartości

Opony z homologacją?


Pasibrzucho

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
23 godziny temu, pawelo9 napisał(a):

masz cyfrowe zegary czy analogowe?

jezeli cyfrowe to ustawiasz rodzaj opony, styl jazdy i on ci pokaze odpowiednie cisnienie - na pewno bedzie dobre

nie wiem jak jest w przypadku analogowych zegarow i "malej" nawigacji

Lbuster sadzac po opisie ma inny silnik, diesel ktory jest ciezszy, wiec pewnie i zalecane cisnienie ma inne na tabliczce niz benzyniak 🙂

styl jazdy? nie kojarzę, chyba czy są to są opony letnie czy zimowe, ale stylu jazdy w zegarach cyfrowych nie ma. Chyba że masz na myśli obciążenie (eco/comfort).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę tabliczkę ze 116i (chyba advantage) - może ktoś też skorzysta.

I mam pytanie - czy u Was też przy spadku temperatury ciśnienie spada o tak duże wartości jak u mnie? Patrząc na zestawienie z tabliczki powinienem jeździć na ciśnieniu 2,6 przód, 2,3 tył (mam założone zimówki 205/55R16), ale przy ostatnich mrozach ciśnienie spadło do wartości 2,2 i 1,9 🤔. Azotem "premium" nie pompowałem 😉. Generalnie przy wyższych temperaturach też mi to ciśnienie potrafi skoczyć o 0,1 do 0,2 atmosfery w górę lub w dół...

116i.png

Edytowane przez mn89
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy ktos juz wymienial letnie opony z pierwszego montazu na kolejny komplet? 

Majac "oryginalny" zestaw, wystarczy zamontowac kola do samochodu i automatycznie samochod wie, czy to letnie czy zimowe i czy Goodyear czy Pirelli. 

Zamowilem z oponeo  nowe letnie Goodyear oczywiscie z gwiazdka (*) i przyszly bez QR kod w miejscu w ktorym powinien byc. 

Na zimowych Pirelli tez jest QR kod. Z tego co internet podpowiada to BMW od 2019 wprowadzilo taka "synchronizacje opon z autem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, karlos91 napisał(a):

Czy ktos juz wymienial letnie opony z pierwszego montazu na kolejny komplet? 

Majac "oryginalny" zestaw, wystarczy zamontowac kola do samochodu i automatycznie samochod wie, czy to letnie czy zimowe i czy Goodyear czy Pirelli. 

Zamowilem z oponeo  nowe letnie Goodyear oczywiscie z gwiazdka (*) i przyszly bez QR kod w miejscu w ktorym powinien byc. 

Na zimowych Pirelli tez jest QR kod. Z tego co internet podpowiada to BMW od 2019 wprowadzilo taka "synchronizacje opon z autem"

Drążyłem temat w ASO odnośnie tych magicznych kodów QR - dostałem odpowiedź (stan 12.2022) że żaden model nie odczytuje tego kodu, i na ówczesny stan wiedzy ASO ma to być wprowadzone kiedyś (możliwe, że w nowej serii 7).

 

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karlos91 napisał(a):

To skad u mnie w ustawieniach na zimowych oponach jest dokladnie model i rozmiar opony automatycznie rozpoznany? Wystarczy przykrecic kola i przejechac kilkaset metrow i pojawia sie Pirelli Sottozero etc. 

no to zazdro - u mnie nie rozpoznaje, musze recznie ustawiać :v

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem nowe w aso z usluga z montażem, a musze ręcznie ustawiać rozmiar i typ. nie działa automatyczne rozpoznawanie. moje aso nie wie jak to zrobić, aby dzialał automat. zimowki kupilem całe koła i tam działa automatyczne rozpoznawanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze - to ma to jakies wieksze znaczenie - dzieki temu budza sie jakies tajemnicze kucyki pod maska czy spalanie jest nizsze? 

druga sprawa, to sie przeciez robi raz na pol roku... nie jest to chyba uciazliwe w takim razie, zeby sobie to zmienic 

od dziesiatek latek, ludzie przekladali opony, pompowali 2-3bary, zalezy jaka noga wstali i jezdzili bez zadnych czujnikow i innych pierdol... i wszystko bylo dobrze...

mi aplka w telefonie pokazuje przod 2.6 i tylko 2.4, a mam nabite 2.5 na wszystkich - i musze przyznac ze jezdzi o dziwo calkiem normalnie, nic nie wybuchlo, lawety nie wzywalem 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karlos91 napisał(a):

A letniego kompletu OEM na ktorym odebrales auto z salonu tez Ci nie rozpoznaje? Czy zdejmowales opony z felg?

letnie rozpoznaje,

mam drugi komplet zimowych (kupiony na allegro) - i ich juz nie. Trudno 🙂

 

 

  

49 minut temu, pawelo9 napisał(a):

a tak szczerze - to ma to jakies wieksze znaczenie - dzieki temu budza sie jakies tajemnicze kucyki pod maska czy spalanie jest nizsze? 

tu raczej chodzi o samą funkcjonalność, która miał/powinna działać - a nie działa
z drugiej strony jakiś zamysł był tych QR codów

Edytowane przez patryk0402_

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Dziwnym przypadkiem zakupione oryginalne komplety kol dzialaja, a ASO po wymianie opon nie potrafi juz tego ustawic - zadalem w jednym ASO pytanie czy jak kupie opony u nich z montazem to czy mi to zgraja i nie wiedzieli nawet o co chodzi.

Oczywiscie mozna to robic manualnie i magicznych koni to nie dodaje, ale skoro moze to dzialac to dlaczego tego tak nie zrobic?

Edytowane przez karlos91
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, patryk0402_ napisał(a):

letnie rozpoznaje,

mam drugi komplet zimowych (kupiony na allegro) - i ich juz nie. Trudno 🙂

U mnie to samo, letnie, oryginalne rozpoznaje a jak założę dokupione, oryginalne koła zimowe, to nie rozpoznaje. 

Myślę, że od produkcji coś jest zaprogramowane w czujnikach/samochodzie, że są takie a nie inne opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lbuster napisał(a):

U mnie to samo, letnie, oryginalne rozpoznaje a jak założę dokupione, oryginalne koła zimowe, to nie rozpoznaje. 

Myślę, że od produkcji coś jest zaprogramowane w czujnikach/samochodzie, że są takie a nie inne opony.

Wczoraj bawiłem się, żeby mi "automatycznie rozpoznało" - oczywiście nie udało się.
Ale może to będzie rozwiązanie problemu - bo jest informacja że "rozpoznaje zaprogramowane koła przez serwis", więc pewnie ASO powinno to zrobić, a nikt nie wie jak ...

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to inaczej, w jaki sposob wg was samochod ma rozpoznawac opony po kodzie QR? moj np. ma kamere z tylu, ale chyba nie zadziala zeby zeskanowac ten kod 🙃

ogolnie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na zadnych forach zagranicznych, ale natknalem sie na cos takiego, ze auto jest na tyle "sprytne", ze po zgubionej synchronizacji, wymianie kol i resecie czujnikow, biorac pod uwage pore roku ustawia gumy jako automat.

pytanie tylko brzmi jak taka informacje przeslac do auta, bo najwidoczniej na letnich wszystkim dziala, czyli tak jak wyjezdza z fabryki, a dokupione gumy juz nie... 🙂

 

jak ktos chce sie bawic i to rozkminic to pod spodem link do apki, bo mi szkoda pamieci w telefonie na to badziewie, ktore nie ma zadnego zastosowania 🤪

https://www.youtube. com/watch?v=uF248JnbIwA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala na zimowych, dokupionych w ASO 🙂 

Na letnich dzialalo do momentu gdy ich nie sciagnalem z felg (proba zycia z dwoma kompletami opon i jednymi felgami) i po ponownym zalozeniu letniego kompletu juz trzeba manualnie zakladac. Oczywiscie wymiana w ASO...

Wniosek: na pewnym etapie serwis musi zgrac czujniki cisnienia z oponami. W jaki sposob to sie odbywa to nie wiem, ale pamietam jak przez mgle, ze mistrz serwisu w Rzeszowie opowiadal o QR kodach na oponach, wtedy wydawalo mi sie to abstrakcja, a jednak jest cos takiego. 

Za 1000 km czeka mnie serwis raczej w DE to zapytam czy tutaj potrafia. Moze mnie zaskocza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja o rodzaju i rozmiarze opon jest wrzucana do czujnika TPMS i stąd ją potem samochód pobiera - te fabryczne komplety mają już prekonfigurowane parametry i stąd samochód wie jakie gumy ma wrzucone. Można zaprogramować, ale trzeba znać częstotliwość czujnika i mieć odpowiednią zabawkę - dziwne, że w ASO nie mają 🤔

Tu jakiś magik programuje ale bez podawania parametrów opony, zakładam, że ten jego programator nie ma tak zaawansowanych opcji.

Jest nawet wątek na bimmerfeście:

https://www.bimmerfest.com/threads/tires-not-recognized-warning.1461081/

Co prawda z G20, ale rozwiązanie dość stare 😉 

2024-04-12_22-18.png

Edytowane przez mn89
  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
odebrane 24.10.2022 / 150: 40W22 / 112: 16W22, 22W22, 30W22, 33W22, 39W22, zamówione 29.09.2021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2024 o 15:15, karlos91 napisał(a):

To skad u mnie w ustawieniach na zimowych oponach jest dokladnie model i rozmiar opony automatycznie rozpoznany? Wystarczy przykrecic kola i przejechac kilkaset metrow i pojawia sie Pirelli Sottozero etc. 

Dziś zmieniłem na letnie - samochód rozpoznaje rozmiar ale modelu już nie 😬 też tak macie ? (Mówię o kołach na których wyjechał z fabryki)

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w swojej m135i felgę na lato 19, rozmiar opon 235/35/19

bridgestone s005, na których auto wyjechało z fabryki są bliskie ogranicznika,

więc teraz zastanawiam się nad dwiema opcjami:
Pirelli - https://eoponki.pl/opona/30933/pirelli-p-zero-s.c-235-35-r19

albo znów to samo - https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-potenza-s005-235-35-r19-91-y-xl-fr-/477621374
pirelli niby powinno być cichsze.
 

Z homologacją mały wybór, czy ktoś ma doświadczenie z obojgiem producentów i może coś polecić?

Edytowane przez moik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.