Skocz do zawartości

[F10] Wskaźniki Sportowe


Bartek1982Sce

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Witam przez aplikacje bimmercode zakodowałem sobie wskaźniki sportowe czyli moc i moment i niestety nie działają wiem że u jednych to działa to u innych nie czy ktoś może wytłumaczyć co jest powodem nie działania tych wskaźników czego brakuje.

Wskazniki dzialaja w autach powyzej lipca 2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przez aplikacje bimmercode zakodowałem sobie wskaźniki sportowe czyli moc i moment i niestety nie działają wiem że u jednych to działa to u innych nie czy ktoś może wytłumaczyć co jest powodem nie działania tych wskaźników czego brakuje.

Wskazniki dzialaja w autach powyzej lipca 2011.

 

Moje auto juz nie pamiętam, który miesiąc produkcji kwiecień lub maj 2010.

Liczniki sportowe sam kodowałem i dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2010 listopad i u mnie nie działają , właśnie dlatego poruszyłem temat bo rocznik auta nie bardzo ma znacze nie bo nawet osoby co maja po 2013 roku modele tez maja problem że im nie działają , silniki też nie graję tu roli bo jedni maja np 535i lub 535d i im nie dziala , a drudzy maja maja 520d i działaja bez problemu może ktoś konkretnie w końcu wytłumaczy o co kaman.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy wskaźniki sportowe będą działać uwarunkowane jest od oprogramowania sterownika silnika. Przykładowo 535d przed liftem 300km wskaźniki nie działają, flashujesz sterownik na soft z polifta wersja 313km (sterowniki są te same) i nagle wskaźniki działają jak lala :D Teraz już rozumiesz że zależało to tylko i wyłącznie od woli programistów i wytycznych ich zwierzchników w jakich wersjach mają to implementować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś wie dlaczego nieda się zapisać tych wskaźników na przyciskach ulubionych? Wyskakuje że nie można zapisać, a fajny by był skrót pod przyciskiem...

w NBT da się:

-ustaw na wskaźniki,

-weź przechyl pokrętło w lewo wtedy wyjdzie do menu, miej podświetloną pozycję "wskaźniki sportowe"

-wciśnij i przytrzymaj przycisk z numerkiem


Na inne też działa, np. wykres ze spalaniem

Retrofity: 2VB - TPMS (RPA -> RDC); 302 - alarm; 5AC - HBA; 5AS (Driving Assistant: LDW+FCW); 5AS -> 5AT (Driving Assistant Plus: ACC+LDW+FCW); 5AR - TJA; 6UK+5A3 - NIVI3 + Targeted illumination
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę to, ale wszystkie inne wykresy itp się zapisują a wskaźniki sportowe twierdzą że nie można zapisać...


Edit:

Faktycznie tak jak pisaliście, udało się ustawić sportowe zegary pod ulubionym przyciskiem więc jest git. Ciekawe dlaczego na wyświetlanych wskaźnikach jest to niemożliwe, takie trochę nielogiczne no ale najważniejsze że jest na to sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.