Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy


Ciekawe też, jak będzie z nową M2, pewnie do 2024 ani jedna nie trafi na polskie drogi. A jeżdzenie po Polsce 3 miesiące 911-ką to idiotyczny pomysł, ja po 3 dniach miałem dosyć ciągłego stresu o progi zwalniające i rampy w garażu.

 

To jakąś biedę dostałeś bo w 992 jest dostępny lift przedniej osi a navi może zapamiętać w których miejscach ma podnieść automatycznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje M240, w mocnym konfigu, płacę 255k zł, więc łatwo policzysz, ile ktoś zarobił.
Tak jak myślałem, fantasta. Przecież nie ma czegoś takiego jak "twoje M240", nie zjechał jeszcze nawet z taśmy. Dostaniesz pewnie za miesiąc korektę o inflację albo opóźnienie o kolejny rok, a jak się nie spodoba, to zwrot zaliczki i kupi ktoś za cenę katalogową. A te 50k różnicy to przecież ledwie na zimówki, rok ubezpieczenia i pakiet serwisowy wystarczy. Nawet w Ryanairze się płaci za pierwszeństwo wejścia na pokład, może kiedyś zrozumiecie...

 


co Ty gościu wypisujesz? jaką korektę o inflację? Nie wiem, czym się zawodowo zajmujesz, ale wyobraź sobie, dla uproszczenia, że masz firmę produkującą śrubki. i klient zamawia u Ciebie te śrubki, za cenę 100 złotych i z terminem dostawy 3 miesiące. i co, po 3 miesiącach przychodzisz do niego i mówisz, że sorry, ale śrubki są po 200 złotych? To najpierw Cię zabije śmiechem, potem wyśle przedsądowe wezwanie do spełnienia zobowiązania, a potem pozwie o wydanie towaru lub o odszkodowanie za szkodę, którą spowodowałeś niewywiązuąc się z umowy.

 

Spokojnie można byłoby 350k za niego dzisiaj dostać

350k za BMW M240i G42 2022? Jesteś pewien, że piszesz w dobrym wątku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za swoje M240, w mocnym konfigu, płacę 255k zł, więc łatwo policzysz, ile ktoś zarobił.
Tak jak myślałem, fantasta. Przecież nie ma czegoś takiego jak "twoje M240", nie zjechał jeszcze nawet z taśmy. Dostaniesz pewnie za miesiąc korektę o inflację albo opóźnienie o kolejny rok, a jak się nie spodoba, to zwrot zaliczki i kupi ktoś za cenę katalogową. A te 50k różnicy to przecież ledwie na zimówki, rok ubezpieczenia i pakiet serwisowy wystarczy. Nawet w Ryanairze się płaci za pierwszeństwo wejścia na pokład, może kiedyś zrozumiecie...

 


co Ty gościu wypisujesz? jaką korektę o inflację? Nie wiem, czym się zawodowo zajmujesz, ale wyobraź sobie, dla uproszczenia, że masz firmę produkującą śrubki. i klient zamawia u Ciebie te śrubki, za cenę 100 złotych i z terminem dostawy 3 miesiące. i co, po 3 miesiącach przychodzisz do niego i mówisz, że sorry, ale śrubki są po 200 złotych? To najpierw Cię zabije śmiechem, potem wyśle przedsądowe wezwanie do spełnienia zobowiązania, a potem pozwie o wydanie towaru lub o odszkodowanie za szkodę, którą spowodowałeś niewywiązuąc się z umowy.

 

Spokojnie można byłoby 350k za niego dzisiaj dostać

350k za BMW M240i G42 2022? Jesteś pewien, że piszesz w dobrym wątku?

 

Też się z tego uśmiałem :) Może The2 uważa, że M240 to samochód tak limitowany i tak pożądany jak co najmniej 911 GT3 skoro ktoś chce dopłacić 100k do niego :)


Takie bajkopisanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Ty gościu wypisujesz? jaką korektę o inflację?
Ogólne Warunki Dostawy i Sprzedaży Nowych Pojazdów BMW, III. Ceny i płatność, 3.

Cena określona w Zamówieniu może ulec zmianie w przypadku, gdy odpowiednie cła i/lub podatki ulegną zmianie po dacie zawarcia Umowy, jednak przed przekazaniem Pojazdu(ów) Kupującemu przez Sprzedającego.

Nie czytałeś, co podpisujesz, czy po prostu nigdy nie podpisywałeś i rozmawiamy hipotetycznie?


W sytuacji, gdy podaż towaru jest ograniczona, cena rynkowa rośnie. Dajmy na to za komuny nowy hipotetyczny (rok czekania?) fiat 125p kosztował 300k, a na giełdzie, zmaterializowany, 600k. Podobnie masz z mieszkaniami obecnie, u dewelopera 800k a to samo mieszkanie na rynku wtórnym 850k. Kup swojego i pokaż fakturę, to wtedy się tobą przejmę, na razie to ja mam M240i a ty masz tylko mądrości ludowe i gnuśne zaczepki.

 

ODPOWIEDNIE CŁA I/LUB PODATKI (pomijając błąd merytoryczny, bo cło jest podatkiem), to gdzie tu masz mowę o korekcie inflacyjnej? Chyba sam nie rozumiesz, co podpisujesz.


kogoś tu chyba strassznie piecze w okolicy 4 liter, że zapłacił za ten sam produkt kilkadziesąt tysięcy więcej, niż inni :) no i w dodatku odebrałeś już auto z zeszłego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale to ująłeś. Nie ma to jak cytować umowę, której się nie rozumie. A to 50k nadpłaty musi strasznie piec :) Zwłaszcza, gdy dowiedział się, że to nie obsługa premium dla nieżebrzących, tylko zarobek sprytnego dealera :)


"Na razie to ja mam M240, a ty tylko mądrości ludowe" - The2 powiedz proszę, że to Twój pierwszy samochód w życiu. Wtedy będę w stanie chociaż trochę zrozumieć to chwalenie się "JESTEM PIERWSZY, A WY NIE DOSTANIECIE". W przeciwnym razie... no cóż brzmi to dziecinnie.


I mówisz, że 50k starczy ledwo na zimówki i ubezpieczenie? O człowieku... musisz być ulubionym klientem sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała ciekawostka: z powodu wojny, zamknięcia fabryk, sprzedaż od piątku - zero rabatów. Zajrzę tu w maju zobaczyć fakturę za M240i na 255k hehehehehehehehe :lol:

 

Możliwe, że lubisz chwalić się fakturami, wyciągami z kont itp, ale tu skanów nie wklejamy tylko skupiamy się na samochodach. I przykro mi, że nadal Cię piecze to o ile więcej zapłaciłeś, ale to nie powód, aby swoimi frustracjami dzielić się na tym forum.


Tak przy okazji, mam nadzieję, że wiesz czym się różni zamówienie złożone wcześniej, od nowego złożonego na innych warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro The2 jesteś taki pewny, że nie odbiorę samochodu po cenie, po jakiej go zamówiłem, to może chciałbyś się założyć? 10k, więcej? Zależy ile chcesz stracić :)


A do reszty: mam nowy termin produkcji - dziś aktualizacja - koniec marca. Po tym jak ostatnio status zamówienia ze 111 zmieniło się na 105, pozmieniałem sobie jeszcze konfigurację, dodałem kilka elementów. Spodziewałem się, że na te nowe elementy nie dostanę już takiego rabatu, a tu okazuje się, że całość jest objęta poprzednim rabatowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do reszty: mam nowy termin produkcji - dziś aktualizacja - koniec marca. Po tym jak ostatnio status zamówienia ze 111 zmieniło się na 105, pozmieniałem sobie jeszcze konfigurację, dodałem kilka elementów. Spodziewałem się, że na te nowe elementy nie dostanę już takiego rabatu, a tu okazuje się, że całość jest objęta poprzednim rabatowaniem.

 

Z ciekawości, co dodałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mały offtop, czy czasem użytkownik the2 nie wstawił swojej recenzji na yt? :D

http://stop promowania patologii

Tak to wygląda, niestety jego styl wypowiedzi mówi sam za siebie. Na forum nie mógł się dowartościować więc poszedł na yt. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno on, bo tablice się zgadzają.

Wypowiedzi jeszcze bardziej żenujące niż na forum, co naprawdę jest niezłym wyczynem. Ta unosząca się wyższość i pogarda. I gość musi nieźle dzwony zaliczać skoro za ubezpieczenie zapłacił 14k :)


I te bajki, że może swój samochód sprzedać za 380k. To już prawdziwe urojenia :)


Ale szczytem jest chwalenie się jazdą bus pasem.


Nie chciałem wrzucać tego filmu, aby chłopaczka nie promować, ale skoro już link jest to chętnie skomentuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.