Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42


markos79

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz ostateczny termin na umowie wpisany ? Ja sie nie spodziewam żeby te auta przyszly zdecydowanie wczesniej niz to co mamy na umowach... Też mam HK, ładowarki nie brałem bo działa słabo.


Z innej beczki, w konfiguratorze widzialem pojawiły sie nowe znaczki BMW na 50lecie M departamentu, ciekawe czy nam to wrzucą na auta z defaultu.. No i nowe ceny wjechały z nowym rokiem, mój konfig poszedł w gore 1500zł.


Widzieliście juz jakieś demówki u deleareów ? U mojego w Jankach ma być 220d w thundernight metallic za jakieś 1,5-2 tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 327
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki masz ostateczny termin na umowie wpisany ?


Z innej beczki, w konfiguratorze widzialem pojawiły sie nowe znaczki BMW na 50lecie M departamentu, ciekawe czy nam to wrzucą na auta z defaultu..

Z innych wątków wynika ze Twój handlowiec powinien Cię o tym poinformować, jeśli będziesz chciał to będziesz musiał podpisać aneks, a jak nie to niby 400 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na YouTube jest pierwszy filmik z demonstracji M240xi w końcu w Europie. Jest krótka rekacja z salonu w Szwajcarii. Czyli są szanse ze wkrótce zawitają do nas. A w Bavarii Janki powiedzieli mi dzisiaj se spodziewają się pierwszego demo za miesiąc może ciut wcześniej. Widać więc światełko w tunelu ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz ostateczny termin na umowie wpisany ? Ja sie nie spodziewam żeby te auta przyszly zdecydowanie wczesniej niz to co mamy na umowach... Też mam HK, ładowarki nie brałem bo działa słabo.


Z innej beczki, w konfiguratorze widzialem pojawiły sie nowe znaczki BMW na 50lecie M departamentu, ciekawe czy nam to wrzucą na auta z defaultu.. No i nowe ceny wjechały z nowym rokiem, mój konfig poszedł w gore 1500zł.


Widzieliście juz jakieś demówki u deleareów ? U mojego w Jankach ma być 220d w thundernight metallic za jakieś 1,5-2 tygodnie

 

Wydaje mi się, że 31.03.2022, ale pewien nie jestem. Plus obniżka ceny chyba jest dopiero 4 tygodnie po tym terminie. A te znaczki emkowe nie są tylko dla M Model?


edit: aaa, dopiero ogarnąłem, że to niby jest Model M, mimo że nie M2. nadal - trochę dziwne że nie full M może mieć to logo M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zadzwonię do BMW i zapytam, jak z moim terminem i czy też wyleciałem z lutowej produkcji. Liczyłem, że skoro do tej pory przesunięcie nie było spowodowane restrykcjami, to tak zostanie, a tu zonk. Bez HK samochód dużo dla mnie straci, więc pewnie będę czekał na moją konfigurację.


Przy okazji zabawna historia - w maju 2021 zamawiałem Audi. Opóźnień było trochę, ale produkcja miała być na październik. Po kolejnych restrykcjach zrezygnowałem z zakupu. Wczoraj dostałem list od Audi z przeprosinami, że moje auto nie zostało jeszcze wyprodukowane i że mają nadzieję je niedługo dostarczyć....

I albo mają straszny bałagan i wysyłają ten list i upominek do wszystkich albo to "moje" Audi rzeczywiście nadal nie zostało wyprodukowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez spokojnie czekam, aż będzie dostępne wszystko, co chcę. a co do audi, to koleżanka czeka na zamówione (flotowo) w sierpniu 2021. dostała info od dealera ostatnio, że prawdopodobnie wyprodukuje się w sierpniu (2022), odbiór sierpień / wrzesień. a to dopiero trzecie przesunięcie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I niestety właśnie dostałem informację, że jest kolejne przesunięcie. Chyba Polska ma bardzo małe limity produkcyjne, bo ktoś zamówił BMW jeszcze przede mną i to jego M240 zostanie wyprodukowane.

Pod koniec lutego będę znał następny przewidywany termin produkcji, prawdopodobnie kwiecień, czyli odbiór w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie raczej nikt nic nie wie i pozostaje tylko i włącznie czekać ...poza tym wydaje mi się że odbiorcy indywidualni odebrali te samochody tylko i włącznie w Stanach i w Kanadzie bo w europie są pojedyncze egzemplarze demo w Szwajcarii w Niemczech no i w Polsce w Warszawie chyba jeden, ten co na youtubie testowany był na portalu Caroseria...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie raczej nikt nic nie wie i pozostaje tylko i włącznie czekać ...poza tym wydaje mi się że odbiorcy indywidualni odebrali te samochody tylko i włącznie w Stanach i w Kanadzie bo w europie są pojedyncze egzemplarze demo w Szwajcarii w Niemczech no i w Polsce w Warszawie chyba jeden, ten co na youtubie testowany był na portalu Caroseria...

 

Tak, zgadza się. Nikt nic nie wie. I naprawdę wygląda to na mocne ucięcie limitów produkcyjnych dla Polski. Jest jeden samochód (ten co był w Caroserii) i chyba był jeszcze jeden dealerski, ale czekał na jakieś części - a może to ten sam. Tymczasem czytam na forach amerykańskich, jak ludzie wkurzają się, że muszą 2 miesiące czekać na M240...


Te limity muszą w końcu zdjąć, bo produkcja jednego auta na dwa miesiące wydaje się surrealistyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to nie wydaje mi się żeby Polska miała jakieś limity produkcyjne, niby z jakiej okazji? Z tego co mi powiedziano to model nie miał jeszcze oficjalnej premiery w UE. Pierwsze samochody w tym momencie płyną do Niemiec. Z rozmów z kilkoma dealerami (WWA + Kielce) dowiedziałem sie ze pierwsze sztuki maja pojawić w salonach na przełomie lutego/marca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kontaktowałem się z innym dealerem i potwierdził luty/marzec jako datę kiedy pierwsze sztuki mają się pojawić. Tym bardziej dziwi opóźnienie u mnie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę datę zamówienia.


Pewnie nigdy się nie dowiem, jaki jest prawdziwy powód opóźnienia.


W ogóle sprzedawca twierdził że M240 jest produkowane w Niemczech... Ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Krakowa przyjechał już w tym czy w tamtym tygodniu 1 egz. zamówiony przez klienta (tak, fizycznie był na parkingu dealera). nie jestem tylko pewien, kiedy będzie wydany. moja przesunięta chyba na kwiecień (pod pretekstem harmana i ładowarki, harmana nie odpuszczę.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad harmannem. Ja mam go tez w zamówieniu ale mówił mi niedawno kolega zajmujący się profesjonalnie nagłośnieniem koncertów ze HK został kupiony przez Samsunga i ze rzekomo jakość spadła. Oby nie... odnośnie Krakowa to to co przyjechało to raczej auto zamówione przez salon jako demo. Zmieniono zreszta teraz czas, w którym dealer musi demo trzymać w salonie z czterech na 11 miesięcy. Reasumujac : cieszmy się ze coś się dzieje i jakieś ruchy odbywają się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zastanów się nad harmannem. Ja mam go tez w zamówieniu ale mówił mi niedawno kolega zajmujący się profesjonalnie nagłośnieniem koncertów ze HK został kupiony przez Samsunga i ze rzekomo jakość spadła. Oby nie...

To njus z 2016/2017 roku? a jaki ma lepszy wybór w tym modelu? Nie ma innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad harmannem. Ja mam go tez w zamówieniu ale mówił mi niedawno kolega zajmujący się profesjonalnie nagłośnieniem koncertów ze HK został kupiony przez Samsunga i ze rzekomo jakość spadła. Oby nie...

To njus z 2016/2017 roku? a jaki ma lepszy wybór w tym modelu? Nie ma innego.

 

Ja z Harmana też nie mam zamiaru rezygnować. Możliwe, że to własnie HK odpowiada za przesunięcie u mnie, choć dealer mi tego nie potwierdził. Z drugiej strony to dealer, który nadal nie ogarnia, gdzie odbywa się produkcja samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.