Skocz do zawartości

Zakup M240xi G42

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Mi się wydaje, że the2 to troll i raczej to m240 ma na tapecie w swoim laptopie, niż w garażu :)
  • Odpowiedzi 332
  • Wyświetleń 69,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne posty

  • Adam.Mierzejek
    Adam.Mierzejek

    Przeczytałem cały temat - trochę to zajęło… Podziwiam wszystkich za cierpliwość przy pierwszych zamówieniach - rok oczekiwania to masakra! Swoje m240i zamawiałem pod koniec lutego 2024, a od

  • Wyszło słońce i miałem chwilę czasu, więc zrobiłem kilka fotek mojej M240.

Opublikowane grafiki

Opublikowano

dość nieoczekiwanie wpadło mi auto na produkcję mimo harmana kardona i - uwaga - ładowarki indukcyjnej :o

i rekordowego chyba na forum rabatu :D

Opublikowano
  • Autor
dość nieoczekiwanie wpadło mi auto na produkcję mimo harmana kardona i - uwaga - ładowarki indukcyjnej :o

i rekordowego chyba na forum rabatu :D

 

Super!!! Nie wykluczam, że anulowane zostały zamówienia do Rosji i na Ukrainę i zrobiła się luka produkcyjna, którą ładnie zapełnili naszymi samochodami :) Bo po pierwszych dwóch przesunięciach wiele wskazywało, że auto wyjedzie z fabryki dopiero na przełomie kwietnia/maja

Daj znać, jak już będziesz miał informację, że Twoje BMW płynie.


A co do Harmana i indukcji, to od początku dealer informował mnie, że nie ma na te części restrykcji. Na zagranicznych forach czytałem, że znaczek na 50-lecie to przesuniecie produkcji o co najmniej miesiąc.


PS. Dostałeś więcej niż 14% rabatu? :shock:

Opublikowano
Na zagranicznych forach czytałem, że znaczek na 50-lecie to przesuniecie produkcji o co najmniej miesiąc.

Informowali o nich już na przełomie listopada/grudnia - a to tylko kawałek plastiku ...

Słabo coś ogarnęli ich produkcję/dostawę.

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Opublikowano
dość nieoczekiwanie wpadło mi auto na produkcję mimo harmana kardona i - uwaga - ładowarki indukcyjnej :o

i rekordowego chyba na forum rabatu :D

 

Super!!! Nie wykluczam, że anulowane zostały zamówienia do Rosji i na Ukrainę i zrobiła się luka produkcyjna, którą ładnie zapełnili naszymi samochodami :) Bo po pierwszych dwóch przesunięciach wiele wskazywało, że auto wyjedzie z fabryki dopiero na przełomie kwietnia/maja

Daj znać, jak już będziesz miał informację, że Twoje BMW płynie.


A co do Harmana i indukcji, to od początku dealer informował mnie, że nie ma na te części restrykcji. Na zagranicznych forach czytałem, że znaczek na 50-lecie to przesuniecie produkcji o co najmniej miesiąc.


PS. Dostałeś więcej niż 14% rabatu? :shock:

 

jak zamawiałem we wrześniu, to też nie było nic na restrykcjach, a potem wpadło no i teraz najwidoczniej spadło.


dostałem znacznie więcej niż 14% rabatu, ale nie róbmy z tego dyskusji na poziomie kolegi the2 ;p

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
dość nieoczekiwanie wpadło mi auto na produkcję mimo harmana kardona i - uwaga - ładowarki indukcyjnej :o

i rekordowego chyba na forum rabatu :D

 

Super!!! Nie wykluczam, że anulowane zostały zamówienia do Rosji i na Ukrainę i zrobiła się luka produkcyjna, którą ładnie zapełnili naszymi samochodami :) Bo po pierwszych dwóch przesunięciach wiele wskazywało, że auto wyjedzie z fabryki dopiero na przełomie kwietnia/maja

Daj znać, jak już będziesz miał informację, że Twoje BMW płynie.


A co do Harmana i indukcji, to od początku dealer informował mnie, że nie ma na te części restrykcji. Na zagranicznych forach czytałem, że znaczek na 50-lecie to przesuniecie produkcji o co najmniej miesiąc.


PS. Dostałeś więcej niż 14% rabatu? :shock:

 

jak zamawiałem we wrześniu, to też nie było nic na restrykcjach, a potem wpadło no i teraz najwidoczniej spadło.


dostałem znacznie więcej niż 14% rabatu, ale nie róbmy z tego dyskusji na poziomie kolegi the2 ;p

a też płaciłeś gotówka jak on? :lol: :lol: :lol: :lol:

Opublikowano
wiesz co, nikt mnie nie pytał, czy zapłacę gotówką, czy wezmę leasing, czy tez - najgorzej - kredyt, jak ostatni biedak :( zapłaciłem tylko 5k zaliczki. ale fakt - gotówką :D
Opublikowano
  • Autor

Ja nie The2, nie chodziło mi o to, aby się przechwalać, po prostu byłem ciekaw i gratuluję rabatu :)


No i oczywiście witaj w klubie biedaków, którzy nie chcą wyrzucać 50k w błoto ;)

Opublikowano

na jakiej podstawie zamawialiście M240i? Bo w sumie zamawialiście w okresie, kiedy był znany jedynie wygląd i specyfikacja, żadnych testów/doświadczeń/opinii.

Teraz, kierując się opiniami i recenzjami, można uznać, że to była trafna decyzja, ale te pół roku temu? Nie baliście się, że auto będzie na żywo brzydkie, będzie jeździło kiepsko, itp?

Bardzo jestem ciekaw waszego zdania.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła :) Samochód mi się spodobał i szczerze wątpiłem, że będzie źle jeździł.
Opublikowano

Ja szukalem czegos nowego w zamian za BMW 4 pierwszej generacji, zależalo mi żeby to bylo coupe (w gre wchodzilo S5 albo C43 ale lekko uzywane). Spodobala mi sie sylwetka na zdjeciach, jak dowiedzialem sie ze bedzie silnik b58 to juz bylem praktycznie przekonany a jak sie okazalo ze miesci mi sie w budzecie to bylo przesądzone. Jedyne wahania mialem co do zawieszenia, czy brac adaptacyjne czy nie ale wzialem na testy nowa serie m440i na zawieszeniu M i bylo dla mnie zdecydowanie za twardo jak na daily wiec padlo na adaptacyjne.


BTW, moje zamowienie wskoczylo na status 112, produkcja pierwszy tydzien kwietnia. Mam nadzieje ze nic sie juz nie wysypie i przed majówką uda sie odebrac.

Opublikowano
  • Autor
Transport potrwa raczej 2 miesiące :(
Opublikowano
Dealer potwierdzał, że transport MX-EU to ok 3 tygodnie. Pytanie czy auto utknie w porcie i jak tak to na ile..
Opublikowano
  • Autor

Mi też dealer mówił, że transport trwa 3 tygodnie. Jak powiedziałem, że "chyba raczej dwa miesiące" to odpowiedział "dokładnie tak, dwa miesiące".


Przykład The2 pokazuje, że samochód wyprodukowany w pierwszych dniach grudnia do odbioru był w połowie lutego.


Ale jak Ty będziesz miał rację, nie pogniewam się :)

Opublikowano
  • Autor

Zapytałem dealera o czas trwania transportu i podaję informacje sprzed dosłownie kilku minut (sprzedawca był właśnie po zebraniu):


- Transport statkiem z Meksyku do Niemiec - 41 dni

- Transport z Niemiec do Polski - 7-10 dni

- Potem jeszcze formalności w salonie i można odbierać


Czyli jeżeli potwierdzi się, że samochód mam już wyprodukowany, to odbiór pod koniec maja.

Opublikowano
  • Autor

Yes!!! Mam informację, że moje M240 zostało właśnie wyprodukowane :)

Teraz pozostaje czekać na transport. To będą długie tygodnie...

Opublikowano
Yes!!! Mam informację, że moje M240 zostało właśnie wyprodukowane :)

Teraz pozostaje czekać na transport. To będą długie tygodnie...

 

Gratulacje ! Jak już wyprodukowali to mozesz byc spokojny że fizycznie auto już jest, teraz tylko transport :) Miałeś cos objetego restrykcjami ?


Ja sie zastanawiam nad dołożeniem ładowarki indukcyjnej, nie brałem jej bo czytałem, że są kiepskie i się grzeją ale doszedłem do wniosku, że może by się przydała..

Opublikowano
  • Autor

Ładowarkę wziąłem, ale też słyszałem, że się grzeją w innych modelach. Mam nadzieję, że w tym będzie lepiej :)


Co do restrykcji, to dziwna sprawa - rzutem na taśmę zamówiłem pakiet M Technology, ale tuż przed produkcją wyleciał z zamówienia... o czym dowiedziałem się dopiero po wyprodukowaniu samochodu. Miałem przypuszczenia, że mogło być inaczej i dealer zapomniał zmiany w konfiguracji wprowadzić, ale to chyba jednak fabryka zadecydowała, bo mam nawet datę wypadnięcia M technology z konfiguracji.

Poza tym restrykcji brak. Nie brałem jednak kamer 360 stopni, więc nie wiem jak z nimi sytuacja wygląda.

Opublikowano


Gratulacje ! Jak już wyprodukowali to mozesz byc spokojny że fizycznie auto już jest, teraz tylko transport :)

 


JOKE :norty: :mrgreen:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/felicity-ace-statek-zatonal-razem-z-4-tys-samochodow-grupy-vw-na-pokladzie/zbd44zs

z bmw > r1150r rockster > k1200r beaster > f30 328 sport > g30 520xd

RIP - audi S5 460PS - stolen...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Yes!!! Mam informację, że moje M240 zostało właśnie wyprodukowane :)

Teraz pozostaje czekać na transport. To będą długie tygodnie...

 

Gratulacje ! Jak już wyprodukowali to mozesz byc spokojny że fizycznie auto już jest, teraz tylko transport :) Miałeś cos objetego restrykcjami ?


Ja sie zastanawiam nad dołożeniem ładowarki indukcyjnej, nie brałem jej bo czytałem, że są kiepskie i się grzeją ale doszedłem do wniosku, że może by się przydała..

 

Nie przyda się to w ogóle nie działa

Lepiej sobie kupić na Allegro lub Ali lepiej działają niż te oryginalne.

Opublikowano
  • Autor
Ale ładowarki bezprzewodowej nie dodawałem specjalnie, tylko pojawiła się w ramach innych, dodanych opcji.
Opublikowano
Yes!!! Mam informację, że moje M240 zostało właśnie wyprodukowane :)

Teraz pozostaje czekać na transport. To będą długie tygodnie...

 

Gratulacje ! Jak już wyprodukowali to mozesz byc spokojny że fizycznie auto już jest, teraz tylko transport :) Miałeś cos objetego restrykcjami ?


Ja sie zastanawiam nad dołożeniem ładowarki indukcyjnej, nie brałem jej bo czytałem, że są kiepskie i się grzeją ale doszedłem do wniosku, że może by się przydała..

 

Nie przyda się to w ogóle nie działa

Lepiej sobie kupić na Allegro lub Ali lepiej działają niż te oryginalne.

 

Po konsultacji z dealerem zdecydowałem, że jednak nie biore. Jak bym sie zdecydowal, produkcja mogla by sie opoznic, wole nie ryzykowac biorac pod uwage wszystkie negatywne opinie..


Realny czas dostawy z MX - DE - PL to 9-10 tygodni, wiec @markos79 niestety wychodzi na Twoje.

Opublikowano
  • Autor


Po konsultacji z dealerem zdecydowałem, że jednak nie biore. Jak bym sie zdecydowal, produkcja mogla by sie opoznic, wole nie ryzykowac biorac pod uwage wszystkie negatywne opinie..


Realny czas dostawy z MX - DE - PL to 9-10 tygodni, wiec @markos79 niestety wychodzi na Twoje.

 

Wolałbym, żebyś Ty miał rację przy poprzednio podawanym terminie.

A co do ładowarki, to zdecydowanie nie warto jej brać, jeżeli miałaby opóźnić dostawę. Na pewno nie jest tego warta.

Opublikowano
nie wiem, czy z ładowarką coś się zmieniło (może poprawili), ale jeździłem w tym tygodniu nowym m440i (z przebiegiem 300 km) i ładowarka działała dobrze, a telefon nie grzał się nadmiernie (nie odczułem, żeby się grzał bardziej niż na zwykłej indukcyjnej w domu). w innych bmw, którymi ostatnio jeździłem, jakoś się nie przyglądałem, ale jak coś mi wpadnie, to zwrócę uwagę specjalnie.
Opublikowano
  • Autor

Wczorajszy status: Oczekuje na załadowanie (na statek).

Czy któreś z Waszych M240 też ma taki status i może będzie płynąć z moim? Razem raźniej :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.