Skocz do zawartości

Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni - czy warto zrobić?


JacekLZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto wykonać dynamiczną wymianę oleju w skrzyni automatycznej?

Kilka dni temu osiągnąłem przebieg 60k km - dzwoniłem do jednego z serwisów BMW z pytaniem o wymianę oleju w skrzyni - odpowiedź mnie zaskoczyła - obecnie w ogóle nie wymieniają oleju w skrzyni, bo po pierwsze BMW jako marka nie przewiduje konieczności przeprowadzania takiej operacji, a poza tym kilka razy zdarzyło się, że po wymianie skrzynia nie działała prawidłowo. Z kolei w innym serwisie BMW oferowana jest usługa dynamicznej wymiany oleju i zastanawiam się czy warto z tego skorzystać. Jestem trochę zaniepokojony - z jednej strony chciałbym zadbać o auto, a z drugiej wystraszyłem się informacji, że wymianą mogę sobie zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dynamicznej wymianie skrzynia jest bardziej narażona na uszkodzenia. Ja zmieniam co 60 tys metodą statyczną. 220 tys nalotu i 0 problemów.

Na stronie producenta skrzyni ZF zalecana jest wymiana metodą statyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujecie jednak statyczną wymianę? W ASO dostałem zapewnienie, że oni jako ASO gwarantują, że po wymianie oleju wszystko będzie cacy. Dostałem też info, że miska wymieniana jest co drugą wymianę oleju w skrzyni - czy jednak z tą miską nie jest zespolony filtr? Sorry, może pytanie jest głupie, ale nie mam wiedzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO w WWA twierdzi, że przy pierwszej wymianie dynamicznej oleju nie wymieniają miskofiltra - co o tym myślicie? Jestem lekko zdumiony, ale pani konsultantka że uważa, że takie jest zalecenie. Dopiero przy drugiej wymianie (ponad 100k km) zalecana jest wymiana miski z filtrem. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez niepotrzebnego rozpisywania, nowy olej w jakimś stopniu może wymyć, wypłukać zanieczyszczenia pozostałe w starym zabrudzonym filtrze.Z tego powodu pomimo skrócenia interwału wymieniając olej w silniku np. co 8-10 tys. też wymienia się z każdą wymianą oleju również filtr olejowy, pomimo że producent i ASO przewiduje wymianę oleju i filtra co 30 tys. Jeżeli zależy ci na długiej bezproblemowej pracy skrzyni (jeżeli pytasz to widocznie zależy) to wymieniaj zalecany kompletny zestaw. Albo coś robić dobrze albo wcale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wymieniać to tylko komplet. Przecież w filtrze zbierają się mikro opiłki metalu, które powstają w wyniku pracy przekładni. Po to wymienia się olej i filtr, żeby zapewnić skrzyni pracę w czystych warunkach, a nie zalać nowy olej a stary filtr zostawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

tu masz obszerny wątek do poczytania ;)

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=289334


Ja na Twoim miejscu zrobiłbym wg. zaleceń producenta skrzyni, a nie ASO, czyli statyczną wymianę, oczywiście z filtrem.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.