Skocz do zawartości

G20 LCI


ironiq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

a czy to pierwszy lift w historii marki? raczej tysięczny, chyba wiedzą co robią...

nie wierzę, że ktoś zamówił przedlifta a odbierze polifta bo kupa rzeczy będzie inna, od wzoru felg po całkiem inny środek....a kończąc na cenach i terminach odbioru...

 

Pewnie że nie pierwszy lift ale chyba pierwszy raz sytuacja że na auto przedliftowe są półroczne kolejki. Do tej pory było raczej tak że samochody przed liftem miały krótkie terminy produkcyjne bo zainteresowanie słabło i można było spokojnie określić kiedy będzie zmiana. Cenniki liftów były ogłaszane na 2 miesiące przed rozpoczęciem produkcji, a teraz teoretycznie powinni zacząć zbierać zamówienia na polifta a oni nic o nim jeszcze nie wiedzą i to moim zdaniem powoduje że sytuacja jest odmienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca na to pytanie odpowiedział że tak może się zdarzyć, a w związku z tym że to nie wina Klienta powinna być propozycja przyjęcia auta po lifcie bez dopłaty. Aczkolwiek póki taka propozycja nie padnie to nie uwierzę ;) Auto zamówiłem w.piatek :mrgreen:
Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze raz w historii polift będzie gorszy od przedlifta więc sprawa nie jest oczywista i jednoznaczna.

Nie widzę żadnych plusów liftu wszystko na minus.

O wielu rzeczach pewnie jeszcze nie wiemy, ale sam kokpit średnio do mnie przemawia ... Mam nadzieję że jednak otrzymam wóz w obecnej postaci :D

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji od dilera prezentacja LCI bedzie w tym roku, produkcja jednak z uwagi na problemy z zaopatrzeniem zacznie się prawdopodobnie pod koniec pierwszego kwartału 2023. Nie ma opcji na to że ktoś zamówi przedlifta a dostanie LCI w tej samej cenie. Po pierwsze zmienią się cenniki, pakiety i możliwe wyposażenie więc dotychczasowa konfiguracja będzie nie kompatybilna i trzeba będzie stworzyć nową, na tej podstawie zostaną przedstawione nowe propozycje który przyjmiesz/przyjmiemy bądź odrzucimy. Z ciekawostek możliwe że ostatnie samochody pre LCI będą miały już nowszy system operacyjny iDrive z LCI.


Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek możliwe że ostatnie samochody pre LCI będą miały już nowszy system operacyjny iDrive z LCI.

 

Gdzies czytalem, niektore rzeczy z iD8 beda implementowane tez na iD7 w aktualizachach OTA. To co hardware uciagnie... Pozyjemy zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
To juz pewne na 100% że będzie środek z IX , widać z zdjęciach "szpiegowskich" konsole z i4 / ix niby poprzykrywana ale ekrany widać . Jak dla mnie mega szkoda bo BMW traci tożsamość. Mercedes od tego odchodzi a BMW dopiero zaczyna.... słabo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też średnio podchodzi, ale widocznie Chińczykom wchodzi.

 

Co Wy wszyscy macie z tymi Chińczykami :D? Jak krytykowali grill nowej Czwórki, to tez wszędzie to powtarzanie o Chińczykach, a BMW w Chinach to nawet w Top 10 pod względem sprzedaży nie jest :wink:. Wciskanie wszędzie ekranów to przede wszystkim oszczędność na designie jak i pewnie na materiałach (łatwiej tłuc te same ekrany do wszystkich modeli zamiast różne panele, do tego jeszcze w różnych kolorach i obszyciach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mi też średnio podchodzi, ale widocznie Chińczykom wchodzi.

 

Co Wy wszyscy macie z tymi Chińczykami :D? Jak krytykowali grill nowej Czwórki, to tez wszędzie to powtarzanie o Chińczykach, a BMW w Chinach to nawet w Top 10 pod względem sprzedaży nie jest :wink:. Wciskanie wszędzie ekranów to przede wszystkim oszczędność na designie jak i pewnie na materiałach (łatwiej tłuc te same ekrany do wszystkich modeli zamiast różne panele, do tego jeszcze w różnych kolorach i obszyciach).

 

Ale ktoś musi się znaleźć chętny na te ekrany, bo co z oszczędności jak nikt tego nie kupi?

China Accounted for Nearly 40 Percent of all BMW Sales in 2021

Source: https://www.bmwblog.com/2022/01/12/china-bmw-sales-2021/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz pewne na 100% że będzie środek z IX , widać z zdjęciach "szpiegowskich" konsole z i4 / ix niby poprzykrywana ale ekrany widać . Jak dla mnie mega szkoda bo BMW traci tożsamość. Mercedes od tego odchodzi a BMW dopiero zaczyna.... słabo...

 

Jakieś szczegóły na temat odchodzenia mercedesa od ekranów?

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodziło koledze od odejścia jednego wielkiego mono na rzecz dwóch ekranów.

Mercedes chce być jak BMW - BMW chce być jak Mercedes.

:lol: :lol: :lol: :lol:

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Właśnie dostałem telefon od swojego sprzedawcy. Dostali dziś powiadomienie od BMW Polska o wyczerpaniu miejsc produkcyjnych na model pre LCI. Także każde zamówione G20/G21 w tym momencie będzie wyprodukowane już jako LCI. BMW gwarantuje zachowanie cen modelu sprzed LCI. Z ciekawości wyleciały z opcji LEDy adaptacyjne, kolor szary Oxide, listwy alumunioniowe Tetragon, felgi 792 bicolor (model z M340) i parę innych mniej istotnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem telefon od swojego sprzedawcy. Dostali dziś powiadomienie od BMW Polska o wyczerpaniu miejsc produkcyjnych na model pre LCI. Także każde zamówione G20/G21 w tym momencie będzie wyprodukowane już jako LCI. BMW gwarantuje zachowanie cen modelu sprzed LCI. Z ciekawości wyleciały z opcji LEDy adaptacyjne, kolor szary Oxide, listwy alumunioniowe Tetragon, felgi 792 bicolor (model z M340) i parę innych mniej istotnych.
ale jaja :o a kiedy zamawiałeś ?
Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem telefon od swojego sprzedawcy. Dostali dziś powiadomienie od BMW Polska o wyczerpaniu miejsc produkcyjnych na model pre LCI. Także każde zamówione G20/G21 w tym momencie będzie wyprodukowane już jako LCI. BMW gwarantuje zachowanie cen modelu sprzed LCI. Z ciekawości wyleciały z opcji LEDy adaptacyjne, kolor szary Oxide, listwy alumunioniowe Tetragon, felgi 792 bicolor (model z M340) i parę innych mniej istotnych.

 

A wszystkie zamówione do teraz wyprodukują się jako przed lci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.