Skocz do zawartości

G30 restrykcje


tkwiat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie w LCI fotele Sporty i są na tyle wąskie, że bardzo mi się niewygodnie jeździ, drętwieje mi noga, boli zadek i kręgosłup, bo jeżdżę wysunięty trochę do przodu. Siedząc na maksa do tyłu nie idzie wysiedzieć. A nie jestem żadnym grubasem 175 cm/73 kg - więc [BAD] raczej wąska. Cięgle szukam optymalnego ustawienia, trasa już kilku kilometrów mnie męczy. Rozważam wycięcie u tapicera tych boczków na siedzisku a na pewno montaż regulacji lędźwiowej. Zobaczymy. Dodam tylko, że jazdy próbne, później 3 tygodnie jeżdżenia było OK. Ale wydaje mi się, że nastąpiło nadwyrężenie jakiś mięśni z czasem z powodu tej pozycji i boli mnie praktycznie od razu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jedyne słuszne fotele w BMW to są Komforty i na tym w zasadzie można by było zakończyć dyskusję. Żadne pseudo sporty czy inne taboreciane wynalazki, bo to jest znośne na 15 minut albo dla mało wymagającego studenta, który nie jeździ dalej niż 10km na uczelnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ponowny promyk nadziei po dzisiejszym telefonie od mojego sprzedawcy, gdzie poinformował o zgodę BMW odnośnie zmiany konfiguracji na fotele sportowe ze skórą Dakota bez dopłaty

i co najważniejsze auto obecnie ma status 112 i termin na 23 tydzień roku czyli początek czerwca :cool2: .. pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowny promyk nadziei po dzisiejszym telefonie od mojego sprzedawcy, gdzie poinformował o zgodę BMW odnośnie zmiany konfiguracji na fotele sportowe ze skórą Dakota bez dopłaty

i co najważniejsze auto obecnie ma status 112 i termin na 23 tydzień roku czyli początek czerwca :cool2: .. pożyjemy zobaczymy

Dobra wiadomość napewno będziesz zadowolony z tego upgrade’u. Ja tak jak kolega wyżej uważam, ze dla mnie nie ma lepszych siedzeń od komfortowych. Mam podstawowe w X3 i są słabe. Nie miałem okazji siedzieć w sportowych, ale po wypróbowaniu jazdy w komfortowych to była pierwsza opcja w konfiguracji. Nie wykluczam ze sportowe tez są spoko, ja mam generalnie problem z dobraniem idealnego fotela pod 190 cm wzrostu. Mam nadzieje, że te terminy w końcu odpala bo już nie mogę się doczekać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki , ciekawy jestem czy fotele w G30 LCI są inne niż przed liftem ? robiłem 3500km w sportach w G30 przed liftem i były ok. , wierzę na słowo ze komforty są naprawdę komfortowe i warte swoje ceny , najbardziej mnie podnieca jak na nich patrzę to te miękkie poduszeczki na zagłówkach , aż kipią jakością i komfortem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mieliście problem z anulowaniem zamówienia i zwrotem zaliczki od dealera? Moje 520xd zmieniło status na 105 wcześniej miałem 112 i produkcje 13/04/22. Auto celowo skonfigurowane tak, żeby nie było restrykcji; bez kamer 360, H&K czy elektrycznej klapy. Termin na umowie mam do 15 czerwca salon upiera się, że wyrobi się w terminie i do tego czasu nie chce rozmawiać o anulowaniu/rezygnacji umowy i zwrocie zaliczki. O tym, że 7 kwietnia spadło na 105 z wcześniejszego 112 też mnie nikt nie poinformował.. co można w tej sytuacji zrobić? Znalazłem inne auto gotowe od ręki w trochę gorszej cenie, ale przynajmniej dostępne…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponowny promyk nadziei po dzisiejszym telefonie od mojego sprzedawcy, gdzie poinformował o zgodę BMW odnośnie zmiany konfiguracji na fotele sportowe ze skórą Dakota bez dopłaty

i co najważniejsze auto obecnie ma status 112 i termin na 23 tydzień roku czyli początek czerwca :cool2: .. pożyjemy zobaczymy

Dobra wiadomość napewno będziesz zadowolony z tego upgrade’u. Ja tak jak kolega wyżej uważam, ze dla mnie nie ma lepszych siedzeń od komfortowych. Mam podstawowe w X3 i są słabe. Nie miałem okazji siedzieć w sportowych, ale po wypróbowaniu jazdy w komfortowych to była pierwsza opcja w konfiguracji. Nie wykluczam ze sportowe tez są spoko, ja mam generalnie problem z dobraniem idealnego fotela pod 190 cm wzrostu. Mam nadzieje, że te terminy w końcu odpala bo już nie mogę się doczekać :D

 

siedzenia w X3 sa znacząco inne niz w G30 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo miesiac. Na moim przykladzie:


02.09.2021 - nadanie VIN; status 150

20.09.2021 - data produkcji (wg VIN)

20-26.09.2021 - oczekiwanie na transport

27.09.2021 - auto na skladzie celnym w Polsce

28.09.2021 - pojawienie sie auta w apce MyBMW i Instrukcji (chyba tez vin decoder zaczal widziec jako G30, bo wczesniej jako E46)

01.10.2021 - rejestracja

06.10.2021 - odbior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne słuszne fotele w BMW to są Komforty i na tym w zasadzie można by było zakończyć dyskusję. Żadne pseudo sporty czy inne taboreciane wynalazki, bo to jest znośne na 15 minut albo dla mało wymagającego studenta, który nie jeździ dalej niż 10km na uczelnię.

 

Niekoniecznie. Siedząc w salonie miałem podobne odczucie. Pojeździłem 2 dni na komfortach z Nappami i zachwyt ustąpił.

Sama Nappa jest zbyt miękka, siedzi się trochę jak na tapczanie. Dłuższa trasa = odczuwam w plecach. Jak po nocy na łóżku z za miękkim materacem. Dakota (ta bez perforacji), choć mniej przyjemna fakturowo w dotyku, pasuje mi w komfortach zdecydowanie bardziej (sztywniejsza i nie tak gładka). Drugą kwestią jest trzymanie barków i ud - jego po prostu nie było. Podczas bardziej dynamicznej jazdy podparcie jest zbyt słabe a ciało się co rusz przesuwa. Pompowanie boczków poprawiło to tylko w pewnym stopniu. Śliska faktura Nappy nie pomaga.


Sporty są węższe, lepiej trzymają, imho mają odpowiednią twardość (zarówno w Alcantarze, jak i Dakocie). Lepiej pasuje do charakteru dynamicznej serii 5. Regulacja lędźwiowa jak dla mnie must have. Wybór pozostaje jak zawsze kwestią indywidualną - mogę sobie wyobrazić, że dla kogoś będą za wąskie z kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo miesiac. Na moim przykladzie:


02.09.2021 - nadanie VIN; status 150

20.09.2021 - data produkcji (wg VIN)

20-26.09.2021 - oczekiwanie na transport

27.09.2021 - auto na skladzie celnym w Polsce

28.09.2021 - pojawienie sie auta w apce MyBMW i Instrukcji (chyba tez vin decoder zaczal widziec jako G30, bo wczesniej jako E46)

01.10.2021 - rejestracja

06.10.2021 - odbior

 

Jak zweryfikowałeś po VIN datę produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporty są węższe, lepiej trzymają, imho mają odpowiednią twardość (zarówno w Alcantarze, jak i Dakocie). Lepiej pasuje do charakteru dynamicznej serii 5. Regulacja lędźwiowa jak dla mnie must have. Wybór pozostaje jak zawsze kwestią indywidualną - mogę sobie wyobrazić, że dla kogoś będą za wąskie z kolei.

W 5er "sporty" są "obszerniejsze" niż np w 3er. I zgodzę się są bardzo wygodne, nawet dla większej osoby. Dla mnie z moimi dolegliwościami, twardość i trzymanie boczne daje bardzo dużo.

Oczywiście "komforty" to bardzo dobre fotele, ale na pewno nie "must have".


Ostatnio znajomy odwiedził mnie g30, w aucie parę fajnych opcji wyposażenia (komforty też są :D ). Niestety klimatyzacja lewo/prawo ustawiona 22/16 na manual. Pytam o co kaman ? On na to, że bardzo mu wieje chłód w twarz, bo dziś gorąco. To ja mu pokazałem, że można ustawić np: temperaturę nawiewu tułowia. Nie wiedział o tym i o wielu innych opcjach swojego auta, które są w standardzie. Pomijam wyposażenie dodatkowe. :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo miesiac. Na moim przykladzie:

Dzięki, to by się potwierdzało, u mnie minął miesiąc od 150 i właśnie dostałem info, że fura w transporcie do PL :lol:

wszystko co brałes wskoczyło? G30 530d fotele komfort? Nappa?Harman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak zweryfikowałeś po VIN datę produkcji?

 

Szczerze to nie pamiętam, bo to przeklejka z mojego starego postu. Chyba któryś z vin dekoderów pokazał mi taką informację.


Co do foteli - Na jazdach testowych miałem pre-LCI, sportowe z dakotą. Nie wiem czy źle ustawiłem fotel czy co, ale po 40 minutach potrafiły mnie boleć dolne partie, zwłaszcza prawa noga. Swoje LCI zamawiałem ze zwykłymi fotelami, ale w międzyczasie musieliśmy zrobić upgrade, w tym wypadku właśnie na sportowe, tyle że z Sensatec (aby auto wyprodukowało się z podparciem lędźwiowym). Przejechałem 7k km i zero zastrzeżeń, żadnych bólów. Trzymanie super (regulowanie boczków też się na szczęście wyprodukowało - nawet po stronie pasażera) - jestem zadowolony.


Komforty tylko poznałem w salonie. Wsiada się super, czuć jak są miłe, zwłaszcza te bardziej miękkie zagłówki. No ale w boju - na trasie nie miałem okazji przetestować.


Swoją drogą - dużo też daje tempomat. Nogi można raz podkurczyć, raz wyprostować, co pasuje w danej chwili. Jak sobie przypomnę poprzednie auto bez tempomatu, gdzie prawa noga cały czas była w napięciu… 3h to był maks i trzeba było robić przerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo miesiac. Na moim przykladzie:

Dzięki, to by się potwierdzało, u mnie minął miesiąc od 150 i właśnie dostałem info, że fura w transporcie do PL :lol:

 

U mnie podobnie - zaadzownil sprzedawca i mówi że status 150, ale auto będzie jeszcze stało ok miesiąca - zapewne w oczekiwaniu na jakąś część. Nareszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolo miesiac. Na moim przykladzie:

wszystko co brałes wskoczyło? G30 530d fotele komfort? Nappa?Harman?

G31 530d. Nie brałem HK, ani Nappy, ani komfortów. Z opcji newralgicznych, które przewijały się w tym wątku, mam hamulce M, hak, elektryczną klapę, HUD i kamera tył. Fotele sportowe w Sensatec. Niby wszystko jest wg. konfiguracji pierwotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie też 112 ale produkcja 21 tydzień. Z tego co czytałem na dziale serii 3 powinien na dniach wskoczyć VIN. Z nadzieja czekam od wczoraj na telefon od dealera.

też myślę że do końca tygodnia powinno być w te albo wewte , choć intuicja podpowiada że to wewte będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ostatnio znajomy odwiedził mnie g30, w aucie parę fajnych opcji wyposażenia (komforty też są :D ). Niestety klimatyzacja lewo/prawo ustawiona 22/16 na manual. Pytam o co kaman ? On na to, że bardzo mu wieje chłód w twarz, bo dziś gorąco. To ja mu pokazałem, że można ustawić np: temperaturę nawiewu tułowia. Nie wiedział o tym i o wielu innych opcjach swojego auta, które są w standardzie. Pomijam wyposażenie dodatkowe. :cool2: :cool2: :cool2:

 

Niestety ale bardzo dużo osób ma opcje w samochodach o których nie ma pojęcia że są albo ma bo ich stać i używają ich tylko aby pokazać sąsiadowi lub koledze od pifka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.