Skocz do zawartości

[KUPNO] BMW 316 COUPE


encore

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje waszej rady... przymierzam sie do kupna tego samochodu

 

http://moto.allegro.pl/item132984361_bmw_coupe_1_6_is_zobacz_warto_za_dobra_kase.html

 

Powiedzcie mi czy warto kupic ten model... mimo tych wgniecen ktorych jeszcze nie widzialem a na fotkach nie da sie ich zobaczyc cena chyba atrakcyjna? czy mieliscie jakies broblemy z takim samochodem? Na co powinnienem zwrocic w nim uwage gdy bede go ogladał? Dodam ze samochod bedzie uzywany do w miare spokojnej jazdy... nie zalezy mi na czyms wyjatkowym ale nie chce tez kupic byle zego a niestety fundusze na wiele nie pozwalaja... bede wdzieczny za kazda pomoc

 

 

pozdrawiam encore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko cos po tych zdjeciach powiedziec bo nie sa za dokładne.

Co do samego auta, 8 litrow po miescie, to chyba 40km/h prawym pasem, nie zatrzymując sie na zadnym skrzyzowaniu... Po miescie sensowna jazda (taka żeby ludzie na Ciebie nie trąbili :) ) to około 10 litrow(i wiecej, jak sie szaleje) i mysle ze kazdy posiadacz 316 M43 to potwierdzi:) To niestety (a raczej naszczescie) BMW, podczas ruszania wmiare żwawego wskazowka ekonomizera znika za 30 litrow / 100km/h :twisted2:

W trasie, "średnio" 7 litrow spokojnie, 6 w spalaniu "w danym momencie", do 120km/h tez da sie osiagnac bez problemu.

Przyjemnosc z jazdy jak na taki mały silniczek bardzo duza, oczywiscie zaraz odezwie sie tu 100 osob które stwierdza ze najlepiej kupic odrazu 325 albo 328 bo dopiero to jest sensowny silnik w E36... ale to bzdura :) Do zwykłej jazdy 316 sprawdza sie bardzo dobrze, jest dynamiczny i elastyczny, na 5 biegu mozna bez problemu jechac 60km/h i nie trzeba co chwile machac dzwignia zmiany biegow. W zasadzie "połyka" wiekszosc innych 1.6 w oplach, fiatach, fordach czy tam innym badziewiu.

Co do teo konkretnego auta, przyjrzałbym sie przodowi, bo lampy wygladają mi na nieorginalne DEPO, no i gril do malowania tez daje do myslenia. Siedzenie jest wsumie tez troche podejrzanie przytarte (chyba ze to swiatło sie odbija) jak na 160k km.

To chyba tyle :)

Once you get locked in to a serious drug collection the tendency is to push it as far as

you can...

http://www.motostat.pl/user_images/2680/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnosc z jazdy jak na taki mały silniczek bardzo duza, oczywiscie zaraz odezwie sie tu 100 osob które stwierdza ze najlepiej kupic odrazu 325 albo 328 bo dopiero to jest sensowny silnik w E36... ale to bzdura :)

 

Jezeli chodzi o ekonomicznosc uzytkowania, to ja jednak szukalbym 318 is.

Samochod pali tyle samo, a jednak poziom bezpieczenstwa czynnego jest duzo wyzszy, np. przy wyprzedzaniu TIR-a.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie ma się co oszukiwać: silnik 1.6 o mocy 100 lub 100-kilku KM w samochodzie który waży prawie 1400kg to troszkę za mało. Minimum to 140KM w 1.8is lub R6 (czyli 2,0 2,5 lub 2,8) - jeśli ma być w nadwoziu coupe. Ekonomiczny oraz dyanmiczny jest 2,5tds natomaist 1,8tds jest tylko ekonomiczny. Ale oba silniki tylko w sedanie lub touring.

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka fajna limitowana wersja - lewy kierunkowskaz pomarańczowy, prawy biały... A tak na poważnie, faktycznie ktoś trafnie zauważył że przód daje do myślenia a silnik wygląda jakby był po powodzi.

Sprzedawca też konkretny - "...nie odpowiadam na sms...jesli nie odbieram to jestem poza granicami kraju i prosze o sms" :duh:

Uważaj lepiej na to auto a najlepiej to wstrzymaj się z zakupem.

Poza tym do 318is wiele nie dołożysz, ekonomika praktycznie ta sama a jazda już zupełnie inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zauwazyc ze auto na zdjeciach jest mokre, umyte. stara praktyka zeby auto wygladalo mlodziej na zdjeciach;) i od kiedy e36 wazy 1400kg?:> o ile dobrze pamietam okolo 1200;) ja mam e36 compact m43... nie jest to rakieta ale jak sie dobrze operuje obrotami wyprzedzisz pare aut;)
"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialem zauwazyc ze auto na zdjeciach jest mokre, umyte. stara praktyka zeby auto wygladalo mlodziej na zdjeciach;) i od kiedy e36 wazy 1400kg?:> o ile dobrze pamietam okolo 1200;) ja mam e36 compact m43... nie jest to rakieta ale jak sie dobrze operuje obrotami wyprzedzisz pare aut;)

Witam

Zapraszam do zapoznania się z danymi technicznymi modelu E36 (masa w zależności od wersji nadwoziowej, wyposażenia oraz skrzyni biegów oscyluje miedzy 1350-1395 to jakby ok. 1400kg) No chyba, że niektóre sa odelzone to może ważą nawet mnej niz 1200kg :mad2:

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz;) moj compact 1,6 ma 1140kg(albo nawet 1100 - nie wiem ktora rubryka G czy o.1:>) w dowodzie wpisane. podejrzewam ze coupe ma niewiele wiecej. wiec minimum byloby 114KM (110KM). 1,6 ma 102KM wiec "prawie" sie nadaje;) oczywiscie sam zaluje ze nie mam mocniejszego silnika, ale texty ze to mul sa przesadzone... golf mk3 1,8 nie ma szans:D 75km
"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz;) moj compact 1,6 ma 1140kg:> w dowodzie wpisane. podejrzewam ze coupe ma niewiele wiecej. wiec minimum byloby 114KM. 1,6 ma 102KM wiec "prawie" sie nadaje;) oczywiscie sam zaluje ze nie mam mocniejszego silnika, ale texty ze to mul sa przesadzone... golf mk3 1,8 nie ma szans:D 75km

Troszkę się z tą waga zagalopowałem więc jeszcze raz sorki :hand:

ale moje waży prawie 1400kg (1395kg), silnik R6, skrzynai automat. Coupe z silnikiem 1.6 waży 1190kg

a compact - musi być lżejszy bo jest troszkę mniejszy, kolega miał 323ti - MALINOWA JAZDA :cool2:

...tylko BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmm sorry ale 12,7 sekund do 100 to raczej rakieta nie jest, trudno tu tez mówić ze auto jest dynamiczne zwłaszcza w nadwoziu Coupe :twisted:
http://img10.imageshack.us/img10/1065/1999767891m.jpghttp://img97.imageshack.us/img97/852/1999757859m.jpghttp://img94.imageshack.us/img94/7120/1999780608m.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmmmm sorry ale 12,7 sekund do 100 to raczej rakieta nie jest, trudno tu tez mówić ze auto jest dynamiczne zwłaszcza w nadwoziu Coupe :twisted:

 

1. sam mowilem ze rakieta nie jest;)

2.co do przyspieszen do setki to co test to inaczej podaja od 11 do 12,5s ;)

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

fajniutki, taki jak mój (mój lekko młodszy). Uwagi:

-zdjęcia słabej jakości więc uważałbym czy kolo czegoś nie ukrywa pod niską rozdzielczością.

-kup 1.8 (najmniej), 1.6 się męczy i jeśli masz troszkę cięższy but (ja mam ciężki) to spalanie będziesz miał jak w 2.5 (mój pali 14-16l w mieście na 100km i nic się z tym już nie da zrobić - słowa z autoryzowanego serwisu po podłączenia do kompa silnika w celu poprawienia map).

-nie kupuj samochodu bez klimy, to porażka.

-ciekawe co się stało z radiem, 99% niemiaszków nie zostawia sobie radia, więc raczej napewno kolo je sobie już wyjął (ciekawe czy za nie dopłate chce).

-poproś gościa o końcówkę VIN'a i sprawdź na http://www.realoem.com czy opis samochodu zgadza się z tym co jest w bazie OEM'ów.

-dolot jest inny niż u mnie, mam zupełnie inną puszkę filtra powietrza, ale może się czepiam i ten typ tak ma.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez MasterK!ller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.Zapytaj sie goscia gdzie mozna obejrzec autko bo jesli w miejscowosci KOZOW obok Zlotoryji to bym ci stanowczo odradzal ze wzgledu na to ze Sprzedajacy jest oszustem w sensie tym ze po przyjechaniu na miejsce i po ogledzinach auta bedziesz uciekal i ti jak najszybciej od tego parcha. :duh: Moj kolega kupil wlasnie BMW od tego kolezki i jak dotad zainwestowal w ten super wozek :norty: 4500zl a i tak jeszcze brakuje jej do stanu bdb :naughty:
NIE MA JAK 192 KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pierwsza mogła być uderzona w przód, lewa lampa jest zaparowana a grill chyba jest krzywo.

 

Co do drugiej to "tuning optyczny" może odstraszać, wskazuje to na styl jazdy i sposób obchodzenia się z autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście szukałbym auta z Niemiec do opłat, jakoś do naszych krajowych nie mam zaufania. Prawdopodobieństwo kupna zadbanego egzemplarza krajowego jest po prostu małe. W Niemczech sa inne warunki drogowe, ludzie bardziej dbają o samochody ( no poza Turkami powiedzmy... :? ), nikt nie oszczędza na serwisie. Wydaje mi sie, że warto to przemyśleć. Compactik źle nie wygląda ale sprzedający chyba nie jest przekonany o bezwypadkowości samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.