Skocz do zawartości

Opony, koła wymiary pakowanie do auta


JrsAKSDCDS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bardzo widzę dlaczego w x5 miałoby to być trudniejsze poza tym, że koła są raczej minimum 20' a często bardziej 21 albo i 22' a to znaczy ogromną wagę i ciężka zabawę.

Czujniki masz w feldze a zmieniasz przecież całe koła więc no problem, system sam się upomni o fakt zmiany i wtedy tylko wybierasz letnie czy zimowe w założonym rozmiarze i po robocie.

Ja osobiście nie zmieniam kół w bmw bo uważam, że jest idiotycznie drogie :) u wulkanizatora u którego od 15 lat wymieniałem wszystko nadal tak robię i płace 60zl za wymianę i 70 za przechowanie albo na odwrót i mam obok domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja osobiście nie zmieniam kół w bmw bo uważam, że jest idiotycznie drogie :) u wulkanizatora u którego od 15 lat wymieniałem wszystko nadal tak robię i płace 60zl za wymianę i 70 za przechowanie albo na odwrót i mam obok domu :)

 

OK czyli jak się nie uda czasowo u wulkanizatora to sam wymiennie koła.



Aktualna cena w serwisie BMW za przełożenie kół to 350zł :mad2: Ciekawe czy jest w tej cenie wyważanie kól :wink:


BTW jak często robicie wyważanie kół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja osobiście nie zmieniam kół w bmw bo uważam, że jest idiotycznie drogie :) u wulkanizatora u którego od 15 lat wymieniałem wszystko nadal tak robię i płace 60zl za wymianę i 70 za przechowanie albo na odwrót i mam obok domu :)

 

OK czyli jak się nie uda czasowo u wulkanizatora to sam wymiennie koła.



Aktualna cena w serwisie BMW za przełożenie kół to 350zł :mad2: Ciekawe czy jest w tej cenie wyważanie kól :wink:


BTW jak często robicie wyważanie kół?

 

To ile licza za wymianę runflatów na felgach? Pewnie proporcjonalnie 600-800zł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę do wątku.


Ponieważ zawsze miałem problem z znalezieniem wolnego terminu na wymianę kół zimowych na letnie przez kilka ostatnich lat samodzielnie wymieniałem koła w swojej Hondzie CRV.


Czy wymiana kół w X5 jest bardziej skomplikowana? Podobno nie jest łatwo odkręcić śrubę zabezpieczającą? Kiedy trzeba wyłączyć albo zresetować czujnik ciśnienia w oponach.


Mam klucz dynanometryczny.


Do najbliższego serwisu BMW mam 70km do tego trzeba się tarabanić z transportem kompletnych kół co wcale nie jest proste viz dyskusja powyżej o zakupie przyczepki do transportu kół na wymianę.

 

A jaki rozmiar kół będziesz miał w w g05 i jaką markę ogumienia ci zaproponowali, bo w moim przypadku będą wymieniane same opony a nie koła auto będzie na 21 to runflat homologowany bmw z gwiazdką to tylko Pirelli Scorpion Winter jako zimowe tylko ta jedna firma więc nie ma wyboru, a jako letnie 21 to zależy na czym przyjedzie albo Bridgestone ewentualnie Continental lub Hankook najprawdopodobniej będą te ostatnie.


W obecnym Hyundaiu Tucson biorą za wymianę opon z wyważeniem 130zł więc w przypadku opon 21 cali RF to będzie z 3 razy więcej u mojego znajomka.


W przyszłym tygodniu zamawiam ostatecznie wybieram pomiędzy X6 a X7 wszystko zależy od rabatu jaki dostanę i na kiedy planowany termin ale mówi się że druga połowa listopada X7 a X6 może wcześniej zobaczymy benzyna M50i. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem auto w lutym to ASO w Szczecinie za wymianę na opony zimowe RF 20" skasowali 600 zł brutto, ale pod koniec marca wymieniałem opony na letnie 20" nieRF w ASO Smorawiński w Poznaniu i tu mnie już wykasowali przyzwoicie jak na ASO - czyli 420 zł brutto

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie orientujecie się może ile może kosztować wymiana OPON podkreślam nie kół w ramach jednej felgi w rozmiarze 21 cali z runflatami w ASO,

bo nie wiem czy nie będę musiał jezdzić do ASO na wymianę opon bo okazało się że znajomek tak dużej opony z felgi do tego runflat chyba nie przełoży bo nie ma takiej łyżki do ściągania RF z felgi co mają w ASO podobno i uważa że w nowym tak drogim aucie nie będzie ryzykował uszkodzenia felgi :mad2:

trochę dziwne chyba po prostu jest tyle zachodu ze ściągnięciem tych opon i nie chce mu się tego robić czy jego pracownikom ale wydaje mi się to głupie wytłumaczenie, co o tym sądzicie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie to nie dziwi. Mało który wulkanizator się tego podejmie bo szansa na uszkodzenia felgi są spore, Prz takim kole i rft guma jest bardzo twarda i wymaga to masę siły jak coś źle zrobią to poharataja felgę, z resztą w ASO grozi to samo tylko ASO stać na to, żeby szrpac się z klientem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie orientujecie się może ile może kosztować wymiana OPON podkreślam nie kół w ramach jednej felgi w rozmiarze 21 cali z runflatami w ASO)

 

Zależy od ASO - zadzwoń i zapytaj w serwisie.

W ASO Szczecinie w lutym jak odbierałem X4 za wymianę samych opon na zimowe RF 20" skasowali 600 zł brutto.

Pod koniec marca zmieniałem te zimowe na letnie nieRF 20" i skasowali 420 zł brutto - gość w serwisie był zdziwiony, że w Szczecinie kasują aż 600 zł za wymianę.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie od dziś wiadomo, że wymiana opon rft co pół roku źle wpływa na samą oponę i felgę.

Ja wiem, że nie każdy chce wykładać 10k+ zł za set zimówek, ale naprawdę... nowe Ronale 18" - 19" na zimę to nie jest ujma. Opony na własną rękę poszukać na oponeo i jest dodatkowy zestaw na zimę za połowę ceny ASO. Wtedy nie trzeba się nigdzie umawiać 3 tygodnie wcześniej, byle mechanik wam zmieni koła w garażu jak ma podnośnik w 4 minuty. Wy tylko na Orlenie po zimie ciśnienie na zimnym kapciu sprawdzacie. Ile czasu i nerwów zaoszczędzone nie wspomnę, jak niektórzy łomem felgi taktują. Dwa sety felg to oznaka oświecenia :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Akurat do ciebie BMW nie przewidziało zimówek 20", tylko 7,5x19 ET 32 + kapeć 245/50 R19, proszę bardzo mamy opony rft + homologacja BMW - Continental WinterContact TS 860 S

To jakbyś mi mówił znajdź 22" z homologacją BMW i homologowanym rozmiarem - to twoje zmartwienie o taki rozmiar i twoje widzimisię.

Edytowane przez Ponta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Możesz mieć i 21" z homologacją BMW, ale ja widzę w katalogu, że do X4 G02 M40dX przewidziano na zimę 19" w jednakowym rozmiarze. A jak chcesz większe koła na zimę to płać a nie pretensje, że opony drogie i trudnodostępne, bo te 19" to śmieszny koszt :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Nie od dziś wiadomo, że wymiana opon rft co pół roku źle wpływa na samą oponę i felgę.

Ja wiem, że nie każdy chce wykładać 10k+ zł za set zimówek, ale naprawdę... nowe Ronale 18" - 19" na zimę to nie jest ujma. Opony na własną rękę poszukać na oponeo i jest dodatkowy zestaw na zimę za połowę ceny ASO. Wtedy nie trzeba się nigdzie umawiać 3 tygodnie wcześniej, byle mechanik wam zmieni koła w garażu jak ma podnośnik w 4 minuty. Wy tylko na Orlenie po zimie ciśnienie na zimnym kapciu sprawdzacie. Ile czasu i nerwów zaoszczędzone nie wspomnę, jak niektórzy łomem felgi taktują. Dwa sety felg to oznaka oświecenia :8)

 

^^ święta prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi tabelkę, gdzie masz zalecane zimowe kapcie do X4 w wariancie mieszanym 20".

 

Tabelki nie mam pod ręką (w domu mam), ale tu masz kody BMW z faktury od ASO Bońkowscy Szczecin, w lutym tego roku kupowałem.


36122472724, Opona zimowa 245/45r20 r-f 103V* Pirelli Winter Sottozero 3


36122472725, Opona zimowa 275/40r20 r-f 106V Pirelli Winter Sottozero 3

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.