Skocz do zawartości

Bowers & Wilkins bmw g05


Art7111

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak gra B&W w G05 ale mając do dyspozycji demo z HK na pokładzie uważam, że nie jest to szczyt marzeń.

Lepiej niż baza (a wiadomo BMW zawsze bazę miało słabą). Nawet VW CC miał lepsze nagłośnienie w podstawie niż BMW 5.

Nie jestem audiofilem ale HK ogólnie w samochodach oceniam dość średnio. Nazwijmy to kolokwialnie "dla typowego afroamerykanina słuchającego rapu i robiącego bling bling" ;) Żona w mercedesie też ma HK i kompletnie do mnie to nie przemawia.

Prywatny ranking to:

Burmester w Porsche Panamera

Burmester w Mercedesie

B&W w Volvo

Mark Levinson w Lexusie


Dopiero później są HK/BOSE/JBL..

Nie można mieć wszystkiego.

A rozgrzałeś kiedyś porządnie (lub żona) te głośniki? Obojętnie jakiej marki. Kiedy kupisz nowe auto lub zamontujesz nowe audio to podziałaj troszkę basami i sopranami na wyższych decybelach. Głośniki po rozgrzaniu są 100% efektywniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozgrzałeś kiedyś porządnie (lub żona) te głośniki? Obojętnie jakiej marki. Kiedy kupisz nowe auto lub zamontujesz nowe audio to podziałaj troszkę basami i sopranami na wyższych decybelach. Głośniki po rozgrzaniu są 100% efektywniejsze

Ustawienia audio to jest pierwsza rzecz, którą robię wsiadając do jakiegokolwiek samochodu jakim będę się poruszał przez dłuższą chwilę. Ot, taka obsesja.

W samochodach którymi jeżdzę na codzień jest to ustawione. Co do rozgrzania: tak robiłem to nie raz i nie dwa.

Na tej podstawie wyrażam swoją opinię. Póki co ranking nie uległ zmianie :)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że głównie problem tkwi w źródle z jakiego jest czerpany dźwięk. Wiele osób słucha muzy przez bluetooth, który straszliwie dławi jakość. Ten sam utwór grany po kablu, z płyty albo chociaż przez apple car play (wifi) brzmi zupełnie inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że głównie problem tkwi w źródle z jakiego jest czerpany dźwięk. Wiele osób słucha muzy przez bluetooth, który straszliwie dławi jakość. Ten sam utwór grany po kablu, z płyty albo chociaż przez apple car play (wifi) brzmi zupełnie inaczej.

Święta prawda. Dlatego zazwyczaj mam mp3 na karcie SD (wysoka jakość 320 kbps) lub Apple CarPlay.

Natomiast coraz mniej samochodów ma slot na płyty CD.


Mam płytę AC/DC z lat 90tych i utwór Thunderstruck odtwarzany z płyty masakruje wszystko. Żona w MB ma zmieniarkę ale HK niestety nie daje rady.

Ten kawałek uwielbiam słuchać w swoim V12. Auto z lat 90tych ale nagłośnienie było wtedy klasy premium montowane w fabryce (i przeskakuje jakością niejeden nowy HK czy BW).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja uważam, że głównie problem tkwi w źródle z jakiego jest czerpany dźwięk. Wiele osób słucha muzy przez bluetooth, który straszliwie dławi jakość. Ten sam utwór grany po kablu, z płyty albo chociaż przez apple car play (wifi) brzmi zupełnie inaczej.

Święta prawda. Dlatego zazwyczaj mam mp3 na karcie SD (wysoka jakość 320 kbps) lub Apple CarPlay.

Jak można traktować MP3 jako dobrą jakość dźwięku, gdzie Flac ma ponad 1400kbps, a WAV/CD Audio jeszcze więcej.



Z systemami typu H/K jest ten problem, że stworzone je tak, aby mp3 brzmiało subiektywnie lepiej.




W ramach ciekawostki, płyta testowa BMW Bang&Olufsen. Pliki zgrane z oryginalnej CD audio do Wav:

https://mega.nz/folder/F4wRFYzB#TFWvWNSdqjjrdnoEaJRi6g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można traktować MP3 jako dobrą jakość dźwięku, gdzie Flac ma ponad 1400kbps, a WAV/CD Audio jeszcze więcej.

 

Odnosiło się to do słuchania muzyki przez BT i dodatkowym dławieniu jakości, która i tak nie jest najwyższa (mp3).

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie pytanie, ale czy w x5 jest w ogóle możliwość wlozenia płyty CD? Bo w niektórych samochodach już nie ma. Tylko złącze do pendriva.

musisz mieć przygotowanie pod zmieniarkę, ja mam aczkolwiek zapewne nigdy jej nie zamówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sorry za głupie pytanie, ale czy w x5 jest w ogóle możliwość wlozenia płyty CD? Bo w niektórych samochodach już nie ma. Tylko złącze do pendriva.

musisz mieć przygotowanie pod zmieniarkę, ja mam aczkolwiek zapewne nigdy jej nie zamówię

MGU nie ma w sobie napędu(jak to miało miejsce w starszych nawigacjach), ale możesz dokupić "napęd CD" jako dodatkowe wyposażenie. Bodaj kod S650A - napęd CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za głupie pytanie, ale czy w x5 jest w ogóle możliwość wlozenia płyty CD? Bo w niektórych samochodach już nie ma. Tylko złącze do pendriva.

musisz mieć przygotowanie pod zmieniarkę, ja mam aczkolwiek zapewne nigdy jej nie zamówię

MGU nie ma w sobie napędu(jak to miało miejsce w starszych nawigacjach), ale możesz dokupić "napęd CD" jako dodatkowe wyposażenie. Bodaj kod S650A - napęd CD

źle się wyraziłem, jak piszesz ale musisz mieć to skonfigurowane jak kupujesz auto, inaczej nie założysz , jak pisalem wyżej mam przygotowanie pod montaż CD, i w schowku wystarczy że dokupię, aczkolwiek jak nie masz tego wybranego to lipa i nie założysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kable przygotowane pod CD. Kosztowało ok. 80 zł. przy zamawianiu do produkcji. Teraz nie widzę tej opcji w konfiguratorze, ciekawe dlaczego całkowicie zrezygnowali. Czytałem gdzieś na anglojęzycznych forach, że jakość dzwięku dużo lepsz niż z HDD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem Bowersa w M5 i grało to fajnie , odczuwalnie lepiej od H&K jednak du ....y nie urywało , brakuje trochę takiego mocnego uderzenia basu z sobwoofera ,barwa i czystość na poziomie za to look i podświetlenie naprawdę mega.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam w domu B&W i gra rewelacyjnie jednak kwestia jakości dźwięku B&W w BMW faktycznie istnieje. Oglądałem testy nowych BMW na kanale autowizja i koleś przy co najmniej dwóch autach mówi właśnie że grają średnio podpierając się nawet postami na zagranicznych forach. Idea B&W to audio nie które najwiecej daje ale takie, które najmniej zabiera. Problem subiektywnej oceny może wynikać z oczekiwań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam w domu B&W i gra rewelacyjnie jednak kwestia jakości dźwięku B&W w BMW faktycznie istnieje. Oglądałem testy nowych BMW na kanale autowizja i koleś przy co najmniej dwóch autach mówi właśnie że grają średnio podpierając się nawet postami na zagranicznych forach. Idea B&W to audio nie które najwiecej daje ale takie, które najmniej zabiera. Problem subiektywnej oceny może wynikać z oczekiwań.

Tacy "testerzy" często wolą brzmienie Logic7 niż to z bowersa, stąd takie a nie inne oceny.

To samo użytkownicy. Logic7 dudni i robi na wielu wrażenie. Bowers nie gra jak altusy, mimo mocno zaznaczonej góry.


Tylko włączając normalną muzykę(a nie badziewie z większości rozgłośni radiowych), gdzie mamy normalne instrumenty, to nagle okazuj się, że dopiero Bowers to system, gdzie każdy instrument gra indywidualnie, a nie wszystkie na kupie jak w pozostałych systemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam HK ale gra słabo, zwłaszcza jak podepnę TIDAL przez aplikacje Apple. Czy i gdzie można poprawić sprzęt poprzez wymianę niektórych komponentów żeby to zaczęło grać przyzwoicie, nie tracąc gwarancji?

To spróbuj wrzucić jakieś porządne pliki audio (FLAC lub Hi-Res) bezpośrednio do systemu i wtedy na pewno zobaczysz różnicę.

Niestety ale jakoś dźwięku przez strumieniowanie jest zawsze gorsza.

Pozdrawiam

Arljazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żony GLE najwyższe dostępne audio Burmester 3D High-End 1kW Dolby Digital gra jak dla mnie bajecznie, i cena za audio nie była z kosmosu, chociaż trzeba było dobrać specjalny pakiet Premium Equipment Line, który i tak pewnie byśmy zamówili. Można? Można.

Jak dla mnie, w pełni satysfakcjonujące audio do dupowozu.

W porównaniu do B&O, co mam w F16, to Burmester jest całkiem z innej (lepszej) bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam w najwyższej jakości muzykę jaką puszczam. W poprzednim aucie miałem Burmastera i to grało pięknie. Może

Wiecie czy, jak, gdzie można podrasować sprzęt hifi?

Możesz puszczać i DSD z telefonu, używając bluetooth i tak zostanie to skompresowane(w locie) do możliwości przesyłu samego interfejsu bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.