Skocz do zawartości

Connected Drive BMW Polska odmawia wystawienia FV.


p0sitiv

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem dzisiaj dokupić do mojego samochodu Car Play'a. Loguję się na stornę BMW Connected Drive wrzucam do koszyka i okazuje się, że ma miejsca na wpisanie danych do faktury VAT.

Zadzwoniłem na infolinię, gdzie zostałem poinformowany, że usługi CD są dostępne jedynie dla klientów indywidualnych i nie ma możliwości wystawienia FV.

Zapytałem jaka jest podstawa prawna, gdyż według mojej wiedzy jest to nie zgodnie z ustawą o podatku VAT. Czy samochody też sprzedają tylko klientom indywidulanym?

Pan nie był w stanie wskazać podstawy prawnej i zdaje sobie sprawę, że to jest nielegalne. Ale co on może, on tylko odbiera telefony.

Czy ktoś z Was się z tym spotkał? W przyszłym roku kończą mi się niektóre usługi (BMW Online i RTTI) i nie uśmiecha mi się wykładać na to prywatnej kasy, kiedy mam firmę.

Oczywiście w ASO nie można kupić usług CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz już nie wystawiają...

Gdyby to było kilka stów to pół biedy, ale jak będę chciał wykupić wszystko co mi się kończy to ponad 2k wyjdzie.

No i pomijam fakt, że chciałem jeszcze wrzucić w koszty na ten rok...

A i tak mają awarię systemu i nawet bez FV nic nie można od kilku dni kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tam każdy co innego gada, zależy na kogo trafisz. Ja normalną fakturę zawsze dostaję, w tym roku również, więc pan pierdołę Ci sprzedał, że to tylko dla klientów indywidualnych i nie ma możliwości uzyskania faktury.


Inna sprawa, że obsługa to jakaś porażka. W tym roku 2 razy wyłączali mi wykupione pakiety, bo taki mają burdel w systemie. Potem w ramach przeprosin przedłużają o 3 miesiące ważność usług. Ale ile się trzeba nadzwonić, namailować i nawrzeszczeć...to nie powinno tak wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s0nar , obecnie już faktury na firmę ( z NIP-em ) nie dostaniesz. Kiedyś miałes miejsce na wpisanie NIP , teraz tej rubryki nie ma.

Nawet otrzymałem to na piśmie - i fajnie - mogłem od razu przekazać sprawę do Krajowej Agencji Skarbowej w celu wyjaśnienia. Myślę, że za chwilkę dostaną parę baniek kary i wszystko wróci do normalności.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda subskrypcja CarPlay ogólnie? Mam u siebie (G11 model LCI 9/2019) od zakupu dostępny i działa, ale czy to oznacza, że po jakimś czasie mi go wyłączą? Aktualnie minął ponad rok od 1szej rejestracji i nie miałem problemów.


Ciągle natomiast czekam na aktualizacje, bo jeżdzę na sofcie 2019/7, w USA sie chwalą że wskakuje im już 2020, a u mnie ani widu ani słychu. Nawet zniknęła opcja 'Software update' w apce iOS od BMW (ConnectedDrive). Jakiś dramat jest z IT w BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także przerabiałem temat. Niestety mimo licznych maili i odpowiedzi od różnych osób, łącznie z księgowością, na dokumencie jest NIP, moje imię i nazwisko, adres firmy ale nie jej nazwa.


Jedną z licznych odpowiedzi w sierpniu 2020 było zdanie: że BMW Polska nie ma kont dla firm w usłudze Connected Drive i nie będzie w związku z tym wystawiało FV ani korekt do nich "na firmę".


W serwisie dealerskim też można się dowiedzieć, że oderano im możliwość przedłużenia usług CD w ramach prowadzenia ASO i właściwie można dokonać tego jedynie przez stronę.


Jednym zdaniem dawaj kasę jak chcesz mieć przedlużenie usług, ale FV to się nie doczekasz i ogólnie to kiss nas w 4 litery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s0nar , obecnie już faktury na firmę ( z NIP-em ) nie dostaniesz. Kiedyś miałes miejsce na wpisanie NIP , teraz tej rubryki nie ma.

Nawet otrzymałem to na piśmie - i fajnie - mogłem od razu przekazać sprawę do Krajowej Agencji Skarbowej w celu wyjaśnienia. Myślę, że za chwilkę dostaną parę baniek kary i wszystko wróci do normalności.

 

Wiedziałem, ze ich pocisniesz :mrgreen: Oby coś z tego wyszło :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami musisz zarządać faktury przed wydrukiem paragonu fiskalnego.

Więc nie możesz zapłacić, a potem zarządać faktury.

Wczoraj napisałem do nich i trochę postraszyłem ich paragrafami, ale beton.

Otrzymałem taką odpowiedź:

Zakup usług cyfrowych BMW jest możliwy wyłącznie poprzez prywatne konto ConnectedDrive. Nawet po wpisaniu danych firmowych na koncie ConnectedDrive system BMW nie wystawi faktury w tej formie. Nie ma możliwości również sporządzania korekt faktur za usługi ConnectedDrive.

Edytowane przez p0sitiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatny nabywca także ma prawo zażądać faktury. Już pominę, że wskutek takiego podejścia część potencjalnych nabywców zrezygnuje. Przecież to jest elementarz, kto tam pracuje? Mam wątłą nadzieję że np. w działach inżynieryjnych są tam inteligentniejsi ludzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rok temu przy zakupie fra się sama generowała.

Jesienią ub r kupiłem rtti i aktualizacje map. NIP był podany na moim koncie, uzyskanie fry wydawało sie banalne. Zadzwoniłem i ... dzonk. Nie chcą wystawić fry VAT. A że zapłaciłem kartą firmową, pozostało wycofanie transakcji. Choć mapa w aucie już była zaktualizowana.


Sprzedawcą jest podmiot polski. Ma obowiązek wystawienia fry, ale go ignoruje. Tak jest prawdopodobnie dla BMW taniej, niz dostosowywać systemy do wymagań zawiłego prawa (jpk?). Do pierwszej sprawy z US :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zgłosić sprawę do US trzeba mieć coś na piśmie.

A mi oględnie odpisują, że moje konto jest zarejestrowane na osobę prywatną. Dziwne, bo kiedyś było na firmę i w 2017 brałem fakturę na poprzedni samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem odmowę wystawienia FV za aktualizację navi - przez infolinię, a nie na piśmie. Jakieś pieprzenie, że informatycy usunęli opcję wprowadzenia NIp bo nie mogą wystawiać faktur.

Też myślałem, żeby zgłosić to do US - ale jak pewnie większości z Was nie chciało mi się. Dlatego z zadowoleniem czytam, że jednak któremuś koledze się zachciało :!:


Na marginesie zgłosiłem tam reklamację ws. płatności kartą - od 3 tygodni dostaję co parę dni maila, że jeszcze nad tym pracują. Tak jak ktoś napisał - ten cały pseudoportal to książkowy przykład jak nie robic biznesu. Niby marka premium, a beton totalny, brak kompetencji na infolinii.

W XXI wieku płatność kartą płatniczą z podawaniem kodu CCV przez stronę www - tylko i wyłącznie. Januszostwo i smród cebuli.

Dzięki temu portalowi stracili możliwość zarobienia bo gotów byłem płacić im za subskrypcję map - ale jak się nie chce jaśnie państwu wystawić faktury ani umożliwiść płatności kanałem mniej podatnym na wyciek danych karty - to już sobie poradziłem w inny sposób z navi, a BMW może dalej nazywać "marko" premium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że w strategii na najbliższe lata zakłada unifikację wyposażenia z możliwością późniejszego zdalnego uruchamiania opcji.

Kup Pan auto, a jak będzie Panu brakowało np. adapcyjnego zawieszenia to Panu odpalimy. A faktura? A to to nie, doposażanie tylko dla klietnów indywidualnych, czyli 1% naszych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w tej zakładce mam fakturę z 2016 roku, dotyczącą poprzedniego samochodu, kiedy jeszcze wystawiali...

PS.

Napisałem maila do US Wola, oto odpowiedź jaką dostałem:

Naczelnik Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola uprzejmie informuje, że pismo

z dnia 31.12.2021 r. zostało, zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 15 w związku z art. 17 ustawy

z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), przekazane

do Naczelnika Drugiego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Warszawie.


Co dalej nie wiadomo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.