Skocz do zawartości

320d tylna wycieraczka


sebek8814

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyna niedziałajacej tylnej wycieraczki i niedziałajacego spryskiwacza w 320 tourning. Czy to moze być bezpiecznik i gdzie go znajde czy w schowku tam gdzie wiekszośc bezpieczników , a moze gdzies indziej. MAm jeszcze inny mały problem lusterko od strony kierowcy nie można ustawiac do góry. Słychać że silniczek chodzi ale nie przestawia lusterka. We wszystki inne strony dziala a do gory nie. Pomocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...
Mi też przestała śmigać tylna wycieraczka .Wydaje mi się ,że to ten motorek co w klapie siedzi bo bezpieczniki są ok.Spryskiwacz działa a wycieraczka nie. Macie jakieś jeszcze sugestie i rady czy do ASO trzeba jechać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wykorzystam ten wątek dotyczący tylnej wycieraczki w E46 touring i zapytam, jak prawidłowo ustawić (zaprogramować) czas przerywany. Wg instrukcji należy włączyć tylną wycieraczkę (z pozycji 0 na 2), następnie ją wyłączyć (pozycja 0) i teraz odczekać żądaną ilość sekund (max do 30 sek) i ten okres pauzy będzie właśnie interwałem pracy wycieraczki. U mnie tak nie działa. A może zacznie działać po ponownym wyłączeniu zapłonu kluczykiem??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
no i jestem kolejny który ma ten sam objaw :( jak to rozebra ? czy też mieliście taki stuk wycieraczka się kawałek przesuneła i stawała ?

Miałem to samo - wymianiłem ośkę wycieraczki na nową z ASO...

Trzeba uważać, bo w ten sposób można spalić silnik wycieraczki (gdy jest zapieczona ośka są duże opory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historię z zacieraniem przerabiałem.

 

Po obejrzeniu, zdecydowałem się dołożyć oring na oś od strony wycieraczki który zabiezpiecza tuleje przed dostawaniem się syfu do środka.

Przesmarowałem, żłożyłem i jak narazie wycierczka działa bezproblemowo. Polecam takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Trzeba uważać, bo w ten sposób można spalić silnik wycieraczki (gdy jest zapieczona ośka są duże opory).

Mechanizm ma w sobie zabezpieczenie, dlatego nie działa kiedy odczuwa opór. Niestety trzeba bardzo uważać podczas demontażu. Mechanizm jest zbudowany z jakiegoś stopu aluminium i jest bardzo delikatny. Bmw nie postarało się podczas konstruowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem już niejedną wycieraczkę w e46 na okoliczność zapieczenia właśnie i jakoś zawsze sukces, bez zbędnego cackania :8)

Też niedawno też to przerabiałem. Tutaj jest ładnie obrazowo przedstawione viewtopic.php?f=15&t=181364

Edytowane przez zj99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie niestety poległem,wyciągnelem cały mechanizm z szyby, trzpień był tak zapieczony że jak umiejscowiłem ów mechanizm w imadle i próbowałem młotkiem go wybić, zaczął pękać w pół odlew alu. Trzpień nawet nie drgnął. Złożyłem to do kupy żeby móc zamknąć szybę i czekam na przypływ czasu ($$$) by zakupić nowy http://moto.allegro.pl/mechanizm-tylnej-wycieraczki-bmw-3-e46-touring-i2398637734.html
http://i.imgur.com/TJRt6Lp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu szyby nie dało się ruszać ręcznie wycieraczką? Rzadki przypadek aż takiego zapieczenia.

 

Cały patent polega na działaniu śrubokrętem, jak w moim opisie, jednocześnie poruszając wycieraczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to zajęło z dwie godziny. Jak jest mocno zapieczone to najpierw czymś cienkim wyczyścić miejsce gdzie chcecie użyć środka (ja użyłem wd-40). Zrobił się rowek w koło ośki i dopiero tam lałem. parę kropli i czekać. Dopiero wtedy było widać, że puszcza bo zasysało. Też najpierw też waliłem młotkiem aż aluminium popękało.Trzeba cierpliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.