Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

@michal2-4


Ja akurat bez tej opcji auta nie biorę pod uwagę, a mam czym jeździć do końca wakacji. Jezeli do lipca nic się nie ruszy to wycofam zamówienie i wezmę coś ze stoku (niekoniecznie BMW).


Trochę wstyd, że opcja, która powinna być w standardzie jeszcze dyktuje, czy w ogóle wyprodukują Ci samochód. Jakby zderzaków zabrakło to tez by kazali z nich rezygnować?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nie tylko BMW. Wielu markach szczególnie w poprzednich roku - nie można było w danym okresie zamawiać poszczególnych elementów. Wielu branżach zostały rozwalone łańcuchy dostaw. Dotychczasowy profil działania że poszczególne elementy zmawiane są na rożnych kontynentach - nie zawszę się sprawdzał. Co powoduje że niekiedy nie które rzeczy - produkty - surowce stały się deficytowe (globalnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem przed chwila z handlowcem. Restrykcja jest tez podobno na adaptacyjne zawieszenie. Nie wiedzaja bedzie z zamowieniami ktore maja byc niedlugo produkowane, czy bedzie opiznienie czy sie wyprodukuja bo nie wiadomo czy jest jakis zapas czesci...nie wiem ile w tym prawdy ale podobno konfiguracje indywidual maja prioryet w produkcji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wyglada... teraz problemy z terminami, a ja mam problem w druga stronę - miałem planowany termin produkcji na 2 tydzień marca, a dwa dni temu dostałem info, że samochód już wyprodukowany. Zamawiałem w sylwestra.

Zamawiałem w ten sam dzień :) W umowie odbiór mam na koniec marca. Na razie żadnego info o opóźnieniu. Miałem dostać wiadomość, gdy będzie wiadomo kiedy auto się wyprodukuje, ale na razie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem domknac zamowienie.

Podobno na poczatku tygodnia przyszlo info z centrali. Zamowienia na 3ki które zawieraja małą nawigacje, podparcie w fotelach lub audio hk maja byc mocno opoznione.

A nastawialem sie na odbiór przed wakacjami :/

 

No to jak bym czytał o swojej konfiguracji (oprócz HK) :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co to jest spore opoznienie....czy miesiac czy pol roku...

Moje zamowienie jak na razie nadal figuruje z produkcjama 8 marc, mam harman kardon, el fotele wiec z podparciem ledzwiowym i adap zawieszenie w konfigu indywidual zobaczymy... w umowie mam termin odbioru do 30 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagwarantować nie zagwarantują bo to by się wiązało z rekompensatami na nowe umowy a nie wiedza czy części się kończą czy już skończyły ...generalnie nic nie wiedza....BMW wprowadziło restrykcje i tyle im przekazalo... ja mam termin gwarantowany do końca kwietnia, pytałem handlowca co będzie jak samochód nie dotrze, powiedział ze będziemy wtedy negocjować żebym miał czym jeździć... miesiąc czy dwa to mogę poczekać ale rok czekał na pewno nie będę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem i z adaptacyjnym i podparciem i tetragonem :mad2: Handlowiec powiedział mi, że potwierdzenie produkcji będzie na początku marca (zamawiane 12 stycznia, termin na umowie 30 maja). Czy jeśli opóźnienie będzie znaczne, mogę normalnie zrezygnować z zamówienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem początek grudnia odbiór mam 30 kwietnia.

Rezygnować z podparcia ,adaptacyjnego czy hk nie zamierzam .

Handlowiec powiedział ,ze będzie opóźnienie ,ale szczegółów jeszcze nie zna :mad2:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie nie wiadomo jak z tymi opoznieniami bedzie dla starych zamowien. Nie wiedza czy juz nie ma czesci czy skonczyly sie dostawy....jak produkcja ma byc niedlugo to jest szansa ze sie zalapia jeszcze. Jak do 30 kwietnia nie dostane samochodu to bede sie z nimi dochodzil o rekompensaty bo tez nie zamierzam z niczego rezygnowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaliczka to zwrot zaliczki.

Jak zadatek to zwrot x2 . Proszę nie mylić pojęć zaliczka/zadatek.


Zamówiłem w końcówce zeszłego roku 2 sztuki M135i - jedną w listopadzie, drugą w grudniu. Ta z listopada jest, ta zamówiona na początku grudnia nie ma jeszcze potwierdzonej daty produkcji. Lipa się robi z wozami.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wyglada... teraz problemy z terminami, a ja mam problem w druga stronę - miałem planowany termin produkcji na 2 tydzień marca, a dwa dni temu dostałem info, że samochód już wyprodukowany. Zamawiałem w sylwestra.

 

No to chyba problemu właśnie nie masz :) Tylko sie cieszyć, ze nie musisz czekać jak my.

 

Cieszę się, oczywiście :D szczególnie, gdy widzę, ze chwile byłoby opóźnienia i już nie wiem kiedy by był. O tyle jest to problem dla mnie, ze planowałem go odbierać w kwietniu, wiec odeszłyby mi koła zimowe, no i nie miałbym dwóch rat leasingowych jednocześnie (mam jeszcze leasing poprzedniego samochodu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wyglada... teraz problemy z terminami, a ja mam problem w druga stronę - miałem planowany termin produkcji na 2 tydzień marca, a dwa dni temu dostałem info, że samochód już wyprodukowany. Zamawiałem w sylwestra.

 

No to chyba problemu właśnie nie masz :) Tylko sie cieszyć, ze nie musisz czekać jak my.

 

Cieszę się, oczywiście :D szczególnie, gdy widzę, ze chwile byłoby opóźnienia i już nie wiem kiedy by był. O tyle jest to problem dla mnie, ze planowałem go odbierać w kwietniu, wiec odeszłyby mi koła zimowe, no i nie miałbym dwóch rat leasingowych jednocześnie (mam jeszcze leasing poprzedniego samochodu) :)

 

Ah, rozumiem.. a nie można odbioru trochę opóźnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam mozna opoznic odbior, ale szczegoly: patrz umowa.


Ja juz w watku obok pisalem z kolega, ktory pracuje w fabryce. Co prawda G30, ale dopiero niedawno mialem potwierdzenie daty produkcji na przelom kwietnia i maja. A umowa podpisana jeszcze w listopadzie.

Najlepsze jest to, ze na bimmerpost amerykanie pisza ze np zamawiaja auto w styczniu, a w lutym juz wyprodukowane...


Przyklad:


December 30th: Ordered At Dealership.

January 4th: Order Received.

January 6th: Production Scheduled.

January 25th: Production Begins.

February 2nd: Exterior Body Assembly Begins.

February 2nd (Later in the day): In The Paint Booth.

February 4th (My birthday!): Entering Assembly Line.

February 4th (Later in the day): Assembly In Progress.

February 4th (Later in the day): Quality Check.

February 5th: Final Assembly.

February 5th (Later in the day): Ready For Transport.

February 5th (Later in the day): Awaiting Carrier Assignment.

February 5th (Later in the day): Dispatched From Factory.

February 8th: At The Port

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, rozumiem.. a nie można odbioru trochę opóźnić?

 

No właśnie tak średnio. O ile tydzień - dwa nie byłoby problemu, o tyle dla mnie idealne 1,5 miesiąca później - to już kręcą nosem. No ale koniec końców i tak planuje wykupić ten samochód, wiec poprosiłem już o rejestracje i może nawet w następnym tygodniu odbiór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz doczytaj ze w ostatniej fazie auto trafia do portu. Ten opis dotyczy piątki, która produkowana jest w Niemczech i zestawiam to z moją sytuacją: też zamówiłem 5 i to miesiąc wcześniej i w momencie, w którym samochód amerykańskiego kolegi stał w porcie, mój diler nadal nie miał info od importera, kiedy wyprodukuje się mój samochód...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, rozumiem.. a nie można odbioru trochę opóźnić?

 

No właśnie tak średnio. O ile tydzień - dwa nie byłoby problemu, o tyle dla mnie idealne 1,5 miesiąca później - to już kręcą nosem. No ale koniec końców i tak planuje wykupić ten samochód, wiec poprosiłem już o rejestracje i może nawet w następnym tygodniu odbiór :)

 

Gratulacje w takim razie :cool2: Wrzuć fotki jak juz odbierzesz to cudo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, rozumiem.. a nie można odbioru trochę opóźnić?

 

No właśnie tak średnio. O ile tydzień - dwa nie byłoby problemu, o tyle dla mnie idealne 1,5 miesiąca później - to już kręcą nosem. No ale koniec końców i tak planuje wykupić ten samochód, wiec poprosiłem już o rejestracje i może nawet w następnym tygodniu odbiór :)

 

Zazdroszczę kolego. Ja na swoje auto czekam już 4 miesiące i końca nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z dealerem. Problem jest u mnie z wykończeniem Aluminium Mesheffect, hakiem holowniczym, małą navi i H&K.

Wykończenie da się zamienić, navi chyba będę musiał zmienić na Professional, H&K odpuszczam bo podobno wszystko co ma H&K się wyprodukuje dopiero w sierpniu.

Zostaje hak, na którym mi mocno zależy i będę wiedział jaki fabryka ma pomysł pod koniec tygodnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po rozmowie z dealerem. Problem jest u mnie z wykończeniem Aluminium Mesheffect, hakiem holowniczym, małą navi i H&K.

Wykończenie da się zamienić, navi chyba będę musiał zmienić na Professional, H&K odpuszczam bo podobno wszystko co ma H&K się wyprodukuje dopiero w sierpniu.

Zostaje hak, na którym mi mocno zależy i będę wiedział jaki fabryka ma pomysł pod koniec tygodnia...

Kiedy zamawiałeś? też mam w swoim zamówieniu Mesheffect i hak. Nagłośnienie wziąłem HiFi z navi zrezygnowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.