Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku tak samo. W końcu zmeczony szukaniem używanych zdecydowalem sie na nowe auto a tu takie akcje.


Na dzis nie można zlożyć zamowienia z mala navi - pozostaje zmiana na duza albo czekanie na rozwoj sytuacji.


W konfiguracji mam mesheffect, mala navi, hak i podparcie w fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, rozumiem.. a nie można odbioru trochę opóźnić?

 

No właśnie tak średnio. O ile tydzień - dwa nie byłoby problemu, o tyle dla mnie idealne 1,5 miesiąca później - to już kręcą nosem. No ale koniec końców i tak planuje wykupić ten samochód, wiec poprosiłem już o rejestracje i może nawet w następnym tygodniu odbiór :)

 

Gratulacje w takim razie :cool2: Wrzuć fotki jak juz odbierzesz to cudo :D

 

co prawda tylko 318i, ale wrzucę ;) wstępny plan zakłada, że w piątek będzie odbiór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ze swoim handlowcem. Na mala navi jest takie obostrzenie ze wogole nie mozna zamowic, na reszte zamawiac mozna ale restrykcja jest do konca maja. Nie wyobrazam sobie zeby bylo opoznienie do sierpnia o harmancardon....troche dlugo tym bardziej ze zamawiac sie da....Ja nie bede z niczego rezygnowal. Natomiast tez trzeba popatrzec na to ze centrala wyslala do dilerow zalecenie zmian w konfiguracji, wiec sprzedawcy podaja pewne fakty na wyrost...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłem z małą navi, odbiorę z dużą :8)

Bez dopłaty. W Krakowie jest fajnie.

 

Dla juz zlozonych zamowien to spoko!

Pytanie jak ogarną kwestie nowych.


W najgorszym wypadku dowiem sie jak sytuacja wyglada u konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zamawiałeś? też mam w swoim zamówieniu Mesheffect i hak. Nagłośnienie wziąłem HiFi z navi zrezygnowałem

24.10.2020...

Tylko opóźniłem wtedy specjalnie produkcje na styczeń (rocznik 2021). Ale podobno BMW Polska w ogóle nie dała nowych miejsc produkcyjnych na styczeń i luty dealerom

Masz w swoim konfigu podparcie lędźwiowe?

Mam wraz z elektrycznymi fotelami. Na razie nie było mowy o jakichś opóźnieniach z tego powodu

Ja złożyłem z małą navi, odbiorę z dużą :8)

Bez dopłaty. W Krakowie jest fajnie.

Też przez telefon mi tak zaproponowali :twisted: Oby BMW dotrzymało słowa.


Szkoda mi tylko tego H&K, ale do sierpnia czekać to sporo za długo. U konkurencji będzie prawdopodobnie to samo. Brakuje chipów do aut, opóźnione dostawy, zamknięte fabryki. Jak w październiku pytałem w skodzie, to mi już wtedy mówili że auto do odbioru za 9 miesięcy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w październiku pytałem w skodzie, to mi już wtedy mówili że auto do odbioru za 9 miesięcy :shock:

 

Ja w połowie listopada dowiadywałem się o superba, to mówili, że na marzec będzie. Podejrzewam, że połowa newsów tutaj jest na wyrost :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w październiku pytałem w skodzie, to mi już wtedy mówili że auto do odbioru za 9 miesięcy :shock:

 

Ja w połowie listopada dowiadywałem się o superba, to mówili, że na marzec będzie. Podejrzewam, że połowa newsów tutaj jest na wyrost :?

Wtedy jeszcze myślałem o SUVie (Kamiq/Kodaq) i z nim było ciężko. Superby to nawet od ręki były ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje G20 zamawiałem 13 stycznia, z umownym odbiorem do końca kwietnia. Tydzien temu potwierdzili mi termin produkcji w marcu i odbior w kwietniu.

Dzis poinformowali mnie, że jest problem z podzespołami i produkcja bedzie najwcześniej w kwietniu i odbiór z końcem maja. Ciężko w to wierzyć, czytaj powyższe komentarze. Dodam tylko, ze z podzespołów restrykcyjnych mam tylko mala nawigacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje G20 zamawiałem 13 stycznia, z umownym odbiorem do końca kwietnia. Tydzien temu potwierdzili mi termin produkcji w marcu i odbior w kwietniu.

Dzis poinformowali mnie, że jest problem z podzespołami i produkcja bedzie najwcześniej w kwietniu i odbiór z końcem maja. Ciężko w to wierzyć, czytaj powyższe komentarze. Dodam tylko, ze z podzespołów restrykcyjnych mam tylko mala nawigacje.

 

Ja zamawialam 13 lutego i termin produkcji w systemie byl na polowe marca. Napisalam do handlowca z pytaniem czy sytuacja sie zmienila, zobaczymy co mi odpisze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoje G20 zamawiałem 13 stycznia, z umownym odbiorem do końca kwietnia. Tydzien temu potwierdzili mi termin produkcji w marcu i odbior w kwietniu.

Dzis poinformowali mnie, że jest problem z podzespołami i produkcja bedzie najwcześniej w kwietniu i odbiór z końcem maja. Ciężko w to wierzyć, czytaj powyższe komentarze. Dodam tylko, ze z podzespołów restrykcyjnych mam tylko mala nawigacje.

 

Ja zamawialam 13 lutego i termin produkcji w systemie byl na polowe marca. Napisalam do handlowca z pytaniem czy sytuacja sie zmienila, zobaczymy co mi odpisze..

 

Życzę Ci jak najlepiej, ale chyba na bliżej niż maj nie masz co liczyć :D Kwestia jeszcze co zamawiałeś. Ja zamówienie 12 stycznia, na początku marca będę dopiero znać potwierdzoną datę produkcji, bo teraz to przesłanki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowach nie macie żadnego zabezpieczenia terminu?

Skoro przy zamówieniu mówią że 3 miesiące nie może nagle być 6 bez konsekwencji. Auto to przedmiot użytkowy i niezbędny np w działalności.

 

W umowach zwykle BMW zastrzega sobie możliwość opóźnienia o 6 tygodni bezkarnie, potem zaczyna się naliczanie kar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Update dla oczekujących tak ja ja :mrgreen:

Zamawiałem 31 grudnia 2020, mam podparcie lędźwiowe, MeshEffect, małe Navi.

Waśnie dostałem info, że auto w piątek zmieniło status i jest zaplanowane do produkcji na przyszły tydzień. W ostatnim tygodniu marca ma być u dealera. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały Update dla oczekujących tak ja ja :mrgreen:

Zamawiałem 31 grudnia 2020, mam podparcie lędźwiowe, MeshEffect, małe Navi.

Waśnie dostałem info, że auto w piątek zmieniło status i jest zaplanowane do produkcji na przyszły tydzień. W ostatnim tygodniu marca ma być u dealera. :D :D :D

Takie informację to cieszą. Mam nadzieję, że to dmuchanie dealerów na zimne, ponieważ lepiej się zaskoczyć wcześniejszym odbiorem niż rozczarować, że będzie później.

Ja mam informację, że moje ma trafić do produkcji w pierwszych dwóch tygodniach marca i odbiór do końca kwietnia. Zamawiałem na początku lutego. Oby tak było... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj z kolei ze wlasnie 340 a szczegolnie indywidual powinny jezeli wogole miec mniejsze opoznienia...

Nic nie wiedza sami i to sa tylko domysly wszystko. Jak beda tyg produkcji zatwierdzone wczesniej to sie okaze wszystko, czy sie bedzie przesuwac czy nie...na pewno jest problem z mala navi bo tego zamowic sie nie da, a na reszte jest restrykcja ale zamawiac mozna....czyli ze maja komponenty ale w zmniejszonej ilosci... licza ze czesc ludzi zrezygnuje z czegos albo zamieni jak dostana info o wydluzonym okresie czekania....

Ciekawe skad twoj handlowiec takie cos wymyslil? Moze dlatego ze hest restrykcja na podparcie ledzwiowe a kazda 340 ma el fotele w standardzie...ale pytanie czy jest to ten sam typ podparcia co w fotelu manualnym...bo na el fotele nie ma restrykcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi tez byc inna przyczyna opóźnień. Ja nie zamawiałem tych elementów wyposażenia, a moje auto także stoi w kolejce do produkcji - juz 4 miesiace.

Szkoda, że importer nie informuje jaka jest prawdziwa przyczyna takiego stanu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi tez byc inna przyczyna opóźnień. Ja nie zamawiałem tych elementów wyposażenia, a moje auto także stoi w kolejce do produkcji - juz 4 miesiace.

Szkoda, że importer nie informuje jaka jest prawdziwa przyczyna takiego stanu rzeczy.

 

A tak z ciekawości - z jakim silnikiem zamawiałeś ?


Ja zamówiłem 330i 23 stycznia, do tej pory cisza ze strony handlowca na temat daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wygląda, że jest słabo. Zamówiłem przed końcem roku, pierwsza planowana data produkcji to był koniec marca, teraz początek kwietnia, ale nie potwierdzona przez importera. Czyli wszystko się może zdażyć.

Niestety mam prawie wszystkie elementy objęte restrykcjami :( Porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.