Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedzieliście o tym że obecnie są restrykcje na aktywny tempomat, i auta się produkują bez niego?

 

To ciekawe, bo tydzień temu robiłem konwersję z pre LCI na LCI i pytałem o wszelkie restrykcje, nie było mowy o aktywnym tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedzieliście o tym że obecnie są restrykcje na aktywny tempomat, i auta się produkują bez niego?

Skąd taka informacja?

Informację mam z dziś rana od handlowca byłem w salonie BMW, na własne oczy widziałem jak weryfikował to na swoim komputerze w najnowszym biuletynie z centrali BMW.

Prócz tych oczywistych jak ładowarka indukcyjna, obsługa gestami oraz ta cała reszta o której wiemy, to wyskoczyło też info o tempomacie adaptacyjnym, z zaznaczeniem, że restrykcja do października albo końca października. Nie doczytałem dokładnie w takim byłem szoku :(

A potem aktywny tempomat będzie dostępny ale w bardzo ograniczonej ilości, czyli pewnie do najbogatszych wersji silnikowych albo dla szczęśliwców.

Trochę mnie to info podłamało, bo to jest rzecz do której jak się przyzwyczaisz, to żyć bez tego się później nie da :(

Tak, że w najbliższym czasie będzie wysyp zadowolych z odbioru, którzy będą na forum pytac jak włączyć aktywny tempomat bo coś guzik na kierownicy nie chce działać...

Wiedzieliście o tym że obecnie są restrykcje na aktywny tempomat, i auta się produkują bez niego?

 

Potwierdzam, też to usłyszałem

Gdzie o tym słyszałeś, podaj wiecej szczegółów jak je znasz.

Wiedzieliście o tym że obecnie są restrykcje na aktywny tempomat, i auta się produkują bez niego?

 

To ciekawe, bo tydzień temu robiłem konwersję z pre LCI na LCI i pytałem o wszelkie restrykcje, nie było mowy o aktywnym tempomacie.

Nie zwróciłem uwagi na to, od kiedy to weszło, może nowość, albo nie sprawdził ktoś tego kto udzielał ci informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla G22 dostałem Vin na początku miesiąca. Auto z uwagi na przerwe urlopową w fabryce wyprodukuje się dopiero na początku września. Wg VIN brakuje jedynie obsługi gestów a wszystkie systemy jak wspomniany pakiet asystujący professional normalnie jest więc ciekawe jak z tymi restrykcjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla G22 dostałem Vin na początku miesiąca. Auto z uwagi na przerwe urlopową w fabryce wyprodukuje się dopiero na początku września. Wg VIN brakuje jedynie obsługi gestów a wszystkie systemy jak wspomniany pakiet asystujący professional normalnie jest więc ciekawe jak z tymi restrykcjami.

 

Kiedy zamawiane? Ja mam termin na koniec września (oczywiście przekładany już 10 razy) i czekam na vin..

i drugie pytanie, masz elektryczne otwieranie klapy? Dealer mi mówił ze od września powinni już produkować otwieranie nogą bez problemu, zastanawiam się czy miał dobre info czy przedłużają restrykcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłeś, że G22 to jednak inny model niż G20 i jakby jednak wyższy?

Wyższy, nie wyższy komponenty praktycznie te same a G22 to jeden z najdłużej produkujących się obecnie modeli. Pisałem to jedynie w ramach ciekawostki.

 

Kiedy zamawiane? Ja mam termin na koniec września (oczywiście przekładany już 10 razy) i czekam na vin..

i drugie pytanie, masz elektryczne otwieranie klapy? Dealer mi mówił ze od września powinni już produkować otwieranie nogą bez problemu, zastanawiam się czy miał dobre info czy przedłużają restrykcje.

 

Wrzesien '21 Termin produkcji 35-36 tydzień (oby!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłeś, że G22 to jednak inny model niż G20 i jakby jednak wyższy?

Wyższy, nie wyższy komponenty praktycznie te same a G22 to jeden z najdłużej produkujących się obecnie modeli. Pisałem to jedynie w ramach ciekawostki.

 

Kiedy zamawiane? Ja mam termin na koniec września (oczywiście przekładany już 10 razy) i czekam na vin..

i drugie pytanie, masz elektryczne otwieranie klapy? Dealer mi mówił ze od września powinni już produkować otwieranie nogą bez problemu, zastanawiam się czy miał dobre info czy przedłużają restrykcje.

 

Wrzesien '21 Termin produkcji 35-36 tydzień (oby!).

 

Moja, wyprodukowana 6 lipca, ma wszystko z ww. restrykcji. Więc albo w M340 ich nie ma, albo braki dopiero powstały w sierpniu.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważyłeś, że G22 to jednak inny model niż G20 i jakby jednak wyższy?

Wyższy, nie wyższy komponenty praktycznie te same a G22 to jeden z najdłużej produkujących się obecnie modeli. Pisałem to jedynie w ramach ciekawostki.

 

Kiedy zamawiane? Ja mam termin na koniec września (oczywiście przekładany już 10 razy) i czekam na vin..

i drugie pytanie, masz elektryczne otwieranie klapy? Dealer mi mówił ze od września powinni już produkować otwieranie nogą bez problemu, zastanawiam się czy miał dobre info czy przedłużają restrykcje.

 

Wrzesien '21 Termin produkcji 35-36 tydzień (oby!).

 

Moja, wyprodukowana 6 lipca, ma wszystko z ww. restrykcji. Więc albo w M340 ich nie ma, albo braki dopiero powstały w sierpniu.

 

Standard. Większość restrykcji nie dotyczy wersji M340 i wyżej. Tak samo masz np w w X3 M40 i wyżej

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się wyjaśniło jakie są obecnie restrykcje, podsumuję to jednym zdaniem.

Dalej nie wiemy nic :-)

Bo dzwoniłem dziś do jednego z salonów, sympatyczny pan przez telefon weryfikował moje zapytanie i oznajmił, że tempomat aktywny jest dostępny.

Pozostaje być dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem 340 w połowie lipca 21. Skonwertowałem na Lci w czerwcu. Ustaliłem z moim dilerem, jedynym prawilnym, że Wy wszyscy, którzy odebraliście auta, jeździcie podróbami, bo na bank aut nie macie od niego, skoro już je macie. Trzymam się tego, bo tylko to utrzymuje mnie przy życiu. Czy ktos jeszcze zamawiał 3 litry w podobnym czasie i jeszcze nie ma auta? A tych, którzy już odebrali 340 pytam, ile czekaliście na produkcję od chwili zamówienia zlozonego po pierwszej połowie 21?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem 340 w połowie lipca 21. Skonwertowałem na Lci w czerwcu. Ustaliłem z moim dilerem, jedynym prawilnym, że Wy wszyscy, którzy odebraliście auta, jeździcie podróbami, bo na bank aut nie macie od niego, skoro już je macie. Trzymam się tego, bo tylko to utrzymuje mnie przy życiu. Czy ktos jeszcze zamawiał 3 litry w podobnym czasie i jeszcze nie ma auta? A tych, którzy już odebrali 340 pytam, ile czekaliście na produkcję od chwili zamówienia zlozonego po pierwszej połowie 21?

 

Zamowilem 340i pod koniec sierpnia 21 przez superauto, w pazdzierniku dostalem info ze jest brak kamery 360 i radaru, powiedzialem ze zaczekam. Ostatecznie wyprodukowal sie w marcu z kamera 360 ale bez radaru.

superauto wspolpracuje z bmw sikora, auto odebralem na poczatku kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówilem 340 w połowie lipca 21. Skonwertowałem na Lci w czerwcu. Ustaliłem z moim dilerem, jedynym prawilnym, że Wy wszyscy, którzy odebraliście auta, jeździcie podróbami, bo na bank aut nie macie od niego, skoro już je macie. Trzymam się tego, bo tylko to utrzymuje mnie przy życiu. Czy ktos jeszcze zamawiał 3 litry w podobnym czasie i jeszcze nie ma auta? A tych, którzy już odebrali 340 pytam, ile czekaliście na produkcję od chwili zamówienia zlozonego po pierwszej połowie 21?

 

KRT na pełnej! :-) Nie nerwujsa, stawiam na przełom września i października :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie 11 miesięcy po podpisaniu umowy moje auto zostało finalnie wyprodukowane, co prawda w meksyku zamiast w monachium i brakuje niektorych elementow z dostępu komfortowego, ale dobrze, ze w ogole cos sie wyprodukowało. Ceny nadal nie poznałem, mam jedynie obietnice od mojego sprzedawcy, że być może uda sie "wywalczyc" starą cene z pierwotnej umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was wie jaki jest czas transportu samochodu z Meksyku do Polski?

Na morzu to zapewne 4-6 tygodni, do tego dochodzą inne kwestie jak oczekiwanie na booking i wszelkie kwestie portowe. Moi zdaniem bezpiecznie będzie jak sobie założysz 3 m-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest kilka postów o tym już tutaj -> https://www.bmw-klub.pl/forum/search.php?keywords=statek


plus podobno jest strona gdzie po wpisaniu vin można zobaczyć gdzie jest auto na statku http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO::.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka postów o tym już tutaj

plus podobno jest strona gdzie po wpisaniu vin można zobaczyć gdzie jest auto na statku http://41.160.4.58:8080/apex/f?p=102:11:::NO::.

To jest strona dla cargo z Durbanu w afryce, seria 3 jest robiona w meksyku wiec serii 3 po vinie tam nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.