Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

z lepszą opinią wśród klientów

A Bawaria niestety takowej nie ma i walczy o nie odbieranie im autoryzacji. Przez swoje machlojki właśnie. Dodatkowo są zamieszani w karuzelę VAT'owską i wyłudzenia, więc ja bym się od nich trzymał z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lepszą opinią wśród klientów

A Bawaria niestety takowej nie ma i walczy o nie odbieranie im autoryzacji. Przez swoje machlojki właśnie. Dodatkowo są zamieszani w karuzelę VAT'owską i wyłudzenia, więc ja bym się od nich trzymał z daleka.

 

Z tego co się orientuje to Bawaria to Frey - nikt chyba Freyowi nic nie zabierze. To dealerska potęga w EU W różnych markach. No ale jeżeli to są jakieś insajderskie info - jie byłbym zdziwiony…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacta sunt servanda, nakaz wykonania umowy...

Mama nadzieję że utrę im nosa.

A jeżeli piszecie o traktowaniu klienta... to już mogę wspomnieć mój salon nie powinien sprzedawać nawet ziemniaków...

Więc jak ktoś ma zamiar zamawiać w KrK to uwaga! Nie wywiązują się z umowy, poźniej zwodzą przez rok, później poddnoszą cene abyś zrezygnował...!

A międzyczasie aby wcześniej się dodzwonić, kontakt trzeba organizować przez infolinie, później odpisują na maile... bez tego... to czasem z miesiąc poślizgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pacta sunt servanda, nakaz wykonania umowy...

Mama nadzieję że utrę im nosa.

A jeżeli piszecie o traktowaniu klienta... to już mogę wspomnieć mój salon nie powinien sprzedawać nawet ziemniaków...

Więc jak ktoś ma zamiar zamawiać w KrK to uwaga! Nie wywiązują się z umowy, poźniej zwodzą przez rok, później poddnoszą cene abyś zrezygnował...!

A międzyczasie aby wcześniej się dodzwonić, kontakt trzeba organizować przez infolinie, później odpisują na maile... bez tego... to czasem z miesiąc poślizgu...

Również mam taką sytuację z dealerem D.w Krakowie. Wszystko to, do czego się zobowiązywali okazywało się nieprawdą. Zamówienie z sierpnia 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taką sytuację z dealerem D.w Krakowie. Wszystko to, do czego się zobowiązywali okazywało się nieprawdą. Zamówienie z sierpnia 2021.

To jest już nas trzech. Zadzwoń do BMW i poproś żeby sprawdzili o co chodzi. Może jak będą mieli więcej zgłoszeń dotyczących jednego dealera to ktoś się temu dokładniej przyjrzy.


Chyba większość problemów z podniesiem ceny zgłaszanych na forum dotyczy tego salonu, więc jest nadzieja, że to oni próbują wyciągnąć dodatkową kasę, a nie że jest to stanowisko BMW Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taką sytuację z dealerem D.w Krakowie. Wszystko to, do czego się zobowiązywali okazywało się nieprawdą. Zamówienie z sierpnia 2021.

To jest już nas trzech. Zadzwoń do BMW i poproś żeby sprawdzili o co chodzi. Może jak będą mieli więcej zgłoszeń dotyczących jednego dealera to ktoś się temu dokładniej przyjrzy.


Chyba większość problemów z podniesiem ceny zgłaszanych na forum dotyczy tego salonu, więc jest nadzieja, że to oni próbują wyciągnąć dodatkową kasę, a nie że jest to stanowisko BMW Polska.

 

A czy to nie jest tak, że te problemy z podniesieniem cen wynikają ze zmiany pakietów w modelu LCI? I tym, że został podniesiony standard modelu i np. podstawowym kołem jest koło o rozmiar większe etc?

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to nie jest tak, że te problemy z podniesieniem cen wynikają ze zmiany pakietów w modelu LCI? I tym, że został podniesiony standard modelu i np. podstawowym kołem jest koło o rozmiar większe etc?

 

Dealer próbuje to właśnie w taki sposób tłumaczyć, ale w moim przypadku to nie ma najmniejszego sensu. W oryginalnym zamówieniu miałem wszystkie te elementy, które doszły jako standardowe w wersji po LCI. Co więcej, miałem też takie elementy, które w wersji LCI są niedostępne (lasery, światła przeciwmgielne, sterowanie gestami), więc tak naprawdę standard po LCI jest niższy dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno problem z transportem z Kleszczowa do dealera pojawił się ponownie, brakuję kierowców oraz chcą znacznych podwyżek. Informacja od doradcy z Bawarii z godziny z samego rana.

 

Jak dla mnie on w ogóle nie zniknął. Prawie 40% kierowców było z Ukrainy. Mam nadzieję, że skoro mam już zadeklarowany transport do salonu na jutro, to się wydarzy.

Z info od mojego dealera, pod koniec miesiąca transporty się zazwyczaj ruszają, a jeśli nie, to salony robią to na własny koszt. Wszyscy chcą zamykać miesiąc z wydanymi autami.

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Czytam ten wątek zaciekawieniem i zarazem rosnącym w.urwieniem. Zamawiałem swoją G21 318d w mpakiecie we wrześniu ubiegłego roku. Na chwilę przed końcem obowiązujących zniżek. Dostałem bardzo fajne warunki, dwucyfrowy upust, zero zaliczki itd. Do dzisiaj nie mam podanego terminu produkcji. Handlowiec, który mnie obsługiwał unika kontaktu - żeby z nim pogadać (mieszkam w innym mieście niż to w którym jest dealer, a jest w stolicy) muszę dzwonić na numer salonu, a nie jego prywatny. Cyrki. Facet mi powiedział, że trójki w kombiaku mają mega ssanie na zachodzie, dlatego w Polsce prawie ich nie ma. Stąd opóznienia. Mało to wiarygodne. W dodatku wobec wejścia LCI mam mieć podobno utrzymany rabat, ale naliczany już od nowej wartości samochodu.

Czy ja dobrze rozumiem z tego co piszecie, że klientów z rabatami sprzed cięć celowo chcą zniechęcić do trwania w oczekiwaniu na auto, bo to się im zwyczajnie nie opłaca?

Bo kiedy słyszę, że jak w sierpniu przyznają datę produkcji to auto dostanę w listopadzie (rok i dwa miesiace po zamówieniu), a jak nie to nie wiadomo kiedy, to wydaje mi się, że to jest równoznaczne z tym, żebym spadał na drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem taką odpowiedź od BMW w kwestii ceny:

w odpowiedzi na zgłoszenie uprzejmie informuję, iż wzrost ceny nie wynika ze złej woli Dealera bądź oszustwa, tylko wyższej ceny pojazdu i redukcji rabatu, jaki posiadał Pan kupując wersję pre LCI.

Co rozumiem tak: "nikt nie próbuje Pana oszukać, cena wzrosła bo podnieśliśmy ceny" :D no mają poczucie humoru w tym BMW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jako pierwszy w PL odebrałem LCI - czyli tak jak miało być ;D Odebrany dziś. Zamówiony 11.2021.


IMG-1434.jpg IMG-1437.jpg IMG-1440.jpg

 

Jaram się! Będę zaraz po Tobie, może już w piątek :-)

Wygląda obłędnie! Gratuluję!

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to chyba jako pierwszy w PL odebrałem LCI - czyli tak jak miało być ;D Odebrany dziś. Zamówiony 11.2021.


IMG-1434.jpg IMG-1437.jpg IMG-1440.jpg

Ładny! co to za kolor?


czy do tego lifta nie można zamówić laserów już?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jako pierwszy w PL odebrałem LCI - czyli tak jak miało być ;D Odebrany dziś. Zamówiony 11.2021.


IMG-1434.jpg IMG-1437.jpg IMG-1440.jpg

 


Masz światła podstawowe czy te o rozszerzonym zakresie z niebieskim akcentem ?


Bo zastanawiam się czy te podstawowe mają ten efekt błyśnięć na powitanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jako pierwszy w PL odebrałem LCI - czyli tak jak miało być ;D Odebrany dziś. Zamówiony 11.2021.


IMG-1434.jpg IMG-1437.jpg IMG-1440.jpg

 

Graty! Jak dobrze pojdzie ja w srode odbiore...


Inchcape Wrocław wysłał auto tak jak obiecał w czwartek do Warszawy z Kleszczowa. Tak jak obiecał auto i dokumenty sa dzisiaj w Warszawie. Tak jak obiecał wszystko ustalone. To sie wydaje wręcz niemożliwe w świetle innych dealerów...


PS. Mozesz sprawdzic (sadzac z 3go zdjecia) czy faktycznie brak wajhy do zmiany biegow ulatwia glaskanie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz światła podstawowe czy te o rozszerzonym zakresie z niebieskim akcentem ?


Bo zastanawiam się czy te podstawowe mają ten efekt błyśnięć na powitanie :)

 

Właśnie przez chwilę myślałem że nie dali mi adaptacyjnych tylko te zwykłe, ale jednak je chyba mam. Te lepsze 'Adaptacyjne reflektory LED' są rozpoznawalne po niebieskim znaczku w reflektorze, ale że mam też (wymuszony pakiet) 'Reflektory M Shadowline' to niebieski znaczek w środku jest zamieniony na czarny ;D I wyglądają właśnie przez to jak te zwykłe podstawowe reflektory. A to na Twoim filmiku co koleś pokazuje to zakodowane jest. U mnie nie ma żadnej choinki ;D Po prostu się światła zapalają.


Ktoś pytał o kolor: Szary Skyscraper

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam taką sytuację z dealerem D.w Krakowie. Wszystko to, do czego się zobowiązywali okazywało się nieprawdą. Zamówienie z sierpnia 2021.

To jest już nas trzech. Zadzwoń do BMW i poproś żeby sprawdzili o co chodzi. Może jak będą mieli więcej zgłoszeń dotyczących jednego dealera to ktoś się temu dokładniej przyjrzy.


Chyba większość problemów z podniesiem ceny zgłaszanych na forum dotyczy tego salonu, więc jest nadzieja, że to oni próbują wyciągnąć dodatkową kasę, a nie że jest to stanowisko BMW Polska.


A czy to nie jest tak, że te problemy z podniesieniem cen wynikają ze zmiany pakietów w modelu LCI? I tym, że został podniesiony standard modelu i np. podstawowym kołem jest koło o rozmiar większe etc?

W moim przypadku jest pogorszenie standardu. Wszystko co mam w zamówieniu jest wymagane w LCI, ale proponują mi wersję podstawową a miałem sport line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jako pierwszy w PL odebrałem LCI - czyli tak jak miało być ;D Odebrany dziś. Zamówiony 11.2021.


IMG-1434.jpg IMG-1437.jpg IMG-1440.jpg

Ładny! co to za kolor?


czy do tego lifta nie można zamówić laserów już?

 

Niestety lasery są ogólnie likwidowane na świecie. Były oprotestowywane w USA i w Unii chyba też.

Więc w LCI zastąpiono je adaptacyjnymi LED, które mają taką samą funkcjonalność. Jedynym plusem laserów był ich większy zasięg, bo ok 550 metrów, ale całkiem niedawno się dowiedziałem, że one się odpalały tylko po GPS na drogach ekspresowych, w sytuacji kiedy nie ma aut w okolicy. Na zwykłych krajówkach i tak działały LEDy i sam asystent świateł drogowych też działał na LEDach, więc okazało się, że strata niewielka. To mnie trochę uspokoiło, bo bardzo mi zależało na laserach, a okazuje się, że w sumie to rzadko się włączają a to co tak dobrze świeci na codzień to i tak LEDy :-)

E30 324TD Touring 116KM, E46 330d Touring Remapped 205KM, E91 330XD Touring 270KM remapped , F31 330d xDrive 305KM remapped, G21 M340i LCI


Seria 3 musi mieć 3 litry :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.