Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawia się, ale dotyczy to G20. W przypadku G22 są zawaleni po uszy zamówieniami więc tu nie tylko restrykcje hamują odbiór ale także kolejka produkcyjna.

 

Hej, cos więcej w tym temacie wiesz? Mam zamówienie z 10/21, odbiór na 6/22 ale nie liczę ze dotrzymamy termin będzie jak widzę, ze zamówienia z kwietnia nie są jeszcze wyprodukowane. Zastanawiam się czy 2022 jest w ogóle realny, czy nastawiać się na przyszły rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawia się, ale dotyczy to G20. W przypadku G22 są zawaleni po uszy zamówieniami więc tu nie tylko restrykcje hamują odbiór ale także kolejka produkcyjna.

 

Hej, cos więcej w tym temacie wiesz? Mam zamówienie z 10/21, odbiór na 6/22 ale nie liczę ze dotrzymamy termin będzie jak widzę, ze zamówienia z kwietnia nie są jeszcze wyprodukowane. Zastanawiam się czy 2022 jest w ogóle realny, czy nastawiać się na przyszły rok..

 

Mam informację, że jeszcze nie zdarzyło się oczekiwać na auto dłużej niż rok. Więc 2023 rok raczej nie wchodzi w grę. Co do kolejki prodykcyjnej. Nie ma żadnej reguły. Auta produkują się można powiedzieć losowo.

To informacja z dzisiaj, ale to żadna nowość. Wszyscy wiedzą, że tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No to ja mam dla Ciebie informację, że za 3 tygodnie stuknie mi rok czekania. I jeszcze poczekam, jak dobrze pójdzie to do czerwca.

 

Niesamowite po pierwsze że jeszcze pamiętasz co zamówiłeś, po drugie że w czasie w którym czekasz nie było jeszcze tak dużych restrykcji, jeśli jakieś były a mimo to nadal auta brak.

Chyba tylko warunki na których kupiłeś powstrzymują Cię przed rzuceniem papierami ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat zastanawiam się, czy jest sens składać jakiekolwiek zamówienie :D

Zanim auto się ukaże moim oczom to zapomnę co zamawiałem, a jeśli wejdzie lift to przyjedzie zupełnie coś innego niż chciałem ;)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat zastanawiam się, czy jest sens składać jakiekolwiek zamówienie :D

Zanim auto się ukaże moim oczom to zapomnę co zamawiałem, a jeśli wejdzie lift to przyjedzie zupełnie coś innego niż chciałem ;)

 

W sumie to fajna opcja. Ktoś Ci daje na rok czasu 15 tys zł (zaliczka) i możesz z nimi robić co chcesz. Pewnie sobie inwestują nasz hajs w bitcoiny i inne rzeczy i pomnażają swój majątek przez ten czas xD

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rosnące ceny warto zamówić i poczekać rok, nawet jeśli odbierzesz tylko po to żeby zrobić cesję :D ja do dziś żałuje, że nie zamówiłem na początku zeszłego roku - nie dość, że katalogowo G22 była 10k tańsza niż teraz, to i rabaty 2x lepsze. Czekałem z zamówieniem, bo nie chciałem odbierać w 2021, a teraz widzę, że nawet gdybym zamówił w styczniu, to i tak bym odebrał w tym roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rosnące ceny warto zamówić i poczekać rok, nawet jeśli odbierzesz tylko po to żeby zrobić cesję :D ja do dziś żałuje, że nie zamówiłem na początku zeszłego roku - nie dość, że katalogowo G22 była 10k tańsza niż teraz, to i rabaty 2x lepsze. Czekałem z zamówieniem, bo nie chciałem odbierać w 2021, a teraz widzę, że nawet gdybym zamówił w styczniu, to i tak bym odebrał w tym roku.

 

Masz rację, w tym roku też mogą być podwyżki 8-10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rosnące ceny warto zamówić i poczekać rok, nawet jeśli odbierzesz tylko po to żeby zrobić cesję :D ja do dziś żałuje, że nie zamówiłem na początku zeszłego roku - nie dość, że katalogowo G22 była 10k tańsza niż teraz, to i rabaty 2x lepsze. Czekałem z zamówieniem, bo nie chciałem odbierać w 2021, a teraz widzę, że nawet gdybym zamówił w styczniu, to i tak bym odebrał w tym roku.

 

Masz rację, w tym roku też mogą być podwyżki 8-10%.

 

Jestem przekonany że na pewno będą podwyżki i oby tylko w takiej wielkości jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę rosnące ceny warto zamówić i poczekać rok, nawet jeśli odbierzesz tylko po to żeby zrobić cesję :D ja do dziś żałuje, że nie zamówiłem na początku zeszłego roku - nie dość, że katalogowo G22 była 10k tańsza niż teraz, to i rabaty 2x lepsze. Czekałem z zamówieniem, bo nie chciałem odbierać w 2021, a teraz widzę, że nawet gdybym zamówił w styczniu, to i tak bym odebrał w tym roku.

 

Masz rację, w tym roku też mogą być podwyżki 8-10%.

 

Jestem przekonany że na pewno będą podwyżki i oby tylko w takiej wielkości jak piszesz.

 

Na 100% bedą sporo większe:


1. https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-dramatyczne-prognozy-na-2022-rok-nowe-auta-podrozeja-o-20-pr,nId,5741550


2. Od lipca 22 obowiązkowe "czarne skrzynki" w nowo produkowanych osobówkach - cene weźmie na siebie producent ??

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/czarne-skrzynki-w-nowych-autach-obowiazkowe-od-lipca-2022-r/gbf8zmx


3. Polski Ład


Myśle że 20% może sie okazać optymistycznym wariantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zamówienie z 9 czerwca i do tej pory zero kontaktu (430i) ze strony salonu - jakbym sam nie dopytywał co jakiś czas to chyba nawet bym telefonu nie dostał z ich strony, ale to też już przestałem robić nty raz słysząc "nic nie wiadomo"

obsługa posprzedażowa na najwyższym poziomie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z początku września, z restrykcji: Harman Kardon, aktywny tempomat, klapa z buta, lasery (nie mam pewności czy są nadal na restrykcjach?). Brak informacji na temat terminu produkcji, ale ja też nie dzwonię co tydzień jak zacietrzewieniec :) Termin wg. umowy na koniec lutego w co wątpię, ale to nie jest problem, mam czym jeździć a i nowe BMW pewnie się szybko znudzi. Na pewno nie mam zamiaru rezygnować z wyposażenia objętego restrykcjami, żeby przyspieszyć produkcję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z początku sierpnia i dalej status 105 . Dzisiaj dzwoniłem i dowiedziałem się że nie ma już szans że produkcja wskoczy na luty, następna szansa dopiero na marzec . Jeżeli auto nawet w marcu się nie wyprodukuje to ja już nie wiem co robić . Ręce opadają z tym wszystkim a najgorsze że nikt nie potrafi podać jakiegoś terminu realizacji .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeby odrobinę umilić atmosferę oczekiwania, wrzucam fotkę z dzisiejszego spotkania mojego osiołka z niezłym dzikiem - m440i :mrgreen:

Po blachach wnioskuje że świeżo odebrany, zresztą chyba nowy w moim rejonie, jak spotkam właściciela to podpytam kiedy zamawiał :wink:

Czeka ktoś na taki kolor i model ? :wink:

W środku jasna skóra chyba koniakowa, bobrowy ryjek niczego sobie na żywo, felgi 18"


1d9b648e68685b68.jpg

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja stawiam że to jest demo bo nie słyszałem żeby ktoś dostał zamówione GC.

 

Zobaczę jak długo go będę widywał ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odrobinę umilić atmosferę oczekiwania, wrzucam fotkę z dzisiejszego spotkania mojego osiołka z niezłym dzikiem - m440i :mrgreen:

Po blachach wnioskuje że świeżo odebrany, zresztą chyba nowy w moim rejonie, jak spotkam właściciela to podpytam kiedy zamawiał :wink:

Czeka ktoś na taki kolor i model ? :wink:

W środku jasna skóra chyba koniakowa, bobrowy ryjek niczego sobie na żywo, felgi 18"


1d9b648e68685b68.jpg

 

To Kraków ? Mieli taki jako demo w M cars na Conrada , i podejrzewam że to ten właśnie na jeździe próbnej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak Kraków i do tego na blachach od Mcars z Conrada, czyli zagadka rozwiązana.

A już myślałem, że tu kogoś pociesze ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.