Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Ale rozumiem ze mu się to raczej w czasie ujawnia ? jeżeli zamówiłem auto 2 tygodnie temu to raczej może nie mieć takiego info ?

 

Jak zamowiles auto 2 tyg temu to handlowiec przesle ci teraz co najwyzej zyczenia "Wesolych Swiat". Jeszcze masz sporo czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rozumiem ze mu się to raczej w czasie ujawnia ? jeżeli zamówiłem auto 2 tygodnie temu to raczej może nie mieć takiego info ?

 

Jak zamowiles auto 2 tyg temu to handlowiec przesle ci teraz co najwyzej zyczenia "Wesolych Swiat". Jeszcze masz sporo czasu...

 

U mnie jakiekolwiek info tak naprawdę dopiero po trzech miesiącach także kolega musi uzbroić się w cierpliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kroją się kolejne restrykcje, wklejam źródło informacji:

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1884564

 

Z tego co czytam to wpływa na hotspot WiFi i bezprzewodowy Carplay/AA (po kablu ma dzialac). Masakra jakas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to oznacza, iż wszystkie modele BMW wyprodukowane w sty-kwi 2022 nie będą posiadać bezprzewodowego Apple Carplay? Niezłe jaja...

 

Ale za to jest szansa, że będą miały dotykowy ekran! :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to oznacza, iż wszystkie modele BMW wyprodukowane w sty-kwi 2022 nie będą posiadać bezprzewodowego Apple Carplay? Niezłe jaja...

 

Ale za to jest szansa, że będą miały dotykowy ekran! :) :) :) :)

 

Chyba, że się zdecydowałeś na G30 lub G31 - wtedy ani dotyku, ani Apple Carplaya :D

Ale przynajmniej bez ACP brak dotyku tak nie boli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że się zdecydowałeś na G30 lub G31 - wtedy ani dotyku, ani Apple Carplaya :D

Ale przynajmniej bez ACP brak dotyku tak nie boli :mrgreen:

 

Carplay ma byc ale po kablu... Ale i tak to sa jaja jak balony meteorologiczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że się zdecydowałeś na G30 lub G31 - wtedy ani dotyku, ani Apple Carplaya :D

Ale przynajmniej bez ACP brak dotyku tak nie boli :mrgreen:

 

Carplay ma byc ale po kablu... Ale i tak to sa jaja jak balony meteorologiczne...

 

Nie no, jasne, wyolbrzymiam :)

Naprawdę współczuję tym, którzy wciąż czekają na tę wielką niewiadomą :( Zanim moje wskoczyło na 155 to każdego dnia z przerażeniem przeglądałem fora w poszukiwaniu informacji o nowych niespodziewanych restrykcjach. Dobrze, że finalnie skończyło się "tylko" na aktywnym tempomacie i adaptacyjnych LED-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to oznacza, iż wszystkie modele BMW wyprodukowane w sty-kwi 2022 nie będą posiadać bezprzewodowego Apple Carplay? Niezłe jaja...

 

Ale za to jest szansa, że będą miały dotykowy ekran! :) :) :) :)

 

Chyba, że się zdecydowałeś na G30 lub G31 - wtedy ani dotyku, ani Apple Carplaya :D

Ale przynajmniej bez ACP brak dotyku tak nie boli :mrgreen:

 

Brak dotyku dotyczy tylko pokrętła iDrive - ekran jest nadal dotykowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeżeli chodzi o aple car play i aa to BMW montuje jakiś nowy chip do którego nie mają jeszcze przygotowane oprogramowania, i ma być to naprawione do 2Q 2022 r zdalną aktualizacją,

Bardziej mnie Martwi info o braku dotykowego kontrolera idrive dla aut wyprodukowanych od 02/2022 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie . M8 Competition kupilem 15 Sierpnia w UK . Pierwsza informacja to samochod bedzie gotowy na listopad - stwierdzilem ze jesli ma byc w listopadzie to niech u nich stoi do stycznia zebym mial juz w dowodzie 2022 rok ( w UK nie ma roku produkcji tylko pierwsza rejestracja) - okazalo sie ze ok , tydzien po zamowieniu dostalem informacje ze BMW potwierdzilo ze samochod bedzie w styczniu , w ostatni czwartek dostalem email ze termin realizacji zostal przeniesiony na marzec - wiec to juz 7 miesiecy .


Z tego co wyszukalem w necie to maksymalny czas oczekiwania na jakies samochody wynosil 8 miesiecy - ja tu juz mam 7 miesiecy - czy ktos juz czekal tak dlugo ?

 


?Hi Ryszard and Beata,



Still no change on the due date of the car.



Just to let you know, BMW have issued a bulletin that almost all of our cars on order will not come with touch screen due to the shortage of microchips. The iDrive system will work as normal via the iDrive controller, just not the touchscreen.



I just wanted to let you know.



Kind Regards,


------------------

jedyna nadzieja ze slowo (almost all ) - wiec cien nadziei istnieje .... tak czy siak w zadnym samochodzie nie uzywam tych kontrolerow tylko wszystko dotykowo co troche mnie przeraza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz VIN to mozesz sprawdzic czy bedzie mial czy nie...

 

nie mam jeszcze , co dwa tygodnie email z informacja ze nic sie nie zmienilo i przewidywany czas to marzec - dzis dostalem ten ktory wkleilem ....

 

Ten brak ekranów byl w tygodniach 44-46. Teraz już podobno montują. Tylko, że taki kwiatek z carplayem sie pojawil. :) Ja sie nie przejmuje - pewnie tez mam produkcje w marcu, wiec jeszcze wszystko zmieni sie 1000 razy. Ja chce dostac 6 cylindrow. Jak zaproponuja 4 - to rezygnuje... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie zastanawiam, jesli produkcje mam niby 3/11, status 155, i czeka na brakujace czesci (ponoc ten ekran dotykowy…) - to czy nie dadza mi teraz tego bez apple car i dotyku :)) itd itp w styczniu?

 

Jeśli auto miało już rozpoczęta produkcję i brakowało tylko dotyku to pewnie dostaniesz albo kompletne auto albo tylko bez dotyku. Chociaż jak mają dotyk na produkcję w następnych tygodniach to i pewnie też go dostaniesz .

Zastanawia mnie tylko jaki będziesz miał rok produkcji 2021 czy 2022. Ale jak auto wjechało na taśmę to VIN już ma i chyba wtedy jest już przydzielony rok produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kroją się kolejne restrykcje, wklejam źródło informacji:

https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1884564

 

Doczytałem na anglojęzycznych forach. Wynika z różnych wpisów, że BMW zmieniło dostawcę chipów. Montują nowe chipy ale soft jeszcze nie jest gotowy. Po updacie OTA zacznie wszystko (podobno, wszyscy mają nadzieje) działać bezprzewodowo...


Brak dotyku na kontrolerze iDrive znika bezpowrotnie bez możliwości retrofit'u. Może kiedyś wróci ale raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.