Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiedzieliście wcześniej np. o tych dywanikach czy niespodzianka w dniu odbioru? :D


Po jakim czasie od złożenia zamówienia - dostaliście jakaś pierwszą informację o zamówieniu (jakiś status, jakaś planowa data, etc)?

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja odbieralem w kwietniu i dostalem lacznie 23 proc rabatu, dywaniki gumowe, ubezpieczenie na rok gratis i ponad 4 tys rabatu na kola zimowe plus kakies dziadostwo typu etui na dokumenty i wino

 

No to kolegę bardzo ładnie potraktowali. Też tak chcę xD

 

Czy wiedzieliście wcześniej np. o tych dywanikach czy niespodzianka w dniu odbioru? :D

Po jakim czasie od złożenia zamówienia - dostaliście jakaś pierwszą informację o zamówieniu (jakiś status, jakaś planowa data, etc)?

 

Serio BMW nawet dywaników nie daje w standardzie? Czy dają ale jako "specjalny prezent" żeby potem już klient niczego więcej czasem nie chciał xD A wycieraczki będą? Albo płyn do spryskiwaczy albo trochę paliwa? Nie no... chyba już za dużo wymagam ;D

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio BMW nawet dywaników nie daje w standardzie? Czy dają ale jako "specjalny prezent" żeby potem już klient niczego więcej czasem nie chciał xD A wycieraczki będą? Albo płyn do spryskiwaczy albo trochę paliwa? Nie no... chyba już za dużo wymagam ;D

 

Sie ciesz ze bedziesz mial moze dotykowy ekran i nie fikaj :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio BMW nawet dywaników nie daje w standardzie? Czy dają ale jako "specjalny prezent" żeby potem już klient niczego więcej czasem nie chciał xD A wycieraczki będą? Albo płyn do spryskiwaczy albo trochę paliwa? Nie no... chyba już za dużo wymagam ;D

 

Tak dla jasności - dywaniki dostajesz oczywiście w standardzie, koledzy piszą o dodatkowych na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Piszę tutaj ponieważ już sam nie wiem co myśleć o obecnej sytuacji z zamówieniem.


W czerwcu zamówiłem BMW G20 330i xDrive bogato wyposażone, ale bez krytycznych restrykcji, takich jak na przykład HK, kamery 360, aktywny tempomat…

Auto miało się produkować w ostatnim tygodniu września przechodzącym w pierwszy tydzień października. Już we wrześniu okazało się, że produkcja została przełożona na listopad, a następnie na początek grudnia. Jeszcze pod koniec listopada auto miało status 112, ale niestety wypadło na status 105 bez przydzielonej produkcji.

Kilka dni temu dostał status 111 na produkcję przełom stycznia i lutego, ale dzisiaj znowu wypadł na status 105…

Jestem w ciągłym kontakcie z handlowcem, reanimują to zamówienie jak mogą, ale nie jest to kwestia restrykcji tylko cięć produkcyjnych. W tym momencie nikt nie jest w stanie stwierdzić kiedy to auto się wyprodukuje, ja też oczywiście jestem świadomy obecnej sytuacji, ale najgorsza jest ta niewiadoma.

Dlatego piszę tu z nadzieją, że może ktoś z Was miał albo ma podobną sytuację i powie po jakim czasie w konću się doczekał produkcji?

Jeszcze gdyby stanęło na marcu to do przełknięcia, ale później zegar tyka, a latem wchodzi lifting, na który na pewno bym się nie zdecydował…


Dajcie znać ile razy Wam też wypadała produkcja i ogólnie jakieś przydatne info jeśli macie :)


PS. Handlowiec powiedział, że BMW podpisało ostatnio umowę BEZPOŚREDNIO z jakimś dostawcą półprzewodników i mają dostawać w najbliższym czasie większe dostawy podzespołów. Może to jakieś światełko w tunelu?


Miłego wieczoru!

 

Podepnę jeszcze raz, może niektórym umknęło a mają jakieś nowe albo ciekawe info?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką samą sytuację, tylko zamówienie z marca.

Mój pomysł na rozwiązanie: zamówiłem X3 g01 i czekam aż przypłynie, w razie jakby statek zatonął lub nie daj Boże nigdy nie istniał to nie anulowalem jescze zamówienia na 330i xdrive .. w salonie widziałem że 320i szły do wydania, to jest jakiś problem z tym silnikiem chyba, lub po prostu wolą droższe produkować, handlowcy obiecywali wszystko, przestałem im wierzyć :) miał być super prezent na gwiazdkę, ale cicho sza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem 330ix 2 sierpnia z bogatym wyposażeniem (restrykcje). jednak nie jestem na musiku, więc nie zrezygnowałem z restrykcyjnych opcji - więc w październiku dostałem wiadomość, ze jak z nich nie zrezygnuje to produkcja być może w marcu 22. odpowiedziałem, że zamówiłem samochód marki premium, a nie dacie.....

Zatem czekam cierpliwie, po Nowym Roku zadzwonię i dowiem się, może coś się zmieniło... jakby co to kupię wspomnianą Dacię..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc nie zrezygnowałem z restrykcyjnych opcji - więc w październiku dostałem wiadomość, ze jak z nich nie zrezygnuje to produkcja być może w marcu 22.

 

To ciesz się, że dali Ci możliwość czekania na produkcję, bo ja dostałem wybór: albo produkcja okrojonej wersji zamówienia albo rezygnacja z zamówienia od razu. Zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja zamówiłem 330ix 2 sierpnia z bogatym wyposażeniem (restrykcje). jednak nie jestem na musiku, więc nie zrezygnowałem z restrykcyjnych opcji - więc w październiku dostałem wiadomość, ze jak z nich nie zrezygnuje to produkcja być może w marcu 22. odpowiedziałem, że zamówiłem samochód marki premium, a nie dacie.....

Zatem czekam cierpliwie, po Nowym Roku zadzwonię i dowiem się, może coś się zmieniło... jakby co to kupię wspomnianą Dacię..........

 

Ja bym rozważył zakup i Bmw i Dacii.

To jest rozwiązanie, które spowoduje że będziesz miał i premium i dotykowy ekran, co prawda nie jednocześnie, ale statystyka się będzie zgadzała ;)

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem 330ix 2 sierpnia z bogatym wyposażeniem (restrykcje). jednak nie jestem na musiku, więc nie zrezygnowałem z restrykcyjnych opcji - więc w październiku dostałem wiadomość, ze jak z nich nie zrezygnuje to produkcja być może w marcu 22. odpowiedziałem, że zamówiłem samochód marki premium, a nie dacie.....

Zatem czekam cierpliwie, po Nowym Roku zadzwonię i dowiem się, może coś się zmieniło... jakby co to kupię wspomnianą Dacię..........

W takim razie skoro z restrykcjami mają się produkować od marca, to na logikę te bez restrykcji powinny sie produkowac styczeń/luty…

Problem w tym, że handlowcy sami nie wiedzą o co chodzi, bo nawet wycina często bardzo gołe specyfikacje. Także chyba nie ma jakiegoś schematu.

Strasznie frustrujące już się to robi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak zrobię, jeśli bedzie to konieczne. Napinki na BMW nie mam :)

 


Tak całkiem serio to co pozostaje oprócz czekania skoro główna konkurencja czyli Audi I Mercedes również mają długie terminy / braki ?

Nie wiem jak w Lexusie sytuacja wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, tydzień temu mimo wszystko zdecydowałem się zamówić g20 318i do produkcji.

Bawaria motors, na umowie wpisany termin czerwie 2022.

Handlowiec u którego zamawiałem auto twierdzil że dostali info z bmw że narazie jest spoko jeżeli chodzi o dostępność części o ile nie zamówimy czegoś z restrykcji.

Dla przykładu podawała zamówienia innych klientów z sierpnia którzy właśnie odbierają auta czyli czekali 4 miesiące...


Ale mówiła że też są przypadki że klient zamowil g20 318i bez wymyślnego wyposażenia w lutym i nadal czeka....

I nie wiedzą dla czego nie którzy mają farta a inni czekają..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak zrobię, jeśli bedzie to konieczne. Napinki na BMW nie mam :)

 


Tak całkiem serio to co pozostaje oprócz czekania skoro główna konkurencja czyli Audi I Mercedes również mają długie terminy / braki ?

Nie wiem jak w Lexusie sytuacja wygląda.

 


W Lexusie nowego NX`a jeśli zamówisz w Grudniu to najszybciej w Czerwcu 2022. Ja zamówiłem właśnie M340d w praktycznie pełnym wyposażeniu, handlowiec twierdzi że problem z częściami już rozwiązany tylko dużo samochodów mają do produkcji i nadrobienia stąd możliwe że i 6 miesięcy poczekam. Swoją drogą jeśli pojawi się lift to dadzą mi możliwość zmiany na polifta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kupnem G20 318i oglądałem luksusy i tojoty. Design japoński jakoś mi nie leżał a wożenie 2 worków z ziemniakami - baterii nie ma sensu. Potem już po 3 miesiącach z niewielkim plusem i po modernizacji konfiguracji - nie ukrywam że netto kasowo skorzystałem :) , mam i jest dobrze. Dynamika, spalanie i WYGODA - polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus to Toyota, a Toyota ogólnie stoi a rabaty w dół. Ale możliwe, że Lexus jest traktowany priorytetowo i tam to działa inaczej.

 

No ok, ale ja osobiście nie widzę odpowiednika Lexusa dla G20 ?

Pomijając design Lexusa który jest hmmmmmm :D

 

IS ale w Polsce (Europie?) nie wypuścili po lifcie tego modelu.

A zapowiadał sie ciekawie…. Najbliżej to ES - ale to bardziej odpowiednik 5, E, A6


z26043672V,Lexus-IS-model-2021.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lexus to Toyota, a Toyota ogólnie stoi a rabaty w dół. Ale możliwe, że Lexus jest traktowany priorytetowo i tam to działa inaczej.

 

No ok, ale ja osobiście nie widzę odpowiednika Lexusa dla G20 ?

Pomijając design Lexusa który jest hmmmmmm :D

 

IS ale w Polsce (Europie?) nie wypuścili po lifcie tego modelu.

A zapowiadał sie ciekawie…. Najbliżej to ES - ale to bardziej odpowiednik 5, E, A6


z26043672V,Lexus-IS-model-2021.jpg

 

No właśnie w tym rzecz, że nowego IS-a nie ma w europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


IS ale w Polsce (Europie?) nie wypuścili po lifcie tego modelu.

A zapowiadał sie ciekawie…. Najbliżej to ES - ale to bardziej odpowiednik 5, E, A6

 

No właśnie w tym rzecz, że nowego IS-a nie ma w europie.

 

Właśnie to napisałem w tym co cytujesz... :>

Trochę szkoda bo jakby był to napewno bym go wziął pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz co aktualnie znajduje się na liście restrykcji dla 318i? Możesz pochwalić się jaki rabat udało się uzyskać?

 

Rabat dostałem 14%

Co do restrykcji to niby nadal harman, ładowanie indukcyjne, aktywny tempomat ,kamery 360 , te wyposażenie odradzał mi doradca aby auto wyprodukowało się w tych zakładanych 6 miesiącach

Zobaczymy jak będzie w praniu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.