Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam zamowione M440i coupe, nie dosc ze wzialem mało opcji to jeszcze uwalili mi te na ktorych mi zalezalo czyli elektryczna klapa oraz aktywny tempomat. Poza opcjami stylistycznymi shadow line i shadow lampy zostaje mi teraz, HK, lasery, dostep komfortowy i grzana kiera… znalazlem na necie jedną m440 do przejecia leasingu w prawie dull opcji i mysle czy czasem nie wymixowac sie ze sztuki od dealera.

 

Co się dzieje gdy dowiadujesz się że auto będzie ale jednak bez jakichś opcji które sobie dodałeś? W przypadku gdy Ci to nie pasuje to możesz odstąpić od umowy? No chyba że dzieje się to jeszcze na etapie przed produkcją to pewnie nie ma jeszcze wtedy żadnej umowy? Co się dzieje zaliczką jeśli rezygnujesz z takiego auta? Wychodzimy na 0 czy są jakieś straty?

 

Nawet wyprodukowanego auta które już stoi na placu, gotowe do odbioru, możesz nie odebrać, zaliczka jest 100 % zwrotna. Zero konsekwencji, auto zawsze się sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś jeszcze nie czytał:

https://antyweb.pl/bmw-rezygnuje-z-dotykowego-ekranu-z-powodu-braku-chipow?fbclid=IwAR0dU2j-p7dTE9-3OEZy7J2LfQMDY6qsuptLoEBbVdc-NL8_ad6BqEHzrE4


Za artykułem:

Będą to samochody ze specjalnym oznaczeniem - 6UY - "Usunięcie ekranu dotykowego". Nabywcy zostaną oczywiście o tym fakcie poinformowani i będą musieli podpisać specjalną zgodę, a BMW przewiduje bonus w postaci niższej ceny (~500 USD, czyli 2000 PLN). Nie wiem czy to akurat wystarczająca rekompensata za brak dosyć kluczowej funkcji jeśli chodzi o sterowanie systemami multimedialnymi w samochodzie, ale o tym będą musieli zdecydować już sami klienci. Wraz z dotykowym ekranem zniknie też funkcja asystenta jazdy, który potrafi odtworzyć ostatnie przejechane kilkadziesiąt metrów (np. aby zaparkować w ciasnym miejscu parkingowym). Analitycy spodziewają się, że sytuacja w branży motoryzacyjnej wróci do normy w 2023 roku.

 

Rekompensata 500$ / 2000 PLN za brak dotykowego wyświetlacza oraz asystenta jazdy... Ciekawe ile będą tańsze te samochody na rynku wtórnym za 3/4/5 lat. Moim zdaniem to będą zgniłe jaja, których potencjalni nabywcy używanych BMW będą chcieli uniknąć za wszelką cenę.


Czy ktoś z tutaj obecnych został już poinformowany przez swojego handlowca o "bonusach" od BMW jakie mu się trafiły? Czy faktycznie była jakaś komunikacja w tym zakresie i pisemna akceptacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj oryginał pisma:


Over the course of the last several months, we have managed to maintain the majority of our planned production in spite of limits to certain option content. As we move further into Q4, some of these limitations have increased in scope. In an effort to maintain production levels through the end of the year, we have decided to remove the touch functionality from the Central Information Display in several vehicles starting production this week.


Impacted models:

G20 3 Series

G22/G23 4 Series Coupe and Convertible

G26 4 Series Gran Coupe (excluding i4)

G29 Z4

G05/G06/G07 (all variants)

These vehicles will have the Option Code 6UY “Deletion of Touchscreen” on the Monroney and an option credit of $500 will be applied to all vehicles produced without touch functionality.


This adjustment impacts all planned production for vehicles listed above, and as a result, we are unable to prioritize variants or P1 customer sold orders. We understand this change will require dialogue with customers awaiting delivery and additional action at the Client Advisor level.


Dealers will also be required to have customers sign a form confirming acknowledgement of the change.


With the inclusion of Option Code 6UY:

Touch functionality will not be present in the aforementioned vehicles

Other functionalities of the infotainment system (including Apple CarPlay and Android Auto) remain unaffected and can be used via the iDrive Controller and/or voice control

Additionally, vehicles with Parking Assistant Package (5DN/ZPK) will lose Backup Assistant when coupled with 6UY

These vehicles will have Option Code ZUY included in the build and Monroney labels to indicate “Deletion of Backup Assistant”

Vehicles with Option Code 6UY are expected to begin shipping this week from Plant Spartanburg, with overseas production to follow next week. All vehicles produced with this option will require a software update prior to retail and customer delivery as they will be shipped and wholesaled with a Retail Stop Sale. The software update will be available as of November 11.


With the software update forthcoming, we felt it was best to deliver the vehicles as they are built to expedite the resolution process. We acknowledge this is a different approach and thank you for your flexibility, continued cooperation and commitment to BMW.

Thank you.



No i jest wiele niewiadomych (bo antyweb też zrobił copy/paste z innych forów).


1. Z innych wpisów na forach nie wynika czy jest to tylko sytuacja dotykająca USA czy całego świata. W USA są już zamówienia z tymi kodami w produkcji. W Europie jeszcze nie spotkałem żadnych informacji.

2. Podobnie - nie wiadomo czy to "do odwołania" czy tylko Q4

3. Dzwoniłem do swojego dealer'a - żadna informacja do nich nie dotarła. Mają dalej pliki z restrykcjami ale innej informacji o braku paneli dotykowych nie mają.


Nie wpadałbym w panikę i dałbym sytuacji się rozwinąć. Jak ktoś napisał - zawsze można zrezygnować nawet jak auto stoi już u dealera na placu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Umowę podpisałem na BMW 3 g 20 30,09 nie dzwonią a termin mam na czerwiec 2022 co robić

Do Twojego planowanego odbioru jeszcze sporo czasu, póki polecam cierpliwosc, może do tego czasu obecny problem z częściami się zmniejszy albo wręcz przeciwnie. Jeśli masz sprawnego handlowa co będzie monitorował status produkcji na bieżąco i da ci znać, ale póki co chyba z wcześnie by się upominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obustrzenia to wszystko poniżej 340i czy M i 340i też się łapie na bonus w postaci braku dotykowego ekranu?

 

Odpowiedz brzmi - nie wiadomo :)


Czekajmy cierpliwie... Zadajcie pytanie swoim dealerom... Wszystko moze sie zmienic do konca roku... W jedna i druga strone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie powinni podwyzszyc ceny. Moje auto w miedzyczasie podrozalo, mialem tez rekalkulacje wyposazenia po nowych cenach katalogowych, jednak wyszlismy po rabacie na te sama cene co wyjsciowo. (G30).


A pisze raczej nie, bo sytuacja jest dynamiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy BMW może podwyższyć cenę na zamówione auto ??

 

Tak. Jeśli teraz są restrykcje na HK, hak i lasery i będziesz się upierał że chcesz zamówić auto właśnie z tymi rzeczami to wtedy tak. Zamawiasz auto bez gwarancji ceny. Czyli cena może się zmienić zanim BMW zacznie produkcję Twojego samochodu. Chodzi tu raczej o to czy BMW podniesie ceny a nie że salon sobie stwierdzi "aaa panu Jarkowi damy +5 tys do ceny auta, bo nie lubimy Jarków" ;D. Jeśli zrezygnujesz z rzeczy na restrykcjach to wtedy dają Ci gwarancję ceny i jej nie zmienią.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy BMW może podwyższyć cenę na zamówione auto ??

 

Tak. Jeśli teraz są restrykcje na HK, hak i lasery i będziesz się upierał że chcesz zamówić auto właśnie z tymi rzeczami to wtedy tak. Zamawiasz auto bez gwarancji ceny. Czyli cena może się zmienić zanim BMW zacznie produkcję Twojego samochodu. Chodzi tu raczej o to czy BMW podniesie ceny a nie że salon sobie stwierdzi "aaa panu Jarkowi damy +5 tys do ceny auta, bo nie lubimy Jarków" ;D. Jeśli zrezygnujesz z rzeczy na restrykcjach to wtedy dają Ci gwarancję ceny i jej nie zmienią.

 


Z całym szacunkiem, ale co to za bzdura?

Może mamy różnie napisane umowy, ale u mnie jest cena za pojazd w określonej konfiguracjiz określonym terminem dostawy.


BMW to nie Volkswagen, który nie gwarantuje w umowie ceny i może sobie zrobić koncert życzeń przed odbiorem i zaśpiewać +10k albo nie odbierzesz samochodu. Co nie zmienia faktu, że bmw może Ci dostarczyć w tej samej cenie samochód samochód wybrakowany, Patrz restrykcje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale co to za bzdura?

 

No tak mi dziś pan Rafał z salonu BMW we Wro powiedział. Nic nie przekręciłem. Jeśli coś jest na restrykcjach i mimo to chcesz auto zamówić z tą rzeczą to BMW nie daje gwarancji ceny i może ona ulec zmianie. Natomiast nie stresowałbym się tym zbytnio. Z tego co kojarzę po konfiguratorze to podwyżka cen była tylko raz około miesiąc temu a tak to długo bez zmian.

Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei dealer powiedział, że mam gwarancję ceny z dnia podpisania umowy pod warunkiem, że nie mieszam w zamówieniu. Jeśli za 2 ms dołożę sobie coś z wyposażenia, czego cena pójdzie do góry, to dostanę to po nowej cenie tej części, a nie starej. Dealer powiedział, że póki co są w stanie wykłócić się z centralą, żeby przy zmianie zamówienia nowa cena obowiązywała wyłącznie na dokładane elementy, a nie na całość, ale nie obiecuje, że tak będzie w przyszłości.

A co do restrykcji, jeśli czegoś Ci nie wyprodukują, to za to nie płacisz (też mam zapewnienie od dealera, aneks do umowy i odejmują to, czego nie dali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że dziś nie ma czegoś takiego jak gwarancja ceny czy już w szczególności wyposażenia...

klienci są, aut nie ma, nie podoba się - weźmie inny z pocałowaniem w rękę.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei dealer powiedział, że mam gwarancję ceny z dnia podpisania umowy pod warunkiem, że nie mieszam w zamówieniu. Jeśli za 2 ms dołożę sobie coś z wyposażenia, czego cena pójdzie do góry, to dostanę to po nowej cenie tej części, a nie starej. Dealer powiedział, że póki co są w stanie wykłócić się z centralą, żeby przy zmianie zamówienia nowa cena obowiązywała wyłącznie na dokładane elementy, a nie na całość, ale nie obiecuje, że tak będzie w przyszłości.

A co do restrykcji, jeśli czegoś Ci nie wyprodukują, to za to nie płacisz (też mam zapewnienie od dealera, aneks do umowy i odejmują to, czego nie dali).

 

Potwierdzam. Tez sprzedawca poinformował ze mam cenę zagwarantowana auto zamawiałem w czerwcu. W między czasie dołożyłem hamulce M i aktywny tempomat na to już nie dostałem rabatu policzył po cenie katalogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do dotykowego ekranu.


1. Wiele wskazuje, że jakieś restrykcje są na amerykański rynek z fabryki w Meksyku ale niekoniecznie związane z dotykowym ekranem bo...

2. ...oryginalny post zniknął z forum.


Zakładam, że jest spora doza prawdopodobieństwa że fake njus i lekka gównoburza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,


czy ktoś z Was ma sprawdzone informacje na temat restrykcji odnośnie wyposażenia do M340i Touring? Czy są jakieś elementy wyposażenia, po wybraniu których dealer nie przyjmie zamówienia lub z pewnością będzie duży problem z wyprodukowaniem takiego samochodu? Dostaję sprzeczne informacje od pracowników i nie wiem co z tego jest obiecywaniem gruszek na wierzbie lub straszeniem, a co prawdą. Tzn. w jednym salonie wychodzi na to, że przyjmą każde zamówienie, a w innym wprost mówią, że taka konfiguracja się nie wyprodukuje i żebym nie zawracał im głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,


czy ktoś z Was ma sprawdzone informacje na temat restrykcji odnośnie wyposażenia do M340i Touring? Czy są jakieś elementy wyposażenia, po wybraniu których dealer nie przyjmie zamówienia lub z pewnością będzie duży problem z wyprodukowaniem takiego samochodu? Dostaję sprzeczne informacje od pracowników i nie wiem co z tego jest obiecywaniem gruszek na wierzbie lub straszeniem, a co prawdą. Tzn. w jednym salonie wychodzi na to, że przyjmą każde zamówienie, a w innym wprost mówią, że taka konfiguracja się nie wyprodukuje i żebym nie zawracał im głowy...

 

Moje zamówienie (Sedan M340i) ma odbiór w czerwcu więc handlowiec powiedział tak:


- nie ma szans na HUDa

- nie ma szans na elektryczna klape (i tak nie chcialem)

- może być problem z HK ale powalczymy

- może być problem z kamerami 360 ale powalczymy.


Zamówienie jest tak odległe nawet na produkcje (pewnie marzec) że może się wszystko 1000x zmienić. Dealerzy oprócz konfiguratora dostają też pliki XLS z restrykcjami - z tego co oglądaliśmy z dealerem (a spędziłem na jednym posiedzeniu dobre 2 godziny) to akurat to M340 jest najmniej restrykcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moje zamówienie (Sedan M340i) ma odbiór w czerwcu więc handlowiec powiedział tak:


- nie ma szans na HUDa

- nie ma szans na elektryczna klape (i tak nie chcialem)

- może być problem z HK ale powalczymy

- może być problem z kamerami 360 ale powalczymy.


Zamówienie jest tak odległe nawet na produkcje (pewnie marzec) że może się wszystko 1000x zmienić. Dealerzy oprócz konfiguratora dostają też pliki XLS z restrykcjami - z tego co oglądaliśmy z dealerem (a spędziłem na jednym posiedzeniu dobre 2 godziny) to akurat to M340 jest najmniej restrykcji.

 

Hmm, ja zamówiłem m340i tylko dlatego, że nie ma żadnych restrykcji... Dużo osób także pisze, że upgrade silnika robili, żeby auto się wyprodukowało. Ja zamówiłem praktycznie wszystko z restrykcji poza hk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Hmm, ja zamówiłem m340i tylko dlatego, że nie ma żadnych restrykcji... Dużo osób także pisze, że upgrade silnika robili, żeby auto się wyprodukowało. Ja zamówiłem praktycznie wszystko z restrykcji poza hk

 

Na wlasne oczy te pliki widzialem... angielskie nazwy plikow, troche niemieckosci w srodku. Nie sadze zeby to byl wymysl dealer'a...


Ja musialem "skompletowac" jeden pakiet (ten z laserami) bo w pakiecie byl HUD na restrykcjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja zamówiłem m340i tylko dlatego, że nie ma żadnych restrykcji... Dużo osób także pisze, że upgrade silnika robili, żeby auto się wyprodukowało. Ja zamówiłem praktycznie wszystko z restrykcji poza hk

To jest mniej więcej ten przekaz, który usłyszałem od jednego dealera. Tzn. jak dana opcja jest w konfiguratorze, to możemy ją zamówić do M340i, chociaż przed rozpoczęciem produkcji może się okazać, że nie będą w stanie tego zlecenia zrealizować.

 

Na wlasne oczy te pliki widzialem... angielskie nazwy plikow, troche niemieckosci w srodku. Nie sadze zeby to byl wymysl dealer'a...

Ja musialem "skompletowac" jeden pakiet (ten z laserami) bo w pakiecie byl HUD na restrykcjach...

To z kolei informacja od innego dealera. Tam od razu powiedzieli mi, że jak zamówię HK, kamery 360 lub HUD, to nie przyjmą nawet zamówienia.


Czy dealerzy faktycznie mają inny dostęp do aut i możliwości w kwestii realizacji zamówień czy to tylko różnice w polityce obłsugi klienta? Tzn. obiecamy Ci wszystko, a dostarczymy o ile się da vs. od razu nie pozwolimy Ci zamówić komponentów, które na pewno nie będą dostępne? Innymi słowy, czy warto postawić na znanego i dużego dealera, bo zrealizuje nasze zamówienie sprawniej niż mniejszy lokalny dealer? Wcześniej wydawało mi się, że jest to bez znaczenia, ale w konteście otrzymanych informacji już zdążyłem zwątpić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sukces!

BMW 220i Gran Coupe status 150 z produkcją 46/11 :)


Po usunięciu aktywnego tempomatu i adaptacyjnych LED'ów, które były w restrykcjach. Uff...

Nie wiem czy jest się z czego cieszyć odbierać takiego golasa... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces!

BMW 220i Gran Coupe status 150 z produkcją 46/11 :)


Po usunięciu aktywnego tempomatu i adaptacyjnych LED'ów, które były w restrykcjach. Uff...

Nie wiem czy jest się z czego cieszyć odbierać takiego golasa... :mrgreen:

 

Oryginalna konfiguracja na 205 tys. zł, więc przy "dwójce" to nie aż taki golas :) Ale jak dla mnie to zdecydowanie jest się z czego cieszyć, bo jestem od ponad miesiąca bez auta i nie jest lekko :) Przynajmniej touchscreena mi nie usuwają :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.