Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dostałem info że usunięto mi automatycznie kamery 360 a w zamian kamera cofania.... orientuje sìę ktoś czy systemy parkowania, cofania będą działać dalej tylko że z kamerą cofania? Jak zamawiałem auto w czerwcu to nie było możliwości zamówienia xdrive, zastanawiam się czy spróbować jeszcze domówić? Czy warto domawiać xdrive czy napęd na tył będzie wystarczający dla 430i, dotychczas miałem a5 quattro i była duża różnica z napędem tylko na przód

 

System parkowania działa zarówno z kamerami 360 jak i "zwykłą" kamerą cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

dostałem info że usunięto mi automatycznie kamery 360 a w zamian kamera cofania.... orientuje sìę ktoś czy systemy parkowania, cofania będą działać dalej tylko że z kamerą cofania? Jak zamawiałem auto w czerwcu to nie było możliwości zamówienia xdrive, zastanawiam się czy spróbować jeszcze domówić? Czy warto domawiać xdrive czy napęd na tył będzie wystarczający dla 430i, dotychczas miałem a5 quattro i była duża różnica z napędem tylko na przód

Jak jeździłeś quattro lepiej domówić xdrive chociaż przy tej mocy nie jest niezbędny przydaje się głównie w górach i w zimę.

Asystenci parkowania działają również bez kamer 360.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,


Na początku sierpnia zamówiłem 4kę Gran Coupé.

Termin odbioru to luty 2022, ale status mojego zamówienia to wciąż … 47.

Dealer uspokaja, że po prostu za wcześnie na status z jedynką z przodu, ale po przeczytaniu Waszych historii mam wątpliwości. Ile czekaliście na zmianę statusu przynajmniej do i tak niepewnego 111?

 

Zmiana statusu na 112, produkcja grudzień, odbiór póki co zgodnie z planem styczeń / luty 2022.

Z restrykcji audio HK, hamulce M (niektórzy z Was zgłaszali problem), otwieranie klapy nogą. Kamery 360 od początku nie planowałem dobierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy restrykcje na ekran dotykowy, asystenta cofania i sterowanie gestami dotyczą tez Europy?

https://www.bimmerfest.com/threads/major-option-restriction-announcement.1420312/

 

Ja przy zamawianiu M340i zrezygnowałem z gestów bo były w XLSie z restrykcjami... Ekranu i asystenta w XLSie nie było. Zamównienie w połowie października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy restrykcje na ekran dotykowy, asystenta cofania i sterowanie gestami dotyczą tez Europy?

https://www.bimmerfest.com/threads/major-option-restriction-announcement.1420312/

 

W zeszłym tygodniu zamówiłem G20 318i i mam te rzeczy. Natomiast nie mogłem zamówić HUD i aktywnego tempomatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy restrykcje na ekran dotykowy, asystenta cofania i sterowanie gestami dotyczą tez Europy?

https://www.bimmerfest.com/threads/major-option-restriction-announcement.1420312/

 

W zeszłym tygodniu zamówiłem G20 318i i mam te rzeczy. Natomiast nie mogłem zamówić HUD i aktywnego tempomatu.

 

A jaki termin z ciekawości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś sytuację, że zamówienie poszło z wyłączeniem na komfortowe otwieranie bagażnika, dekoder podaje 32X, a po odbiorze okazywało się, że ono jednak jest?

Czy nie ma o czym marzyć? :P


BTW: pojazd to doklikany F40 M135i (bez szyberdachu i skóry, na 18" [adaptacyjne zawieszenie]) zamówiony pod koniec maja; dekoder podaje, że wyprodukował się zgodnie z zamówieniem 29.10, łącznie z HK :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miał ktoś sytuację, że zamówienie poszło z wyłączeniem na komfortowe otwieranie bagażnika, dekoder podaje 32X, a po odbiorze okazywało się, że ono jednak jest?

Czy nie ma o czym marzyć? :P


BTW: pojazd to doklikany F40 M135i (bez szyberdachu i skóry, na 18" [adaptacyjne zawieszenie]) zamówiony pod koniec maja; dekoder podaje, że wyprodukował się zgodnie z zamówieniem 29.10, łącznie z HK :shock:

Chyba nie masz co marzyć, jeśli jest w dekoderze to tego nie będzie. A kluczyk tez Ci wyleciał?


Miałem podobną sytuację z HK, zapewne dlatego ponieważ to model 'M' ale za dużo już teorii o tym dlaczego jedno auto dostaje część a drugie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz co marzyć, jeśli jest w dekoderze to tego nie będzie. A kluczyk tez Ci wyleciał?

 

Miałem w zamówieniu wyłączenie również na BMW Digital Key w związku z brakiem ładowarki indukcyjnej. Szczerze mówiąc te dwie rzeczy są mi obojętne, z żadnej bym nie korzystał.


Natomiast tej klapy trochę żałuję - wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy restrykcje na ekran dotykowy, asystenta cofania i sterowanie gestami dotyczą tez Europy?

https://www.bimmerfest.com/threads/major-option-restriction-announcement.1420312/

 

W zeszłym tygodniu zamówiłem G20 318i i mam te rzeczy. Natomiast nie mogłem zamówić HUD i aktywnego tempomatu.

 

Jakie teraz rabaty i terminy dają na auta zamówione pod koniec października?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś sytuację, że zamówienie poszło z wyłączeniem na komfortowe otwieranie bagażnika, dekoder podaje 32X, a po odbiorze okazywało się, że ono jednak jest?

Czy nie ma o czym marzyć?

W moim M340i tak miałem. Przy zamówieniu handlowiec wyraźnie mówił, że "machanie nogą" wyleciało z dostępu komfortowego i jest niedostępne, a przy odbiorze auta sam zrobił wielkie oczy :shock:, jak od niechcenia machnął nogą i klapa się otworzyła.

Przyznam, że bardzo miła niespodzianka to była, tak dla mnie, jak i dla handlowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim M340i tak miałem. Przy zamówieniu handlowiec wyraźnie mówił, że "machanie nogą" wyleciało z dostępu komfortowego i jest niedostępne, a przy odbiorze auta sam zrobił wielkie oczy :shock:, jak od niechcenia machnął nogą i klapa się otworzyła.

 

A jak wpisałeś VIN w dekoder to była tam rezygnacja z komfortowego otwierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfiguratora na stronie BMW zniknęły m.in.:

- Adaptacyjny tempomat

- System nagłośnienia Harman Kardon


Czy ktoś się orientuje co z zamówieniami, które zawierały te opcje, a które zostały złożone przed wycięciem tych opcji z cennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konfiguratora na stronie BMW zniknęły m.in.:

- Adaptacyjny tempomat

- System nagłośnienia Harman Kardon


Czy ktoś się orientuje co z zamówieniami, które zawierały te opcje, a które zostały złożone przed wycięciem tych opcji z cennika?

 

w G21 aktywny tempomat jeszcze widzę...


Co co "znikających opcji" - tu niestety albo wpadasz w restrykcje i czekasz na odblokowanie, albo rezygnujesz z opcji. Ja tak miałem z systemami proffessional i ładowarką indukcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jak coś było w restrykcjach to jednak mimo wszystko było nadal dostępne w konfiguratorze, patrz Harman Kardon. Na chwilę obecną te opcje wyleciały z konfiguratora i zastanawiam się czy czekając jest jakakolwiek szansa, że samochód się wyprodukuje z zamówionymi opcjami. Mam czym jeździć i nie zależy mi na czasie, nawet gdybym miał czekać do czerwca czy lipca 2022 to nie jest dla mnie problem byle samochód wyprodukował się z zamówionymi opcjami.


Wg. umowy czas realizacji zamówienia jest ustalony do 28.02.2022 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas jak coś było w restrykcjach to jednak mimo wszystko było nadal dostępne w konfiguratorze, patrz Harman Kardon. Na chwilę obecną te opcje wyleciały z konfiguratora i zastanawiam się czy czekając jest jakakolwiek szansa, że samochód się wyprodukuje z zamówionymi opcjami. Mam czym jeździć i nie zależy mi na czasie, nawet gdybym miał czekać do czerwca czy lipca 2022 to nie jest dla mnie problem byle samochód wyprodukował się z zamówionymi opcjami.


Wg. umowy czas realizacji zamówienia jest ustalony do 28.02.2022 :D

 


Skoro wyleciał HK z konfiguratora to albo nie bedzie dostepne przez dłuższy czas (np rok) albo rozwiązali umowe z dostawcą i juz wogóle nie będzie i z czasem wprowadzą audio innego producenta...Ciekawe jak to wyglada w innych modelach?



EDIT:


DLa G22 i 430i jest HK ale za to wyleciały kamery360 i drive recorder, natomiast M440i ma wsio

Edytowane przez peter08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim M340i tak miałem. Przy zamówieniu handlowiec wyraźnie mówił, że "machanie nogą" wyleciało z dostępu komfortowego i jest niedostępne, a przy odbiorze auta sam zrobił wielkie oczy :shock:, jak od niechcenia machnął nogą i klapa się otworzyła.

A jak wpisałeś VIN w dekoder to była tam rezygnacja z komfortowego otwierania?

Mój VIN w dekoderach pojawił się dopiero 2 tygodnie po odbiorze, dlatego nie wiem jakie były kody w czasie produkcji. Wcześniej odkodowywała się jakaś stara trójka z 1997 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój VIN w dekoderach pojawił się dopiero 2 tygodnie po odbiorze, dlatego nie wiem jakie były kody w czasie produkcji.

 

A jak patrzysz teraz w dekoder to jest tam wymieniona rezygnacja z komfortowego otwierania? Nie wiem jak to się nazywa w G20, w F40 kod to S32X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy restrykcje na ekran dotykowy, asystenta cofania i sterowanie gestami dotyczą tez Europy?

https://www.bimmerfest.com/threads/major-option-restriction-announcement.1420312/

 

W zeszłym tygodniu zamówiłem G20 318i i mam te rzeczy. Natomiast nie mogłem zamówić HUD i aktywnego tempomatu.

 

Jakie teraz rabaty i terminy dają na auta zamówione pod koniec października?

 

15%, styczeń 2022, ale to dlatego, że zająłem slot kogoś kto zrezygnował z zamówienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.