Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

G20 318d m-pakiet bez pozycji na restrykcjach:

Zamowienie 30.05

Samochód 14.10 w Polsce. Teraz czekam na ogarnięcie tematu z rejestracją przez Alphabet.

 

Z ciekawości po jakim czasie od zamówienia dostałeś info odnośnie daty produkcji ?

 


Data produkcji przesuwała się od sierpnia. Mniej więcej od września wiedziałem ze samochód zostanie wyprodukowany w połowie października

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też dostałem takie info dziś, i to jeszcze pod warunkiem rezygnacji z kilku opcji a zamówienie z kwietnia....

Jaki model i co ubrali w restrykcję?

430i i restrykcje na kamery360+drive recorder i HK

 

Zmień na M440i, wyrzuć kamery 360+recorder, zostaw HK i niech Ci dealer sprawdzi taką wersję.

Proponuję dużego dealera sieciówkę światową - oni mają porezerwowane sloty produkcyjne i w wersji M może coś uda Ci się załatwić.

Mi się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mki maja duzo mniej restrykcji z tego co mowil mi dealer. W 2 Excelach z najnowszymi nie bylo restrykcji na HK i 360 tylko dla M. Dla wszystkich byly na HUD i elektrycznie otwierany bagaznik. Przez restrykcje na HUD musialem lasery dobierac osobno... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie info od dealera o restrykcjach, które spowodowały przesunięcie produkcji na styczeń:

- aktywny tempomat

- światła adaptacyjne

 

Jaki model bmw zamawiałeś g20 czy inny?


Pytam bo ostatnio w tym wątku udziela się sporo osób, które zamówiły inne modele :)


Sam zamówiłem g20 we wrześniu z adaptacyjnym tempomatem, HK, laserami i dostępem komfortowym z otwieraniem klapy gestem. W dniu zamówienia tylko HK był na restrykcjach ale handlowiec powiedział, że wydają co miesiąc kilka g20 z HK, generalnie nie nastawiam się na odbiór szybciej niż na przełomie Q1/Q2 2022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie info od dealera o restrykcjach, które spowodowały przesunięcie produkcji na styczeń:

- aktywny tempomat

- światła adaptacyjne

 

Jaki model bmw zamawiałeś g20 czy inny?


Pytam bo ostatnio w tym wątku udziela się sporo osób, które zamówiły inne modele :)


Sam zamówiłem g20 we wrześniu z adaptacyjnym tempomatem, HK, laserami i dostępem komfortowym z otwieraniem klapy gestem. W dniu zamówienia tylko HK był na restrykcjach ale handlowiec powiedział, że wydają co miesiąc kilka g20 z HK, generalnie nie nastawiam się na odbiór szybciej niż na przełomie Q1/Q2 2022

 

Ja taki model jak po prawej stronie w opisie mojego konta :)

Rozpocząłem nowy wątek o opóźnieniach w odbiorze i zostałem skierowany tutaj - myślę, że inne osoby też napłynęły w podobny sposób do wątku o G20 :)


Ja zamawiałem w czerwcu, więc liczyłem na auto do końca listopada. Opóźnienia bolą o tyle, że teraz jestem zupełnie bez auta i przesunięcie produkcji na styczeń mnie mocno niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 M40i zamówione 09.09, produkcja zakończona 11.10 w pełnej konfiguracji.


Ale zamawiałem bez HK, 360, lędźwi, haka, shadowline - HK i kamera 360 to opcje przez które można czekać i rok.


Jest asystent pro, więc chyba nie ma z tym problemu w wyższych wersjach.


Teraz czeka na transport co pewnie zajmie 2 miesiące+ w obecnej sytuacji (sprzedawca jest optymistą i mówi o połowie listopada).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z 14.05 (330i xDrive Touring) zostało wyprodukowane 14.10. Musiałem jednak zrezygnować z haka, ładowarki indukcyjnej i asystentów pro (HK i 360 nawet nie zamawiałem). Dostałem VIN, wrzuciłem w dekoder i martwi mnie że nie ma tam układu hamulcowego M. Jak składałem zamówienie to układ hamulcowy M był "za darmo" przy wyborze M pakietu. Później wprowadzono za niego opłatę 3200PLN. Zastanawiam się czy handlowiec usuwając hak i ładowarkę i asystentów pro z konfiguracji czegoś nie namieszał i nie usunął niechcący przy okazji hamulców M... Auto jedzie do Polski więc niebawem się przekonam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze musiales zrezygnowac z haka. Moje 318i wyprodukowane na przelomie sierpien/wrzesien wyjechalo z hakiem, ale bez ledzwi, regulowanych boczków i ladowarki indukcyjnej.


W temacie hamulcow zapytaj sprzedajacego o ostateczna specyfikacje. Powinieneś dostac po wprowadzeniu zmian w zamówieniu.

Mi w podobny sposób prawie wylecialy swiatla przeciwmgielne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba próżno się doszukiwać jakiejś reguły co jest dostępne z restrykcji, a co nie.

Z dostępu komfortowego wyleciało otwieranie/zamykanie bagażnika nogą, a w moim wyprodukowanym w połowie września M340i ta opcja się znalazła, co było miłą niespodzianką przy odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępu komfortowego wyleciało otwieranie/zamykanie bagażnika nogą, a w moim wyprodukowanym w połowie września M340i ta opcja się znalazła, co było miłą niespodzianką przy odbiorze.

 

Ktoś pisał na forum, że jak masz po rozkodowaniu VIN taki kod: 032X Brak funkcji bezdotykowego otwierania tylnej klapy - to nie ma obsługi nogą. U mnie tego niby nie ma...


Nadzieja w tym że VIN dekoder pokazuje niepoprawnie sprawę tych hamulców u mnie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówienie z 14.05 (330i xDrive Touring) zostało wyprodukowane 14.10. Musiałem jednak zrezygnować z haka, ładowarki indukcyjnej i asystentów pro (HK i 360 nawet nie zamawiałem). Dostałem VIN, wrzuciłem w dekoder i martwi mnie że nie ma tam układu hamulcowego M. Jak składałem zamówienie to układ hamulcowy M był "za darmo" przy wyborze M pakietu. Później wprowadzono za niego opłatę 3200PLN. Zastanawiam się czy handlowiec usuwając hak i ładowarkę i asystentów pro z konfiguracji czegoś nie namieszał i nie usunął niechcący przy okazji hamulców M... Auto jedzie do Polski więc niebawem się przekonam.

 

Ciekawe, ja miałem zamówione 330i xDrive Touring również w maju. Na auto nie przyszła kwota produkcyjna, w tym miesiącu handlowiec odezwał się z informacją, że produkcja została wyrzucona na 2022 - bez konkretnej informacji, czy będzie to styczeń czy może równie dobrze koniec przyszłego roku :P Miałem w specyfikacji hak oraz head-up, które w międzyczasie wpadły na restrykcje. Przez cały czas handlowiec upierał się, że nie można tych rzeczy wyrzucić ze specyfikacji bo "spadnę w kolejce" (tak jakbym zamówił na nowo). Tym bardziej byłem zdziwiony śledząc to forum, gdzie sporo osób pisze, że BMW samo wyrzuca z produkcji elementy, które są na restrykcji. Rozmawiałem o tym z handlowcem, mówił że u nich coś takiego się nigdy nie zdarzyło - auta albo nie przyjeżdżają, albo produkują się zgodnie z zamówieniem.


Z powyższego zamówienia zrezygnowałem, udało mi się upolować dealera, który miał już kwotę produkcyjną i "sprzedał" mi samochód. Status 112 i produkcja na przyszły tydzień. Mogłem dowolnie zmienić specyfikację samochodu (oprócz silnika). Zobaczymy co będzie, bo początkowo był to 41 tydzień roku, a już opóźnili o kolejne dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępu komfortowego wyleciało otwieranie/zamykanie bagażnika nogą, a w moim wyprodukowanym w połowie września M340i ta opcja się znalazła, co było miłą niespodzianką przy odbiorze.

 

Ktoś pisał na forum, że jak masz po rozkodowaniu VIN taki kod: 032X Brak funkcji bezdotykowego otwierania tylnej klapy - to nie ma obsługi nogą. U mnie tego niby nie ma...


Nadzieja w tym że VIN dekoder pokazuje niepoprawnie sprawę tych hamulców u mnie :?

 

Nie mogłeś mieć hamulców M za darmo przy opcji M pakiet. Hamulce M zawsze były za dopłatą. Więc pewnie zrobiliście błąd przy konfiguracji z handlowcem. Oczywiście jeśli chodzi o model z silnikiem 330i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępu komfortowego wyleciało otwieranie/zamykanie bagażnika nogą, a w moim wyprodukowanym w połowie września M340i ta opcja się znalazła, co było miłą niespodzianką przy odbiorze.

 

Ktoś pisał na forum, że jak masz po rozkodowaniu VIN taki kod: 032X Brak funkcji bezdotykowego otwierania tylnej klapy - to nie ma obsługi nogą. U mnie tego niby nie ma...


Nadzieja w tym że VIN dekoder pokazuje niepoprawnie sprawę tych hamulców u mnie :?

 

Nie mogłeś mieć hamulców M za darmo przy opcji M pakiet. Hamulce M zawsze były za dopłatą. Więc pewnie zrobiliście błąd przy konfiguracji z handlowcem. Oczywiście jeśli chodzi o model z silnikiem 330i.

 

Były za 0zł. Tak jak pisze kolega michal2-4 - zmieniło się to w wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.