Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przejmuj się. Nie wiem jak X7 ale X3 i X5 nie można nawet nawet zamówić. Nie przyjmują zamówień na te auta. Tak mi dealer powiedział z miesiąc temu. Produkcja SUVów jest tylko w USA i grubasy tyle zamawiają że na Europe nie ma miejsca xD Tak więc z X to ściągnąć mogą tylko coś co fizycznie stoi gdzieś w USA z jakiegoś powodu nie odebrane. A M5 to inna bajka.

 

Mi ostatnio mówili, że można. Do odbioru w kwietniu. G21 do odbioru w marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości to jak kompensują brak określonych opcji w odbieranym samochodzie względem tego z zamówienia? Niektóre elementy są w pakietach i nie mają indywidualnych cen.

 


Mi wyliczyli ponad 3k za lędźwie i ładowarkę indukcyjną. Za brak digital key dywaniki gumowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem m340i w czerwcu i najpierw produkcja na 41 tydzien potem na 45 a dzisiaj ze nie w tym roku :/

 

A powód? Co miałeś w konfigu?

 

ogolnie to zamowilem wiekszosc rzeczy ale teraz restrykcje na


- silnik (jedyny powod zeby miec m340i xD)

- harman kardon

- kamery 360

- elektryczna klapa bagaznika

- czujnik do otwierania bagaznika noga xD

- felgi 791 z ogumieniem performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem m340i w czerwcu i najpierw produkcja na 41 tydzien potem na 45 a dzisiaj ze nie w tym roku :/

 

A powód? Co miałeś w konfigu?

 

ogolnie to zamowilem wiekszosc rzeczy ale teraz restrykcje na


- silnik (jedyny powod zeby miec m340i xD)

- harman kardon

- kamery 360

- elektryczna klapa bagaznika

- czujnik do otwierania bagaznika noga xD

- felgi 791 z ogumieniem performance

Jeszcze kilka dni temu było ok z zamówieniami na 42-43 tydzień, bez restrykcji dla m340i przynajmniej o HK. To co mi tylko mówiono, ze o assystentach pro to można zapomnieć w 2021, masz w konfigu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka dni temu było ok z zamówieniami na 42-43 tydzień, bez restrykcji dla m340i przynajmniej o HK. To co mi tylko mówiono, ze o assystentach pro to można zapomnieć w 2021, masz w konfigu?

 

jak zamawialem bylo tak samo :/

 

2NH Sportowy układ hamulcowy M

2PA Śruby zabezpieczające

2T4 Sportowy dyferencjał M

2TB Sportowa automatyczna skrzynia biegów z łopatkami

2VB System monitorowania ciśnienia opon

2VC Zestaw naprawczy do opon

2VL Zmienny, sportowy układ kierowniczy

302 System alarmowy

428 Trójkąt ostrzegawczy / apteczka / gaśnica

431 Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

459 Elektryczna regulacja foteli przednich z pamięcią ustawień fotela kierowcy

465 System załadunkowy

481 Sportowe fotele przednie

493 Pakiet dodatkowych schowków

4UR Oświetlenie ambientowe

534 Klimatyzacja automatyczna

5DA Funkcja dezaktywacji poduszki powietrznej

5DC Składane zagłówki tylne

654 Radio cyfrowe DAB+

6AE Teleserwis

6AF Połączenie alarmowe

6AK Usługi ConnectedDrive

6C3 Pakiet Connected Professional

710 Kierownica sportowa M, skórzana

715 Pakiet aerodynamiczny M

754 Spojler tylny M

760 Obramowania M Shadowline czarne na wysoki połysk

775 Podsufitka M Anthracite

1CE Mild Hybrid - permanentny system Start/Stop PLN 0,00

1PN 19" aluminiowe obręcze M Double-spoke 791 z ogumieniem Performance

2VF Zawieszenie adaptacyjne M PLN 2.800,00

320 Rezygnacja z emblematu modelu PLN 0,00

32X Rezygnacja z bezdotykowego otwierania klapy

32Z Rezygnacja z BMW Digital Key PLN 0,00

3DZ Rezygnacja z dodatkowego oznaczenia zewnętrznegoM

403 Szklany dach, elektryczny PLN 5.500,00

420 Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne PLN 2.200,00

488 Podparcie lędzwiowe przód PLN 700,00

48Z Rezygnacja z dodatkowych funkcjonalności fotela pasażera

4KL Listwy ozdobne Aluminium 'Mesheffect' PLN 0,00

4U0 Galwanizowane wykończenie elementów obsługi PLN 500,00

688 Zestaw HiFi Harman Kardon Surround Sound PLN 4.100,00

7M9 M Shadowline o rozszerzonym zakresie PLN 1.000,00

879 Niemiecka instrukcja obsługi PLN 0,00

ZBC Pakiet Business Class PLN 4.600,00

322 Dostęp komfortowy PLN 0,00

3KA Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej PLN 0,00

494 Ogrzewanie foteli przednich PLN 0,00

ZD7 Pakiet ConnectedDrive Plus PLN 1.800,00

6NW Telefonia komfortowa z ładowaniem bezprzewodowym PLN 0,00

6U3 BMW Live Cockpit Professional z systemem nawigacyjnym

ZPI Pakiet Innowacji PLN 19.300,00

430 Pakiet dodatkowych funkcji lusterek PLN 0,00

5AC Asystent świateł drogowych PLN 0,00

5AU Systemy asystujące kierowcy Professional PLN 4 100,00

5AZ Reflektory laserowe PLN 0,00

5DN Asystent parkowania Plus z systemem kamer 360 PLN 4 800,00

610 Wyświetlacz Head-Up PLN 0,00

6U8 Obsługa za pomocą gestów PLN 0,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zamowilem m340i w czerwcu i najpierw produkcja na 41 tydzien potem na 45 a dzisiaj ze nie w tym roku :/

 

A powód? Co miałeś w konfigu?

 

ogolnie to zamowilem wiekszosc rzeczy ale teraz restrykcje na


- silnik (jedyny powod zeby miec m340i xD)

- harman kardon

- kamery 360

- elektryczna klapa bagaznika

- czujnik do otwierania bagaznika noga xD

- felgi 791 z ogumieniem performance

Dziwne bo kamery i hk nie dawno wyszły z restrykcji.

Brat zamawiał M340i w maju i ma status 112 na produkcję w 40 tygodniu.

Ma wszystko co wymieniłeś jednie felgi inne oraz brak otwierania nogą bo to automatycznie teraz wywalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skąd informacje o końcu restrykcji na kamery 360 ? Z tego co mi wiadomo w tym roku sa male szanse na produkcje auta z kamerami (to blokuje produkcje mojej 5tki).

Brata M340i ma się produkować więc chyba coś się ruszyło. Auta które stały na placu i czekały też dostały już kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Nie wiem jak X7 ale X3 i X5 nie można nawet nawet zamówić. Nie przyjmują zamówień na te auta. Tak mi dealer powiedział z miesiąc temu. Produkcja SUVów jest tylko w USA i grubasy tyle zamawiają że na Europe nie ma miejsca xD Tak więc z X to ściągnąć mogą tylko coś co fizycznie stoi gdzieś w USA z jakiegoś powodu nie odebrane. A M5 to inna bajka.

 

Zamówiłem X3 M40i 2 tyg temu z odbiorem w umowie na styczeń... Zobaczymy jak pójdzie. Mówią, że powinno być wcześniej ale nie chce mi się wierzyć.


Może mieli już coś w kolejce i tylko zmodyfikowali zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się. Nie wiem jak X7 ale X3 i X5 nie można nawet nawet zamówić. Nie przyjmują zamówień na te auta. Tak mi dealer powiedział z miesiąc temu. Produkcja SUVów jest tylko w USA i grubasy tyle zamawiają że na Europe nie ma miejsca xD Tak więc z X to ściągnąć mogą tylko coś co fizycznie stoi gdzieś w USA z jakiegoś powodu nie odebrane. A M5 to inna bajka.

 

Zamówiłem X3 M40i 2 tyg temu z odbiorem w umowie na styczeń... Zobaczymy jak pójdzie. Mówią, że powinno być wcześniej ale nie chce mi się wierzyć.


Może mieli już coś w kolejce i tylko zmodyfikowali zamówienie.

 

Robert, czy z racji tego, że miałeś od razu ustawiony odbiór na styczeń, a nie na ten rok, obniżyli Ci rabatowanie? Ponieważ odbiór będzie w nowym roku przy nowym cenniku? Bo mi podczas zamawiania jeden z handlowców próbuje coś takiego wcisnąć.. ze nie zdąży się wyprodukować w tym roku wiec musi zaproponować wyższa cenę bo nowy rocznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem m3 na początku sierpnia i na dziś nie ma nawet informacji o tym czy auto się wyprodukuje.

Ponoc dziesiątego każdego miesiąca dealer dostaje info co będzie się produkowało

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, czy z racji tego, że miałeś od razu ustawiony odbiór na styczeń, a nie na ten rok, obniżyli Ci rabatowanie? Ponieważ odbiór będzie w nowym roku przy nowym cenniku? Bo mi podczas zamawiania jeden z handlowców próbuje coś takiego wcisnąć.. ze nie zdąży się wyprodukować w tym roku wiec musi zaproponować wyższa cenę bo nowy rocznik.

 

Nic takiego nie mówili, wiem tylko, że od października będą nowe ceny.


Rabat dostałem 15% i 102% całkowity koszt leasingu. Na X3 20i rabat był chyba 1% mniejszy, i leasing trochę droższy.


U brokerów 17-18% rabat, ale leasing 104.5-106% więc bez sensu ryzykować jak wychodziło +/- na to samo.

Do tego zaliczka symobliczna, u brokerów i innych dealerów chcieli 10%.


W BMW dali też przyzwoite ubezpieczenie, 7200 przy cenie zakupu 300k brutto.


Poza tym odbiór w styczniu nie znaczy że produkcja będzie w 2022. Musi to jeszcze dopłynąć z USA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, czy z racji tego, że miałeś od razu ustawiony odbiór na styczeń, a nie na ten rok, obniżyli Ci rabatowanie? Ponieważ odbiór będzie w nowym roku przy nowym cenniku? Bo mi podczas zamawiania jeden z handlowców próbuje coś takiego wcisnąć.. ze nie zdąży się wyprodukować w tym roku wiec musi zaproponować wyższa cenę bo nowy rocznik.

 

Nic takiego nie mówili, wiem tylko, że od października będą nowe ceny.


Rabat dostałem 15% i 102% całkowity koszt leasingu. Na X3 20i rabat był chyba 1% mniejszy, i leasing trochę droższy.


U brokerów 17-18% rabat, ale leasing 104.5-106% więc bez sensu ryzykować jak wychodziło +/- na to samo.

Do tego zaliczka symobliczna, u brokerów i innych dealerów chcieli 10%.


W BMW dali też przyzwoite ubezpieczenie, 7200 przy cenie zakupu 300k brutto.


Poza tym odbiór w styczniu nie znaczy że produkcja będzie w 2022. Musi to jeszcze dopłynąć z USA :wink:

 

7200 przy 300k brutto to przyzwoicie?


moje M440i Coupe - 321k brutto i finalnie mam 5470pln za ubezpieczenie. Startowali ze mną z 8800, po czym dostałem rabat bo przedstawiłem kontrofertę z rynku w wysokości 5100...


Tak, 38% zeszli....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Robert, czy z racji tego, że miałeś od razu ustawiony odbiór na styczeń, a nie na ten rok, obniżyli Ci rabatowanie? Ponieważ odbiór będzie w nowym roku przy nowym cenniku? Bo mi podczas zamawiania jeden z handlowców próbuje coś takiego wcisnąć.. ze nie zdąży się wyprodukować w tym roku wiec musi zaproponować wyższa cenę bo nowy rocznik.

 

Nic takiego nie mówili, wiem tylko, że od października będą nowe ceny.


Rabat dostałem 15% i 102% całkowity koszt leasingu. Na X3 20i rabat był chyba 1% mniejszy, i leasing trochę droższy.


U brokerów 17-18% rabat, ale leasing 104.5-106% więc bez sensu ryzykować jak wychodziło +/- na to samo.

Do tego zaliczka symobliczna, u brokerów i innych dealerów chcieli 10%.


W BMW dali też przyzwoite ubezpieczenie, 7200 przy cenie zakupu 300k brutto.


Poza tym odbiór w styczniu nie znaczy że produkcja będzie w 2022. Musi to jeszcze dopłynąć z USA :wink:

 

7200 przy 300k brutto to przyzwoicie?


moje M440i Coupe - 321k brutto i finalnie mam 5470pln za ubezpieczenie. Startowali ze mną z 8800, po czym dostałem rabat bo przedstawiłem kontrofertę z rynku w wysokości 5100...


Tak, 38% zeszli....

 

Jeśli miałeś pełne zniżki to np. w PZU mogli Ci dać cene 5100 i łatwo było dostać niższą ofertę od dilera więc to nie były zbyt cieżkie negocjacje.

Dla kogoś kto nie ma historii ubezpieczenia skorzystanie z pakietu dilerskiego i tak będzie tańszym wyborem niż zakup np. w PZU.

Porówywanie ceny polis między dwoma osobami które mogą mieć różną historię ubezpieczeń oraz rejestrować auta w różnych miastach (co ma wpływ na koszt polisy) nie ma większego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie czy ktoś mi powie jak to wyglada z restrykcjami na Bmw czy każdy salon ma inne wytyczne ??

Dziś chciałem zamówić Bmw 330i xdrive w pełnej konfiguracji

Okazuje się ze są restrykcje i nie mogę mieć Head Up … kamer 360st oraz Harman Kardon i nie rozumiem nikt nie pisał o restrykcjach na Head up ??


Piszecie jak wyżej ze restrykcje zostały zniesione a tu niespodzianka i jeszcze pogodziłem się z kamerami i HK ale teraz jeszcze Head up … masakra


Tym bardziej ze produkcja i tak po nowym roku … co o tym myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.