Skocz do zawartości

opóźnienie w odbiorze.


pawel629

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pytanie,do jakiego momentu salon może zmienić cenę na zamówienie?

Czy po wpłacie zaliczki,mogą jeszcze to zrobić?

 

Jeśli mówisz o zmianie konfiguracji to mój wyleciał z kolejki produkcji po takiej zmianie- było po zaliczce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Skoda, gdzie dzis zamawiane auto wyprodukuje sie jako nowy rok modelowy, na ktory nie ma jeszcze cennika. Pozniej ludzie sie dowiaduja ile jest podwyzki i dopłacają.


Z tego co tu widze, to nie ma takich przypadkow w BMW. Obowiazuje taka cena jak w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście to nie budowlanka, gdzie po robocie przychodzi Janusz z wąsem i mówi: "Panie kierowniku, będzie drożej niż żeśmy się umawiali..."

Umowa jest umowa, ale na moje nieszczęście muszę za chwilę (jeszcze dzisiaj) wprowadzić do mojej umowy zmiany bo po poście @--==maly==-- już wiem że handlowiec dał ciała i w takim stanie zamówienia jakie jest na dzień dzisiejszy moje auto przyjedzie z fabryki bez otwieranej elektrycznie klapy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sądzicie,że jak się uprę przy zamawianiu,że np kamery 360 mają być i koniec i będę czekał 8miesięcy to ceny nie będę mieli prawa zmienić?

Obawiam się że w obecnej sytuacji gdy są restrykcje po prostu system im wyrzuci tą konfigurację i nie przyjmą takiego zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW nie stanęło na wysokości zadania i to jest fakt. Marka premium, która ma gdzieś to, że klient zamawia samochód w określonej konfiguracji a potem dostarcza coś innego. Osobiście dziwię się osobom, które za pakiet dywaników i wunderbauma zgadzają się na to, że np. podparcia lędźwi nie ma u pasażera, ale to kwestia ich indywidualnego wyboru, którego ja bym nie dokonał. To jest niedopuszczalne i takie działania powinno zgłaszać się do rzecznika praw konsumenta lub wytaczać sprawę (zależnie od sytuacji). Bo oczywiście prawo prawem i zapisy umowne, które chronią im dupę bo są napisane lepiej niż połowa naszych ustaw, ale jest to działanie tak skonstruowane, żeby zamrozić fundusze klientów, zachować płynność i bez żadnych konsekwencji robić klientów w balona. Oczywiście mało kto pokusi się o wytoczenie sprawy sądowej, która kosztuje czas, nerwy i pieniądze a sztab prawników prawdopodobnie to obroni - o tym BMW bardzo dobrze wie, dlatego jest bezkarne.

Jak otrzymasz auto niezgodne z umową, albo postawią Cię przed faktem dokonanym, że go nie będzie w terminie to większość z nas wybiera opcję poczekania jeszcze moment, bo może się uda i marzenie się spełni. Co mnie obchodzi sytuacja z brakiem półprzewodników - po co oferujecie takie wyposażenie - po to żeby naciągać klientów i nie ma się co łudzić, że jest inaczej.

Auto mam zamówione, jest przepiękne, jeździ się jak niczym innym, ale rezygnuję bo fakt czekania 2 mies. / 6 mies. / rok na to co się zamówiło z początkiem roku albo kompletny brak możliwości produkcji przez restrykcję to granie na nosie. To nie jest żabka, żeby tak obsługiwać klientów.


To taki mój publiczny żal, bo mówienie tego sprzedawcy to jak krzyczenie w mieszkaniu ***** *** - bez sensu.


Marka premium? Bo droższe? Brawo BMW. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co piszesz jest przykrą prawdą, ale w obecnej sytuacji na rynku wiedzą, że mogą sobie na to pozwalać, bo samochodów na placu nie ma, a jeśli ktoś zrezygnuje ze swojego zamówienia to wiedzą, że i tak się sprzeda na pniu takie jakie jest. Więc tu już zostaje jedynie dobra wola dealera co zrobi w kwestii "rekompensaty" niezgodności auta z umową. Ja też bym najchętniej zrezygnował, ale sytuacja na rynku się nie poprawia, w mercedesie jest podobnie, a nie widzi mi się czekanie kolejne pół roku? Rok? Na auto zgodne z moim zamówieniem, niestety. Zostaje dołożenie sobie (w moim przypadku ) lędźwi samemu, co na szczęście nie jest problematyczne :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostałem informacje, że mój samochód został alokowany do produkcji, która teoretycznie ma mieć miejsce końcem czerwca, to kiedy może zostać wycofany przez restrykcje? Ile przed produkcją jest faza jakiejś weryfikacji stanu magazynów, potrzebnych części i sprawdzenia czy są w stanie zrealizować zamówienie. I jak to się dzieje, że niektóre zamówienia produkują z brakującymi pewnymi opcjami a inne po prostu odrzucają? Ktoś coś wie więcej na ten temat ? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostałem informacje, że mój samochód został alokowany do produkcji, która teoretycznie ma mieć miejsce końcem czerwca, to kiedy może zostać wycofany przez restrykcje? Ile przed produkcją jest faza jakiejś weryfikacji stanu magazynów, potrzebnych części i sprawdzenia czy są w stanie zrealizować zamówienie. I jak to się dzieje, że niektóre zamówienia produkują z brakującymi pewnymi opcjami a inne po prostu odrzucają? Ktoś coś wie więcej na ten temat ? :)

Alokowany do produkcji rozumiem, ze wpadł w status 112 - usztywniony? Właśnie teraz trwa weryfikacja pod katem konfiguracji a komponentami i restrykcjami. W moim przypadku 3 razy wpadł w status 112 zmieniając się na 105 - restrykcje po czym został w nim już do dzisiaj (mija 1,5 msc). Nie można wprowadzić żadnych zmian, produkcja wisi w martwym punkcie, nikt nic nie wie. Zamowienia musza być wyprodukowane zgodnie z umowa i nikt w fabryce nie zmieni Ci HiFi na H&K bo Twoje auto przez ta opcje się nie produkuje. Nikt się tym nie przejmuje i w takiej sytuacji wpada w status 105. Handlowiec musi odpowiednio wcześniej zareagować żeby wprowadzić takie zmiany pod katem restrykcji żeby miało szanse się wyprodukować - za zgoda zamawiającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dostałem informacje, że mój samochód został alokowany do produkcji, która teoretycznie ma mieć miejsce końcem czerwca, to kiedy może zostać wycofany przez restrykcje? Ile przed produkcją jest faza jakiejś weryfikacji stanu magazynów, potrzebnych części i sprawdzenia czy są w stanie zrealizować zamówienie. I jak to się dzieje, że niektóre zamówienia produkują z brakującymi pewnymi opcjami a inne po prostu odrzucają? Ktoś coś wie więcej na ten temat ? :)

Alokowany do produkcji rozumiem, ze wpadł w status 112 - usztywniony? Właśnie teraz trwa weryfikacja pod katem konfiguracji a komponentami i restrykcjami. W moim przypadku 3 razy wpadł w status 112 zmieniając się na 105 - restrykcje po czym został w nim już do dzisiaj (mija 1,5 msc). Nie można wprowadzić żadnych zmian, produkcja wisi w martwym punkcie, nikt nic nie wie. Zamowienia musza być wyprodukowane zgodnie z umowa i nikt w fabryce nie zmieni Ci HiFi na H&K bo Twoje auto przez ta opcje się nie produkuje. Nikt się tym nie przejmuje i w takiej sytuacji wpada w status 105. Handlowiec musi odpowiednio wcześniej zareagować żeby wprowadzić takie zmiany pod katem restrykcji żeby miało szanse się wyprodukować - za zgoda zamawiającego.

 

Co do status to tego nie wiem, muszę dopytać. Dzięki za informacje. Moja druga część pytania była nawiązaniem do kilku przypadków opisanych na forum gdzie ludzie mimo zamówienia lędźwi w fotelu kierowcy ich nie dostali.

Powodzenia z Twoim zamówieniem, żeby coś poszło do przodu.


Edit:

Na razie mam status 111


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Zamawiałem 320i w ostatnim tygodniu marca. Umowny termin odbioru jest określony na 30 czerwca. Dodałem do konfiguracji dostęp komfortowy, którego elementem jest m.in otwieranie klapy bagażnika ruchem nogą.

Podobno są ograniczenia co do tego wyposażenia. I teraz pojawia się moje pytanie. Otóż czy te ograniczenia dotyczą aut zamawianych w okresie jak jeszcze tych ograniczeń nie było, czy też data zamówienia nie ma znaczenia i ograniczenie dotyczy aut teraz produkowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Zamawiałem 320i w ostatnim tygodniu marca. Umowny termin odbioru jest określony na 30 czerwca. Dodałem do konfiguracji dostęp komfortowy, którego elementem jest m.in otwieranie klapy bagażnika ruchem nogą.

Podobno są ograniczenia co do tego wyposażenia. I teraz pojawia się moje pytanie. Otóż czy te ograniczenia dotyczą aut zamawianych w okresie jak jeszcze tych ograniczeń nie było, czy też data zamówienia nie ma znaczenia i ograniczenie dotyczy aut teraz produkowanych?

 

Dopoki auto sie nie usztywni (status chyba 112] moga ci zmienic konfig, czy wywalić z produkcji. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ,,trójka,, od wczoraj w salonie.Od sylwestra trochę

minęło a miała być marcu. Teraz tylko rejestracja i odbiór.Podparcia brak w obu fotelach ale to już wcześniej wiedziałem. Chyba już z górki mam nadzieję

tylko ze nic już z dokumentami po drodze nie wyjdzie jakoś tutaj już pisał. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszcie sobie do restrykcji:

Kamery 360

Ladowarka indukcyjna

Otwieranie bagaznika noga

Jeszcze:

- reflektory laserowe

- beżowa tapicerka


Martwi mnie trochę ta ładowarka indukcyjna... O ile samą ładowarkę mam w pompie bo nie mam tel. z takim ładowaniem, to taka ładowarka jest w opcji razem z łącznością Bluetooth itd. Jeżeli sama ładowarka wypada to OK, natomiast jeżeli wypadnie cała ta pozycja to chyba wyjdę z siebie na odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ladowarka to badziew, grzeje sie, wentylacja i jej chlodzenie sa slabo rozwiazane. Nie naladuje telefonu jak

Sa wlaczone inne funcje typu google maps, utrzyma poziom naladowania i tyle, mowie o iphonie. Ale to nie tylko bmw problem, w Audi czy CW bylo to samo. Ladowanie bezprzewodowe jest slabe do samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.